http://kariera.mk
Aksioni i fshehtë në Babicë kishte në shënjestër Florian Habilajn vëllain e trafikantit të përgjimit

Aksioni i fshehtë në Babicë kishte në shënjestër Florian Habilajn, vëllain e trafikantit të përgjimit

para 8 orë - Opinion

Mbrëmjen e sotme në Babicë të Vlorës janë kapur 10 tonë me drogë, në banesën e qytetarit Armand Kocerri. Këto detaje fillimisht i publikoi në FB e tij ish-kryeministri Berisha, i cili gjithashtu shkruan...

Video Marku Çdo parti që ka ardhur në pushtet ka goditur fort idenë e shtetit në Shqipëri

Video/ Marku: Çdo parti që ka ardhur në pushtet, ka goditur fort idenë e shtetit në Shqipëri

para 8 orë - Opinion

Partitë politike që kanë ardhur në pushtet kanë dënuar në faza të caktuara fort idenë e shtetit në Shqipëri. Analisti Mark Marku, sonte, në studion e emisionit “Opinion”, theksoi se secila nga forcat politike...

Shikoni reagimin e Ambasadorit Lu me sy mbyllur ha tavë dheu

Shikoni reagimin e Ambasadorit Lu, me sy mbyllur ha tavë dheu

para 8 orë - Opinion

Në faqen zyrtare të Ambasadës Amerikane në Tiranë është publikuar një video tepër interesante ku shihet se Ambasadori Lu dhe stafi i tij po bëjnë një lojë, përpiqen te gjejnë ushqimin me sytë e mbyllur....

Video Momentet pikante në dhomën e grimit çfarë thonë të ftuarit jashtë kamerave

Video/ Momentet pikante në dhomën e grimit, çfarë thonë të ftuarit jashtë kamerave?

para 8 orë - Opinion

Përpara fillimit të transmetimit të emisionit “Opinion” si gjithmonë edhe ditën e sotme ka patur disa momente përgatitje në dhomën e grimit dhe më tej në koridoret e TV Klan. Grimi i analistëve, e më pas...

Video  Rama ka kohë që e di për dosjen dhe Tahirin  deklarata e fortë e Mustafa Nanos

Video/ “Rama ka kohë që e di për dosjen dhe Tahirin”, deklarata e fortë e Mustafa Nanos

para 8 orë - Opinion

Analisti Mustafa Nana ka deklaruar në emisionin “Opinion” që Rama e ka ditur prej kohësh për dosjen dhe përgjimin e Tahirit. Por ku e mbështet Mustafa Nano argumentin e tij? Nisur nga raportet e miqësisë...

Berisha publikon videon Kapet 10 tonë drogë në shtëpinë e mikut të Habilajt

Berisha publikon videon: Kapet 10 tonë drogë në shtëpinë e mikut të Habilajt

para 8 orë - Opinion

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një video në të cilën shihet një sasi e konsiderueshme e drogës dhe bëhet fjalë për një depo të kapur në Babicë. Berisha shkruan se...

Berisha publikon videon kapet 10 ton drogë në shtëpinë e mikut të Habilajt

Berisha publikon videon; kapet 10 ton drogë në shtëpinë e mikut të Habilajt

para 8 orë - Opinion

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në facebook një video në të cilën shihet një sasi e konsiderueshme e drogës dhe bëhet fjalë për një depo në Babicë. Berisha shkruan se sasi e drogës...

Marku Ka një vit që flitet për dosjen Habilaj  por Rama nuk reagoi

Marku: Ka një vit që flitet për dosjen “Habilaj”, por Rama nuk reagoi

para 8 orë - Opinion

Gjykata e Katanias në dosjen prej më shumë se 400 faqesh, jo vetëm vulosi fatin e Moisi Habilajt dhe bandës së tij, por preku edhe strukturat e shtetit shqiptar aty ku veprimtaria e shtetit italian është...

Lajm i fundit Kapen në babicë 10 tonë drogë priten arrestime të bujshme

Lajm i fundit/ Kapen në babicë 10 tonë drogë, priten arrestime të bujshme

para 8 orë - Opinion

Media elektronike dhe disa gazetare kane paralajmeruar sot pasdite per arrestime te mundshme, ku ka dhe persona me nje lloj imuniteti.  Burimet tona konfirmojne se behet fjale per sasi te medha droge te...

Klosi Dosja Habilaj është publikuar qëllimisht por ka një histori të ngatërruar

Klosi: Dosja “Habilaj” është publikuar qëllimisht, por ka një histori të ngatërruar

para 9 orë - Opinion

Gjykata e Katanias në dosjen prej më shumë se 416 faqesh që vulosi fatin e Moisi Habilajt dhe bandës së tij, përmend edhe emrin e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Për ish-drejtuesin e Shërbimit...

Tahiri sqaron të vërtetën e akuzave nesër në emisionin Opinion

Tahiri sqaron të vërtetën e akuzave, nesër në emisionin “Opinion”

para 9 orë - Opinion

Saimir Tahiri ka vendosur të sqarojë çdo detaj apo fakt që lidh emrin e tij me çështjen e narkotrafikut dhe përgjimin e policisë italiane, ku emri i tij përmendet në bisedat telefonike të personave të...

Pakti PD LSI Berisha Është shpresa dhe rruga e vetme për përmbysjen e Narkoshtetit

Pakti PD-LSI, Berisha: Është shpresa dhe rruga e vetme për përmbysjen e Narkoshtetit

para 9 orë - Opinion

Ish-kryeministri Sali Berisha, tryezën e partive opozitare të mbajtur paraditen e sotme, e ka quajtur historike për të marrë në dorë fatet e vendit. Statusi i plotë: Nje zhvillim historik per fatet e vendit!...

Kryemadhi Për kultivimin e kanabisit në vend përgjegjës është edhe Ilir Meta

Kryemadhi: Për kultivimin e kanabisit në vend, përgjegjës është edhe Ilir Meta

para 9 orë - Opinion

Kultivimi i kanabisit në të gjithë vendin, nuk është vetëm përgjegjësi e kryeministrit Edi Rama, por edhe Ilir Metës. Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një intervistë për...

Foto Pse mediat dyshojnë për lidhje mes Noizyt dhe Naomit

Foto/ Pse mediat dyshojnë për lidhje mes Noizyt dhe Naomit?

para 9 orë - Opinion

Prej kohësh në mediat rozë po përflitet për një histori mes Noizyt dhe vajzës simpatike Noemi, e cila jeton në Zvicër. Noemi është këngëtare dhe është bërë po ashtu pjesë e grupit OTR. Në mediat është...

Të shtëna me armë në Tiranë sherr mes dy shoferëve

Të shtëna me armë në Tiranë, sherr mes dy shoferëve

para 10 orë - Opinion

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Burime nga policia thanë se dy drejtues mjetësh janë konfliktuar me njëri-tjetrin në rrugën “Mujo Ulqinaku”, pranë një parkingu dhe...

Skandali Lojtarët e Tiranës mbeten pa ngrënë në Plovdiv ku presin të luajnë ndeshjen e Ligës Ballkanike

Skandali/ Lojtarët e Tiranës mbeten pa ngrënë në Plovdiv, ku presin të luajnë ndeshjen e Ligës Ballkanike

para 10 orë - Opinion

Ekipi i basketbollit të Tiranës, pjesëmarrës edhe këtë edicion në Ligën Ballkanike, ka udhëtuar drejt qytetit të Plovdivit në Bullgari, për të zhvilluar ndeshjen e parë në këtë kompeticion. Por pasi kanë...

Lotaria Amerikane Nis sot aplikimi zbuloni profesionet që ju favorizojnë

Lotaria Amerikane/Nis sot aplikimi, zbuloni profesionet që ju favorizojnë

para 10 orë - Opinion

Të përzgjidhesh në fazën e parë të lotarisë, nuk është garanci në marrjen e vizës. Kanë qenë jo të paktë ata, të cilët nuk janë kualifikuar gjatë intervistave duke humbur në këtë mënyrë mundësinë për të...

E vërteta e lidhjes së Habilajve dhe Klement Balilit me Saimir Tahirin Berisha publikon denoncimin e bërë kohë më parë

E vërteta e lidhjes së Habilajve dhe Klement Balilit me Saimir Tahirin, Berisha publikon denoncimin e bërë kohë më parë

para 11 orë - Opinion

Kohë më parë, ish-kryeministri Sali Berisha, publikoi një denoncim që fliste për lidhjet mes klanit mafioz të Habilajve, Klement Balilit dhe Saimir Tahirit. Referuar qytetarit digjital, Berisha tregonte...

Qytetarja mbron Tahirin dhe akuzon Ramën kryeministri e ironizon

Qytetarja mbron Tahirin dhe akuzon Ramën, kryeministri e ironizon

para 11 orë - Opinion

Publikimi i përgjimeve italiane ku sipas atyre qe thoshte Moisi Habilaj ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri është përfshirë në trafikimin e drogës me atë, kanë marrë një vëmendje të madhe edhe nga ana...

Çfarë do diskutojë Bushati me Kotzias për Çamërinë dhe detin

Çfarë do diskutojë Bushati me Kotzias për Çamërinë dhe detin

para 11 orë - Opinion

Ministri Ditmir Bushati dhe homlogu i tij grek Nikos Kotzias mund të takohen në Kretë në fillim të nëntorit. Burime nga Ministria e Jashtme greke thonë për Top Channel se takimi, një nismë e Kotzias ka...

Manjani Nuk është përgjegjëse drejtësia për inkriminimin e politikës 27 vjet asnjë politikan në bankën e të akuzuarve

Manjani: Nuk është përgjegjëse drejtësia për inkriminimin e politikës, 27 vjet asnjë politikan në bankën e të akuzuarve

para 11 orë - Opinion

Përgjegjësinë për inkriminimin e politikës nuk e kanë gjykatësit dhe prokurorët, pasi për 27 vite asnjë politikan shqiptar nuk ka dalë në bankën e të akuzuarve para drejtësisë për afera korruptive apo...

Foto e rrallë Redon Makashi dhe Elton Deda në kohën kur i adhuronin vajzat

Foto e rrallë/ Redon Makashi dhe Elton Deda në kohën kur i adhuronin vajzat

para 11 orë - Opinion

Një foto që meriton të quhet e rrallë është publikuar nga muzikanti Gent Myftaraj. Ai shihet bashkë me miqtë e tij, në vitet e para të daljes së tyre në skenë. Spikasin flokët e gjata në modë në Shqipërinë...

Një letër mafies shtetërore nga djali i gazetares së vrarë

Një letër mafies shtetërore nga djali i gazetares së vrarë

para 11 orë - Opinion

Kjo letër e rëndë dhe akuzuese është shkruar nga Matthew Caruana Galizia, djali i gazetares dhe blogeres malteze, Daphne Caruana Galizia, e cila u vra të hënën pasdite, për shkak të detyrës. Galizia, i...

U larguan nga Shqipëria ja çfarë bëjnë në SHBA Mira Konçi dhe Shpëtim Saraçi

U larguan nga Shqipëria, ja çfarë bëjnë në SHBA Mira Konçi dhe Shpëtim Saraçi

para 11 orë - Opinion

Dy artistët e njohur shqiptarë Mira Konçi dhe Shpetim Saraçi janë larguar nga Shqipëria vetëm pak muaj më parë. Çifti i njohur shqiptar po jeton në SHBA. Ishte vetë kompozitori Saraçi ai që e dha lajmin...

Të gjitha nofkat që përdorte grupi i Habilajve  Maloku  Varri  Daja

Të gjitha nofkat që përdorte grupi i Habilajve: ‘Maloku’, ‘Varri’, ‘Daja’…

para 11 orë - Opinion

Moisi Habilaj dhe personat e dyshuar si bashkëpunëtorë të tij në grupin e trafikimit të drogës kanë përdorur nofka dhe pseudonime në komunikimet telefonike. “ABC News” sjell tablonë e tyre, nga më normalet...

Mbreti i Narcosit  Dasmaxhiu Ylli Baka dhe Kapterr Tahiri

Mbreti i “Narcosit”, Dasmaxhiu Ylli Baka dhe Kapterr Tahiri

para 12 orë - Opinion

Nga Dritan Laci Ramë prapë në të njëjtën lojë. I biem samarit dhe harrojmë që fajin e ka gomari. Edhe dje i paudhi na futi prapë në qorrsokakun e tij. Doni kokën e Sajmirit, na tha, ja ku e keni, dhe ne...

Pas skandalit seksual zbulohet lidhja e producentit Weinstein me Bill dhe Hilary Clinton

Pas skandalit seksual, zbulohet lidhja e producentit Weinstein me Bill dhe Hilary Clinton

para 12 orë - Opinion

Producenti Harvey Weinstein i cili kohëve të fundit është vënë në qenbdër të vëmenjes për shkak të skandalit seksual ka qënë i afërt edhe me ish kreun e Shtëpisë së Bardhë Bill Clinton. Ai i  ka ofruar...

Përgjimet në dosjen Habilaj Basha Edi Rama duhet të japë llogari para drejtësisë

Përgjimet në dosjen Habilaj/ Basha: Edi Rama duhet të japë llogari para drejtësisë

para 12 orë - Opinion

Dosja e Gjykatës së Katanias në të cilën trafikantë droge italo-shqiptarë përmendin dhe ish-ministrin Saimir Tahiri, ka tronditur jo pak politikën shqiptare, por edhe opinionin publik në vend. Kreu i Partisë...

Ky është gabimi i madh që meshkujt bëjnë në shtrat

Ky është gabimi i madh që meshkujt bëjnë në shtrat

para 12 orë - Opinion

Një sondazh nga Sex Information and Education Council of Canada dhe prezervativët Trojan ka zbuluar që nëse përqafoheni pas seksit, femra do të ketë më shumë dëshirë për të bërë seks me ju. Për këtë sondazh...

Basha Edi Rama duhet të japë llogari para drejtësisë

Basha: Edi Rama duhet të japë llogari para drejtësisë

para 12 orë - Opinion

Nga Lulzim Basha Prej dy ditësh shqiptarët janë ballafaquar me disa fakte të thjeshta dhe të kuptueshme nga të gjithë: antimafia italiane ka prova ligjore të trafikut të drogës dhe armëve të kryer nga...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK