http://kariera.mk
SHBA BE NATO e OSBE dënojnë sulmin ndaj deputetëve në Maqedoni

SHBA, BE, NATO e OSBE dënojnë sulmin ndaj deputetëve në Maqedoni

i ri - Albinfo

SHBA-ja, BE-ja, NATO-ja dhe OSBE-ja, e kanë dënuar dhunën e ushtruar ndaj deputetëve të Kuvendit të Maqedonisë, duke kërkuar zbardhjen e rastit dhe dënimin e autorëve këtij sulmi. Nëpërmjet një komunikate...

Gjermania bën ndalimin e pjesshëm të burkas

Gjermania bën ndalimin e pjesshëm të burkas

para 18 minutave - Albinfo

Sipas dispozitave të ligjit, gratë myslimane nuk mund të veshin burka në vendin e punës, nëse ata janë të punësuara në sektorin publik, gjyqësor dhe në ushtrinë gjermane Ligjvënësit në dhomën e ulët të...

Xhaka i lumtur me titullin e fituar me Baselin

Xhaka i lumtur me titullin e fituar me Baselin

para 58 minutave - Albinfo

“Nuk ka qenë lehtë, por jam i lumtur që fituam sërish dhe ketë vit. Çdo herë është gjithmonë e bukur”, ka thënë Taulant Xhaka Baseli po dominon pa problem në Superligën zvicerane, duke e fituar titullin...

200 shtëpi të ndërtuara nga Shoqata Humanitare Feniksi

200 shtëpi të ndërtuara nga Shoqata Humanitare “Feniksi”

para një ore - Albinfo

Kjo Shoqatë ka ndërtuar 200 shtëpi për rastet sociale në Kosovë, e fundit ishte në Ivajë të Kaçanikut për një familje pesë anëtarëshe. Shtëpia e re në fshatin Ivajë u mundësia fal donacionit të grumbulluar...

I marrin 3800 euro për ta dërguar në Zvicër

I marrin 3800 euro për ta dërguar në Zvicër

para 3 orë - Albinfo

Ai i kishte dhënë 3800 euro për ta dërguar në Zvicër, por nuk ishte dërguar në vendin e paraparë Një person është ankuar se ka dhënë para për të dalë në shtetet perëndimore, por është mashtruar. Personi...

Abrashi Finalizohet marrëveshja Kosovë Zvicër për pensionet

Abrashi: Finalizohet marrëveshja Kosovë-Zvicër për pensionet

para 4 orë - Albinfo

“Marrëveshja mundëson që qytetarët tanë të shumtë që kanë punuar në Konfederatën Zvicerane, të realizojnë të drejtat e tyre siç janë pensionet e moshës, pensionet familjare dhe pensionet invalidore të...

Gjykata Federale gjobit avokatin nga Prishtina Ka bërë ankesa të pavlefshme për fitime personale

Gjykata Federale gjobit avokatin nga Prishtina: Ka bërë ankesa të pavlefshme për fitime personale

para 5 orë - Albinfo

"Në 20 raste gjykata nuk ka i ka shqyrtuar ato fare dhe vetëm një rast e ka shqyrtuar, duke ia hedhur poshtë. Edhe në vitin 2016 e kishte dënuar me gjobë, njëherë me 300 e pastaj me 700 franga, të cilat...

Meçin e shekullit e fiton Joshua

Meçin e shekullit e fiton Joshua

para 13 orë - Albinfo

Meçi është zhvilluar në stadiumin ‘Wembley’ para rreth 90 mijë shikuesve në një atmosferë të jashtëzakonshme, ashtu si edhe meçi që është ishte spektakolar Meçi i vitit apo edhe i shekullit, i ka takuar...

Ja kush drejtonte rrahjen e deputetëve në Maqedoni

Ja kush drejtonte rrahjen e deputetëve në Maqedoni

para 15 orë - Albinfo

Mes tyre dallohen qartë edhe persona të maskuar, që vëzhgojnë situatën e japin edhe urdhra, ndërsa dhunohen ligjvënës shqiptarë e maqedonas Televizioni Vizionplus jep pamje të reja që shfaqin aktet e dhunës...

 Air Berlin  me humbje rekorde

“Air Berlin”, me humbje rekorde

para 16 orë - Albinfo

Kompania ajrore gjermane “Air Berlin” ka raportuar për humbje rekorde për vitin financiar 2016. Këto humbje, sipas vetë kompanisë kanë ardhur si rezultat i kostos së lartë të operacioneve të ristrukturimit....

 UBS  me fillim të mbarë të vitit

“UBS”, me fillim të mbarë të vitit

para 17 orë - Albinfo

Banka ka konfirmuar qëllimin për reduktim të kostove me 2.1 miliardë franga deri në fund të vitit 2017, në krahasim me vitin 2013 Banka më e madhe zvicerane UBS thotë se fitimi i saj neto për tre muajt...

Shqipëria dënohet me 100 mijë franga zvicerane

Shqipëria dënohet me 100 mijë franga zvicerane

para 18 orë - Albinfo

Federata italiane është dënuar me 15 mijë franga zvicerane, ndërsa dënimi shumë herë më i madh ka qenë për Shqipërinë e cila do të paguajë 100 mijë franga zvicerane gjobë Fishekzjarret e hedhura nga tifozët...

Prilli më i çmendur në historinë e Zvicrës Nga  26 2 në 5 5 gradë

Prilli më “i çmendur” në historinë e Zvicrës: Nga +26.2 në -5.5 gradë!

para 18 orë - Albinfo

Më 9 prill në Valis ishte matur temperatura prej 25.2 gradësh dhe madje më 10 prill termometri kishte shënuar 26.2 gradë që është rekord absolut për këtë kohë, prejse maten temperaturat në Zvicër Muaji...

 Bylmeti sjell shije Kosove në sofrat e Zvicrës

“Bylmeti” sjell shije Kosove në sofrat e Zvicrës

para 19 orë - Albinfo

Produktet e kompanisë "Bylmeti" servohen të freskëta në sofrat e konsumatorëve në Zvicër. Kompania kosovare ka filluar nga viti kaluar eksportin edhe në tregun zviceran Sektori i produkteve të qumështit...

Gjermanët kërkojnë ashpërsim të kontrollit në kufi me Zvicrën

Gjermanët kërkojnë ashpërsim të kontrollit në kufi me Zvicrën

para 20 orë - Albinfo

Një öpolitikan i CSU ka kërkuar kontrolle më të përpikta në kufirin me Zvicrën, në landin Baden-Württemberg. Madje, nëse paraqitet nevoja, ato duhet t`i bëjmë edhe pa bekimin e BE-së” Fluksi i madh i migrantëve...

Rafet Gashi fiton çmimin Ushtari më i mirë ndërkombëtar

Rafet Gashi fiton çmimin Ushtari më i mirë ndërkombëtar

para 21 orë - Albinfo

Përveç, Kosovës pjesë e garës ndërkombëtare ishin edhe Shqipëria, Belgjika, Kanadaja, Kroacia, Maqedonia, Turqia dhe Britania e Madhe, të cilat garuan me nga dy pjesëtarë Rafet Gashi, pjesëtar i Forcës...

Inflacioni në Eurozonë 1 9 për qind

Inflacioni në Eurozonë 1.9 për qind

para 21 orë - Albinfo

Inflacioni në Eurozonë ka përshpejtuar në prill, duke arritur në 1.9%, pak më poshtë objektivit të Bankës Qendrore Evropiane. Kjo është sipasojë e pasigurisë së vazhdueshme në BE dhe raportet për Brexit...

Problemet me zemër detyruan Canën të pensionohet

Problemet me zemër detyruan Canën të pensionohet

para 22 orë - Albinfo

Lorik Cana mbetet lider edhe jashtë fushës, ai do të formojë fondacionin me emrin e tij për t’i ndihmuar fëmijët Lorik Cana mbetet legjendë e futbollit shqiptar. Lider, kapiten dhe futbolliste me zemër...

 Golf e ka humbur titullin Automobili më i shitur në Evropë

“Golf” e ka humbur titullin “Automobili më i shitur në Evropë”

para 23 orë - Albinfo

Në mars të këtij viti "Volkswagen Golf", për herë të parë në shtatë vjet ka humbur titullin “Automobili më i shitur në Evropë" Sipas të dhënave të paraqitura nga kompania “Jato Dynamics”, “VW Golf” ia...

Kush do leje qëndrimi Vizë B duhet të nënshkruajë marrëveshjen për integrim

Kush do leje qëndrimi (Vizë B) duhet të nënshkruajë marrëveshjen për integrim!

para 24 orë - Albinfo

Të huajt të cilët vijnë nga vendet jashtë Bashkimit Evropian, do të mund të marrin një leje qëndrimi në Zvicër vetëm pasi të kenë nënshkruar një marrëveshje integrimi me shtetin Të huajt në Zvicër të cilët...

Shumë të rinj udhëtojnë pa bileta nëpër Zvicër

Shumë të rinj udhëtojnë pa bileta nëpër Zvicër

para një dite - Albinfo

Në vitin 2015, 797 të rinj u kapen pa bileta, kështu që në vitin 2016 kishte tashmë 944 raste ose 18 për qind më shumë Kush kapet tri herë brenda dy vjetëve pa biletë, atëherë ndiqet penalisht. Kjo vlen...

 DW shkruan për rrëqebujt në Kosovë

“DW” shkruan për rrëqebujt në Kosovë

para një dite - Albinfo

Rrëqebulli është një nga macet më të rralla në botë. Disa prej tyre janë të vendosur në Kosovë Rrëqebulli është kafshë e egër mishngrënëse e ngjashme me macen, me trup deri një metër të gjatë, me qime...

Sonte dueli i vitit në boks

Sonte dueli i vitit në boks

para një dite - Albinfo

Meçi do të zhvillohet në stadiumin e Londër ‘Wembley’, ku pritet të jenë rreth 90 mijë shikues në stadium Në stadiumin ‘Wembley’ të Londrës sonte do të zhvillohet meçi i cilësuar si i vitit dhe shumëkush...

Superliga e Zvicrës me më së shumti gola në Evropë

Superliga e Zvicrës me më së shumti gola në Evropë

para një dite - Albinfo

Në 145 ndeshje janë shënuar 476 gola, apo me mesatare prej 3.28 golave për ndeshje, shifër që nuk e ka askush Superliga e Zvicrës njihet për golat e shumtë që shënohen. Tashmë edhe statistikat e kanë dëshmuar...

Donatorët italianë dhurojnë një autoambulancë në Drenas

Donatorët italianë dhurojnë një autoambulancë në Drenas

para një dite - Albinfo

Ky donacion ka ardhur falë angazhimit të bashkatdhetarit Ylber Ibriqi nga Komorani, i cili jeton dhe vepron në Itali dhe italianit Luca Farina Qendrës së Mjekësisë Familjare “Dr. Hafir Shala” në Drenas,...

 DW shkruan për rrëqebujt në Kosovë

“DW” shkruan për rrëqebujt në Kosovë

para një dite - Albinfo

Rrëqebulli është një nga macet më të rralla në botë. Disa prej tyre janë të vendosur në Kosovë Rrëqebulli është kafshë e egër mishngrënëse e ngjashme me macen, me trup deri një metër të gjatë, me qime...

Kosova vend atraktiv për investitorët e huaj

Kosova, vend atraktiv për investitorët e huaj

para një dite - Albinfo

Sipas Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, investimet e huaja direkte deri në muajin nëntor të vitit të kaluar kanë qenë rreth 220 milionë euro, kurse në vitin 2015 këto investime kanë qenë rreth...

NZZ Gruevski po luan me zjarrin

NZZ: Gruevski po luan me zjarrin!

para një dite - Albinfo

"Ajo së cilës WMRO i frikësohet me të vërtetë, nuk është platforma shqiptare por ndarja nga pushteti dhe forcimi i shtetit të së drejtës. Për të penguar këtë, ajo është e gatshme të luajë me zjarrin” Gazeta...

Xhaka me Baselin sërish kampionë të Zvicrës

Xhaka me Baselin, sërish kampionë të Zvicrës

para një dite - Albinfo

Ky ishte titulli i tetë radhazi për skuadrën e Baselit, ku pjesë e rëndësishme është edhe mesfushori shqiptar, Taulant Xhaka Baseli ka mundur Luzernin në udhëtim 2:1 dhe gjashtë javë pa përfunduar kampionati...

Qeverisja LDK PDK varet nga ratifikimi i demarkacionit

Qeverisja LDK-PDK varet nga ratifikimi i demarkacionit

para një dite - Albinfo

Qeveria e Kosovës ka vendosur që Marrëveshje për demarkacion me Malin e Zi të procedohet në Kuvend javën e ardhshme. Kjo çështje do ta determinojë vazhdimin e koalicionit apo shkuarjen në zgjedhje të reja...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK