http://kariera.mk
FORMACIONI Reali me ndryshime Zidane gozhdon dy yjet e skuadrës në stol

FORMACIONI: Reali me ndryshime, Zidane “gozhdon” dy yjet e skuadrës në stol

para 14 minutave - Telesport

Real Madridi do të luajë kundër Alavesit mbrëmjen e sotme në orën 22:00. Ekipi madrilen duhet të fitojë që të afrohet më tepër me titullin kampion, pasi në 4 ndeshje të mbetura kanë 4 pikë diferencë nga...

Kapiteni i Liverpool humb sezonin Klopp tregon nëse do të ngrejë trofeun

Kapiteni i Liverpool humb sezonin, Klopp tregon nëse do të ngrejë trofeun

para 34 minutave - Telesport

Liverpooli ka humbur kapitenin Jordan Henderson për pjesën e mbetur të sezonit. Mesfushori ka patur një dëmtim në gju dhe nuk do të jetë në dispozicion të teknikut Jurgen Klopp për ndeshjet e mbetura të...

E FUNDIT Partizani pa Sormanin italiani frikë nga COVID 19

E FUNDIT: Partizani pa Sormanin, italiani frikë nga COVID-19!

para një ore - Telesport

Partizani ka marrë dhe një goditje tjetër para ndeshjes derbi kundër Tiranës. Trajneri Adolfo Sormani së bashku me ndihmësit e tij nuk do të ulen në pankinën e “Air Albania”. Italiani ka frikë nga situata...

DERBI Sormani arnon Partizanin Egbo rigjen dy titullarë

DERBI: Sormani arnon Partizanin, Egbo rigjen dy titullarë!

para një ore - Telesport

Tirana dhe Partizani do të luajnë derbin e fundit të sezonit që është i rëndësishëm për të dy ekipet. Bardheblut duan të mbajnë avantazhin e pikëve ndaj Kukësit, ndërsa “Demat” kërkojnë me ngulm Europën....

Video Me frymën e fundit Bylisi mposht Flamurtarin

Video: Me frymën e fundit, Bylisi mposht Flamurtarin

para një ore - Telesport

Flamurtari po respekton kampionatin dhe diçka të tillë e tregoi dhe në ndeshjen e humbur me rezultatin 2-3 kundër Bylisit. Vlonjatët ishin shumë pranë barazimit, por Bylisi shpëtoi me një gol të vonë të...

Milan punon për sezonin e ardhshëm 5 goditje për Rangnick

Milan punon për sezonin e ardhshëm, 5 goditje për Rangnick

para një ore - Telesport

Milan-i duket se nuk ka ndërmend të humbë kohë dhe ka filluar të mendoj që tani për sezonin e ardhshëm, kur në drejtim të kuqezinjve pritet të jetë Ralf Rangnick. Gjermani pritet të marrë vendin e Stefano...

Në Spanjë janë të sigurt Bayern i po punon për goditjen e shekullit

Në Spanjë janë të sigurt, Bayern-i po punon për goditjen e shekullit

para një ore - Telesport

Bayern Munich do të hidhet në sulm për Leo Messi-n. Kjo është “bomba” që vjen nga Spanja, pasi ylli argjentinas ka bllokuar negociatat për rinovimin e kontratës. Marrëveshja e Leos me klubin katalanas...

Arroganca e Ibrës Nëse qëndroj Milani fiton titullin

Arroganca e Ibrës: Nëse qëndroj, Milani fiton titullin

para një ore - Telesport

Zlatan Ibrahimovic gjithmonë prodhon lajm dhe sulmuesi është prej atyre që flasin shumë. Suedezi ka dhënë një intervistë të fortë për Sky Sport ku bën me dije se nuk e njeh trajnerin Ralf Ragnick, por...

Napoli humb sulmuesin Juventusi e merr në vend të Higuainit

Napoli humb sulmuesin, Juventusi e merr në vend të Higuainit

para 2 orë - Telesport

Arkadiusz Milik ia ka bërë të qartë Napolit se nuk do të rinovojë kontratën me klubin e tij. Sulmuesi ka patur një sezon me oshilacione, dëshira për t’u larguar luan një rol të madh në formën e tij sepse...

Benzema lë pas Messin nderohet me çmimin nga La Liga

Benzema lë pas Messin, nderohet me çmimin nga La Liga

para 3 orë - Telesport

Karim Benzema ka qenë vendimtar për ekipin e Real Madridit gjatë qershorit. Francezi ka drejtuar Realin drejt kreut dhe tashmë madrilenët e shohin vetën 4 pikë larg Barcelonës së vendit të dytë. Sulmuesi...

Plan 5 vjeçar FSHF mbledh klubet për përmirësimin e futbollit

Plan 5-vjeçar, FSHF mbledh klubet për përmirësimin e futbollit

para 3 orë - Telesport

FSHF mblodhi klubet për të diskutuar në lidhje me hartimin e strategjisë së futbollit shqiptar për vitet 2020-2025. Një plan 5-vjeçar që pritet të rrisë nivelin e futbollit shqiptar dhe të ndihmojë klubet...

Festuan Kupën ekip tifozë shpërthen vatra e koronavirusit

Festuan Kupën ekip-tifozë, shpërthen “vatra” e koronavirusit!

para 3 orë - Telesport

Plot nëntë futbollistë të Lokomotiv Plovdiv dhe disa tifozë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus pas finales së Kupës së Bullgarisë dhe festimeve me ekipin e tyre të zemrës. Në fakt raportohet se numri...

CR7 fiton 790 mijë euro për një postim por është vetëm i treti në renditje

CR7 fiton 790 mijë euro për një postim, por është vetëm i treti në renditje

para 4 orë - Telesport

Dwayne “The Rock” Johnson, aktori i Fast and Furious, i kurorëzuar më parë nga Forbes si ylli më i paguar i Hollywood-it, është edhe personazhi i famshëm që fiton më shumë në Instagram. Sipas kompanisë...

ZYRTARE Ja kur nis dhe përfundon Bundesliga Ngushtohet pushimi dimëror

ZYRTARE: Ja kur nis dhe përfundon Bundesliga! Ngushtohet pushimi dimëror

para 4 orë - Telesport

Federata Gjermane e Futbollit ishte e para që i dha “jetë” futbollit pas ndërprerjes si pasojë e pandemisë dhe po e para që ka vendosur që pas mbylljes së sezonit të përcaktojë datat e rifillimit… (Franca...

Chelsea gati të mbulojë në ar yllin e ardhshëm

Chelsea, gati të mbulojë në ar yllin e ardhshëm

para 4 orë - Telesport

Pas blerjes së Timo Werner nga Leipzig, Chelsea po punon për të realizuar një tjetër goditje të bujshme në merkato. Blutë duket se e kanë seriozisht për Kai Havertz, talenti i Bayer Leverkusen. Sipas Marca-s,...

Napoli frikëson Setien Do të kenë një avantazh të madh

Napoli frikëson Setien: Do të kenë një avantazh të madh

para 4 orë - Telesport

Trajneri i Barcelona-s, Quique Setien, ka folur në lidhje me ndeshjen e kthimit të 1/8-ave të Champions League, që skuadra e tij do të luajë kundër Napoli-t në gusht. “Do të jemi të ndalur për plot 20...

Alexander Arnold i mahnitur nga 19 vjeçari Mund të bëhet një lojtar i madh

Alexander-Arnold, i mahnitur nga 19-vjeçari: Mund të bëhet një lojtar i madh

para 4 orë - Telesport

Trent Alexander-Arnold mendon se shoku i tij i skuadrës te Liverpool-i, Neco Williams, mund të bëhet një lojtar i madh. 19-vjeçari ka debutuar në Premier League të mërkurën kundër Brighton-it. “Ka qenë...

Fabregas flet për të çmendurin e Barcelona s zbulon prapaskenën e veçantë

Fabregas flet për “të çmendurin” e Barcelona-s, zbulon prapaskenën e veçantë

para 4 orë - Telesport

Kanë luajtur shumë ndeshje bashkë, por kanë ndarë edhe momente të veçanta jashtë fushës. Cesc Fabregas ka folur për Gerard Pique dhe miqësinë e tyre, duke rrëfyer edhe disa anekdota për mbrojtësin e Barcelona-s....

Keane Kjo është arsyeja pse Pogba po kënaqet më shumë tani

Keane: Kjo është arsyeja pse Pogba po kënaqet më shumë tani

para 4 orë - Telesport

Legjenda e Manchester United, Roy Keane, ka thënë se Pogba do të jetë i lumtur që nuk është më lideri i skuadrës. Mesfushori francez u kthye te goli në fitoren bindëse të marrë nga United kundër Aston...

Lajm i keq në Madrid Zidane humb titullarin

Lajm i keq në Madrid, Zidane humb titullarin

para 4 orë - Telesport

Një lajm i keq për trajnerin Zinedine Zidane dhe Real Madridin. Mbrojtësi Marcelo është dëmtuar dhe ka humbur sezonin me shumë mundësi. Mbrojtësi i krahut të majtë nuk do të jetë në dispozicion të teknikut...

LAJMI I FUNDIT Gianni de Biasi kthehet në stol pas gati 3 vitesh Pritet firma zyrtare

LAJMI I FUNDIT: Gianni de Biasi kthehet në stol pas gati 3 vitesh! Pritet firma zyrtare

para 4 orë - Telesport

Pas thuajse 3 vitesh, Gianni de Biasi është gati që të kthehet në stol dhe do ta bëjë ndoshta te Azerbajxhani. Ish-trajneri i Shqipërisë dhe “fari” drejt Europianit historik Francë 2016, pas aventurës...

Tymnaja te Partizani Boldor reagon për herë të parë

Tymnaja te Partizani, Boldor reagon për herë të parë!

para 4 orë - Telesport

Lajmi se disa futbollistë të Partizanit kanë goditur Deian Boldor pasi mësuan se ishin prekur nga COVID-19 mori dhenë. Të gjithë u shokuan aq më tepër që bëhet fjalë para derbit të kryeqytetit me Tiranën....

Sarri justifikon Milan Juventus Nuk ishte problem fizik u paralizuam sepse

Sarri “justifikon” Milan-Juventus: Nuk ishte problem fizik, u paralizuam sepse…

para 4 orë - Telesport

“Pankina e gjatë një shprehje që qëndron, por kohët e fundit ne e kemi pasur atë mjaft të shkurtër”. Fjalë dhe mendime nga Maurizio Sarri, trajneri i Juventusit i cili foli në konferencën për shtyp në...

Sarri Atalanta është si të shkosh te denisti e ka thënë mirë Guardiola

Sarri: Atalanta është si të shkosh te denisti, e ka thënë mirë Guardiola!

para 4 orë - Telesport

“Jemi në një fazë të rëndësishme të sezonit dhe Atalanta duhet të konsiderohet një realitet tani, po bën shumë mirë dhe ka numër shumë të lartë golash e fitoresh, veçanërisht larg shtëpisë”. Maurizio Sarri...

Premier League hedh sytë nga dështimi i Realit Milani pengohet nga rroga faraonike

Premier League hedh sytë nga dështimi i Realit, Milani pengohet nga rroga faraonike!

para 5 orë - Telesport

Milan vazhdon të ndjekë nga afër sulmuesin serb të Real Madridit, Luka Jovic. Fali Ramadani, agjenti i tij, ka pasur edhe një takim me drejtuesit kuqezi këto ditë, duke përfituar nga rasti për të biseduar...

Shorti ndaj Atalantës Tuchel Duam të fitojmë trofeun

Shorti ndaj Atalantës, Tuchel: Duam të fitojmë trofeun!

para 5 orë - Telesport

Trajneri i PSG, Thomas Tuchel, ka folur në lidhje me shortin e Champions League. Parisienët do të përballen me ekipin surprizë të Atalantës. Kampionët e Francës duan të fitojnë trofeun e madh të Europës....

Kalendari i Champions it UEFA zyrtarizon datat dhe oraret e sfidave

Kalendari i Champions-it, UEFA zyrtarizon datat dhe oraret e sfidave

para 5 orë - Telesport

UEFA ka njoftuar kalendarin e detajuar të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve, me data dhe orar, qoftë për kthimin e 1/8 finale, ashtu edhe për çerekfinalet, të cilat do të luhen me nga një sfidë të vetme...

Juventus sulm frontal për talentin Zaniolo zbulohet oferta e parezistueshme

Juventus, sulm frontal për talentin Zaniolo: zbulohet oferta e parezistueshme!

para 5 orë - Telesport

Nga një copëz letre të lënë në tavolinë (nga Paratici) te restoranti ku kishte darkuar në një tentativë për t’ia rrëmbyer Romës. Po flasim për Juventusin dhe Nicolo Zaniolo, emri që mbetet në modë te bardhezinjtë....

Blanc I është dashur pak kohë por Sarri e ka kuptuar më në fund

Blanc: I është dashur pak kohë, por Sarri e ka kuptuar më në fund

para 5 orë - Telesport

Adrien Rabiot po bind Juventus-in. Paraqitjet e mesfushor janë përmirësuar ndjeshëm në krahasim me ndeshjet e para të Serisë A. Goli kundër Milan-it, një gol me të vërtetë magjik, ka qenë vetëm konfirmimi...

De Gea vendos rekord në Premier League  feston duke kërkuar falje

De Gea vendos rekord në Premier League, “feston” duke kërkuar falje

para 5 orë - Telesport

Ajo e së enjtes ka qenë një mbrëmje e rëndësishme për Manchester United dhe David de Gea. Portieri spanjoll i Djajve të Kuq ka vendosur një rekord për sa i takon numrit të ndeshjeve të luajtura nga futbollistët...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK