http://kariera.mk
Johnson në spital  humb valixhja me kodet e raketave bërthamore

Johnson në spital, “humb” valixhja me kodet e raketave bërthamore

i ri - Infokusi

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Xhonson është në gjendje të qëndrueshmë në spital ku është shtruar mbrëmjen e së dielës pas simptomave të vazhdueshme të koronavirus. Por tashmë pyetja që shtrojnë...

Flet Bali Muharremaj Komuna e Suharekës merr masa të reja për të ndaluar lëvizjet

Flet Bali Muharremaj: Komuna e Suharekës merr masa të reja për të ndaluar lëvizjet

i ri - Infokusi

Suhareka ka masa masa të reja për qytetarët e saj, këtë e ka bërë të ditur për Gazeten inFokus  Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj “Ne si komunë kemi marr masa të reja për të ndaluar lëvizjen...

Ardian Gjini tregon çka bisedoi në takimin e mbyllur me Albin Kurtin

Ardian Gjini tregon çka bisedoi në takimin e mbyllur me Albin Kurtin

i ri - Infokusi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot së pari vizitoi Klinën e më pas edhe Gjakovën. E në këtë të dytën, u takua me kryetarin e komunës, Ardian Gjinin, shkruan gazeta inFokus. Takimi ishte i mbyllur...

Albin Kurti tregon pse nuk po shkon në Malishevë

Albin Kurti tregon pse nuk po shkon në Malishevë

i ri - Infokusi

Kryeministri në detyrë, derisa ishte në vizitë në Gjakovë u pyet pse nuk ka shkuar në vizitë në Malishevë në komunën me më së shumti raste. Kurti tha që atje nuk ka shkuar pasi pak më parë ishte edhe ministri...

Tahiri takohet me Vjosa Osmanin falendëron për mbështetjen

Tahiri takohet me Vjosa Osmanin, falendëron për mbështetjen

para 14 minutave - Infokusi

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar gjatë ditës së sotme, kryetarin e Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahirin. E për këtë, Tahiri përmes një postimi në llogarinë tij në facebook, i është...

Jose Mourinho në telashe me policinë trajneri shkel vijën e kuqe  FOTOT

Jose Mourinho në telashe me policinë, trajneri shkel “vijën e kuqe” (FOTOT)

para 14 minutave - Infokusi

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho do të përballet me një paralajmërim nga ana e policisë për shkelje të masave të qeverisë për distancim social për shkak të koronavirusit. Special One u fotografua në...

AGK dënon gjuhën linçuese të zyrtarit të Vetëvendosjes ndaj Berat Buzhalës e Parim Ollurit

AGK dënon gjuhën linçuese të zyrtarit të Vetëvendosjes ndaj Berat Buzhalës e Parim Ollurit

para 24 minutave - Infokusi

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka dënuar ashpër gjuhën e zyrtarit të Vetëvendosjes Hysamedin Ferajt. Kjo ndaj gazetarëve Berat Buzhala e Parim Olluri, shkruan gazeta inFokus. Feraj, përmes postimeve...

Shpend Ahmeti ndanë gjysmë milioni euro për ndërtimin e këtyrë rrugëve DOKUMENT

Shpend Ahmeti ndanë gjysmë milioni euro për ndërtimin e këtyrë rrugëve (DOKUMENT)

para 24 minutave - Infokusi

Gjysmë milioni euro do të jap kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, për rregullimin e disa nga rrugëve në kryeqytet. Kështu është bërë e ditur përmes njoftimit të publikur në web faqen e prokurimit...

Albin Kurti çon mesazh nga Klina

Albin Kurti çon mesazh nga Klina

para 24 minutave - Infokusi

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, sot ka vizituar Klinën për të parë se si po përballet kjo komunë në luftën ndaj koronavirusit.Bashkë me të ishin edhe ministrja e Arsitmit, Hykmete Bajrami, ai i Shëndetësisë...

​Qeveria gjermane ndan dy grante për Kosovën

​Qeveria gjermane ndan dy grante për Kosovën

para 34 minutave - Infokusi

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi dhe drejtori i Zyrës së KfW-së për Kosovë, Rene Escheman, kanë nënshkruar dy marrëveshje financiare, grante nga qeveria gjermane. Bislimi...

Mbi 300 mijë njerëz janë shëruar nga COVID 19 në të gjithë botën

Mbi 300 mijë njerëz janë shëruar nga COVID-19 në të gjithë botën

para 34 minutave - Infokusi

Numri i njerëzve të shëruar në të gjithë botën nga koronavirusi i ri tejkaloi sot shifrën 300.000 në mëngjes, tregojnë të dhënat nga Universiteti “Johns Hopkins” me qendër në SHBA, transmeton Anadolu Agency...

Pas Zveçanit e Ferizajt Kadri Veseli viziton edhe këtë komunë

Pas Zveçanit e Ferizajt Kadri Veseli viziton edhe këtë komunë

para 34 minutave - Infokusi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, dy ditë më parë vizitoi komunën veriore të Kosovës, Zveçanin. Pas fshatrave të banuara me shqiptarë të kësaj të fundit, Veseli një ditë më vonë vizitoi edhe qytetin e Ferizajt,...

​Odat Amerikane të Evropës thërrasin për solidaritet koordinim dhe veprim për mbrojtje të ekonomive nga COVID19

​Odat Amerikane të Evropës thërrasin për solidaritet, koordinim dhe veprim për mbrojtje të ekonomive nga COVID19

para 34 minutave - Infokusi

Odat Amerikane në Evropë, organizata ombrellë që përfshin 45 Oda Amerikane nga Evropa dhe Euroazia, mbështet plotësisht përpjekjet e qeverive për të trajtuar pandeminë dhe për të zbutur efektet e saj....

​Kurti viziton Gjakovën takohet me Gjinin

​Kurti viziton Gjakovën, takohet me Gjinin

para 34 minutave - Infokusi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ministrja e Pushtetit Lokal, Emilia Rexhepi po qëndrojnë për vizitë sot në komunën e Gjakovës. Tashmë...

Ramush Haradinaj flet për jetën në karantinë Anita nuk përmbahet fëmijët janë mërzitur

Ramush Haradinaj flet për jetën në karantinë: Anita nuk përmbahet, fëmijët janë mërzitur

para 44 minutave - Infokusi

Ish-kryeministri i Kosovës në emisionin “Vizioni i Pasdites”, ka folur sesi po e kalon karantinën së bashku me familjen e tij. Ndër të tjera ai rrëfen se ditëlindjen vëllait ka mundur t’ja urojë në mesnatë,...

Më heret se ç pritej Serie A do ti nisë stërvitjet me këtë datë

Më heret se ç’pritej, Serie A do ti nisë stërvitjet me këtë datë

para 44 minutave - Infokusi

Skuadrat e Serie A me shumë mundësi do të rikthehen në stërvitje më herët se c’pritej. Gazeta, Corriera dello Sport pretendon se Serie A po planifikon të ndjekë Bundesligën gjermane dhe të rifillojë stërvitjet,...

Dita Ndërkombëtare e Romëve mes festës e koronavirusit  Intervistë me Denis Galushin

Dita Ndërkombëtare e Romëve mes festës e koronavirusit – Intervistë me Denis Galushin

para 44 minutave - Infokusi

Zakonisht 8 prilli, Dita Ndërkombëtare e Romëve, këtë komunitet në Kosovë e gjen me aktivitete të ndryshme. Por, jo edhe këtë vit, shkruan gazeta inFokus. Tash, festa nuk është më e njëjtë si herave të...

Deklarata e Konjufcës për bashkëpunim me PDK në reagojnë nga LDK ja

Deklarata e Konjufcës për bashkëpunim me PDK’në, reagojnë nga LDK’ja

para 44 minutave - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës e ka komentuar deklaratën e ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufcës që për herë të parë nuk e përjashtoi mundësinë e një koalicioni LVV – PDK. Ish-deputeti...

E pabesueshme Njihuni me gruan që flinte dhe jetonte me një luan

E pabesueshme/ Njihuni me gruan që flinte dhe jetonte me një luan

para një ore - Infokusi

Pasioni i saj për kafshët ekzotike ka ekzistuar shumë kohë më parë. Bëhet fjalë për aktoren e njohur Tipi Hedren, e cila ka bërë debutimin e saj të bujshëm në filmin hit të Netfliz “Tiger King”. Për legjendën...

Kurti shkon në Klinë lavdron komunen për menaxhimin e situatës me covid 19

Kurti shkon në Klinë, lavdron komunen për menaxhimin e situatës me covid-19

para një ore - Infokusi

Kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, i shoqëruar nga bashkëpunëtorë të komunës, sot ka pritur në takim kryeministrin në detyrë të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe ministrat, Hykmete Bajrami,...

Një tjetër ditë tragjike për Spanjën ja shifrat zyrtare në 24 orët e fundit

Një tjetër ditë tragjike për Spanjën, ja shifrat zyrtare në 24 orët e fundit

para një ore - Infokusi

757 vdekje janë regjistruar në 24 orët e fundit në Spanjë si pasojë e virusit vdekjeprurës (Covid-19), shifra këto të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, ku shënohen 14 viktima më tepër se një ditë...

Peci Serbët po i fshehin rastet me koronavirus në Veri

Peci: Serbët po i fshehin rastet me koronavirus në Veri

para një ore - Infokusi

Nënkryetari i Komunës së Zveçanit, Lavdim Peci ka folur për gjendjen në këtë komunë pasi janë identifikuar tashmë 33 raste të personave të infektuar me COVID-19. Për Gazeten inFokus Peci tha se kanë mungesë...

Peci Serbët po i fshehin rastet me koronavirus

Peci: Serbët po i fshehin rastet me koronavirus

para një ore - Infokusi

Nënkryetari i Komunës së Zveçanit, Lavdim Peci ka folur për gjendjen në këtë komunë pasi janë identifikuar tashmë 33 raste të personave të infektuar me COVID-19. Për Gazeten inFokus Peci tha se kanë mungesë...

Tridhjetenjë persona që hynë ilegalisht në Kosovë dërgohen në karantinë

Tridhjetenjë persona që hynë ilegalisht në Kosovë, dërgohen në karantinë

para një ore - Infokusi

Drejtori i Qendrës për Azil në fshatin Magurë të Lipjanit dhe asaj në fshatin Vranidoll të Prishtinës, Fitim Zariqi, tha për Radion Evropa e Lirë se 31 persona, të cilët në ditët e fundit kanë hyrë ilegalisht...

 Masturbohem 10 herë në ditë  28 vjeçarja ka harxhuar një pasuri të tërë për lodrat e seksit

“Masturbohem 10 herë në ditë”, 28-vjeçarja ka harxhuar një pasuri të tërë për lodrat e seksit

para një ore - Infokusi

Elysia Downings është e varur nga përdorimi i lodrave seksuale. Ajo mastrubohet deri në dhjetë herë në ditë dhe është shprehur se nuk dëshiron të dashur pasi nuk e ka të nevojshme. 28-vjeçarja ka krijuar...

Zëdhënësi i Konjufcës sqaron shefin Nuk tha që nuk kemi hequr vijat e kuqe me PDK në

Zëdhënësi i Konjufcës sqaron shefin: Nuk tha që nuk kemi hequr vijat e kuqe me PDK-në

para një ore - Infokusi

Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Glauk Konjufca foli nëse Vetëvendosje ka vija të kuqe me partitë politike në Kosovë. E deklarata e tij u komentua sikur heqje e vijave të kuqe me PDK-në e Kadri Veselit,...

Begaj Një nga të infektuarit në Malishevë është në gjendje të rëndë

Begaj: Një nga të infektuarit në Malishevë është në gjendje të rëndë

para një ore - Infokusi

Një person i prekur me Coronavirus, e që vie nga Malisheva është në gjendje të rëndë, raporton Front Online. Të prekur nga ky virus në këtë komunë ka edhe shumë fëmijë. Por, gjendja e tyre është stabile....

Bill Gates miliarda dollarë investime për prodhimin e vaksinës

Bill Gates, miliarda dollarë investime për prodhimin e vaksinës

para një ore - Infokusi

Bill Gates do të investojë miliarda dollarë përmes fondacionit të tij për të ndërtuar fabrika në funksion të prodhimit të vaksinave për parandalimin e përhapjes së Koronavirusit. Ishte vetë themelues i...

Veliu tregohet shumë i ashpër Nuk e komentoj çiftin Kurti Osmani

Veliu tregohet shumë i ashpër: Nuk e komentoj çiftin Kurti-Osmani

para një ore - Infokusi

‘Përplasjet’ mes dy bashkëpartiakëve, Vjosa Osmanit e Agim Veliut, u bënë më të theksuara pas mocionit të mosbesimit të ngritur nga vet partia e tyre për rrëzimin e qeverisë, e që Osmani doli kundër. Por,...

LVV S ka vija të kuqe për asnjë parti këto parti politike kanë vija të kuqe për Albin Kurtin

LVV: S’ka vija të kuqe për asnjë parti, këto parti politike kanë vija të kuqe për Albin Kurtin

para një ore - Infokusi

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë LDK nuk duhet të përjashtohet si opsion nga Lëvizja Vetëvendosje por vija të kuqe nuk duhet të vendosen as për partitë tjera politike....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK