http://kariera.mk
I akuzuari Para se ta vrisja u sulmuam nga viktima dhe familjarët e tij

I akuzuari: Para se ta vrisja u sulmuam nga viktima dhe familjarët e tij

para një ore - Kallxo

Gjatë paraqitjes së mbrojtjes së tij, i akuzuari Bujar Emërllahu ka dhënë detaje rreth rastit të vrasjes së Ardit Qamilit, vrasje që ka ndodhur në malet e Buzovikut të Vitisë më 2017. Në seancën e sotme...

Aktakuza Ish drejtori i Financave i çoi veturat e Komunës për servis te djali i tij

Aktakuza: Ish- drejtori i Financave i çoi veturat e Komunës për servis te djali i tij

para një ore - Kallxo

Ish-drejtori i Financave i Komunës së Dragashit, Ahmet Bahtijari, u deklarua i pafajshëm për akuzat e Prokurorisë së Prizrenit. Edhe Avni Nebiu, ish-drejtor i Administratës dhe Selajdin Vehbi, zyrtar certifikues,...

E dëmtuara Nën kërcënimin e armës dhe sëpatës të akuzuarit na grabitën 50 mijë euro

E dëmtuara: Nën kërcënimin e armës dhe sëpatës të akuzuarit na grabitën 50 mijë euro

para një ore - Kallxo

Në Gjykatën e Pejës sot është mbajtur gjykimi në rastin e Xhavit Berishës dhe Exhevit Zekiqit, të akuzuar për grabitje të 50 mijë eurove. Sipas aktakuzës, Xhavit Berisha dhe Exhevit Zekiq, më 23 korrik...

Macron zbeh shpresat e Serbisë për anëtarësim të shpejtë në BE

Macron zbeh shpresat e Serbisë për anëtarësim të shpejtë në BE

para 2 orë - Kallxo

Presidenti francez Emmanuel Macron tha në një konferencë të përbashkët shtypi të mbajtur në Beograd të hënën me homologun e tij serb Aleksandër Vuçiç, se Serbia nuk mund t’i bashkohet klubit europian derisa...

Gërmime afër autostradës Ministria ia ndal kompanisë punimet

Gërmime afër autostradës, Ministria ia ndal kompanisë punimet

para 3 orë - Kallxo

Gërmime të dheut të cilat ishin duke u zhvilluar nga një kompani në afërsi të autostradës ‘Arbën Xhaferi’ në fshatin Gërlice – Ferizaj janë ndaluar nga Inspektorati i Ministrisë së Infrastrukturës dhe...

Enver Hoxhaj zbut fjalët për universitetet e paakredituara

Enver Hoxhaj zbut fjalët për universitetet e paakredituara

para 3 orë - Kallxo

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar përsëri lidhur me vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) për mosakreditimin e Universitetit publik të Pejës, atij të Prizrenit dhe të...

Gjykimi për vrasjen në Malishevë dëshmon vëllai i viktimës dhe kunati i të akuzuarës

Gjykimi për vrasjen në Malishevë, dëshmon vëllai i viktimës dhe kunati i të akuzuarës

para 4 orë - Kallxo

Në gjykimin e Nafije Rrafshit, e akuzuar për vrasjen e Sefer Berishës, ngjarje që ka ndodhur në Lladrovc të Malishevës në gusht të vitit të kaluar, ka dëshmuar kunati i të akuzuarës. Avdi Zabelaj tregoi...

Haradinaj e mirëpret zgjedhjen e ministres gjermane në krye të Komisionit Europian

Haradinaj e mirëpret zgjedhjen e ministres gjermane në krye të Komisionit Europian

para 5 orë - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur votimin e Ursula von der Leyen për pozitën e kryetares së Komisionit Europian. Haradinaj përmes një postimi në ‘Facebook’ është shprehur optimist...

Policia vazhdon aksionin kundër lojërave të fatit e bixhozit 2 të arrestuar në Podujevë

Policia vazhdon aksionin kundër lojërave të fatit e bixhozit, 2 të arrestuar në Podujevë

para 5 orë - Kallxo

21 vjeçari, E.H., pronar i një lokali dhe punëtori i tij 23 vjeçar A.H., janë arrestuar nga Policia për organizim të skemave piramidale dhe bixhoz të paligjshëm. Policia njofton se Drejtoria për Hetimin...

Kryetari i Junikut i kërkon Haradinajt të shfuqizojë vendimin për punimet që e dëmtojnë Erenikun

Kryetari i Junikut i kërkon Haradinajt të shfuqizojë vendimin për punimet që e dëmtojnë Erenikun

para 5 orë - Kallxo

Agron Kuçi, kryetari i Komunës së Junikut në një ftesë publike ka kërkuar nga kryeministri Ramush Haradinaj që të shfuqizojë vendimin për punimet dhe veprimet e paligjshme siç i ka quajtur ai përgjatë...

Ursula von der Leyen zgjidhet kryetare e Komisionit Europian

Ursula von der Leyen zgjidhet kryetare e Komisionit Europian

para 5 orë - Kallxo

Ursula von der Leyen e Gjermanisë është zgjedhur kryetare e Komisionit të BE pas një votimi të fshehtë në mesin e deputetëve. Ministrja gjermane e Mbrojtjes do të zëvendësojë Jean-Claude Junckerin më 1...

Turqia duhet të vendosë ndërmjet ShBA së dhe Rusisë

Turqia duhet të vendosë ndërmjet ShBA-së dhe Rusisë

para 6 orë - Kallxo

I nominuari për sekretar të ardhshëm të Mbrojtjes në ShBA, Mark Esper, tha se Turqia nuk do të mund të pajiset me aeroplanët luftarak amerikanë F-35, nëse instalon sistemin rus të mbrojtjes raketore, të...

Vonohet ekspertiza financiare shtyhet gjykimi për mashtrim me viza

Vonohet ekspertiza financiare, shtyhet gjykimi për mashtrim me viza

para 6 orë - Kallxo

Për sot ishte paraparë që të vazhdonte procesi gjyqësor ndaj Flamur Hoxhës, Besim Rexhajt e Veprim Rexhepit, të cilët po gjykohen për mashtrimin me rregullim të vizave të punës të qindra qytetarëve nga...

Gruaja refugjate në Siri kërkon të kthehet në Kosovë

Gruaja refugjate në Siri kërkon të kthehet në Kosovë

para 6 orë - Kallxo

Ka tre vjet që Edina (emri i njohur për redaksinë), një grua nga Prishtina, kishte shkuar në Siri për t’iu bashkuar burrit të saj, i cili ishte rreshtuar përkrah grupit militant Shteti Islamik. Por, tani...

Arrestohet mjeku popullor nga Malisheva e shantazhoi viktimën duke i kërkuar 30 mijë euro

Arrestohet ‘mjeku popullor’ nga Malisheva, e shantazhoi viktimën duke i kërkuar 30 mijë euro

para 7 orë - Kallxo

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot ka arrestuar M.Z., viti i lindjes 1962, nga Malisheva, për të cilin dyshohet se është i përfshirë në veprimtari penale. I dyshuari, sipas Policisë, duke ushtruar profesionin...

Aktakuza Ferizajasi e rrahu bashkëshorten pas fjalosjes së saj me vjehrrin

Aktakuza: Ferizajasi e rrahu bashkëshorten pas fjalosjes së saj me vjehrrin

para 7 orë - Kallxo

Në Gjykatën e Ferizajt sot është mbajtur seancë ndaj të dyshuarit N.N., i cili akuzohet për lëndim të lehtë trupor të bashkëshortes së tij, C.C. Gjatë shqyrtimit gjyqësor, i pandehuri nuk e pranoi fajësinë...

Paraburgim ndaj të dyshuarit për narkotik dhunim dhe arratisje nga burgu

Paraburgim ndaj të dyshuarit për narkotik, dhunim dhe arratisje nga burgu

para 8 orë - Kallxo

Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit  G.S., shtetas i Republikës së Maqedonisë së Veriut, i cili po kërkohet në bazë të një flet...

Paraburgim ndaj të dyshuarit për narkotik dhunimi dhe arratisje nga burgu

Paraburgim ndaj të dyshuarit për narkotik, dhunimi dhe arratisje nga burgu

para 8 orë - Kallxo

Gjykata e Ferizajt ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit  G.S., shtetas i Republikës së Maqedonisë së Veriut, i cili po kërkohet në bazë të një flet...

Haradinaj Nëse s ka njohje a duhet që edhe Kosova të armatoset

Haradinaj: Nëse s’ka njohje, a duhet që edhe Kosova të armatoset?

para 8 orë - Kallxo

Dëshira për arritjen e një marrëveshjeje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të cilën e ka potencuar presidenti i Francës, Emmanuel Macron, është në logjikën e këshillës për të dy vendet, ka thënë kryeministri...

Pretendimi i nënës Djali mu rrah në stacionin e policisë

Pretendimi i nënës: Djali mu rrah në stacionin e policisë

para 8 orë - Kallxo

L.G, nga Prishtina, e cila ka dashur të mbetet anonim për publikun, ka raportuar në KALLXO.com për një përleshje të djalit të saj, rast ky në të cilin ajo pretendon se është përfshirë edhe një zyrtar policor...

Avokati Xhavit Haliti ka imunitet gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare

Avokati: Xhavit Haliti ka imunitet gjatë ushtrimit të detyrës zyrtare

para 9 orë - Kallxo

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti  ka publikuar deklaratën e avokatit të tij, Kujtim Kerveshit në lidhje me ngritjen e aktakuzës ndaj tij për përplasjen me deputetin Arben Gashi. Avokati i Halitit, thotë...

Sindikata e PTK së paralajmëron grevë

Sindikata e PTK-së paralajmëron grevë

para 9 orë - Kallxo

Negociatat e vazhdueshme për ndërprerjen e kontratës 10 vjeçare në mes të Telekomit të Kosovës kanë shkaktuar pakënaqësi te punëtorët e kësaj ndërmarrje. Sindikata e Postës dhe Telekomit të Kosovës ka...

Prishtina kërkon anulimin e konkursit të MAShT it për psikologë dhe pedagogë

Prishtina kërkon anulimin e konkursit të MAShT-it për psikologë dhe pedagogë

para 9 orë - Kallxo

Komuna e Prishtinës nuk e ka mirëpritur konkursin e MAShT që t’i punësojë disa psikologë dhe pedagogë në shkollat e Kosovës, ku në Prishtinë parashihen të punësohen 6 psikologë dhe 4 pedagogë. Kjo komunë...

KShC Publiku po manipulohet vendimet tona po përdoren për lojë politike

KShC: Publiku po manipulohet, vendimet tona po përdoren për lojë politike

para 9 orë - Kallxo

Këshilli Shtetëror i Cilësisë ka dalë me komunikatë për të sqaruar vendimet që ata kanë marrë për mosakreditim institucional ndaj tri universiteteve publike dhe katër kolegjeve private. Në komunikatën...

Vërejtje gjyqësore për dëmtim të telave të rrymës me kamion

Vërejtje gjyqësore për dëmtim të telave të rrymës me kamion

para 10 orë - Kallxo

Driton Behluli i akuzuar se kishte dëmtuar telat e rrymës duke lënë një shtëpi pa energji elektrike për një kohë, doli sot para gjykatës. Seanca gjyqësore për këtë rast u mbajt në Gjykatën e Ferizajt ku...

Dështon të mbahet seanca ndaj të akuzuarit për vjedhje të veturës në Greqi

Dështon të mbahet seanca ndaj të akuzuarit për vjedhje të veturës në Greqi

para 10 orë - Kallxo

Seanca ndaj të pandehurit Xhevat Hasani, i cili akuzohet së në tetor të vitit 2009 kishte vjedhë një veturë në Greqi dhe të njejten e kishte sjellë në Kosovë, ku më pas edhe e kishte shitur ka dështuar...

BE Vendimi për mos akreditim të universiteteve ishte i vështirë por i drejtë

BE: Vendimi për mos akreditim të universiteteve ishte i vështirë por i drejtë

para 10 orë - Kallxo

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, ka dalë me një deklaratë publike rreth vendimeve të Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) për tërheqjen e akreditimit të tri universiteteve publike dhe katër kolegjeve...

Në shtator Kosova do të ketë hartën zonale të planifikimit hapësinor

Në shtator Kosova do të ketë hartën zonale të planifikimit hapësinor

para 10 orë - Kallxo

Kosova në muajin shtator të këtij viti pritet të bëhet me hartë zonale të planifikimit hapësinor. Këtë e ka bërë të ditur Luan Nushi, drejtori i Institutit për planifikim Hapësinor në MMPH. Drejtori Nushi...

Xhavit Haliti nuk e komenton aktakuzën ndaj tij

Xhavit Haliti nuk e komenton aktakuzën ndaj tij

para 11 orë - Kallxo

Nënkryetari i Kuvendit dhe kryetari i degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Haliti nuk e ka komentuar aktakuzën e ngritur ndaj tij për sulm ndaj deputetit të LDK-së, Arben Berisha. Ai në një përgjigje të shkurtë...

Reagimi i Dreshajt pas ngritjes së aktakuzës për kanosje ndaj Arben Gashit

Reagimi i Dreshajt pas ngritjes së aktakuzës për kanosje ndaj Arben Gashit

para 11 orë - Kallxo

Deputeti dhe ish-kandidati i AAK-së për kryetar të Istogut, Gani Dreshaj është deklaruar pas ngritjes së aktakuzës ndaj tij dhe deputetit të PDK-së Xhavit Haliti. Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Dreshaj...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK