http://kariera.mk
Shërohen edhe shtatë persona me koronavirus në Kosovë

Shërohen edhe shtatë persona me koronavirus në Kosovë

para 6 orë - Insajderi

Sot më 08 prill 2020, janë shëruar edhe shtatë (7) pacientë, derisa numri i përgjithshshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej tridhjetë e shtatë (37). Nga data 13 mars 2020 kur janë konfirmuar dy...

Shkon në 224 numri i të infektuarve me koronvirus në Kosovë

Shkon në 224 numri i të infektuarve me koronvirus në Kosovë

para 6 orë - Insajderi

Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre rezultojnë...

​Përfundon mbledhja e dytë e qeverisë  këto janë vendimet e reja që u morën

​Përfundon mbledhja e dytë e qeverisë – këto janë vendimet e reja që u morën

para 6 orë - Insajderi

Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë është zhvilluar mbledhja korresponduese, (mbledhje elektronike) e Qeverisë në detyrë, e 24-ta me radhë, e drejtuar nga Kryeministri në detyrë Albin Kurti. Në...

Fotografia e unitetit Rugova Thaçi dhe Haradinaj krahë për krah me njëri tjetrin

Fotografia e unitetit: Rugova, Thaçi dhe Haradinaj krahë për krah me njëri-tjetrin

para 6 orë - Insajderi

Ndonëse kundërshtar në politikë e pjesë e partive të ndryshme, Presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova dhe Presidenti i aktual i Hashim Thaçi, që atë kohë ishte kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës...

Nëse nuk vjen Pogba ky do të jetë lojtari që do të transferohet nga Zidane

Nëse nuk vjen Pogba, ky do të jetë lojtari që do të transferohet nga Zidane

para 7 orë - Insajderi

Zinedine Zidane ka zgjedhur Eduardo Camavinga, lojtarin që do të transferojë nëse nuk arrihet marrëveshje me Manchester United për Paul Pogban, më shumë në Insporti.com.

Ventilatori i prodhuar nga të rinjtë e Prishtinës bëhet lajm në media ndërkombëtare

Ventilatori i  prodhuar nga të rinjtë e Prishtinës bëhet lajm në media ndërkombëtare

para 7 orë - Insajderi

Agjencia Franceze e lajmeve ka shkruar për krijimin e ventilatorit 3D të frymarrjes nga të rinjët kosovarë. “Një prodhim i printerëve 3D në Prishtinë po shfrytëzohet si pajisje si ventilator për të ndihmuar...

Reagon Vjosa Osmani i kundërpërgjigjet Agim Veliut

Reagon Vjosa Osmani, i kundërpërgjigjet Agim Veliut

para 7 orë - Insajderi

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, i ka reaguar kolegut të saj në parti, Agim Veliut. Statusi i plotë i Osmanit: Vendi ynë po kalon dy pandemi: atë të Coronavirusit si dhe pandeminë...

Bislimi kritikon bankat Shfrytëzuan pandeminë për t i rritur profitet e tyre

Bislimi kritikon bankat: Shfrytëzuan pandeminë për t’i rritur profitet e tyre

para 7 orë - Insajderi

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka folur sonte për sistemin bankar, për rolin e Bankës Qendrore të Kosovës dhe për ankesat e qytetarëve, që kanë të bëjnë me kreditë në këtë...

Mediumi serbe Gjukanoviq është infektuar nga koronavirusi

Mediumi serbe: Gjukanoviq është infektuar nga koronavirusi

para 7 orë - Insajderi

Presidenti i Republikës së Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, është infektuar nga koronavirusi, sipas raportimit të mediave serbe. Gazeta serbe, Alo , shkruan sot se Gjukanoviq ka dy ditë që është i sëmurë...

Mësuesi po komunikonte online me studentët gruaja e tij del nudo duke mos e ditur çfarë po ndodh

Mësuesi po komunikonte online me studentët, gruaja e tij del nudo duke mos e ditur çfarë po ndodh

para 7 orë - Insajderi

Si pasojë e koronavirusit shumë shkolla janë detyruar që të mbyllen. Mirëpo mësimi është duke u zhvilluar me anë të platformave online. Por gjatë këtyre sancave mësimore, ndodhin dhe të papritura dhe një...

Vitia Në betejë me koronavirusin sot humbëm një paciente në gjendje kritike janë edhe tre të tjerë

Vitia: Në betejë me koronavirusin sot humbëm një paciente, në gjendje kritike janë edhe tre të tjerë

para 7 orë - Insajderi

Ministri e Shëndetësisë Arben Vitia, ka lutur qytetarët që të mos dalin pa nevojë dhe ta ruajnë shëndetin, pasi duhet ta ruajnë shëndetin e tyre dhe të tjerëve. Ai ka thënë se tashmë kanë humbur edhe një...

Vitia Në betejë me koronavirusin humbëm një paciente në gjendje kritike janë edhe tre të tjerë

Vitia: Në betejë me koronavirusin humbëm një paciente, në gjendje kritike janë edhe tre të tjerë

para 8 orë - Insajderi

Ministri e Shëndetësisë Arben Vitia, ka lutur qytetarët që të mos dalin pa nevojë dhe ta ruajnë shëndetin, pasi duhet ta ruajnë shëndetin e tyre dhe të tjerëve. Ai ka thënë se tashmë kanë humbur edhe një...

Prishtina merr masa shtesë kundër COVID 19  nesër promovon tunelin dezinfektues

Prishtina merr masa shtesë kundër COVID-19 – nesër promovon “tunelin dezinfektues”

para 8 orë - Insajderi

Nesër në orën 14:30 do të promovohet tuneli dezinfektues, i vendosur në oborrin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Prishtinë, si masë shtesë për parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka bërë...

Krerët e Prizrenit paraqesin kallëzim penal ndaj zyrtarëve të PDK së që vizituan Korishën e karantinuar

Krerët e Prizrenit paraqesin kallëzim penal ndaj zyrtarëve të PDK-së që vizituan Korishën e karantinuar

para 8 orë - Insajderi

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka njoftuar se të mërkurën është dorëzuar kallëzimi penal në Prokurori kundër zyrtarëve të PDK-së, të cilët të martën kanë realizuar një vizitë në fshatin...

Fotografitë që tregojnë se si makinat aeroplanët dhe trenat po nxitonin për tu larguar nga Wuhan qendra e Covid 19

Fotografitë që tregojnë se si makinat, aeroplanët dhe trenat “po nxitonin” për tu larguar nga Wuhan, qendra e Covid-19

para 8 orë - Insajderi

Kina ka përfunduar mbylljen 76-ditore të Wuhanit – qyteti kinez ku u raportuan rastet e para të coronavirusit në fund të vitit 2019 – duke bërë që njerëzit të “vërshonin” qytetin masivisht. Në fund të...

​Limaj tregon nëse Nisma do të jetë pjesë e qeverisjes së ardhshme

​Limaj tregon nëse Nisma do të jetë pjesë e qeverisjes së ardhshme

para 8 orë - Insajderi

Ndërkohë që presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka dërguar kërkesë Lëvizjes Vetëvendosje për caktimin e emrit të mandatarit për formimin e qeverisë, pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, Nisma Socialdemokrate...

Trump fton votuesit e Sandersit t i bashkohen republikanëve

Trump fton votuesit e Sandersit t’i bashkohen republikanëve

para 8 orë - Insajderi

Bernie Sanders është jashtë loje! Ndjekësit i tij tani duhet të vijnë në partinë republikane, ishte deklarata e presidentit amerikan Donald Trump, duke akuzuar Partinë Demokratike se ka eliminuar kandidatin...

Arbër Zeneli i drejtohet popullit me këtë mesazh

Arbër Zeneli i drejtohet popullit me këtë mesazh

para 8 orë - Insajderi

Super mesfushori sulmues i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli ka kërkuar nga populli i Kosovës që t’iu përmbahen rregullave që janë vendosur nga Qeveria e vendit për virusin Covid19. Zeneli këtë e...

Molliqaj ka një kërkesë për Qeverinë e shkarkuar Është koha të reflektoni nesër

Molliqaj ka një kërkesë për Qeverinë e shkarkuar: Është koha të reflektoni nesër

para 8 orë - Insajderi

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, thotë se tash është koha të ndryshohen masat që ka ndërmarrë qeveria. Molliqaj propozon që ata që mund të punojnë nga shtëpitë e tyre, të vazhdojnë...

Lajm i mirë 13 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë dalin negativ në testin për koronavirus

Lajm i mirë: 13 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë dalin negativ në testin për koronavirus

para 8 orë - Insajderi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se 13 punëtorë shëndetësor, të ciliët ishin të dyshuar se ishin prekur me Covid-19, kanë dalë negativ në testin e parë. ‘’Lajm i mirë – 13 punëtorët...

Agim Veliu kërcënon Vjosa Osmanin Do të shpalos fakte të tjera kundër saj

Agim Veliu ‘kërcënon’ Vjosa Osmanin: Do të shpalos fakte të tjera kundër saj

para 8 orë - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu, ka kërcënuar bashkëpartiaken e tij, Vjosa Osmanin, me publikimin e fakteve të reja kundër saj, nëse “ajo fillon të merret me mua”. Veliu ka thënë...

Veseli i përgjigjet Konjufcës pasi VV hoqi vijat e kuqe ndaj PDK së

Veseli i përgjigjet Konjufcës pasi VV hoqi vijat e kuqe ndaj PDK-së

para 8 orë - Insajderi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka folur për bashkëpunimin e mundshëm të subjektit politik që ai e drejton me parti të tjera. Veseli ka thënë se PDK’ja nuk ka vija të kuqe për...

A u koordinuan PDK LDK për rrëzimin e qeverisë Kurti  flet Kadri Veseli

A u koordinuan PDK-LDK për rrëzimin e qeverisë Kurti – flet Kadri Veseli

para 8 orë - Insajderi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë që Lëvizja Vetëvendosje nuk po sillet dinjitetshëm në situatën që ndodhemi për shkak të pandemisë. “Ajo çfarë ka bërë VV  është më tepër manipulim me emocione...

13 mjekë të Urgjencës në Prishtinë dalin negativ me koronavirus

13 mjekë të Urgjencës në Prishtinë dalin negativ me koronavirus

para 9 orë - Insajderi

Lajm i mir 13 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë dalin negativë në testin për koronavirus

Lajm i mir: 13 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë dalin negativë në testin për koronavirus

para 9 orë - Insajderi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se 13 punëtorë shëndetësor, të ciliët ishin të dyshuar se ishin prekur me Covid-19, kanë dalë negativ në testin e parë. ‘’Lajm i mirë – 13 punëtorët...

Ylli i Kosovës tregon zgjidhjen për pagat e lojtarëve

Ylli i Kosovës tregon zgjidhjen për pagat e lojtarëve

para 9 orë - Insajderi

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës Herolind Shala zbuloi për emisionin “Fan Zone” të “Supersport” se shteti norvegjez paguan 75% të pagës lojtarëve, ndërsa 25% ua garanton klubi. Nga ana tjetër, mesfushori...

Viktima e gjashtë nga Covid19 është një 66 vjeçare nga Malisheva

Viktima e gjashtë nga Covid19 është një 66-vjeçare nga Malisheva

para 9 orë - Insajderi

Sot në Klinikën Infektive të QKUK-së ka vdekur një paciente 66-vjeçe, nga Malisheva, e cila ka qenë e diagnostikuar me Covid-19. Kështu duke bërë që numri i viktimave të shkoj në gjashtë. E njëjta ka pasur...

Shënohet viktima e gjashtë me koronavirus në Kosovë

Shënohet viktima e gjashtë me koronavirus në Kosovë

para 9 orë - Insajderi

Ka vdekur sonte edhe një 66-vjecare nga Koronavirusi në Kosovë ka njoftuar Klinika Infektive. :Sot me 08.04. 2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pacentja 66 vjeçe, nga Malisheva,...

Limaj thotë se në Malishevë është shënuar viktima e parë me koronavirus

Limaj thotë se në Malishevë është shënuar viktima e parë me koronavirus

para 9 orë - Insajderi

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka lajmëruar për viktimën e parë nga Komuna e Malishevës si pasojë e koronavirusit. Limaj në “Debat Plus” ka njoftuar se në bazë të informacioneve të fundit...

Veseli Kurti ka marrëveshje me Borrell po pranon gjendjen emergjente të Vuçiqit në veri

Veseli: Kurti ka marrëveshje me Borrell, po pranon gjendjen emergjente të Vuçiqit në veri

para 9 orë - Insajderi

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se Qeveria Kurti në 50 ditët e saj ka bërë gabimet më të rënda. “Kjo Qeveri ka shkuar më tej në një pozicion prej ku ishim ne, me spekulime për marrëveshje sekrete,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK