http://kariera.mk
Venecia qytet i dashurisë dhe karnavaleve

Venecia, qytet i dashurisë dhe karnavaleve

para 35 minutave - Anadolu Agency

Speciale arkiv VENECIA (AA) – Qyteti i dashurisë dhe karnavaleve prej 118 ishuj të ndarë me kanale, Venecia është një nga destinacionet më atraktive në botë, raporton Anadolu Agency (AA). Bukuritë natyrore,...

 Nata e bretkosave në Kroaci mbahet gara e kërcimit në largësi

"Nata e bretkosave" në Kroaci, mbahet gara e kërcimit në largësi

para 55 minutave - Anadolu Agency

Speciale arkiv LLOKVE (AA) – Në vendin Llokve në Gorski Kotar të Kroacisë, është mbajtur manifestimi tradicional i 41-ti me radhë “Nata e bretkosave”, që paraqet garën e kërcimit në largësi, e vetmja e...

Në Shqipëri sekuestrohen rreth 1 9 ton lëndë narkotike

Në Shqipëri sekuestrohen rreth 1.9 ton lëndë narkotike

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Gjatë një operacioni policor të ndërmarrë në qarkun e Beratit, forcat e Policisë së Shqipërisë, kanë sekuestruar rreth 1888 kg marijuhanë dhe arrestuar një person, transmeton...

Roza Mojsovska krijon vepra arti me furçë në gojë

Roza Mojsovska, krijon vepra arti me furçë në gojë

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv ОHËR (АА) - Invaliditeti trupor me të cilin jeton që nga lindja nuk paraqet asnjë lloj problemi që Roza Mojsovska të krijojë vepra artistike duke e vendosur furçën në gojë. Ajo është e vetmja...

Rama Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

Rama: Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA)- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat për shpalljen e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 18...

Mali i Zi paga mesatare në mars 508 euro

Mali i Zi, paga mesatare në mars 508 euro

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv PODGORICË (AA) - Paga mesatare në Mal të Zi, pa taksa dhe kontribute në mars, sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave (MONSTAT), arriti në 508 euro duke shënuar rënie me 0.6 për qind...

PTHP Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

PTHP: Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Prokuroria Themelore Publike (PTHP) Shkup sot njoftoi se është në komunikim të vazhdueshëm me Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) lidhur me identifikimin e pjesëmarrësve...

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni takon presidentin dhe liderët politik

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni, takon presidentin dhe liderët politik

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Zёvendёs ndihmёs sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit pёr Evropё, Hoyt Brian Yee të dielën do të arrijë në vizitë dyditore në Maqedoni ku do të takohet me liderët e...

Erdoğan Duhet ta dinë se forcat turke mund të vijnë në çdo moment

Erdoğan: Duhet ta dinë se forcat turke mund të vijnë në çdo moment

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv STAMBOLL (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, iu është përgjigjur pyetjeve në një konferencë për shtyp të mbajtur në aeroportin "Atatürk" të Stambollit para nisjes për vizitë...

 E dimë shumë mirë se çfarë do të bëjmë kur të vijë momenti

"E dimë shumë mirë se çfarë do të bëjmë kur të vijë momenti"

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv STAMBOLL (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka mbajtur sot një fjalim në Qendrën e Kongreseve Haliç në Stamboll, gjatë një takimi në Këshillin e Përgjithshëm të Shoqatës...

Vuçiç ftesë Erdoğanit të vizitojë Serbinë

Vuçiç ftesë Erdoğanit të vizitojë Serbinë

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv BEOGRAD (AA) - Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një takimi me ambasadorin e Turqisë në Beograd, Tanju Bilgiç, i ka bërë ftesë Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan,...

Në Shqipëri sekuestrohen rreth 1 9 ton lëndë narkotike

Në Shqipëri sekuestrohen rreth 1.9 ton lëndë narkotike

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Gjatë një operacioni policor të ndërmarrë në qarkun e Beratit, forcat e Policisë së Shqipërisë, kanë sekuestruar rreth 1888 kg marijuhanë dhe arrestuar një person, transmeton...

Rama Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

Rama: Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA)- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat për shpalljen e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 18...

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni takon presidentin dhe liderët politik

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni, takon presidentin dhe liderët politik

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Zёvendёs ndihmёs sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit pёr Evropё, Hoyt Brian Yee të dielën do të arrijë në vizitë dyditore në Maqedoni ku do të takohet me liderët e...

PTHP Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

PTHP: Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Prokuroria Themelore Publike (PTHP) Shkup sot njoftoi se është në komunikim të vazhdueshëm me Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) lidhur me identifikimin e pjesëmarrësve...

Mali i Zi paga mesatare në mars 508 euro

Mali i Zi, paga mesatare në mars 508 euro

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv PODGORICË (AA) - Paga mesatare në Mal të Zi, pa taksa dhe kontribute në mars, sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave (MONSTAT), arriti në 508 euro duke shënuar rënie me 0.6 për qind...

Vuçiç ftesë Erdoğanit të vizitojë Serbinë

Vuçiç ftesë Erdoğanit të vizitojë Serbinë

para një ore - Anadolu Agency

Speciale arkiv BEOGRAD (AA) - Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një takimi me ambasadorin e Turqisë në Beograd, Tanju Bilgiç, i ka bërë ftesë Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan,...

Në tubimin e 100 ditëshit Trump sulmon mediat

Në tubimin e 100 ditëshit Trump sulmon mediat

para 2 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) – Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka akuzuar të shtunën vonë mediat kryesore amerikane për kritika të padrejtë kundër tij, në kohën kur...

Në Shqipëri sekuestrohen rreth 1 9 ton lëndë narkotike

Në Shqipëri sekuestrohen rreth 1.9 ton lëndë narkotike

para 2 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Gjatë një operacioni policor të ndërmarrë në qarkun e Beratit, forcat e Policisë së Shqipërisë, kanë sekuestruar rreth 1888 kg marijuhanë dhe arrestuar një person, transmeton...

Rama Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

Rama: Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA)- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat për shpalljen e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 18...

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni takon presidentin dhe liderët politik

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni, takon presidentin dhe liderët politik

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Zёvendёs ndihmёs sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit pёr Evropё, Hoyt Brian Yee të dielën do të arrijë në vizitë dyditore në Maqedoni ku do të takohet me liderët e...

PTHP Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

PTHP: Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Prokuroria Themelore Publike (PTHP) Shkup sot njoftoi se është në komunikim të vazhdueshëm me Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) lidhur me identifikimin e pjesëmarrësve...

Mali i Zi paga mesatare në mars 508 euro

Mali i Zi, paga mesatare në mars 508 euro

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv PODGORICË (AA) - Paga mesatare në Mal të Zi, pa taksa dhe kontribute në mars, sipas të dhënave nga Instituti i Statistikave (MONSTAT), arriti në 508 euro duke shënuar rënie me 0.6 për qind...

Vuçiç ftesë Erdoğanit të vizitojë Serbinë

Vuçiç ftesë Erdoğanit të vizitojë Serbinë

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv BEOGRAD (AA) - Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një takimi me ambasadorin e Turqisë në Beograd, Tanju Bilgiç, i ka bërë ftesë Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan,...

Në Shkup mbahet Urban Fest  festivali i statujave të gjalla

Në Shkup mbahet "Urban Fest", festivali i statujave të gjalla

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Në qendër të Shkupit në sheshin "Skuer Jadran" sot mbahet "Urban Fest", festivali ndërkombëtar i statujave të gjalla dhe arteve tjera të rrugës, në të cilin performojnë interpretues...

Përfaqësuesit ndërkombëtar në Shkup dënojnë sulmin e organizuar ndaj Kuvendit

Përfaqësuesit ndërkombëtar në Shkup, dënojnë "sulmin e organizuar ndaj Kuvendit"

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (AA) – Delegacioni i Bashkimit Evropian, Ambasada Amerikane, Misioni i OSBE-së dhe Zyra Ndërlidhëse e NATO-s në Shkup përmes një deklarate të përbashkët dënuan incidentet e mbrëmjes...

Siri vazhdojnë konfliktet mes forcave të regjimit dhe opozitarëve

Siri, vazhdojnë konfliktet mes forcave të regjimit dhe opozitarëve

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv DAMASK (AA) - Njoftohet se konflikte intensive po përjetohen mes forcave të regjimit dhe opozitarëve në lagjet Kabun dhe Xhobar në lindje të kryeqytetit Damask të Sirisë raporton Anadolu...

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni takon presidentin dhe liderët politik

Hoyt Yee vizitë në Maqedoni, takon presidentin dhe liderët politik

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Zёvendёs ndihmёs sekretari i Departamentit amerikan të Shtetit pёr Evropё, Hoyt Brian Yee të dielën do të arrijë në vizitë dyditore në Maqedoni ku do të takohet me liderët e...

Rama Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

Rama: Shqiptarët të gëzojnë të drejta të barabarta me maqedonasit

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA)- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë një deklarate për mediat për shpalljen e listës së kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 18...

PTHP Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

PTHP: Po punohet në identifikimin e personave të cilët kryen vepra penale në Kuvend

para 3 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) - Prokuroria Themelore Publike (PTHP) Shkup sot njoftoi se është në komunikim të vazhdueshëm me Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) lidhur me identifikimin e pjesëmarrësve...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK