http://kariera.mk
Mbesa e Visar Ymerit njëra prej të arrestuarve për sulmin në Kuvend

Mbesa e Visar Ymerit njëra prej të arrestuarve për sulmin në Kuvend

para 8 muajve - Parrotlla

Aktivistja e VV’së, Adea Batusha është në mesin e 6 të arrestuarve, mëngjesin e të martës, për dyshimet se janë të përfshirë në hedhjen e një granate në drejtim të objektit të Kuvendit. Adea Batusha përveç...

Maqedoni rekord i ri i alkoolit në gjak

Maqedoni, rekord i ri i alkoolit në gjak

para 8 muajve - Parrotlla

Si duket varshmëria nga alkooli në Maqedoni po shënon rritje, dhe jo vetëm kaq, ky ves është edhe shkaktari i sëmundjeve të ndryshme, por si duket për qytetarin e Prilepit kjo ndoshta nuk krijon ndonjë...

Viti i ri shkollor fillon më 5 shtator

Viti i ri shkollor fillon më 5 shtator

para 8 muajve - Parrotlla

Fillimi i vitit shkollor 2016/17 është shtyrë për dy ditë pune nga data 1 shtator (e enjte) deri më datë 5 shtator (e hënë), njofton Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë.  Sipas njoftimit dërguar...

Të arrestuarit nga Policia janë aktivistë të Vetëvendosjes

Të arrestuarit nga Policia janë aktivistë të Vetëvendosjes

para 8 muajve - Parrotlla

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës pas një hetimi intensiv lidhur me sulmin në Kuvendin e Republikës së Kosovës të kryer thotë se ka arritur të identifikojë...

Cili është reagimi i Kim Burri i saj fotografohet duke përqafuar ish të dashurën

Cili është reagimi i Kim? Burri i saj fotografohet duke përqafuar ish-të dashurën

para 8 muajve - Parrotlla

Kanye West ka pasur një lidhje dyvjeçare me Amber Rose (2008-2010), mirëpo ndarja e tyre nuk ishte e këndshme, teksa gjërat u përkeqësuan pas fillimit të një zënke të re në fillim të këtij viti. Dhe derisa...

A me ikë a mos me ikë

A me ikë a mos me ikë?

para 8 muajve - Parrotlla

Shkruan Rrahman Paçarizi Mbrame fjeta vone, i shqetesuar per sulmin kunder shtepise se kolegut tim gazetar, Mentor Shala. Nuk i kuptoja raportet e medieve dhe koleget qe ironizonin me “mjet te pashperthyer”...

Me ikë a mos me ikë

Me ikë a mos me ikë?

para 8 muajve - Parrotlla

Shkruan Rrahman Paçarizi Mbrame fjeta vone, i shqetesuar per sulmin kunder shtepise se kolegut tim gazetar, Mentor Shala. Nuk i kuptoja raportet e medieve dhe koleget qe ironizonin me “mjet te pashperthyer”...

Të arrestuarit nga Policia janë aktivistë të Vetëvendosjes

Të arrestuarit nga Policia janë aktivistë të Vetëvendosjes

para 8 muajve - Parrotlla

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës pas një hetimi intensiv lidhur me sulmin në Kuvendin e Republikës së Kosovës të kryer thotë se ka arritur të identifikojë...

Dosja e Shefave XXIII Shërbëtorët medialë të Adem Grabovcit

Dosja e Shefave XXIII: Shërbëtorët medialë të Adem Grabovcit

para 8 muajve - Parrotlla

Në pjesën e XXIII të serisë së shkrimeve për përgjime telefonike, Insajderi sjell tri biseda telefonike të Adem Grabovcit me dy gazetarë. Njëri është drejtues i një gazete, ndërsa tjetri autor i një emisioni...

Vrasja në Prishtinë Ky person dyshohet se kreu veprën kriminale

Vrasja në Prishtinë| Ky person dyshohet se kreu veprën kriminale

para 8 muajve - Parrotlla

Dy persona kanë humbur jetën sot nga përleshja me armë që ndodhi sot në afërsi të Parkut të Qytetit në Prishtinë. Pas plagëve të marra nuk arritën të mbijetojnë viktimat Eron Agaj dhe Arianit Gashi të...

Thaçi Askush me mentalitet provincial nuk mund të mbajë peng të ardhmen e Kosovës

Thaçi: Askush me mentalitet provincial nuk mund të mbajë peng të ardhmen e Kosovës

para 8 muajve - Parrotlla

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se askush nuk ka të drejtë që për çfarëdo logjike provinciale të mbajë peng të ardhmen e Kosovës. Kjo deklaratë e Thaçit vjen pas pyetjeve të gazetarëve...

Letër e hapur nga Granit Xhaka për Kosovën

Letër e hapur nga Granit Xhaka për Kosovën

para 8 muajve - Parrotlla

Granit Xhaka ka shkruar një letër për Kosovën. Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrieren time në vazhdim do ta vazhdoj edhe në të ardhmen për Zvicrën. Gjithashtu...

Gjashtë të arrestuar për sulmin në Kuvend

Gjashtë të arrestuar për sulmin në Kuvend

para 8 muajve - Parrotlla

Prokuroria Speciale e Kosovës në bashkëpunim me policinë pas një hetimi lidhur me sulmin në Kuvendin e Kosovës që ndodhi në fillim të gushtit, ka arritur të identifikojë të dyshuarit dhe t’i arrestojë...

Ja sa janë rritur qepët në bahqen e Leonora Jakupit

Ja sa janë rritur qepët në bahqen e Leonora Jakupit

para 8 muajve - Parrotlla

Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi prej vitesh është pronare e një ville në Brezovicë. Pas çdo angazhimi në muzikë, Leonora gjen kohë për tu relaksuar me familjen në villën e saj. Siç duket këngëtarja...

Marrëveshje për sanimin dhe parandalimin e vërshimeve në Pollog

Marrëveshje për sanimin dhe parandalimin e vërshimeve në Pollog

para 8 muajve - Parrotlla

Në Ministrinë e Vetëqeverisjes Lokale t; Maqedonisë sot do të nënshkruhet Marrëveshja për fillimin e sanimit të pikave kritike dhe parandalimi nga vërshimet në rajonin malor të Pollogut. Marrëveshjen do...

Messi në bisedime me një super klub

Messi në bisedime me një super klub

para 8 muajve - Parrotlla

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka konfirmuar se klubi është në bisedime me sulmuesin Lionel Messi për vazhdimin e kontratës së tij në Camp Nou. Lionel Messi është në bisedime me Barcelonën...

Policia po kryen bastisje në Prishtinë lidhur me bombën në Kuvend

Policia po kryen bastisje në Prishtinë, lidhur me bombën në Kuvend

para 8 muajve - Parrotlla

Policia e Kosovës është duke kryer bastisje në Prishtinë për llogari të hetimeve për sulmin me bombë në Kuvend që ndodhi natën e 5 gushtit. Lajmi është konfirmuar për KALLXO.com nga Reshat Millaku, kryeprokuror...

Komuna e Prishtinës me 4 milionë euro më pak

Komuna e Prishtinës me 4 milionë euro më pak

para 8 muajve - Parrotlla

Komuna e Prishtinës do të ketë rreth 4 milionë euro më pak buxhet në arkën vjetore të 2017-s, në krahasim me vitin paraprak. Kështu ka vendosur Ministria e Financave, e cila menaxhon buxhetin e shtetit...

Momentet fantastike që ju tregojnë se çfarë është në të vërtetë lindja në ujë

Momentet fantastike që ju tregojnë se çfarë është në të vërtetë lindja në ujë

para 8 muajve - Parrotlla

Lindjet në ujë kanë filluar të bëhen shumë të ndjeshme për opinionin e gjerë, por shumë njerëz nuk e kanë idenë se çfarë emocioni përçon ky proces në jetën e një gruaje që sjell në jetë një fëmijë nëpërmjet...

Pacienti në QKUK lihet nën mëshirën e fatit

Pacienti në QKUK lihet nën mëshirën e fatit

para 8 muajve - Parrotlla

Mungesa e ashensorit në njërën nga klinikat e  Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ka bërë që një pacient i shtrirë në shtrat duke marrë oksigjen të qëndrojë më shumë se 15 minuta në korridorin e...

Pas 17 vitesh më shumë se 1 600 persona ende mbeten të zhdukur në Kosovë

Pas 17 vitesh, më shumë se 1,600 persona ende mbeten të zhdukur në Kosovë

para 8 muajve - Parrotlla

Si pasojë e luftës së vitit 1998-1999 në Kosovë, 6,049 persona i janë raportuar Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq (KNKK) si të zhdukur. Përderisa kërkimi për përgjigje ka dhënë rezultate duke ia...

Ronaldo Gabigol një blerje e shkëlqyer

Ronaldo: Gabigol një blerje e shkëlqyer

para 8 muajve - Parrotlla

Ish-sulmuesi i Interit, Ronaldo, ka folur për blerjen e Gabriel Barbosa nga Santos. Legjenda braziliane ka thënë se Gabigol është një blerje e shkëlqyer për Nerazzurrët. “Besoj që Gabigol është një blerje...

Ndërron jetë Willy Wonka

Ndërron jetë ‘Willy Wonka’

para 8 muajve - Parrotlla

Aktori legjendar, Gene Wilder, ka ndërruar jetë në moshë 83 vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij. Ylli i njohur për rolin e Willy Wonkas vdiq të dielën pasdite në Stamford të Connecticut, si...

Gjashtë të lënduar në një aksident në Gjilan

Gjashtë të lënduar në një aksident në Gjilan

para 8 muajve - Parrotlla

Gjashtë persona janë lënduar si pasojë e një aksident trafiku në mes katër automjeteve, njofton Policia e Kosovës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Parallovë të Gjilanit, ku katër meshkuj dhe dy...

Opozita me çdo mjet kundër Demarkacionit

Opozita me çdo mjet kundër Demarkacionit

para 8 muajve - Parrotlla

Barrikadimi i dy taborëve, pro dhe kundër Demarkacionit me Malin e Zi, ka bërë që më 1 shtator të rrezikohet siguria në Kosovë. Sulmet e fundit me bomba kanë shtuar potencialet që seanca e së enjtes të...

Avioni ushtarak zvicerian humb në Alpe

Avioni ushtarak zvicerian humb në Alpe

para 8 muajve - Parrotlla

Një avion luftarak i forcave ajrore zvicerane që ishte duke fluturuar në Alpe është zhdukur të hënën pasdite, thuhet nga Ministria e Mbrojtjes së Zvicrës. “Hetimi ka filluar menjëherë. Tani për tani nuk...

Obama do të takohet me Erdoganin më 4 shtator

Obama do të takohet me Erdoganin më 4 shtator

para 8 muajve - Parrotlla

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama do të takohet me homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan, më 4 shtator, përpara samitit të G20 që do të mbahet në Kinë këtë fundjavë, ka njoftuar Shtëpia...

Afishe në Prishtinë me përmbajtje ironike kundër protestës së 1 shtatorit

Afishe në Prishtinë me përmbajtje ironike kundër protestës së 1 shtatorit

para 8 muajve - Parrotlla

Vetëm dy ditë para protestës së thirrur nga Lëvizja Vetëvendosje për të kundërshtuar marrëveshjen për demarkacionin, në sheshin e Prishtiëns janë vendosur disa afishe. Përmbajtja e kësaj afisheje është...

Këpucë serbe për Melanie Trump dhuruesit të pakënaqur me Clinton

Këpucë serbe për Melanie Trump, dhuruesit të pakënaqur me Clinton

para 8 muajve - Parrotlla

Dy palë këpucë, një palë të bardha dhe një palë ngjyrë floriri janë dhurata e një kompanie këpucësh serbe për Melanie Trump, bashkëshorten e republikanit që kandidon për “Shtëpinë e Bardhë”. Nëse Donald...

Dasma kthehet në mort ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Irak

Dasma kthehet në mort; ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Irak

para 8 muajve - Parrotlla

ISIS mori përgjegjësinë për shpërthimin kamikaz në një dasëm në Irak ditën e diel, ku humbën jetën të paktën 15 veta dhe dhjetëra u plagosën. Në një publikim në agjencinë e tyre të lajmeve Amaq, ISIS tha...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK