http://kariera.mk
Përkujtohet 67 vjetori i pjesëmarrjes së Brigadës Turke në Luftën e Koresë

Përkujtohet 67 vjetori i pjesëmarrjes së Brigadës Turke në Luftën e Koresë

para 8 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SEUL (AA) - Përkujtohet me një ceremoni në Korenë e Jugut 67 vjetori i pjesëmarrjes në Luftën Koreane të Brigadës së Forcave të Armatosura Turke të lidhura me Kombet e Bashkuara, raporton...

Përkujtohet 67 vjetori i pjesëmarrjes së Brigadës Turke në Luftën e Koresë

Përkujtohet 67 vjetori i pjesëmarrjes së Brigadës Turke në Luftën e Koresë

para 9 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SEUL (AA) - Përkujtohet me një ceremoni në Korenë e Jugut 67 vjetori i pjesëmarrjes në Luftën Koreane të Brigadës së Forcave të Armatosura Turke të lidhura me Kombet e Bashkuara, raporton...

Soros dhuron 18 miliardë dollarë për fondacionin e tij

Soros dhuron 18 miliardë dollarë për fondacionin e tij

para 14 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Biznesmeni me origjinë hungareze, George Soros, ka dhuruar 18 miliardë dollarë nga pasuria e tij në vlerë 24,6 miliardë dollarë, për fondacionin e themeluar nga vetë ai, Shoqëria...

 AI dënon vizitën e delegacionit ushtarak të Mianmarit në Zvicër

"AI" dënon vizitën e delegacionit ushtarak të Mianmarit në Zvicër

para 14 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv GJENEVË (AA) – Zyra e Organizatës Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut "Amnesty International" (AI) dënoi vizitën e delegacionit të lartë ushtarak të Mianmarit në Zvicër, transmeton Anadolu...

Haradinaj priti në takim shefin e Njësisë për Kosovën në KE

Haradinaj priti në takim shefin e Njësisë për Kosovën në KE

para 14 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti sot në takim Shefin e Njësisë D3 për Kosovën, pranë Drejtorisë së Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata të...

Kosovë dënohet ish rektori Enver Hasani

Kosovë, dënohet ish-rektori Enver Hasani

para 14 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Departamenti për Krime të Rënda pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë sot ka shpallur publikisht aktgjykimin kundër ish-rektorit të Universitetit të Prishtinës dhe ish-kryetarit...

 Do të rrisim pritshëmritë e rritjes ekonomike të Turqisë

"Do të rrisim pritshëmritë e rritjes ekonomike të Turqisë"

para 14 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINTON (AA) – Shefi i Zyrës së Bankës Botërore për Turqinë, Johanssen Zutt, njoftoi se Banka Botërore do të rishikojë dhe do të rris pritshmëritë e rritjes ekonomike të Turqisë në 5 ose...

BE reagon kundër vendimit të Izraelit për vendbanime të reja

BE reagon kundër vendimit të Izraelit për vendbanime të reja

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv BRUKSEL (AA) – Bashkimi Evropian (BE) duke u shprehur se vendimi i Izraelit për ndërtimin e vendbanimeve të reja është në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, kërkoi rishikimin e këtij...

Më 20 tetor nis Festifvali i Parë i Filmit Turk në Hollywood

Më 20 tetor nis Festifvali i Parë i Filmit Turk në Hollywood

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv STAMBOLL (AA) - Më 20 tetor fillon Festifvali i Parë i Filmit Turk në Hollywood, në të cilin Anadolu Agency (AA) është partner global i komunkimit. Festivali do të mbahet në Paramount Pictures...

Ford tërheq 1 3 milionë automjete për defektet në dyer

Ford tërheq 1.3 milionë automjete për defektet në dyer

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv DETROIT (AA) - Kompania automobilistike Ford ka njoftuar tërheqjen të rreth 1.3 milionë automjeteve të modeleve F-150 dhe Super Duty nga shkaku i defekteve të mundshme në dyer, raporton...

Aktvendimi për Ratko Mladiçin më 22 nëntor

Aktvendimi për Ratko Mladiçin më 22 nëntor

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SARAJEVË (AA) – Aktvendimi për komandantin e Ushtrisë së Republikës Sëpska, Ratko Mladiç, do të shqiptohet më 22 nëntor të këtij viti, bëri të ditur Gjykata Ndërkombëtare Penale për Ish-Jugosllavinë,...

Shënohet dita kundër trafikimit me njerëz

Shënohet dita kundër trafikimit me njerëz

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP/TIRANË/PRISHTINË (AA) – Përfaqësues të autoritetetve shtetërore, të organizatave ndërkombëtare dhe atyre lokale që në fushëveprim kanë luftën kundër trafikimit me qenie njerëzore,...

Kosovë dy të vdekur nga komplikimet e shkaktuara nga fruthi

Kosovë, dy të vdekur nga komplikimet e shkaktuara nga fruthi

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka konfirmuar se është shënuar viktima e dytë nga epidemia e fruthit. Sipas, këtij instituti rastet kanë përfunduar me fatalitet...

Evakuohet ndërtesa ku do të mbahet samiti i BE së

Evakuohet ndërtesa ku do të mbahet samiti i BE-së

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv BRUKSEL (AA) – Evakuohet ndërtesa e Këshillit të BE-së, e cila nesër do të jetë nikoqire e liderëve në Samitin e Bashkimit Evropian, për shkak të problemit në sistemin e ventilimit të kuzhinës,...

 Identifikimi i trafikimit të qenieve njerëzore në Maqedoni është reduktuar

“Identifikimi i trafikimit të qenieve njerëzore në Maqedoni është reduktuar”

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (AA) – Me një tryezë të rrumbullakët “Trafikimi me njerëz, trendet kombëtare, format dhe sfidat e paraqitura”, ku debatuan përfaqësues të organizatave joqeveritare dhe institucioneve...

Rusia heq embargon e domateve ndaj Turqisë

Rusia heq embargon e domateve ndaj Turqisë

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv MOSKË (AA) – Rusia në parim është dakorduar me Turqinë për të importuar 50.000 ton domate turke, me dërgesën e parë e cila do të bëhet në dhjetor të këtij viti, raporton Anadolu Agency (AA)....

Emiri i Katarit thirrje për heqjen e embargos

Emiri i Katarit thirrje për heqjen e embargos

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv XHAKARTË (AA) – Emiri i Katarit, Shejh Temim bin Hamed Al Thani, bëri thirrje për heqjen e embargos së vendosur kundër shtetit të tij, raporton Anadolu Agency (AA). Emiri i Katarit në kuadër...

Bukuria e Kapadokias tërheq gjithnjë e më shumë turistë nga Kina

Bukuria e Kapadokias tërheq gjithnjë e më shumë turistë nga Kina

para 15 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEVSHEHIR (AA) – Shumë destinacione turistike në Turqi, siç janë Stambolli apo Antalia tërheqin turistë të shumtë nga Lindja, megjithatë sa vjen e shtohet numri i turistëve, në veçanti nga...

BE përgatitje për hapa të tjerë në luftën kundër terrorizmit

BE përgatitje për hapa të tjerë në luftën kundër terrorizmit

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv BRUKSEL (AA) - Bashkimi Evropian (BE) po përgatitet të ndërmarrë hapa të tjerë në luftën kundër terrorizmit, duke marrë parasysh mangësitë e sulmeve të fundit terroriste që ndodhën në kontinent,...

Aviacioni turk rritet për 15 për qind çdo vit

Aviacioni turk rritet për 15 për qind çdo vit

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv ÇANAKKALA (AA) – Industria e aviacionit e Turqisë po zgjerohet me ritëm shumë më të lartë sesa konkurrentët e saj global, tha të mërkurën shefi ekzekutiv i Onur Air, transportuesi turk....

Shqipëria ndeshje miqësore me Turqinë në nëntor

Shqipëria ndeshje miqësore me Turqinë në nëntor

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Federata Shqiptare e Futbollit ka konfirmuar sot zyrtarisht kundërshtarin për miqësoren e nëntorit për Kombëtaren e Shqipërisë në Futboll, transmeton Anadolu Agency (AA). Ekipi...

Rajoy Udhëheqësi katalonjas të heq dorë nga shpallja e pavarësisë

Rajoy: Udhëheqësi katalonjas të heq dorë nga shpallja e pavarësisë

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv MADRID (AA) – Kryeministri i Spanjës, Mariano Rajoy të mërkurën i bëri thirrje udhëheqësit katalonjas të heqë dorë nga synimi për të shpallur pavarësinë e rajonit, një ditë para afatit të...

Mogherini Evropa do të jetë e bashkuar kur Ballkani të bëhet pjesë e BE së

Mogherini: Evropa do të jetë e bashkuar kur Ballkani të bëhet pjesë e BE-së

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SARAJEVË (AA) - Kontinenti evropian do të jetë i unifikuar kur Ballkani në fund të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian, tha Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikën e...

Guillerma Del Toro fitues i çmimit Luani i Artë në Festivalin e filmit në Venecia

Guillerma Del Toro fitues i çmimit "Luani i Artë" në Festivalin e filmit në Venecia

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv ROMË (AA) - Çmimi "Luani i Artë" në Festivalin e 74-të Ndërkombëtar të Filmit të Venecias iu dha regjisorit meksikan Guillermo Del Toro për filmin "The Shape of Water", raporton Anadolu...

Erdoğan Tashmë nga Erbili nuk do të ketë fluturim drejt asnjë vendi

Erdoğan: Tashmë nga Erbili nuk do të ketë fluturim drejt asnjë vendi

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan në një fjalim të mbajtur në takimin e 40 të krerëve lokalë në rezidencën presidenciale në Ankara deklaroi se hapësira ajrore e Turqisë...

Presidenti Meta dekreton Ramën kryeministër të Shqipërisë

Presidenti Meta dekreton Ramën kryeministër të Shqipërisë

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) - Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dekretuar emërimin e kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama, kryeministër të Republikës së Shqipërisë, raporton Anadolu Agency (AA)....

Somali të mbijetuarit rrëfejnë përjetimet gjatë sulmit

Somali, të mbijetuarit rrëfejnë përjetimet gjatë sulmit

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv MOGADISHU (AA) - Gjersa tregime të tmerrit kanë filluar të shpalosen pas bombardimit masiv me kamion në fundjavë në kryeqytetin e Somalisë Mogadishu, Anadolu Agency (AA) ka zhvilluar bisedë...

Prishtinë TIKA inaguron Parkun e miqësisë Kosovë Turqi

Prishtinë, TIKA inaguron "Parkun e miqësisë Kosovë-Turqi"

para 16 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) – Sot në Parkun e Qytetit të Prishtinës është inaguruar këndi i lodrave “Parku i miqësisë Kosovë-Shqipëri”, rinovimi dhe rregullimi i të cilit është financuar nga Agjencia...

Shkup trajnim për punë me fëmijë dhe të rinj në rrezik social

Shkup, trajnim për punë me fëmijë dhe të rinj në rrezik social

para 17 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv SHKUP (АА) – Shoqata HOPS – Opsionet për jetë të shëndoshë, së bashku me organizatat partnere nga rajoni dhe nga Evropa, të bashkuara në Rrjetin për përforcimin e fëmijëve dhe të rinjtë...

Të ardhurat e La Ligas pa Barcelonën do të ulen për 20 për qind

Të ardhurat e La Ligas pa Barcelonën do të ulen për 20 për qind

para 17 orë - Anadolu Agency

Speciale arkiv MADRID (AA) - Kryetari i Ligës Profesionale të Futbollit të Spanjës (LFP), Javier Tebas, tha se pa Barcelonën të ardhurat e La Ligës do të ulen për 20 për qind, transmeton Anadolu Agency...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK