http://kariera.mk
Po kërkon një stil Cool  Chic  Ja 6 kombinimet më trendy të verës

Po kërkon një stil “Cool & Chic”? Ja 6 kombinimet më trendy të verës

më 7.2017 - Lady Albania

Je në kërkim të një look krejt të ri “Cool & Chic” për ketë sezon të ri  veror por ende nuk di se çfarë ja vlen të shtosh të garderobën tënde?? Në këtë artikull ne jemi frymëzuar nga koleksioni më i ri...

10 aksesorë mode për pranverën të cilat do të rinovonin look un tënd

10 aksesorë mode për pranverën, të cilat do të rinovonin look-un tënd

më 7.2017 - Lady Albania

Pranvera është një ndër stinët më të bukura të vitit, pasi është ajo periudhë e vitit e cila të bën të ndihesh shumë e lirë, komode me veten dhe me natyrën përreth. Është koha kur kemi hedhur pas krahëve...

Çantat Elefant  aksesorët më unikë dhe trendy të kësaj vere

Çantat “Elefant” - aksesorët më unikë dhe trendy të kësaj vere

më 7.2017 - Lady Albania

Je në kërkim të një aksesori mode shumë të vëçantë për këtë verë? Një sugjerim për të gjitha fashion-istet do të ishte një çantë “elefant” nga koleksioni më i ri veror i Parfois , që bën menjëherë për...

5 tendencat kryesore të modës që çdokush duhet ti ndjekë këtë verë

5 tendencat kryesore të modës që çdokush duhet ti ndjekë këtë verë

më 7.2017 - Lady Albania

Vera është ndër sezonet më të bukura edhe përsa i përket modës, pasi ofron shumë kolorit dhe variacione në stilin e të veshurit. Por  mes shumë tendencave shpesh ndodh  ta kemi shumë të vështirë të ...

Çfarë ndodhi në eventin më Italian Style të kryeqytetit

Çfarë ndodhi në eventin më "Italian Style" të kryeqytetit?

më 6.2017 - Lady Albania

Tashmë qe është sezoni i verës të gjithë e kanë mendjen veçse te udhëtimet dhe sigurisht ka filluar numërimi mbrapsht i ditëve në kalendar deri sa të afrojnë të shumëpriturat pushime në destinacionet...

Pushimet erdhëëën   Ja cila është gjëja e parë që të duhet për udhëtimin e ëndërruar

Pushimet erdhëëën.... Ja cila është gjëja e parë që të duhet për udhëtimin e ëndërruar!

më 6.2017 - Lady Albania

Vera asociohet gjithnjë me pushimet, me detin, rërën dhe sigurisht me udhëtimet dhe aventurat qe ti pret nga udhëtimet e tua .... Nesë je duke planifikuar disa pushime të shpejta në fundjavë apo pushimemë...

Në kërkim të dhuratës ideale për 1 Qershorin Ja dhurata që do ta gëzonte pa masë çdo fëmijë

Në kërkim të dhuratës ideale për 1 Qershorin? Ja dhurata që do ta gëzonte  pa masë çdo fëmijë

më 5.2017 - Lady Albania

Na ndan vetëm një ditë nga festa e fëmijëve, nga 1 Qershori… Dhe në këtë ditë sigurisht fëmijët mezi presin të marrin dhuratat e tyre nga prindërit dhe të afërmit. E nëse ende nuk e keni vendosur se çfarë...

Po kërkon një stil shumë Cool  Chic  Ja 6 kombinimet më trendy të verës për femrat që guxojnë

Po kërkon një stil shumë “Cool & Chic”? Ja 6 kombinimet më trendy të verës për femrat që guxojnë…

më 5.2017 - Lady Albania

Je në kërkim të një look krejt të ri “Cool & Chic” për ketë sezon të ri  veror por ende nuk di se çfarë ja vlen të shtosh të garderobën tënde?? Në këtë artikull ne jemi frymëzuar nga koleksioni më i ri...

Syzet me xhama transparente  si u kthyen në një trend këtë verë

Syzet me xhama transparente – si u kthyen në një trend këtë verë?

më 5.2017 - Lady Albania

Syzet me xhama transparente janë kthyer në një tendencë të re këtë sezon vere. Ishin Vipat dhe personazhet e njohur të botës së shoubizit të cilët duke postuar foto në rrjetet e tyre sociale e bënë shumë...

Humbja e 15 vjeçares të Gjeniut të Vogël që tronditi sot vendin

Humbja e 15 vjeçares të “Gjeniut të Vogël” që tronditi sot vendin

më 5.2017 - Lady Albania

Një ngjarje e rëndë ka prekur sot vendin tonë. 15 vjeçarja Blerta Papa, e cila njhet nga publiku nga pjesëmarrja e saj te “Gjeniu i vogël” ka humbur jetën pas një operacioni në një Spital privat. Siç ka...

Fundi i cili nuk del kurrë nga moda Ja si ta kombinoni sipas tendencave më të fundit

Fundi i cili nuk del kurrë nga moda: Ja si ta kombinoni sipas tendencave më të fundit

më 5.2017 - Lady Albania

Një ndër modelt e fundit i cili është shumë në modë prej vitesh është fundi me një palë të kthyer, I cili varion në gjatësi dhe prerje nga më të ndryshmet. Eshtë ndër ato funde,i cili sezon pas sezoni...

Horoskopi i muajit Maj 2017

Horoskopi i muajit Maj 2017

më 5.2017 - Lady Albania

DASHI (21 Mars – 20 Prill) Ky do jetë një muaj shumë i bukur për të lindurit e shenjës së Dashit, pasi në planin sentimental do të pajtoheni me njeriun tuaj të zemres dhe do të lini mënjanë hatërmbetjet...

Geta rrjetë dhe xhinse  trendi më i ri i modës së pranverës

Geta rrjetë dhe xhinse – trendi më i ri i modës së pranverës

më 5.2017 - Lady Albania

Këtë pranverë një tendencë e re shumë trendy jane getat rrjetë të cilat vishen nën xhinse, rrymë kjo e përhapur fillimisht nga yjet e shoubizit. Nese edhe ti do te jesh nje fashiosite e vërtetë, shfleto...

Kim befason sërish foto e nxehtë para pasqyrës

Kim befason sërish: foto e nxehtë para pasqyrës

më 5.2017 - Lady Albania

Kim Kardashian ka tërhequr sërish vëmëndjen e mediave përmes një fotoje të re të publikuar në snapchat. Me paruke ngjyrë rozë dhe me të brendshme me të njëjtën ngjyrë, ajo ka pozuar para pasqyrës, teksa...

Këngëtari i njohur shqiptar bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur shqiptar bëhet baba për herë të parë

më 5.2017 - Lady Albania

Këngëtari i njohur shqiptar Albatrit Muqiqi dhe bashkëshortja e saj Egzona janë bërë prindër për herë të parë mëngjesin e sotëm. Këtë lajm e ka bërë të ditur vet Albatriti edhe Egzona në Instagram ku shihen...

5 pajisjet më trendy dhe të nevojshme teknologjike që çdokush do dëshironte ti kishte

5 pajisjet më trendy dhe të nevojshme teknologjike që çdokush do dëshironte ti kishte

më 4.2017 - Lady Albania

Teknologjia tashmë është bërë pjesë e stilit tonë të jetesës dhe është bërë thuajse e paimagjinueshme jeta dhe puna jonë pa to. Nëse jeni të apasionuar pas teknologjisë, në këtë artikull po ju këshillojmë...

Bashkëshorti i Nora Istrefit  E përshpejtuam martesën që Nora të fitonte nënshtetësinë amerikane

Bashkëshorti i Nora Istrefit: “E përshpejtuam martesën që Nora të fitonte nënshtetësinë amerikane”

më 4.2017 - Lady Albania

Robert Berisha, bahkëshorti i këngëtares së njohur Nora Istrefi, ka qënë I ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan, ku ka rrëfyer shumë secrete nga jeta e tyre familjare dhe jo vetëm. Ai ka zbuluar se ata...

Kur fati të troket në derë Fitojnë për herë të tretë llotarinë me 6 1 milionë dollarë

Kur fati të troket në derë: Fitojnë për herë të tretë llotarinë me 6.1 milionë dollarë

më 4.2017 - Lady Albania

Çifti kanadez Barbara dhe Douglas Fink me sa duke janë njerëz me shumë fat. Historia e tyre është bërë lajm thuajse në të gjitha gazeta e huaja, pasi ata kanë fituar 3 herë llotarinë. Herën e tyre të fundit...

Flori Mumajesi në romancë me moderatoren e njohur

Flori Mumajesi në romancë me moderatoren e njohur??

më 4.2017 - Lady Albania

Ditët e fundit thuajse në të gjitha portalet flitet epër një romancë mes këngëtarit të famshëm Flori Mumajesi me moderatoren e emisionit “Prive”, Liberta Spahiu. Ky lajm fillimisht u përhap nga Blitz.al,...

10 aksesorë mode unikë për pranverën të cilat do të rinovonin totalisht look un tënd

10 aksesorë mode unikë për pranverën, të cilat do të rinovonin totalisht look-un tënd

më 4.2017 - Lady Albania

Pranvera është një ndër stinët më të bukura të vitit, pasi është ajo periudhë e vitit e cila të bën të ndihesh shumë e lirë, komode me veten dhe me natyrën përreth. Është koha kur kemi hedhur pas krahëve...

Cilat janë 3 shenjat më romantike dhe pasionante të horoskopit

Cilat janë 3 shenjat më romantike dhe pasionante të horoskopit?

më 3.2017 - Lady Albania

Nëse ke pyetur ndonjëherë veten nëse je nga ato shenja që bie shpejtë në dashuri dhe nese je pasionate apo jo, apo nëse do të dish se sa shanse ke për të bërë për vete dikë që të pëlqen shumë, në këtë...

12 mënyra si të përdorësh YJET në lookun tënd këtë pranverë

12 mënyra si të përdorësh YJET në lookun tënd këtë pranverë?!

më 3.2017 - Lady Albania

Të pëlqejnë shumë dizajnet me yje dhe dëshiron ti kesh ato pjesë të veshjes dhe look-ut tënd në kërë sezon të ri pranvere? Atëherë shfleto galerinë për të parë 12 raste frymëzmi për të aplikuar këtë dizajn...

Zbulo çfarë karakteri ke sipas ushqimit tënd të preferuar

Zbulo çfarë karakteri ke sipas ushqimit tënd të preferuar

më 3.2017 - Lady Albania

Jo më kot populli ka një shprehje “ Më thuaj çfarë ha të të them se kush je” pasi ushqimi tregon vërtetë shumë për një person, si përsa i përket shëndtit të tij, ashtu edhe përsa i përket karakterit. Prandaj...

Vjen në Tiranë koleksioni më ekologjik dhe chic i pranverës

Vjen në Tiranë koleksioni më ekologjik dhe chic i pranverës

më 3.2017 - Lady Albania

Në Tiranë ka mbërritur për këtë sezon të ri pranveror një nga koleksionet më të veçanta të modës, 100% ekologjike , shumë pranë natyrës dhe në një stil sa “minimalist”, aq edhe “futuristik”. Bëhet fjalë...

Trajnime Profesionale në Menaxhim Biznesi me Certificatë ndërkombëtare nga Wifi Austria

Trajnime Profesionale në Menaxhim Biznesi me Certificatë ndërkombëtare nga Wifi Austria

më 3.2017 - Lady Albania

Dhoma e Tregtisë dhe e Industrisë Tiranë, në bashkëpunim me Dhomën Austriake të Tregtisë (WIFI INTERNATIONAL) , vazhdon organizimin e Kurseve të Suksesshme: - Trajnime Profesionale në Menaxhim Biznesi...

Si ti shtoni ngjyra dhe stil garderobës tuaj këtë pranverë me Springfield

Si ti shtoni ngjyra dhe stil garderobës tuaj këtë pranverë me Springfield?

më 3.2017 - Lady Albania

Pranvera tashmë ka trokitur dhe është periudha ideale për të rifreskuar garderobën me tendencat më të reja të modës të kësaj stine plot gjallëri. Brandi i mirënjohur ndërkombëtar spanjol Springfield ,...

Genta Ismaili vjen me një set shumë të nxehtë fotografik

Genta Ismaili vjen me një set shumë të nxehtë fotografik

më 3.2017 - Lady Albania

Këngëtarja e famshme Genta Ismaili ka dhënë së fundmi një intervustë për emisionin Prive, ku ka rrëfyer një ditë nga rutina e saj e ngarkuar si dhe ka treguar planet e saj të reja muzikore. Gjithashtu...

Largohet nga jeta legjenda e Rock n Roll Chuck Berry

Largohet nga jeta legjenda e “Rock ‘n’ Roll” Chuck Berry

më 3.2017 - Lady Albania

Është ndarë nga jeta legjenda e muzikës “Rock ‘n’ Roll”, Chuck Berry, në moshën 90-vjeçare. Sic kanë raportuar mediat e huaja, Përmes një deklarate në rrjetin social “Facebook”, Departamenti i Policisë...

Ndahet një nga çiftet më të famshme të showbiz it

Ndahet një nga çiftet më të famshme të showbiz-it

më 3.2017 - Lady Albania

Një nga çiftet më të njohura të botës së shoubizit i ka dhënë fund lidhjes së tyre. Bëhet fjalë për këngëtaren e famshme Kety Perry dhe aktorin e mirënjohur Orlando Bloom, të cilët sipas US Weekly kanë...

Angelina Jolie bëhet imazhi i markës shumë të njohur të parfumeve Guerlain

Angelina Jolie bëhet imazhi i markës shumë të njohur të parfumeve Guerlain

më 3.2017 - Lady Albania

Angelina Jolie është zgjedhur si imazhi i parfumit të ri të brandit të njohur francez Guerlain. Siç është shprehur edhe vet Jacques Guerlain, Angelina Jolie e ka fryzmëuar për këtë aromë të re “Notes of...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK