http://kariera.mk
VV e LDK me takim koordinues për taksën 100

VV e LDK me takim koordinues për taksën 100%

i ri - Albinfo

Ata do të takohen brenda pak ditëve Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot në cilësinë e përfaqësueses së LDK-së si partner i koalicionit qeverisës me VV-në, ka thënë se konkretizimi i marrëveshjes së këtyre...

Disa nga momentet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës Adem Jashari  në ditën e Pavarësisë së Kosovës

Disa nga momentet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ në ditën e Pavarësisë së Kosovës

para një ore - Albinfo

Në ditën kur po shenohej përvjetori i 12 i pavarësisë së Republikës së Kosovës, nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ” Adem Jashari”, ua sjellim disa nga momentet më interesante përmes fotografive të...

Vuçiq zbulon planin serb për ta marrë Veriun dhe Anamoravën thotë se i ndaloi një shtet evropian

Vuçiq zbulon planin serb për ta marrë Veriun dhe Anamoravën, thotë se i ndaloi një shtet evropian

para një ore - Albinfo

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pas kthimit nga Konferenca e Sigurisë në Mynih, në një prononcim për media kishte thënë se nga takimet që kishte pasur në Gjermani, kishte kuptuar që Ramush Haradinaj...

Shoqata Yjet e Kosovës në Emmendingen të Gjermanisë shënon pavarësinë e Kosovës

Shoqata „Yjet e Kosovës“ në Emmendingen të Gjermanisë shënon pavarësinë e Kosovës

para një ore - Albinfo

Më 16.02.20, në kuadër të festimeve për pavarësinë e Kosovës, grupi „Yjet e Kosovës“ dha një shaqje mbresëlënëse nën koreografinë e Albana Halilajt, raporton Albinfo.ch. Një risi më vete ishte edhe prania...

Ekonomia e Japonisë tkurret me ritmin më të shpejtë që nga viti 2014

Ekonomia e Japonisë tkurret me ritmin më të shpejtë që nga viti 2014

para 2 orë - Albinfo

Ekonomia e Japonisë, në fund të vitit 2019, është tkurrur me ritmin më të shpejtë në pesë vjet. Sipas shifrave zyrtare, bruto prodhimi i brendshëm vjetor ka rënë për 6.3 për qind në periudhën tetor-dhjetor....

Pavarësia u shënua edhe në Bassano dhe Montebelluna të Italisë

Pavarësia u shënua edhe në Bassano dhe Montebelluna të Italisë

para 3 orë - Albinfo

Bashkorganizuar nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe shoqata kulturore “Bashkimi kombëtar” në qytetin Bassano del Grappa të Italisë u mbajt manifestimi kulturor për Ditën e Pavarësisë. Manifestimi...

BE ja paralajmëron Britaninë e Madhe për bisedime të ashpra tregtare

BE-ja paralajmëron Britaninë e Madhe për bisedime të ashpra tregtare

para 3 orë - Albinfo

Franca ka paralajmëruar Britaninë e Madhe që të përgatitet për betejë në bisedimet tregtare me BE-në, pas BREXIT-it. Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian ka parashikuar se të dyja palët “do të...

Promovim festiv në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Vjenë

Promovim festiv në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Vjenë

para 4 orë - Albinfo

Organizuar nga Ambasada e Republikës së Kosovës dhe Lidhja e Shkrimtarëve e Krijuesve Shqiptarë “Aleksandër Moisiu” në Austri me 14 shkurt u bë promovimi i librit “Studiues austriakë e shqiptarë në Austri”...

Mbi 148 mijë vetura të paregjistruara sfidojnë Kartonin e Gjelbër

Mbi 148 mijë vetura të paregjistruara sfidojnë Kartonin e Gjelbër

para 4 orë - Albinfo

Përpjekjet e autoriteteve në Kosovë për anëtarësim në Këshillin e Byrove Evropiane, që siguron Kartonin e Gjelbër, po sfidohen nga dy probleme thelbësore. Së pari, Kosova nuk është shtet anëtar i Organizatës...

Shifra dhe grafikë 265 milion euro donacione 885 milion euro kredi që do t i paguajnë shqiptarët

Shifra dhe grafikë- 265 milion euro donacione, 885 milion euro kredi që do t’i paguajnë shqiptarët

para 5 orë - Albinfo

Rreth 1,15 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019. Shifrat janë premtime në parim dhe shumë nga...

Ja cili është smartphone më i mirë në treg

Ja cili është smartphone më i mirë në treg

para 5 orë - Albinfo

Ndërsa Apple dhe Samsung e kanë pasur ndonjë problem me smartphonet e tyre, OnePlus konsiderohet ende një prodhues i shkëlqyer. Smartphone i tij i fundit, OnePlus 7T, ishte një aparat fotografik me pesë...

Zvicra 10 2 milionë franga Shqipërisë për tejkalimin e pasojave të tërmetit

Zvicra, 10.2 milionë franga Shqipërisë për tejkalimin e pasojave të tërmetit

para 12 orë - Albinfo

Zvicra është zotuar se do të dhurojë 10.2 milion franga për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit të 26 nëntorit 2019 Në konferencën e donatorëve ndërkombëtarë të mbajtur në Bruksel, më 17 shkurt 2020,...

Trumpi nxit Rusinë të mos i mbështesë mizoritë siriane

Trumpi nxit Rusinë të mos i mbështesë “mizoritë” siriane

para 14 orë - Albinfo

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka paralajmëruar Rusinë që t’i japë fund mbështetjes së “mizorive” të Qeverisë siriane, ndërsa ka shprehur shqetësimin për dhunën në qytetin e Idlibit, të kontrolluar...

Vitet e pavarësisë nën zhvillimin e ngadaltë ekonomik

Vitet e pavarësisë nën zhvillimin e ngadaltë ekonomik

para 15 orë - Albinfo

Mesatarisht ka qenë rreth 4 për qind, por e cila vlerësohet si e pamjaftueshme për të zbutur papunësinë dhe problemet ekonomike dhe sociale me të cilat përballen qytetarët. Papunësia dhe varfëria, janë...

Muriqin e duan edhe në Bundesligë

Muriqin e duan edhe në Bundesligë

para 15 orë - Albinfo

Mediet turke janë të bindura se sulmuesi Vedat Muriqi do të shitet në merkaton e verës. Shtatlarti ka bërë mjaft mirë dhe shumë klube kanë shfaqur interes për lojtarin. Kosovari dëshiron të mbyllë sezonin...

Sa është doza normale e kafeinës në ditë

Sa është doza normale e kafeinës në ditë

para 16 orë - Albinfo

Ekziston numër i madh i llojeve të kafes – kafja shtëpiake, të cilën e përgatitni në shtëpi, espresso, kafja në filtër, kafja pa kafeinë, kafja nga aparati, nes-kafja… Është me rëndësi të gjeni atë e cila...

Borrelli pret që në mars të publikohet emri i përfaqësuesit evropian në dialogun Kosovë Serbi

Borrelli pret që në mars të publikohet emri i përfaqësuesit evropian në dialogun Kosovë-Serbi

para 16 orë - Albinfo

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell ka paralajmëruar se do të nisë konsultimet me ministrat e vendeve anëtare rreth emërimit të një përfaqësuesi...

Urat e Stambollit dhe Kulla e Ankarasë ndriçohen me ngjyrat e flamurit të Kosovës

Urat e Stambollit dhe Kulla e Ankarasë ndriçohen me ngjyrat e flamurit të Kosovës

para 16 orë - Albinfo

Kulla në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, sonte është duke ndriçuar me ngjyrat e flamurit të Kosovës. Ambasada turke në Kosovës ka bërë të ditur këtë përmes një postimi në Facebook. “Me rastin e 12-të vjetorit...

Mbi 1 miliardë euro ndihma për Shqipërinë nga Konferenca e Donatorëve për tërmetin

Mbi 1 miliardë euro ndihma për Shqipërinë nga Konferenca e Donatorëve për tërmetin

para 17 orë - Albinfo

Konferenca e Donatorëve në Bruksel për rindërtimin e Shqipërisë pas tërmetit shkatërrimtar të vitit të shkuar (26 nëntor) ka kaluar çdo pritshmëri. Në total janë mbledhur plot 1.15 miliardë euro që do...

Thaçi Duhet të jemi të bashkuar sepse vetëm kështu e kemi fituar lirinë dhe pavarësinë

Thaçi: Duhet të jemi të bashkuar, sepse vetëm kështu e kemi fituar lirinë dhe pavarësinë

para 17 orë - Albinfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në fjalimin e tij në pritjen shtetërore të organizuar nga ai me rastin e 12-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, tha se liria dhe pavarësisë është meritë e gjithë qytetarëve...

Sa para dha Zvicra për tërmetin

Sa para dha Zvicra për tërmetin?

para 17 orë - Albinfo

Në konferencën e donatorëve që po zhvillohet se Bruksel, shtetet anembanë botës po dhurojnë shuma për rindërtimin e Shqipërisë, pas tërmetit të 26 nëntorit që shkaktoi pasoja tragjike. 9 milionë euro ka...

Lirim Kastrati nënshkruan me Dinamon e Zagrebit

Lirim Kastrati nënshkruan me Dinamon e Zagrebit

para 18 orë - Albinfo

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, ka arritur marrëveshje për të ndërruar klub. Megjithatë, ai do të mbetet në Kroaci. Futbollisti ka arritur marrëveshje për kalim te Dinamo e Zagrebit, duke u larguar...

Në Prishtinë fillon Java e filmit shqiptar

Në Prishtinë fillon Java e filmit shqiptar

para 18 orë - Albinfo

Më 17 shkurt në kinemanë ABC në kryeqytet do të fillojë "Java e filmit shqiptar". Mbrëmjen e parë shfaqet për herë të parë filmi “Skënderbeu”, i restauruar dhe i përpunuar në laboratorët e Italisë. Janë...

Pamje që tregojnë se si Stuhia Dennis shkund edhe tragetin

Pamje që tregojnë se si Stuhia Dennis “shkund” edhe tragetin

para 18 orë - Albinfo

Disa pamje dramatike thuhet se tregojnë një traget që lëkundet anash, ndërsa po përballej me erërat e forta dhe valët e dhunshme nga Stuhia Dennis. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet tregojnë...

Britania me superkompjuter që parashikon motin

Britania me superkompjuter që parashikon motin

para 19 orë - Albinfo

Shërbimi Metorologjik i Britanisë Met Office do të shpenzojë 1.6 miliardë dollarë për të blerë superkompjuterin më të fuqishëm në botë për parashikimin e motit. Ky superkompjuter do të kushtojë afro 10...

Franca jep 100 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

Franca jep 100 milionë euro për rindërtimin në Shqipëri

para 19 orë - Albinfo

Franca ka vendosur t’i ofrojë Shqipërisë plot 100 milionë euro për procesin e rindërtimit, pas tërmetit të 26 nëntorit që shkaktoi pasoja tragjike. Ndërkohë, 60 milionë euro do t’i japë në formën e huasë...

Burg i përjetshëm për kosovarin Në garat me makina ka shkaktuar vdekjen e një gruaje

Burg i përjetshëm për kosovarin: Në garat me makina ka shkaktuar vdekjen e një gruaje

para 20 orë - Albinfo

Trupi gjykues e ka ndjekur qëndrimin e prokurorisë, duke i shqiptuar personit të akuzuar dënimin me burg të përjetshëm Gara e paligjshme e automjeteve, e cila përfundoi me vdekjen e një personi të papërfshirë,...

776 shkencëtarë peticion Shqiperisë Ndaloni hidrocentralet në lumin e Vjosës

776 shkencëtarë peticion Shqiperisë: Ndaloni hidrocentralet në lumin e Vjosës

para 20 orë - Albinfo

Në një prej peticioneve më të mëdha shkencore për ujërat e ëmbla të të gjitha kohërave, 776 shkencëtarë dhe ekspertë nga e gjithë bota i kanë kërkuar qeverisë shqiptare të ndalojë ndërtimin e digave mbi...

Paraqitja e Rashicës bën që Werder Bremen të urojë përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Paraqitja e Rashicës bën që Werder Bremen të urojë përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

para 20 orë - Albinfo

Werder Bremen e ka uruar Kosovën në përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Efekti i paraqitjes së Milot Rashicës, ka bërë që gjigantët e Bundesligës të urojnë Kosovën. “Urime dita e Pavarësisë, Kosovë”,...

Paraqitja e Rashicës bën që Werder Bremen të uron përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Paraqitja e Rashicës bën që Werder Bremen të uron përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

para 20 orë - Albinfo

Werder Bremen e ka uruar Kosovën në përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Efekti i paraqitjes së Milot Rashicës, ka bërë që gjigantët e Bundesligës të urojnë Kosovën. “Urime dita e Pavarësisë, Kosovë”,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK