http://kariera.mk
 Kontratën e firmosi vetë Lulzim Basha  Arben Ristani zbulon detajet nga lobimi rus për PD në Nuk e kam bërë unë përmbajtjen e dokumentit

“Kontratën e firmosi vetë Lulzim Basha ”, Arben Ristani zbulon detajet nga lobimi rus për PD-në: Nuk e kam bërë unë përmbajtjen e dokumentit

para 8 orë - Lajme.al

Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani u shpreh se nuk ka asnjë lidhje me akuzën e falsifikimit që ka ngritur prokuroria. Ai tha se kontratën e ka firmosur vetë Basha me lobistin Muzin. “Së...

 Dy juristet nuk plotësonin pikët për Shkollën e Magjistraturës  Spartak Ngjela flet hapur Kjo është bërë në kushte emergjence

“Dy juristet nuk plotësonin pikët për Shkollën e Magjistraturës”, Spartak Ngjela flet hapur: Kjo është bërë në kushte emergjence

para 9 orë - Lajme.al

Maxhoranca dhe opozita e re kanë bashkuar votat dje në Parlament për të zgjedhur 4 anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese. Parlamenti e ka quajtur të miratuar pa votim, Arta Vorpsin, si anëtare të Gjykatës...

 Nuk e di ku është babi  historia e 10 vjeçarit shqiptar në kampin Al Hol

“Nuk e di ku është babi”, historia e 10-vjeçarit shqiptar në kampin Al Hol

para 9 orë - Lajme.al

Nuk e ka humbur buzëqeshjen dhe flet shqip shumë mirë. Por nuk e di fare se kur ka mbërritur në Siri. E di që babai e ka marrë me vete atje, por tashmë nuk e di se ku ndodhet ai. “Jam 10 vjeç”, thotë vogëlushi...

 Kur PD të vijë në pushtet banorët e Astirit do të dëmshpërblehen me vlerën e tregut  Spartak Ngjela nxjerr zbuluar Lulzim Bashën

“Kur PD të vijë në pushtet banorët e Astirit do të dëmshpërblehen me vlerën e tregut!”, Spartak Ngjela nxjerr zbuluar Lulzim Bashën

para 9 orë - Lajme.al

Avokati Spartak Ngjela foli për premtimin e kryedemokratit Lulzim Basha, i cili tha se do i dëmshpërblejë pronat pasi të vijë në pushtet. Sipas Ngjelës sot në Astir opozita priste destabilizimin. “Po ç’Lulzim...

 Duan që të shpëtojë Lulzim Basha nga burgu  Spartak Ngjela zbërthen lojën tregon se çfarë ndodh nëse Meta bllokon betimin e anëtareve të rinj

“Duan që të shpëtojë Lulzim Basha nga burgu”, Spartak Ngjela zbërthen lojën, tregon se çfarë ndodh nëse Meta bllokon betimin e anëtareve të rinj

para 11 orë - Lajme.al

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar vendimin e djeshëm të Kuvendit, i cili miratoi 2 kandidaturat. Sipas Ngjelës ka një monitorim ndërkombëtar pasi menjëherë kur u zgjodhën doli ambasada amerikane...

Jepet alarmi Situatë e vështirë si pasojë e shirave dhe erës shtylla dhe pemë të rrëzuara

Jepet alarmi! Situatë e vështirë si pasojë e shirave dhe erës, shtylla dhe pemë të rrëzuara

para 11 orë - Lajme.al

Reshjet intensive, të cilat nisën prej mesditës së kësaj të marte, kanë krijuar probleme në disa zona të vendit. Kjo situatë e vështirë pritet të zgjasë edhe të paktën në 48 orët në vijim. Rruga e Llogarasë...

Përse u vetëpërjashtua Kosova nga Shengeni Ballkanik Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e rënda Rrezikonte po të shkonte atje Ja kush e ndaloi

Përse u “vetëpërjashtua” Kosova nga Shengeni Ballkanik? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat e rënda: Rrezikonte po të shkonte atje! Ja kush e ndaloi

para 11 orë - Lajme.al

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar takimet e Minishengenit Ballkanik, si edhe deklaratën e kryeministrit Rama se Kosova u vetëpërjashtua nga ky proces. “Si mund të shkojë ai në një shtet që nuk e njeh...

 Dëshiroj të jem e qartë  Majlinda Bregu del pro Ramës Kjo nismë sjell zhvillim dhe heq burokracinë

“Dëshiroj të jem e qartë”, Majlinda Bregu del pro Ramës: Kjo nismë sjell zhvillim dhe heq burokracinë

para 11 orë - Lajme.al

Ish-ministrja e jashtme, Majlinda Bregu tani në krye të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal e ka vlerësuar Shengenin Ballkanik si një vendim pozitin, një histori në zhvillim. Bregu thekson se qëllimi i...

 Do të jem edhe unë në sitë  Spartak Ngjela paralajmëron ndryshimin e madh Do kapi shumë rrjeta I garantoj shqiptarët se do u kthehet prona e vjedhur

“Do të jem edhe unë në sitë”, Spartak Ngjela paralajmëron ndryshimin e madh: Do kapi shumë rrjeta! I garantoj shqiptarët se do u kthehet prona e vjedhur

para 11 orë - Lajme.al

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të vihet drejtësia. Sipas tij në sitë do të shkojnë ata që kanë pasur pozitë të lartë shtetërore dhe do ti...

Videoja që po bën xhiron në rrjetet sociale Lajmi i fundit fadroma IKMT kalon sipër ish grupit parlamentar të Partisë Demokratike

Videoja që po bën xhiron në rrjetet sociale: Lajmi i fundit, fadroma IKMT kalon sipër ish-grupit parlamentar të Partisë Demokratike

para 11 orë - Lajme.al

Klevis Balliu është kthyer në personazhin kryesor të memeve, pas përplasjeve që ndodhën mëngjesin e sotëm tek “Astiri”. Rrjetet sociale kanë ironizuar braktisjen që opozita dhe deputetët i bënë kësaj kauze,...

Pas ndarjes së bujshme Robert Berisha bën atë që nuk pritej për Nora Istrefin

Pas ndarjes së bujshme, Robert Berisha bën atë që nuk pritej për Nora Istrefin

para 11 orë - Lajme.al

Robert Berisha njoftoi publikisht para disa muajsh ndarjen e tij nga partnerja, Nora Istrefi, me të cilën ka një vajzë të quajtur Renee. Këngëtari tregoi se tashmë rrugët e tyre do të vazhdonin të ndara,...

Maqedonasit martohen përmes Facebook Nusja nga Shqipëria për 1000 euro

Maqedonasit martohen përmes Facebook: Nusja nga Shqipëria për 1000 euro

para 11 orë - Lajme.al

Beqarët e vjetër maqedonas dhe serb vazhdojnë të martohen me femra shqiptare duke paguar shuma të majme parash. Për këtë qëllim egziston edhe një agjenci e që koordinon këtu lidhje përmes internetit. Një...

Diana Ziu nuk la gjë pa thënë për Vera Grabockën reagon për herë të parë Alketa Vejsiu pas akuzave të rënda

Diana Ziu nuk la gjë pa thënë për Vera Grabockën, reagon për herë të parë Alketa Vejsiu pas akuzave të rënda

para 11 orë - Lajme.al

Kompozitorja Diana Ziu ka qenë këto ditë në qendër të vëmendjes së mediave për akuzat e ndryshme drejtuar Vera Grabockës dhe Alketa Vejsiut të cilat organizojnë këtë vit Festivalin e 58-të të Këngës në...

 T i jepet secilit atë që meriton  Eni Çobani tregon dy problemet më të mëdha që shqetësojnë shqiptarët Si është e mundur që të gjithë vetëm shajnë

“T’i jepet secilit atë që meriton”, Eni Çobani tregon dy problemet më të mëdha që shqetësojnë shqiptarët: Si është e mundur që të gjithë vetëm shajnë?

para 11 orë - Lajme.al

Juristja, Eni Çobani gjatë një interviste në emisionin “Ditë e Re” nënvizoi dy problemet që shqetësojnë sot shqiptarët. “Neve kemi dy problem shumë të mëdha në Shqipëri. Prona e cila është një nga vuajtjet...

 Gati deri në mars të vitit 2020  Fanca bën kthesën e madhe tjetër skenar ndaj Ballkanit Perëndimor

“Gati deri në mars të vitit 2020”, Fanca bën kthesën e madhe, tjetër ‘skenar’ ndaj Ballkanit Perëndimor

para 12 orë - Lajme.al

Pas bllokimit të negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ndodhur nën një presion të fortë nga partnerët për të hequr dorë nga...

 Kam qenë shumë e lënduar  moderatorja e njohur shqiptare hap zemrën dhe flet për jetën e saj private

“Kam qenë shumë e lënduar”, moderatorja e njohur shqiptare hap zemrën dhe flet për jetën e saj private

para 12 orë - Lajme.al

Moderatorja shumë e dashur për publikun, Kiara Tito, ishte këtë të hënë e ftuar në emisionin ‘Ftesë në 5’ nga Bieta Sulo. Ajo tregoi të rejat më të fundit nga jeta e saj private dhe nga ajo profesionale...

Përplasje dhe të lënduar Spartak Ngjela nxjerr detajet e forta tregon se çfarë fshihet pas Astirit  Me ligj atyre nuk u takon asgjë

Përplasje dhe të lënduar, Spartak Ngjela nxjerr detajet e forta, tregon se çfarë fshihet pas ‘Astirit’: Me ligj atyre nuk u takon asgjë

para 13 orë - Lajme.al

IKMT ka përfunduar aksionin në zonën e “Astirit” për shembjen e banesave të cilat do të preken nga projekti i Unazës së Madhe. Mësohet se ditën e stome u shembën 33 objekte, ndërsa menjëherë ka nisur puna...

Monika Kryemadhi reagon nga Amerika për Astirin  godet keq Ramën dhe jep premtimin si nënë Do të marrin një më një kompensimin

Monika Kryemadhi reagon nga Amerika për ‘Astirin’, godet keq Ramën dhe jep premtimin si nënë: Do të marrin një më një kompensimin

para 13 orë - Lajme.al

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar nga SHBA për situatën e krijuar sot tek zona e Astirit, ku pas përplasjes së banorëve me policinë, 12 persona u plagosën, mes tyre...

Çfarë po ndodh Ndërkombëtarët zbarkojnë të gjithë në selinë e PD së takim urgjent me Lulzim Bashën

Çfarë po ndodh? Ndërkombëtarët zbarkojnë të gjithë në selinë e PD-së, takim urgjent me Lulzim Bashën

para 13 orë - Lajme.al

E ngarkuara me punë e SHBA-së, Leyla Moses-Ones, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, ai i Gjermanisë, Peter Zingraf, i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur pasditen e sotme në selinë blu për të takuar...

 Lylzimi t iu paguajë shtëpinë sa vilën e tij të luksit  zv kryeministri Braçe i përgjigjet menjëherë Bashës për Astirin me shifra Kjo nuk është tallje

‘Lylzimi t’iu paguajë shtëpinë sa vilën e tij të luksit”, zv.kryeministri Braçe i përgjigjet menjëherë Bashës për Astirin me shifra: Kjo nuk është tallje

para 13 orë - Lajme.al

Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të kryedemokratit Lulzim Basha i cili tha se banorët e Astirit nuk janë dëmshpërblyer për banesat e tyre. Braçe tha se vetëm për 8 objekte në lotin...

Rama kritikon Kurtin Si kryeministër të shikojë dosjen e bashkimit doganor që nuk u realizua

Rama kritikon Kurtin: Si kryeministër të shikojë dosjen e bashkimit doganor që nuk u realizua

para 14 orë - Lajme.al

Kryeministri shqiptar Edi Rama në një intervistë për Top Channel i bën një bilanc asaj çfarë u arrit në takimin e Ohrit. Ai thekson se është i vendosur ta heqë kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës. Rama...

Përplasje mes banorëve dhe forcave të policisë në Tiranë

Përplasje mes banorëve dhe forcave të policisë në Tiranë

para 19 orë - Lajme.al

Ka nisur me tensione protesta e sotme e banorëve të “Astirit” në Tiranë, pas paralajmërimeve se Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të nisë sot aksionin për shembjen e banesave. Tensionet...

Lleshaj Po punojmë të tërheqim të gjithë shqiptarët nga Siria

Lleshaj: Po punojmë të tërheqim të gjithë shqiptarët nga Siria

para 20 orë - Lajme.al

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se plani i qeverisë për të tërhequr shqiptarët nga Siria dështoi, pas tërheqjes së amerikanëve si dhe futjes së Turqisë brenda Sirisë. Në emisionin Opinion, ai...

Albin Kurti flet me bindje të plotë nxjerr detaje nga takimi me Ramën Nuk është për shkëmbim territoresh

Albin Kurti flet me bindje të plotë, nxjerr detaje nga takimi me Ramën: Nuk është për shkëmbim territoresh

para një dite - Lajme.al

Albin Kurti tha se kryeministri Rama nuk është për shkëmbim territoresh. Ai tha se projekt i dështuar nuk duhet të vijojë që të mbetet as si ide. “Karshi Beogradit nuk duhet të ketë një politikë Tirana...

 Ndërhyrja ishte shumë e vonuar  Sandër Lleshaj përplaset me Klodiana Lalën Kam ardhur që të më bëni pyetje

“Ndërhyrja ishte shumë e vonuar”, Sandër Lleshaj përplaset me Klodiana Lalën: Kam ardhur që të më bëni pyetje

para një dite - Lajme.al

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa ka folur lidhur me operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës nga kampi i ISIS-it është përplasur me gazetaren Klodiana Lala. Gazetarja tha se ndërhyrja e ministrit...

Nuk keni për ta besuar sa ka kushtuar veshja e Marinës në Klanifornia puntatën e së shtunës

Nuk keni për ta besuar sa ka kushtuar veshja e Marinës në Klanifornia puntatën e së shtunës

para një dite - Lajme.al

Marina Vjollca është një ndër moderatoret që ka spikatur gjithmonë për pamjen e saj të jashtme. Stili i saj i kuruar deri në detaj merrë vëmendjen e të gjithë publikut çdo të shtunë në mbrëmje, teksa bukuroshja...

 Po del një konflikt i ri  Avokatja e Popullit reagon për emërimet në Gjykatën Kushtetuese

“Po del një konflikt i ri”, Avokatja e Popullit reagon për emërimet në Gjykatën Kushtetuese

para një dite - Lajme.al

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca komentoi emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Sipas Avokates së Popullit po del një konflikt i ri dhe se institucionet nuk po bëjnë si duhet punën e tyre. “Po nxjerr një...

Çka bëjnë njerëzit e suksesshëm çdo natë para se të bien në gjumë

Çka bëjnë njerëzit e suksesshëm çdo natë para se të bien në gjumë?

para një dite - Lajme.al

Mendojeni një person të suksesshëm që e admironi. A e admironi për shkak të zemërgjerësisë, ideve gjeniale apo për shkak të etikës së mahnitshme të punës? Përderisa gjithsecili ia atribuon suksesin diçkaje...

 Po s ka ngel laraskë pa bisht  aktorja e njohur e Portokallisë tregon kur ka vendosur të martohet Mami shqetësohet më shumë

“Po s’ka ngel laraskë pa bisht”, aktorja e njohur e ‘Portokallisë’ tregon kur ka vendosur të martohet: Mami shqetësohet më shumë

para një dite - Lajme.al

Aktorja Portokallisë, Renada Caci e pyetur për jetën private në emisionin ‘E diell’ është shprehur se vendimin për martesë do ta marrë kur të jetë e sigurt për mashkullin që do të ketë në krah. Aktorja:...

Banka Botërore financon 18 milionë dollarë në Berat zbuloni çfarë do ndodhë me tre lagjet kryesore

Banka Botërore financon 18 milionë dollarë në Berat, zbuloni çfarë do ndodhë me tre lagjet kryesore

para një dite - Lajme.al

Rreth 18 milionë dollarë do të financojë Banka Botërore për një sërë projektesh infrastrukturore turistike në lagjet “Mangalem”, “Goricë” dhe qendrën e qytetit. Lajmi u bë i ditur nga kryetari u bashkisë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK