http://kariera.mk
Faqet e para Ja ccedil far euml shkruajn euml gazetat p euml r t euml m euml rkur euml n 23 shtator 2020

Faqet e para/ Ja çfarë shkruajnë gazetat për të mërkurën, 23 shtator 2020

para 5 orë - Syri

Pasqyra e lajmeve kryesore të ndodhura gjatë ditës së martë. Këto janë titujt kryesorë të gazetave për ditën e mërkurë, 23 shtator 2020.

Bare Jam shum euml i lumtur q euml firmosa me Espanyol shpresoj t euml rikthehemi n euml La Liga

Bare: Jam shumë i lumtur që firmosa me Espanyol, shpresoj të rikthehemi në La Liga

para 5 orë - Syri

Pak orë më parë, klubi i Espanyol në faqen zyrtare të klubit zyrtarizoi transferimin e mesfushorit të kombëtares shqiptare, Keidi Bare. Mesfushori fierak firmosi një kontratë 4 vjeçare me katalanasit nga...

 lsquo Propozimi i PS qartazi nj euml sistem 95  me lista t euml mbyllura rsquo  Rakipllari R euml nd euml si ka renditja e kryetarit t euml partis euml

‘Propozimi i PS, qartazi një sistem 95 % me lista të mbyllura’/ Rakipllari: Rëndësi ka renditja e kryetarit të partisë

para 5 orë - Syri

Në lidhje me zhvillimet në Këshillin Politik, gazetari dhe analizti i njohur Robert Rakipllari ka deklaruar se PS ka sjellë një propozim që është qartazi një sistem me 95% lista të mbyllura. Rakipllari...

Juventus prezanton Alvaro Moratan ja detajet e kontrat euml s

Juventus prezanton Alvaro Moratan, ja detajet e kontratës

para 6 orë - Syri

Pritej vetëm zyrtarizimi, i cili ka ardhur pak momente më parë. Alvaro Morata tashmë është lojtari i Juventus. Lajmi është publikuar vetë nga klubi torinez në faqen zyrtare, ku njoftoi se sulmuesi spanjoll...

Parashikimi Ja si do t euml jet euml moti p euml r dit euml n e m euml rkur euml

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti për ditën e mërkurë

para 6 orë - Syri

Përshëndetje nga SH.M.U! Ditën e mërkurë në vend, parashikohen vranësira mesatare dhe të dendura. Reshje shiu, të cilat do të përfshijnë filimisht veriperëndimin dhe bregdetin. Në pjesën tjetër të vendit,...

Kupa Carabao Man United mposht Luton dhe kualifikohet n euml raundin tjet euml r

Kupa Carabao/ Man United mposht Luton dhe kualifikohet në raundin tjetër

para 6 orë - Syri

Manchester United fiton lehtësisht ndaj në transfertë ndaj Luton e vlefshme për Kupën Carabao. “Djajtë e Kuq” mposhtën 3-0 skuadrën modeste dhe në këtë mënyrë siguruan kualifikimin në raundin tjetër të...

 lsquo Plani i thikave mbi hart euml n e Kosov euml s Kurti E zbuloi k euml shilltari i Tha ccedil it te bashk euml pun euml tori im

‘Plani i thikave' mbi hartën e Kosovës/ Kurti: E zbuloi këshilltari i Thaçit te bashkëpunëtori im

para 6 orë - Syri

Kryetari i Vetëtvendosjes Albin Kurti ka deklaruar se këshilltari i presidentit të Kosovës Hashim Thaçi i ka treguar bashkëpunëtorit të tij, një plan që sipas tij lidhet me marrëveshjen e nënshkruar në...

Shk euml mbim zjarri policia q euml llon dhe vret nj euml person gjat euml mbr euml mjes

Shkëmbim zjarri, policia qëllon dhe vret një person gjatë mbrëmjes

para 6 orë - Syri

Policia e Kosovës është konfrontuar me një person sonte në qytetin e Prizrenit. Ky person dyshohej se ka kryer veprën penale “tentim vrasje” dhe për të cilin kishte urdhërarrest. Si rezultat i këtij konfrontimi,...

 lsquo N euml se s rsquo do prekte nj euml anshm euml risht lsquo Zgjedhoren rsquo  do hapeshin negociatat rsquo  Spaho Rama euml sht euml problemi

‘Nëse s’do prekte njëanshmërisht ‘Zgjedhoren’, do hapeshin negociatat’/ Spaho: Rama është problemi

para 6 orë - Syri

Lidhur me vendimin e fundit të Bashkimit Evropian mbi hapjen e negociatave vetëm me Maqedoninë e Veriut dhe jo me Shqipërinë, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho akuzon Edi Ramën, që sipas...

Champions Salzburg fiton me p euml rmbysje ndaj Maccabi Tel Aviv Ja rezultatet e ndeshjeve kualifikuesve

Champions/ Salzburg fiton me përmbysje ndaj Maccabi Tel Aviv. Ja rezultatet e ndeshjeve kualifikuesve

para 6 orë - Syri

Pas një raundi të tretë surprizues, ku Benfika u eliminua nga PAOK, ne patëm mundësi të shikonim sonte raundin e fundit kualifikues në Ligën e Kampionëve, sërish me formatin vajtje-ardhje. Klubi grek,...

K euml ng euml tarja shqiptare i kthehet lsquo dashuris euml rsquo s euml par euml  Isha 10 vje ccedil kur preka magjin euml e radios

Këngëtarja shqiptare i kthehet ‘dashurisë’ së parë: Isha 10 vjeç kur preka magjinë e radios

para 6 orë - Syri

Këngëtarja Mariza Ikonomi, i është rikthyer dashurisë së saj për radion. Tashmë, këngëtarja ka një emision të vetin të quajtur “Mariza Show”. Ajo shkruan krahas fotos ku shfaqet në Radion e Televizionit...

Horoskopi i t euml m euml rkur euml s Nj euml plan investimi n euml horizont shenjat e avantazhuara

Horoskopi i të mërkurës/ Një plan investimi në horizont, shenjat e avantazhuara

para 6 orë - Syri

Dashi Nëse e keni të domosdoshme që t’i thoni një miku apo pjesëtari të familjes se kanë vepruar gabim për një çështje të caktuar, të paktën zgjidhni fjalë që të duken të buta. Për hir të marrëdhënies...

 lsquo Marr euml dh euml niet dypal euml she dhe ccedil euml shtja e Mesdheut Lindor rsquo  Zbardhet telefonata e Erdogan me Macron

‘Marrëdhëniet dypalëshe dhe çështja e Mesdheut Lindor’/ Zbardhet telefonata e Erdogan me Macron

para 6 orë - Syri

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu i tij francez Emmanuel Macron kanë zhvilluar një bisedë telefonike të martën në mbrëmje për herë të parë që kur nisën tensionet për mosmarrëveshjet në...

 lsquo M euml kan euml p euml rdorur rsquo  Arbenita sapo hodhi nj euml  lsquo thumb rsquo publikisht por me k euml e ka

‘Më kanë përdorur’/ Arbenita sapo hodhi një ‘thumb’ publikisht, por me kë e ka?

para 6 orë - Syri

Arbenita Ismajli është një ndër emrat më të lakuar në media që prej bërjes publike të lidhjes së saj me reperin Fero. Ata të dy nuk ndiqen më në Instagram, ndërsa modelja bukuroshe nuk i kursen thumbat...

Taksia me 6 sirian euml del nga rruga nj euml person i plagosur

Taksia me 6 sirianë del nga rruga, një person i plagosur

para 6 orë - Syri

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë kryqëzimit të Borizanës. Një taksi me 6 emigrantë të paligjshëm sirianë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Policia ka ndaluar 6 sirianë, njëri...

E kryer Luis Suarez do t i bashkohet Atletico Madrid

E kryer, Luis Suarez do t'i bashkohet Atletico Madrid

para 6 orë - Syri

Luis Suarez dhe drejtuesit e Barcelonës pak çaste më parë kanë zhvilluar një takim për zgjidhjen çështjes së të ardhmes së lojtarit uruguaian. Të hënën në mbrëmje, Josep Maria Bartomeu kishte vendosur...

Dialogu Kosov euml Serbi BE Shum euml projekte n euml marr euml veshjen e Uashingtonit po zhvillohen

Dialogu Kosovë-Serbi/ BE: Shumë projekte në marrëveshjen e Uashingtonit po zhvillohen

para 6 orë - Syri

Bashkimi Evropian tha se shumë prej projekteve të përfshira në marrëveshjen e Uashingtonit për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë, janë duke u zhvilluar në kuadër të Kornizës...

Ky euml sht euml fustani q euml duhet t euml vishni gjat euml gjith euml vjesht euml s

Ky është fustani që duhet të vishni gjatë gjithë vjeshtës

para 6 orë - Syri

Kriteri kryesor i veshjeve të 2020-ës është rehatia. Ju prezantojmë me fustanin më popullor të sezonit të ri! I trikotuar, në ngjyrat tona të preferuara dhe shumë, po shumë i rehtashëm. I gjatë gjer në...

Modelja e Playboy t provokon rrjetit me fotot lsquo hot rsquo

Modelja e Playboy-t provokon rrjetit me fotot ‘hot’

para 6 orë - Syri

Kindly Myers, është një modele amerikane, e cila e ka nisur karrierën e saj që 21 vjeçe. Ajo ka pozuar për revistën Playboy dhe Maxim. Bukuroshja ka publikuar së fundmi, disa foto ku shihet më provokuese...

Taksia me 6 persona del nga rruga nj euml person i plagosur

Taksia me 6 persona del nga rruga, një person i plagosur

para 6 orë - Syri

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë kryqëzimit të Borizanës, ku një taksi me 6 emigrantë të paligjshëm sirianë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal. Policia ka ndaluar 6 sirianë, njëri...

 lsquo G euml njeshtra euml sht euml lapidar rsquo Bylykbashi p euml r lsquo listat e hapura rsquo  Rama e ka fiksim t euml vjet euml r do t euml heq euml koalicionet

‘Gënjeshtra është lapidar!’ Bylykbashi për ‘listat e hapura’: Rama e ka fiksim të vjetër, do të heqë koalicionet

para 6 orë - Syri

Lidhur me ndryshimet e fundit të PS-së për Reformën zgjedhore, Oerd Bylykbashi, përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, deklaroi se kryeministri Edi Rama ka pasur fiksim të vjetër që të...

Haradinaj n euml A Show Do k euml rkoj t euml kandidoj p euml r President n euml t euml kund euml rt do i drejtohem hellip

Haradinaj në A-Show: Do kërkoj të kandidoj për President, në të kundërt do i drejtohem…

para 7 orë - Syri

Haradinaj komentoi në A-Shoë edhe faktin nëse do të marrë përsipër detyrën e Presidentit të Republikës. ‘Kjo është një kandidaturë e imja për të marrë përgjegjësinë e Presidentit të vendit në një kohë...

VIDEO Penallti p euml r Man United shikoni ekzekutimin e Mat euml s

VIDEO/ Penallti për Man United, shikoni ekzekutimin e Matës...!

para 7 orë - Syri

Manchester United ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen në transfertë ndaj Luton e vlefshme për FA Cup. Në minutën e 44’ ishte Juan Manuel Mata i cili nuk gaboi përballë pikës së penalltisë.

Haradinaj n euml A Show Njohja nga Izraeli hap i madh Amerika tregoi q euml  euml sht euml lidere

Haradinaj në A-Show: Njohja nga Izraeli hap i madh, Amerika tregoi që është lidere

para 7 orë - Syri

Në intervistën për A-Show, ish-kryeministri kosovar Ramush Haradinaj, ka komentuar edhe rolin e SHBA në marrëveshjen me Serbinë si edhe atë të BE, që duket se mbeti pasive në këtë rol. ‘Unë mendoj që roli...

Mami m euml seksi n euml bot euml  lsquo t euml rbon rsquo rrjetin pozon vet euml m me t euml brendshme

Mami më seksi në botë ‘tërbon’ rrjetin, pozon vetëm me të brendshme

para 7 orë - Syri

Ajo është një nga femrat më seksi në botë, e këtë gjë e dëshmon në çdo foto që ndanë me ndjekësit në Instagram. Daphne Joy ka publikuar një foto, ku shihet vetëm me të brendshme, teksa shijon kafen e mëngjesit...

Haradinaj n euml A Show Moszgjidhja p euml rfundimtare e konfliktit mund t euml kthej euml s euml rish tragjiken

Haradinaj në A-Show: Moszgjidhja përfundimtare e konfliktit mund të kthejë sërish tragjiken

para 7 orë - Syri

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë prej afro 30 minuta me gazetarin Adi Krasta për A-Show në Syri Tv është ndalur fillimisht të vizita e ambasadorit Grenell në Kosovë dhe arsyet...

 lsquo Bleta pun euml tore rsquo e Ram euml s braktis PS n euml  Ish drejtoresha Tatimeve Aty jan euml Rilindasit q euml mendojn euml t euml han euml socialist euml t

‘Bleta punëtore’ e Ramës braktis PS-në/ Ish-drejtoresha Tatimeve: Aty janë Rilindasit që mendojnë të hanë socialistët

para 7 orë - Syri

Brisida Shehaj, ish-drejtoresha e Tatimeve, ka dhënë lajmin e bujshëm se ka kaluar me LSI dhe mund të kandidojë më këtë parti. Ajo e konsideron të “egër” luftën për pushtet brenda Partisë Socialiste ku...

Brisida Shehaj kalon te LSI  lsquo Jam n euml nj euml parti ku socialist euml t mendojn euml p euml r socialist euml t rsquo

Brisida Shehaj kalon te LSI/ ‘Jam në një parti ku socialistët mendojnë për socialistët’

para 7 orë - Syri

Ish-drejtoresha e Tatimeve dhe aktualisht drejtoresha e programacionit në RTV Ora, Brisida Shehaj ka dhënë lajmin se ka kaluar me LSI dhe mund të kandidojë më këtë parti në zgjedhjet e ardhshme. Lajmin...

Duma Rama do dal euml nga politika n euml m euml nyr euml n m euml t euml sh euml mtuar

Duma: Rama do dalë nga politika në mënyrën më të shëmtuar

para 7 orë - Syri

Fondet për rindërtimin e tërmetit dhe fakti që kryeministri Edi Rama do të drejtojë fushatën zgjedhore në Durrës dhe Erion Veliaj në Tiranë, a e penalizon Partinë Demokratike? Kjo ishte pyetja që gazetarja...

 lsquo Donald Lu dhe Yuri Kim nuk jan euml popullor euml rsquo  Ja si p euml rgjigjet Arvizu

‘Donald Lu dhe Yuri Kim nuk janë popullorë’/ Ja si përgjigjet Arvizu

para 7 orë - Syri

Ish-ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu, komentoi për Adi Krastën edhe marrëveshjen e arritur në Uashington mes Serbisë dhe Kosovës. “Nuk i di të gjitha detajet, për Kosovën vitet e fundit kanë qenë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK