http://kariera.mk
INTERVISTA Rudina Hajdari  Jo ja e BE së e ndau edhe më keq politikën shqiptare

INTERVISTA/ Rudina Hajdari: “Jo”-ja e BE-së e ndau edhe më keq politikën shqiptare

para një ore - Te Sheshi

Vendimi i Këshillit Evropian për të mos filluar negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka rrëmbyer vëmendjen e rajonit. Sidoqoftë, përkundër kësaj pengese, të dy vendet ende zotohen të vazhdojnë...

Meta shpërfill tragjedinë e rohingave në Mianmar kënaqësi të takohem me Aung San Suu Kyi

Meta shpërfill tragjedinë e rohingave në Mianmar: kënaqësi të takohem me Aung San Suu Kyi

para një ore - Te Sheshi

Presidenti Meta ka pozuar me një prej grave më problematike të para një viti, presidenten e Mianmarit Aung San Suu Kyi, të akuzuar për masakrat ndaj popullsisë muslimane Rohinga. “Ishte kënaqësi të takoja...

Financial Times vetoja e Macron ndaj negociatave një gabim historik

Financial Times: vetoja e Macron ndaj negociatave, një gabim historik

para 3 orë - Te Sheshi

Vetoja e Emmanuel Macron për mos’hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, mund të konsiderohet si një gabim historik që dobësoi Evropën dhe minoi aspiratat për t’u bërë një forcë gjeopolitike....

Katari me kondicionerë në ambientet e jashtme ja sa shkojnë temperaturat atje

Katari me kondicionerë në ambientet e jashtme, ja sa shkojnë temperaturat atje

para 3 orë - Te Sheshi

Katari po befason për të mirë kur vjen puna te menaxhimi i temperaturave ekstreme me të cilat përballet. Pasi temperaturat e verës arrijnë gati pesëdhjetë gradë, në pikat kryesore të vendit janë instaluar...

Konflikti sirian ky është plani i Gjermanisë shpalosur nga shefja e mbrojtjes

Konflikti sirian, ky është plani i Gjermanisë, shpalosur nga shefja e mbrojtjes

para 4 orë - Te Sheshi

Në një prononcim për mediat gjermane, Ministrja e Mbrojtjes i Gjermanisë Annegret Kramp-Karrenbauer bëri thirrje për krijimin e një zone sigurie të kontrolluar ndërkombëtarisht në Siri në bashkëpunim me...

PORTRET Bloomberg për Albin Kurtin bëri burg e u zhdëp nga serbët ja ç përfaqëson kryeministri në pritje i Kosovës

PORTRET/ Bloomberg për Albin Kurtin: bëri burg e u zhdëp nga serbët, ja ç’përfaqëson kryeministri në pritje i Kosovës

para 4 orë - Te Sheshi

Kur avionët e NATO-s bombarduan forcat serbe 20 vjet më parë për t’i dëbuar ata nga Kosova, Albin Kurti u gjend në një autobus plot me të burgosur të tjerë politik për t’i përdorur si mburojë njerëzore....

Macron flet për aksionin turk më mirë të kishim vepruar

Macron flet për aksionin turk: më mirë të kishim vepruar

para 5 orë - Te Sheshi

Vetëm disa orë pasi Turqia ka rënë dakord për një armëpushim të përkohshëm për të lejuar trupat e udhëhequra nga kurdët të tërhiqeshin nga Siria, Macron tha që dështimi i NATO-s për të vepruar ishte “një...

Ligji i pashkruar në Suedi mos të flasim për paranë

Ligji i pashkruar në Suedi: mos të flasim për paranë…

para 5 orë - Te Sheshi

Në Suedi, nëse je i pasur, mos e diskuto shumë këtë punë… Kështu nis rrëfimin një video-artikull i BBC ku tregohet tabuja që kanë suedezët lidhur me diskutimin për paranë dhe pasurinë në përgjithësi. Në...

Vuçiç kapet me Jo në e negociatave po e njohëm Kosovën mund të na ndodh dhe ne si Maqedonia Veriore

Vuçiç kapet me “Jo”-në e negociatave: po e njohëm Kosovën, mund të na ndodh dhe ne (si Maqedonia Veriore)

para 6 orë - Te Sheshi

Në një intervistë me të përditshmen vjeneze Standard, presidenti serb Aleksandar Vuçiç përjashtoi që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve të saj aktualë. Ai shtoi se nuk ka të ngjarë që Beogradi...

Uashingtoni më zë e figurë kush rezulton i korruptuar i hiqet viza përgjithnjë

Uashingtoni, më zë e figurë: kush rezulton i korruptuar, i “hiqet viza” përgjithnjë

para 7 orë - Te Sheshi

Ambasada amerikane në Tiranë publikoi një video-mesazh paralajmërues se të gjitha ata zyrtarë që do rezultojnë të korruptuar, nuk do kenë mundësi të hyjnë në SHBA. “Qeveria e Shteteve të Bashkuara është...

Makinat moderne për pastrimin e rrobave shumë më keq se të vjetrat

Makinat moderne për pastrimin e rrobave, shumë më keq se të vjetrat!

para 7 orë - Te Sheshi

Apelet për të zëvendësuar makineritë e vjetra të lavanterisë për shkak të kursimit të energjisë elektrike duket se nuk e kanë pasur parasysh një tjetër fakt lidhur me pastërtinë e rrobave. Makinat moderne...

Pompeo rreth krizës me Turqinë Trump gati për veprim ushtarak

Pompeo rreth krizës me Turqinë: Trump, gati për veprim ushtarak

para 7 orë - Te Sheshi

Presidenti amerikan Donald Trump është i gatshëm të përdorë forcën ushtarake nëse është e nevojshme, tha Sekretari i Shtetit Mike Pompeo kur u pyet për krizën në marrëdhëniet me Turqinë për sulmin e saj...

Zaev sulmon Macron ideja e tij e partneritet strategjik në vend të anëtarësimit e papranueshme

Zaev sulmon Macron: ideja e tij e partneritet strategjik në vend të anëtarësimit, e papranueshme

para 7 orë - Te Sheshi

Kryeministri i Maqedonisë Veriore Zoran Zaev tha se nuk ishte e pranueshme t’i ofrosh vendit të tij një partneritet strategjik në vend të anëtarësimit në BE. “Ne nuk do të pranojmë një debat tjetër, siç...

INTERESI SHBA qëndrojmë në Siri vetëm për të ruajtur fushat e naftës

INTERESI/ SHBA: qëndrojmë në Siri vetëm për të ruajtur fushat e naftës

para 8 orë - Te Sheshi

Teksa trupat amerikane bënë një tërheqje të nxituar dhe gati kaotike nga Siria verilindore, po të njëjtit do të qëndrojnë në disa pika kyçe për ta, për të siguruar fushat e naftës. Lajmin e ka konfirmuar...

Japonia me perandor të ri Naruhito merr fronin e Krizantemës në sy dhe të Ilir Metës

Japonia me perandor të ri: Naruhito merr fronin e Krizantemës “në sy” dhe të Ilir Metës

para 8 orë - Te Sheshi

Perandori japonez Naruhito u fronëzua perandor në një ceremoni të mbajtur në Pallatin Imperial, aty ku mes shumë të ftuarve ishte dhe presidenti Meta. Ceremonia e vendosjes së Naruhitos si perandori i...

Mikhail Gorbachev Qasja e Perëndimit ndaj fundit të Luftës së Ftohtë rrënja e krizave të sotme

Mikhail Gorbachev: Qasja e Perëndimit ndaj fundit të Luftës së Ftohtë, rrënja e krizave të sotme

para 9 orë - Te Sheshi

Fundi i Luftës së Ftohtë ishte një fitore e përbashkët, por Perëndimi e deklaroi veten fitimtar pa menduar për qëndrimin e Rusisë, tha ish-udhëheqësi i fundit sovjetik, Mikhail Gorbachev. Ai e tha këtë...

Nudot e Ramës shfaqen në Kanada Trudeau merr dhe një mandat tjetër

Nudot e Ramës “shfaqen” në Kanada, Trudeau merr dhe një mandat tjetër

para 9 orë - Te Sheshi

Ka patur deri diku të njëjtin efekt nxjerrja e fotove kompromentuese për Justin Trudeau nga kundërshtarët e tij konservatorë, porsi nudot e Ramës në Lokalet e 2007-ës. Kryeministri kanadez siguroi edhe...

Vuçiç reagon ndaj Albin Kurtit S ju shohim me dylbi ushtarake  duam marrëveshje

Vuçiç reagon ndaj Albin Kurtit: S’ju shohim me “dylbi ushtarake”, duam marrëveshje

para 22 orë - Te Sheshi

Jo vetëm që Beogradi nuk shikon “dylbi ushtarake” drejt Tiranës dhe Prishtinës, por dëshiron bisedime dhe një marrëveshje, tha të hënën Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, në një reagim kundër kryeministrit...

Iu shua vëllai në një aksident të tmerrshëm deputetja Gjylameti u lutet rrjeteve tregohuni njerëz

Iu shua vëllai në një aksident të tmerrshëm, deputetja Gjylameti u lutet rrjeteve: tregohuni njerëz!

para 23 orë - Te Sheshi

Blerina Gjylameti, deputetja socialiste e cila humbi këtoditë vëllanë në një aksident të tmerrshëm në tunelin e autostratës Tiranë – Elbasan, i është drejtuar me një lutje opinionit që mos abuzojnë me...

Kombet e Bashkuara rënie dramatike e popullsisë në Evropën Juglindore ja ç vend kryeson

Kombet e Bashkuara: rënie dramatike e popullsisë në Evropën Juglindore, ja ç’vend kryeson

para 23 orë - Te Sheshi

Rënia dramatike e popullsisë në vendet e Evropës Juglindore, kryesisht për shkak të zhvendosjes së të rinjve, minon aftësinë e atyre vendeve për të ruajtur sistemin ekzistues të mirëqenies, paralajmëruan...

Rama e Basha replika në distancë mbi të vërtetën e dështimit të negociatave

Rama e Basha, replika në distancë mbi “të vërtetën” e dështimit të negociatave

para 23 orë - Te Sheshi

Kreu i qeverisë Edi Rama dhe ai i opozitës Lulzim Basha, patën një replikë në distancë lidhur me “të vërtetën” e tyre mbi mos’hapjen e negociatave. Pasi Basha doli në një konferencë për mediat për të kumtuar...

Erdogan për fuqitë botërore ja ç nuk kuptojnë nga Turqia

Erdogan për fuqitë botërore: ja ç’nuk kuptojnë nga Turqia

para 23 orë - Te Sheshi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha se të gjithë(fuqitë), në Siri, Irak, Afganistan, Libi, Afrikë dhe në Ballkan, mund të veprojnë me qëllime të ndryshme, por që Turqia është e pranishme në këto rajone...

Popaj rus bën debutimin e tij në ring mposhtet pas tre minutash

Popaj rus bën debutimin e tij në ring: mposhtet pas tre minutash

para 24 orë - Te Sheshi

Kirill Tereshin, i njohur ndryshe si Popaj i Rusisë, bëri debutimin e tij në MMA. Ai ka morrë pseudonimin e personazhit të famshëm të filmeve carton, pasi i ka zmadhuar muskujt porsi ai. Por Tereshin nuk...

Libani në këmbë një taksë kryeministri përgjysmon pagat qeveritare madje pranon dhe të ikë

Libani në këmbë një taksë: kryeministri përgjysmon pagat qeveritare, madje pranon dhe të ikë…

para një dite - Te Sheshi

Protestat e përgjithshme mbarëkombëtare në Liban duket se kanë filluar të japin efekt. Në një mbledhje të jashtëzakonshme të qeverisë, kryeministri Saad Hariri tha se do të japë dorëheqje nëse është e...

Zblulohet makineria fake news e kurdëve si manipulojnë me foto nga Maqedonia e Palestina

Zblulohet makineria “fake news” e kurdëve: si manipulojnë me foto nga Maqedonia e Palestina

para një dite - Te Sheshi

Përdoruesit ee mediave sociale që përkrahin grupet militante kurde kanë shpërndarë imazhe të rrejshme në internet, ku gjoja se paraqiteshin familjet e prekura nga aksioni ushtarak turk në vend. Imazhet...

ANALIZË Kosova patatja e nxehtë e Brukselit ç ofron qeveria e re për dialogun me Serbinë

ANALIZË/ Kosova, patatja e nxehtë e Brukselit: ç’ofron qeveria e re për dialogun me Serbinë

para një dite - Te Sheshi

Nga Artan Murati* Për herën e katërt radhazi në pak se 10 vite, qytetarët e Kosovës u përballën me zgjedhje të parakohshme, kësaj here pasi ish-kryeministri Ramush Haradinaj dha dorëheqje pas intervistimit...

Putini kërkon më shumë ndikim në Afrikë kritikon Perëndimin e padenjë sjellja me kontinentin

Putini kërkon më shumë ndikim në Afrikë, kritikon Perëndimin: e padenjë sjellja me kontinentin!

para një dite - Te Sheshi

Presidenti rus Vladimir Putin tha të hënën, përpara një samiti me udhëheqësit afrikanë në Soçi, se ndryshe nga Perëndimi, Afrika mund të merrte nga Rusia ndihmë pa kushte politike. Kremlini ka njoftuar...

Albin Kurti kritika BE së harruat pse u krijuat

Albin Kurti, kritika BE-së: harruat pse u krijuat!

para një dite - Te Sheshi

Një i majtë që pritet të bëhet kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, dënoi vendimin e Bashkimit Evropian për të ndalur zgjerimin e mëtejshëm në Ballkan, duke thënë se vendimi tregoi se udhëheqësit...

Hong Kong policia flliq me blu xhaminë e para e vendit kërkon falje

Hong Kong: policia “flliq” me blu xhaminë, e para e vendit kërkon falje

para një dite - Te Sheshi

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam i kërkoi falje komunitetit mysliman të qytetit të hënën, pasi policia lëshoi ujë me ngjyrë në xhaminë më të madhe në vend gjatë protestave të së dielën në mbrëmje....

JETA Ana tragjike e Gjermanisë në Berlin aty ku pleqtë vdesin pa askënd mbi krye

JETA/ Ana tragjike e Gjermanisë: në Berlin, aty ku pleqtë vdesin pa askënd mbi krye

para një dite - Te Sheshi

Berlini është një qytet i përhumbur nga vetmia, dhe kjo nuk është konkluzë e nxjerrë vetëm nga studimet, por edhe nga përshtypja që lë me të vizituar. Në kryeqytetin gjerman, i cili është shtëpi e 3,5...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK