http://kariera.mk
Sindikata e Arsimit nga Shqipëria vizitojnë sot mësimdhënësit grevist në Kosovë

Sindikata e Arsimit nga Shqipëria vizitojnë sot mësimdhënësit grevist në Kosovë

para një ore - Kallxo

Përfaqësues të SBASHK-ut do të takohen me kryetarin e Sindikatës së Pavarur të Arsimit të Shqipërisë, Nevruz Kaptelli, bashkë me Këshillin Grevistë Qendror do të vizitojnë shkollën fillore “Dardania” në...

Kryesia e Kuvendit mban mbledhjen e parë në këtë sesionin pranveror

Kryesia e Kuvendit mban mbledhjen e parë në këtë sesionin pranveror

para 2 orë - Kallxo

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës sot do të mbajë mbledhjen e parë për sesionin pranveror. Mbledhja do të fillojë në orën 08:30 dhe do të diskutohet për pikat e mbetura nga seancat e kaluara...

Parandalohet sulmi terrorist kundër Shtëpisë së Bardhë

Parandalohet sulmi terrorist kundër Shtëpisë së Bardhë

para 9 orë - Kallxo

Një 21-vjeçar u arrestua në Xhorxhia, në juglindje të SHBA-së, pasi u përpoq të blejë eksplozivë dhe një antitank me synimin për të zhvilluar një sulm kundër Shtëpisë së Bardhë në emër të xhihadit, njoftuan...

Kërkon 50 000 franga zvicerane të dhëna për lidhje të kontratës së shitblerjes

Kërkon 50.000 franga zvicerane të dhëna për lidhje të kontratës së shitblerjes

para 9 orë - Kallxo

Në Gjykatën të Gjakovës është mbajtur seanca kryesore në rastin ku paditësi Nue Komani po kërkon nga i padituri Gjon Gjokaj kthimin e të hollave të marra në vitin 2012. Paditësi Nue Komani padinë për kthimin...

Pretendohet se pacientit nuk iu ofrua ndihmë mjekësore QKUK premton masa

Pretendohet se pacientit nuk iu ofrua ndihmë mjekësore, QKUK premton ‘masa’

para 11 orë - Kallxo

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka reaguar sonte pas publikimit të disa pamjeve në të cilat shihet një pacient në ambientet e QKUK-së duke u përpëlitur dhe sipas qytetarit që...

Pacientit nuk i ofrohet ndihmë mjekësore QKUK premton masa

Pacientit nuk i ofrohet ndihmë mjekësore, QKUK premton ‘masa’

para 11 orë - Kallxo

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka reaguar sonte pas publikimit të disa pamjeve në të cilat shihet një pacient në ambientet e QKUK-së duke u përpëlitur dhe atij nuk i ofron...

Pse u largua nga pozita shefi i Mjekimit Intensiv në QKUK

Pse u largua nga pozita shefi i Mjekimit Intensiv në QKUK?

para 11 orë - Kallxo

Naim Kuçi, ushtrues detyre i shefit të Mjekimit intensiv në Klinikën e Anestezionit dhe Mjekimit Intensiv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është larguar nga pozita e tij. Sipas vendimit të drejtorit...

Bytyqi takon Këshillin Drejtues të UP së ofron gatishmëri për zgjidhjen e problemeve

Bytyqi takon Këshillin Drejtues të UP-së, ofron gatishmëri për zgjidhjen e problemeve

para 11 orë - Kallxo

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, gjatë një takimi me Këshillin Drejtues të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, u zotua se do t’i ndihmojë për zgjidhjen e mosmarrëveshjes...

Besa Shahini merr udhëheqjen e Ministrisë së Arsimit në Shqipëri

Besa Shahini merr udhëheqjen e Ministrisë së Arsimit në Shqipëri

para 11 orë - Kallxo

Besa Shahini, kosovarja e cila fillimisht ishte zëvendësministre e Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri, sot zyrtarisht ka marrë detyrën si ministre e këtij dikasteri. Ajo përmes një postimi...

Edhe nesër ftohtë

Edhe nesër ftohtë

para 12 orë - Kallxo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë...

Prokuroria Speciale po heton rastin e Masakrës së Reçakut

Prokuroria Speciale po heton rastin e Masakrës së Reçakut

para 12 orë - Kallxo

Dy ditë më parë u shënua përvjetori i masakrës së Reçakut, e Prokuroria Speciale e Kosovës, ka filluar hetimet për të njëjtën masakër. Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni tregoi...

A i është konfiskuar pasuria zëvendësministrit të Haradinajt

A i është konfiskuar pasuria zëvendësministrit të Haradinajt?

para 12 orë - Kallxo

Kryesuesi i ri i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni ka folur për vendimet e gjykatave për rastet e korrupsionit. Hyseni në emisionin “Jeta në Kosovë”, ka thënë se në Departamentin e Krimeve...

I akuzuar për vrasjen e gruas biznesmeni nga Ferizaj të martën mëson për herë të katërt vendimin e Gjykatës

I akuzuar për vrasjen e gruas, biznesmeni nga Ferizaj të martën mëson për herë të katërt vendimin e Gjykatës

para 12 orë - Kallxo

Në Gjykatën e Prizrenit sot është dhënë fjala përfundimtare për herë të katërt në gjykimin e Qamil Hetemit, i cili po akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij më 2011. Gjykata Themelore e Ferizajt e...

Të martën shpallet për herë të 4 të aktgjykimi ndaj biznesmenit ferizajas i akuzuar për vrasjen e gruas

Të martën shpallet për herë të 4-të aktgjykimi ndaj biznesmenit ferizajas i akuzuar për vrasjen e gruas

para 12 orë - Kallxo

Në Gjykatën e Prizrenit sot është dhënë fjala përfundimtare për herë të katërt në gjykimin e Qamil Hetemit, i cili po akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij më 2011. Gjykata Themelore e Ferizajt e...

Çfarë thotë kryesuesi i ri i KPK së për 53 milionëshin e autostradës

Çfarë thotë kryesuesi i ri i KPK-së për 53 milionëshin e autostradës?

para 12 orë - Kallxo

Kryetari i ri i KPK-së, Bahri Hyseni ka komentuar 53 milionë euro shtesë të cilat Qeveria e Kosovës ka ndarë shtesë për “Bechtel – Enkan” për autostradën e Shkupit. Hyseni në lidhje me këtë rast ka thënë...

Cilat janë zotimet e Kryesuesit të ri të KPK së

Cilat janë zotimet e Kryesuesit të ri të KPK-së?

para 12 orë - Kallxo

Kryesuesi i ri i KPK-së, Bahri Hyseni mbrëmjen e sotme në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë”, para moderatores Jeta Xharra dha zotimet e tij për drejtimin e Këshillit Prokurorial të Kosovës....

Largohet nga pozita shefi i Mjekimit Intensiv në QKUK

Largohet nga pozita shefi i Mjekimit Intensiv në QKUK

para 12 orë - Kallxo

Naim Kuçi, ushtrues detyre i sheft të Mjekimit intensiv në Klinikën e Anestezionit dhe Mjekimit Intensiv në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është larguar nga pozita e tij. Sipas vendimit të drejtorit...

A do të ndikohet Kryesuesi i KPK së nga grupi i deputetëve të Ferizajt

A do të ndikohet Kryesuesi i KPK-së nga grupi i deputetëve të Ferizajt?

para 12 orë - Kallxo

Kryesuesi i ri i KPK-së, Bahri Hyseni në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë”, tregoi se si do të jenë marrëdhëniet mes tij dhe deputetëve e ish- deputetëve të Ferizajt. “Absolutisht, me sinqeritet...

Kryesuesi i ri i KPK së tregon a do ta thërras shef Adem Grabovcin

Kryesuesi i ri i KPK-së tregon a do ta thërras “shef” Adem Grabovcin

para 13 orë - Kallxo

Drejtuesi i ri i Këshillit Prokurorial të Kosovës, BahriHyseni komentoi përfshirjen e tij në rastin e përgjimeve ‘Pronto’. Hyseni i ftuar në emisionin “Jeta në Kosovë” tha se ka konkuruar për pozitën që...

BIRN kërkon nga Putini që të lirojë gazetarët e burgosur

BIRN kërkon nga Putini që të lirojë gazetarët e burgosur

para 13 orë - Kallxo

Gazetarët e BIRN-it në Serbi pas arritjes së presidentit rus, Vladmir Putin, në Beograd, kanë kërkuar nga ai që të lirojë gazetarët e burgosur në Rusi dhe të respektojë të drejtat e njeriut. “Lironi gazetarët!”,...

Lëndohet nga rrëzimi i shtyllës përfundon në QKUK

Lëndohet nga rrëzimi i shtyllës, përfundon në QKUK

para 13 orë - Kallxo

Një 57 vjeçar është lënduar si pasojë e rrëzimit të një shtylle gjatë rregullimit të disa kabllove. Rasti ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Mramor të Prishtinës. Sipas informatave, i lënduari  në...

A do t i mbrojë KPK prokurorët nga politika

A do t’i mbrojë KPK prokurorët nga politika?

para 14 orë - Kallxo

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni, në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se a do të mbrojë KPK prokurorët nga politika. “Po ju them prokurorët do të jenë...

 lajm JNK A do t i mbrojë KPK prokurorët nga politika

(lajm JNK) A do t’i mbrojë KPK prokurorët nga politika?

para 14 orë - Kallxo

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë” ka treguar se a do të mbrohen KPK prokurorët  nga politika. “Po ju them prokurorët do të jenë...

Mishi i lopëve të ngordhura do të përfundonte në suxhukë dhe byrektore

Mishi i lopëve të ngordhura do të përfundonte në suxhukë dhe byrektore

para 14 orë - Kallxo

Burime të KALLXO.com të afërta me hetimet e hapura në Pejë për rastin e mishit të prishur kanë sqaruar se personat e dyshuar se copëtuan lopën e ngordhur merreshin me furnizimin e disa byrektoreve me mish,...

Putin akuzon Kosovën për rritje të tensioneve me formimin e Ushtrisë

Putin akuzon Kosovën për rritje të tensioneve me formimin e Ushtrisë

para 14 orë - Kallxo

Presidenti i Federatës ruse, Vladimir Putin, akuzoi sot autoritetet e Kosovës për ndërmarrjen e një vargu veprimesh provokuese, përfshirë vendimin për formimin e Ushtrisë, një hap, siç tha ai, që rrit...

Mediat botërore Putin konsolidon lidhjet me Serbinë

Mediat botërore: Putin konsolidon lidhjet me Serbinë

para 15 orë - Kallxo

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, udhëheq delegacionin e lartë rus gjatë vizitës në Serbi, me qëllim që të zhvillojë bashkëpunimin me vendin që synon të bëhet pjesë e BE-së, shkruan rrjeti televiziv...

Vuçiq ia dhuron qenin e Sharrit Putinit

Vuçiq ia dhuron qenin e Sharrit Putinit

para 15 orë - Kallxo

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sic kishte paralajmëruar ditë më parë i ka dhuruar një qen të Sharrit, homologut të tij rus, Vladmir Putin me rastin e vizitës së tij në Beograd. Sipas medies serbe...

Flasin Haradinaj e Hahn pas takimit

Flasin Haradinaj e Hahn pas takimit

para 15 orë - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me komisionarin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn, tha se aty është biseduar për agjendën europiane dhe liberalizimin e vizave për Kosovën. Megjithatë...

Policia e Kukësit i shpëton jetën një fëmije 2 vjeç

Policia e Kukësit i shpëton jetën një fëmije 2-vjeç

para 15 orë - Kallxo

Reagimi në kohë i Policisë së Kukësit i ka shpëtuar jetën një vogëlushi 2-vjeçar. Sipas një njoftimi të Policisë shqiptare, Policia e Kukësit ka marrë një telefonatë nga një shtetas nga fshati Turaj, Topojan,...

Pamje shokuese nga kasaphana e lopëve të ngordhura në Pejë

Pamje shokuese nga kasaphana e lopëve të ngordhura në Pejë

para 15 orë - Kallxo

Kallxo.com ka siguruar edhe fotografi të tjera të lopëve të ngordhura të cilat ishin bërë gati për t’u shitur në tregjet e Pejës. Fotografitë tregojnë depon ku përpunohej mishi dhe gjendjen në të cilën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK