http://kariera.mk
Rastet me koronavirus në Kosovë vazhdojn të rriten 195 raste gjatë 24 orëve

Rastet me koronavirus në Kosovë vazhdojn të rriten, 195 raste gjatë 24 orëve

para 5 minutave - Tetova1

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se 4 persona tjerë të prekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) kanë ndërruar jetë duke e çuar në 79 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton Anandolu...

Ja 12 kategorit e qytetarëve që lejohen të hyjnë në Gjermani

Ja 12 kategorit e qytetarëve që lejohen të hyjnë në Gjermani

para 15 minutave - Tetova1

Gjermania ende po mban të mbyllur kufijtë me vendet e treta, ku përfshihen edhe Maqedonia e Veriut, Serbia, Kosova, Shqipëria dhe Bosnjë – Hercegovina. Megjithatë ky vend lejon hyrjen e një pjese të qytetarëve...

Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut e kanë në dorë votën për Kryeministrin shqiptar

Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut e kanë në dorë votën për Kryeministrin shqiptar!

para 25 minutave - Tetova1

Dita e zgjedhjeve po afron, gjithsesi, po afron edhe fitorja e shqiptarëve. Më shumë se kurrë, shqiptarët në rajon, me subjekte të ndryshme politike, u bashkuan, i bashkuan forcat dhe fituan. Opinion nga...

Ja si parashikohet të jetë gjendja me COVID 19 në Maqedoni deri me 01 tetor

Ja si parashikohet të jetë gjendja me COVID-19 në Maqedoni deri me 01 tetor

para 35 minutave - Tetova1

Deri me 01 Tetor, në Maqedoni parashikohen të humbin jetën 1 314 persona nga Covid-19, sipas Institutit për Matjet dhe Vlerësimin e Shëndetit (IHME), informon portali “tetova1.com”. Ky institut ka bërë...

Edhe gjashtë ditë përfundon mundësia e prezantimit të ofertave zgjedhore

Edhe gjashtë ditë përfundon mundësia e prezantimit të ofertave zgjedhore

para një ore - Tetova1

Mbesin edhe gjashtë ditë që partitë politike dhe koalicionet të cilat do të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 15 korrik t’i prezantojnë programet e tyre zgjedhore para qytetarëve....

Koronavirusi 3 199 të shëruar dhe 3 579 raste aktive

Koronavirusi, 3 199 të shëruar dhe 3 579 raste aktive

para një ore - Tetova1

Në Maqedoni, gjatë ditës së djeshme, për herë të parë pas një kohe të gjatë, numri i të shëruarve nga koronavirusi i ri është shumë më i lartë se sa numri i infektimeve ditore. 172 persona kanë fituar...

Parashikimi i motit për sot e martë 07 korrik

Parashikimi i motit për sot, e martë 07 korrik

para një ore - Tetova1

Moti paradite do të jetë i ndryshueshëm me vr anësira me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima. Do të fillojë të fryjë erë e fuqishme veriore, së pari në pjesët veriore ndërsa gjatë ditës edhe në pjesët...

Duda Balje s është si në fotografi është e shtirë

Duda Balje s’është si në fotografi, është e shtirë…

para 11 orë - Tetova1

Deputetja e mirënjohur boshnjake, Duda Balje, ka bërë një rishpërndarje të një qytetari që e lavdëron atë me fjalë mjaft interesante. Qytetari me inicialet F.Xh. shkruan ndër tjerash se Balje “nuk është...

Maqedoni vetëm 6 qytetarë në karantinë lajmëruar deri tani për të votuar

Maqedoni, vetëm 6 qytetarë në karantinë lajmëruar deri tani për të votuar

para 11 orë - Tetova1

Vetëm gjashtë qytetarë nga 5983 që janë në karantinë dhe 71 të vetizoluar janë paraqitur për të shfrytëzuar të drejtën e tyre të votes. Kjo tregon për një interesim tejet të ulët të këtyre qytetarëve të...

Miku i madh i shqiptarëve George Bush feston 74 vjetorin e lindjes

Miku i madh i shqiptarëve George Bush feston 74-vjetorin e lindjes

para 11 orë - Tetova1

George Bush lindi më 6 korrik të vitit 1946 në New Haven, Connecticut. Bush ishte presidenti i 43-të i vendit. Është djali më i madhi i ish presidentit amerikan George H. W. Bush. Para se te zgjidhej si...

Ali Ahmeti Zaev bën deklarata pasi i pi 2 3 gota raki pastaj kërkon falje

Ali Ahmeti: Zaev bën deklarata pasi i pi 2, 3 gota raki pastaj kërkon falje

para 11 orë - Tetova1

Në një intervistë për televizionin shqiptar Syri Tv, kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti komentoi zhvillimet lidhur me fushatën zgjedhore në Maqedoninë e Veriut. Duke komentuar deklaratën e Zaevit se BDI do...

Ahmeti për Zaevin Ai bën deklarata pasi i pi 2 3 raki e pastaj kërkon faalje

Ahmeti për Zaevin: Ai bën deklarata pasi i pi 2-3 raki e pastaj kërkon faalje

para 11 orë - Tetova1

Në një intervistë për televizionin shqiptar Syri Tv, Ali Ahmeti komentoi situatën politike në Maqedoni. Duke komentuar deklaratën e Zaevit se BDI do të shkojë në opozitë, ai tha se Zaev jep deklarata të...

Ahmeti për Zaevin Ai bën deklarata pasi i pi 2 3 gota raki e pastaj kërkon falje

Ahmeti për Zaevin: Ai bën deklarata pasi i pi 2-3 gota raki e pastaj kërkon falje

para 12 orë - Tetova1

Në një intervistë për televizionin shqiptar Syri Tv, Ali Ahmeti komentoi situatën politike në Maqedoni. Duke komentuar deklaratën e Zaevit se BDI do të shkojë në opozitë, ai tha se Zaev jep deklarata të...

Florin Besimi në Malësinë e Tetovës Vota juaj si çdo herë për shqiptarët

Florin Besimi në Malësinë e Tetovës: Vota juaj, si çdo herë për shqiptarët

para 12 orë - Tetova1

Kandidati i BDI-së, nga Zona e 6-të zgjedhore, dr. Florin Besimi, fushatën elektorale e ka vazhduar në Llacë, në Malësinë e Tetovës, ku bashkëbisedoi me qytetarët e kësaj ane. “Kemi ardhur t’ju themi se...

Komuna e Vrapçishtit Tenderat i fiton ish e dashura Drejtori i kabinetit në Komunë justifikohet se po i përdorin emrin

Komuna e Vrapçishtit: Tenderat i fiton ish e dashura/ Drejtori i kabinetit në Komunë justifikohet se po i përdorin emrin

para 12 orë - Tetova1

Në Vrapçisht të Maqedonisë së Veriut tenderat i fiton ish e dashura e drejtorit të Kabinetit të Komunës. Gazetarët e “Fiks Fare” kanë shkuar në Maqedoninë e Veriut për ta parë nga afër këtë problem, i...

Thaçi Nuk mund të ndodh ardhja e kryeministrit shqiptar në Maqedoni

Thaçi: Nuk mund të ndodh ardhja e kryeministrit shqiptar në Maqedoni

para 12 orë - Tetova1

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Menduh Thaçi thotë se nuk mund të ndodh që me Maqedoninë e Veriut të udhëheq një kryeministër shqiptar. Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela,...

Shoferët në Zvicër nuk mbajnë maskë pas kësaj qëndron një arsye madhore

Shoferët në Zvicër nuk mbajnë maskë, pas kësaj qëndron një arsye madhore

para 12 orë - Tetova1

Shoferët e mjeteve transportuese në Zvicër nuk vendosin maska mbrojtëse ndaj koronavirusit, ndonëse pasagjerët janë të detyruar të pajisen me të. Zvicra është një nga vendet e rralla që i pati rezistuar...

Azizi Lëvizja Besa është shembulli më i mirë për respektimin e masave mbrojtëse për parandalim nga Covid 19

Azizi: Lëvizja Besa është shembulli më i mirë për respektimin e masave mbrojtëse për parandalim nga Covid-19

para 12 orë - Tetova1

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Besa, Adnan Azizi, në emisionin Koha për debat ka folur në lidhje me respektimin e protokoleve të qeverisë për mbrojtje nga Covid-19. Azizi thekson se fushata...

Robert Berisha Për 20 minuta playback disa këngëtar paguhen 15 mijë euro

Robert Berisha: Për 20 minuta playback, disa këngëtar paguhen 15 mijë euro

para 13 orë - Tetova1

Robert Berisha njihet për deklaratat e tij të çuditshme kohë pas kohe. Këtë herë ai foli për pagën që marrin këngëtarët që këndojnë playback. Në një intervistë, teksa po flitej për këngët të ashtuquajtura...

Xhemati i xhamisë me dy minare në Saraj kërkojnë Hoxhën Omer Bajrami të jetë ligjerues dhe hatib në xhami

Xhemati i xhamisë me dy minare në Saraj, kërkojnë Hoxhën Omer Bajrami të jetë ligjerues dhe hatib në xhami

para 13 orë - Tetova1

Xhemati i xhamisë me dy minare në Saraj, kërkojnë Hoxhën Omer Bajrami të jetë ligjerues dhe hatib në xhami Duke e llogaritur atë më meritor për këtë, si hoxhë i kësaj nahije, si i vetmi Hafiz në këtë rrethinë...

Thaçi nga Struga Unë do të drejtoj shtabin e krizave dhe për 1 muaj do kthejmë normalitetin VIDEO

Thaçi nga Struga: Unë do të drejtoj shtabin e krizave dhe për 1 muaj do kthejmë normalitetin (VIDEO)

para 13 orë - Tetova1

Kreu i PDSH-së Menduh Thaçi nga qyteti i Strugës ku ka qenë aktiviteti i tij i rradhës ka bërë thirrje për mbështetje tek qytetarët pasiqë do jetë aid he partia e tij vendimarëse për qeverinë e re dhe...

Çedomir Ivanoviq në gjendje të rëndë pas infektimit Jam lodhur

Çedomir Ivanoviq në gjendje të rëndë pas infektimit: Jam lodhur

para 13 orë - Tetova1

Politikani serb dhe lideri i LDP-së, Cedomir Jovanoviq, është infektuar nga koronavirusi. Politikani serb, i njohur për qasjen e tij pro pavarësisë së Kosovës, thotë, se ndihet i lodhur dhe se vetëm oksigjeni...

Adrian Gaxha takohet me Majkun ka për të thënë diçka për të

Adrian Gaxha takohet me Majkun, ka për të thënë diçka për të

para 14 orë - Tetova1

Këngëtari i njohur shqiptar, Adrian Gaxha është takuar me reperin Majk. Vetë Adriani e ka publikuar një foto në Instagram pranë të cilës i ka shkruar edhe disa fjalë. Ai e ka quajtur Majkun të talentuar...

Sabri Fejzullahu flet për rastin kur është ndjerë totalisht i pashpresë VIDEO

Sabri Fejzullahu flet për rastin kur është ndjerë totalisht i pashpresë (VIDEO)

para 14 orë - Tetova1

Këtë të shtunë, i ftuar në Prive ishte këngëtari Sabri Fejzullahu. Ai u përgjigj në pyetjet e shumë fansave që arritën në redaksinë e Prive. Në rubrikën “Kutia e Pyetjeve”, ai pyet “a e keni ndjerë veten...

Ndëron jetë Hajrullah Gorani

Ndëron jetë Hajrullah Gorani

para 14 orë - Tetova1

Ka ndërruar jetë kryetari i parë sindikalist, Hajrullah Gorani, në moshën 89 vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i tij, Dukagjin Gorani, përmes një njoftimi në Facebook, njofton Klan Kosova. “Sot...

Ahmeti Të gjitha ëndrrat më janë realizuar

Ahmeti: Të gjitha ëndrrat më janë realizuar

para 14 orë - Tetova1

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në Dibër se deri më tani të gjitha ëndrrat i janë realizuar. Ai shtoi se pas mbylljes s kapitullit për anëtarësim në NATO, Po hapin kapitullin e ri për anëtarësim...

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus sërish në punë

Mjekja Caca Biljanovska që fshehu se ishte e infektuar me coronavirus sërish në punë

para 14 orë - Tetova1

Siç raportojnë nga TV 24, mjekja Nina Caca Biljanovska e cila u shkarkua nga pozita e drejtoreshës së Klinikës për Sëmundje të Lëkurës për shkak se në fillim të epidemisë e mbante të fshehtë se ka qenë...

Qumili i drejtohet virusit A spo ki ku me shku veç te na në Kosovë a  VIDEO

Qumili i drejtohet virusit: A spo ki ku me shku veç te na në Kosovë a? (VIDEO)

para 15 orë - Tetova1

Derisa në Kosovë së fundmi është rritur ndjeshëm numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19, shumë personazhe të njohura kanë apeluar për kujdes. Ndërsa humoristi i njohur Sevdai Radogoshi, ka shfrytëzuar...

Zaev Me BESA n për herë të parë në mënyrë historike dhe reale formuam koalicion multietnike për zgjedhjet

Zaev: Me BESA-n për herë të parë në mënyrë historike dhe reale formuam koalicion multietnike për zgjedhjet

para 15 orë - Tetova1

Të jemi në koalicion me BESA-n programi ishte vendimtar, por edhe tendencë e përbashkët për ta pasuruar dhe rritur konceptin një shoqëri për të gjithë, u përgjigj lideri i LSDM-sl, Zoran Zaev sot në Veles...

Florin Besimi Rinia e mrekullueshme e BDl së është flamurtare e risive në jetën tonë

Florin Besimi: Rinia e mrekullueshme e BDl-së është flamurtare e risive në jetën tonë

para 15 orë - Tetova1

Dr. Florin Besimi, kandidat i BDI-së në Zonën e 6-të, sot i është bashkuar Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim, në aktivitetin e shëtitjes me biçikleta, si promovim i lëvizjes së shëndetshme...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK