http://kariera.mk
Heshtja e Albin Kurtit për Gjykatën Speciale nuk reagoi as për Rexhep Selimin e dikur thoshte se nuk i dorëzon ish luftëtarët

Heshtja e Albin Kurtit për Gjykatën Speciale, nuk reagoi as për Rexhep Selimin, e dikur thoshte se nuk i dorëzon ish-luftëtarët

para 10 orë - Fakti Ditor

Albin Kurti ka heshtur kohëve të fundit kur në pyetje është Gjykata Speciale. Nga premtimet që i jepte dikur se nuk do t’i dorëzonte ish-luftëtarët në Hagë, Kurti tani ka heshtur edhe kur iu ftua krahu...

 BILD zbulon skandalin Këshilli i Evropës pritet të emërojë ish spiunin rus për t u marrë me Kosovën

“BILD” zbulon skandalin: Këshilli i Evropës pritet të emërojë ish-spiunin rus për t’u marrë me Kosovën

para 10 orë - Fakti Ditor

Gazeta gjermane “Bild”, ka shkruar sot për një skandal në të cilin mund të përfshihet institucioni i Këshillit të Evropës me seli në Strasburg, në rast se zgjedh që për përfaqësues Special për dialogun...

Kryetari i Dardanëve zbulon befasinë e madhe për ndeshjen kundër Anglisë

Kryetari i ‘Dardanëve’ zbulon befasinë e madhe për ndeshjen kundër Anglisë

para 11 orë - Fakti Ditor

Kryetari i tifo-grupit të Përfaqësueses së Kosovës “Dardanët”, Lulzim Berisha dhe njëri prej themeluesve të këtij grupi Fatos Berisha janë të ftuarit e sotëm në emisionin ‘Rock n’Roll Football’, emision...

Presidentit Thaçit i bëhet pritje madhështore nga Macron

Presidentit Thaçit i bëhet pritje madhështore nga Macron

para 11 orë - Fakti Ditor

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim bilateral me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron, me të cilin ka biseduar për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,...

Doktori nga Lipjani ftohet nga Gjykata Speciale

Doktori nga Lipjani ftohet nga Gjykata Speciale

para 11 orë - Fakti Ditor

Doktori nga Lipjani, Fitim Selimi është i ftuari i rradhës nga Specialja. Ftesën ai e ka bërë të ditur përmes një njoftimi në Facebook, teksa ka thënë se në Hagë do të paraqitet në cilësinë e të dyshurit,...

Raportimet se Thaçi u ftua nga Specialja flasin nga presidenca

Raportimet se Thaçi u ftua nga Specialja, flasin nga presidenca

para 12 orë - Fakti Ditor

Bashkë me Rexhep Selimin ftesa nga Specialja i ka ardhur edhe presidentit Thaçi. Ky është raportimi që u bë sot në disa media vendore, ku u tha se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë ftesë për...

Qeveria nesër e mban seancën e 164 të në Tetovë

Qeveria nesër e mban seancën e 164-të në Tetovë

para 12 orë - Fakti Ditor

Qeveria nesër në kuadër të seancës së 164-të do t’i vërtetojë Propozim-buxhetin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për vitin 2020, si dhe Propozim-ligjin për ekzekutim të buxhetit për vitin 2020. Në...

Muhamed Zekiri provokon Bujar Osmanin Osmani Atë e demanton edhe partia e tij

Muhamed Zekiri provokon Bujar Osmanin, Osmani: Atë e demanton edhe partia e tij

para 12 orë - Fakti Ditor

Pas publikimit të të arriturave të ministrave të BDI-së për rritjen e pagës në arsim, ka reaguar deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri. Ai thotë se ministrat e BDI-së nuk janë meritorë për rritjen e rrogave...

Pretendimi i Milaim Zekës Bashkë me Rexhep Selimin i ka ardhur ftesa për Speciale edhe Thaçit

Pretendimi i Milaim Zekës: Bashkë me Rexhep Selimin i ka ardhur ftesa për Speciale edhe Thaçit

para 12 orë - Fakti Ditor

Sa herë është folur për Gjykatën Speciale, ish-deputeti, Milaim Zeka, ka qenë një prej atyre që ka dhënë parashikime se kush do të ftohet e kur do të ftohet. Kreu i PEK-ut ndërkohë sot ka thënë se ftesë...

Limaj i bindur që Rexhep Selimi dhe luftëtarët tjerë të UÇK së do të dalin fitimtarë nga Specialja

Limaj i bindur që Rexhep Selimi dhe luftëtarët tjerë të UÇK-së do të dalin fitimtarë nga Specialja

para 13 orë - Fakti Ditor

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka folur në lidhje me ftesën që ka marrë Rexhep Selimi nga Gjykata Speciale. Limaj e ka quajtur të padrejtë këtë gjykatë, sikundër që janë të padrejta edhe...

Tetovë edhe rrugët dytësore në gjendje të mjerueshme

Tetovë, edhe rrugët dytësore në gjendje të mjerueshme

para 13 orë - Fakti Ditor

Krahas gropave, e njëjta është mjaft e ngushtë dhe e shpallur si zona parkimi, që edhe më shumë e bën problematike këtë rrugë. Veturat e parkuara në dy pjesët të saj dhe gropat në mes, e bëjnë këtë rrugë...

Rrahmani Çekia e fortë i pamë në Kosovë

Rrahmani: Çekia e fortë, i pamë në Kosovë

para 13 orë - Fakti Ditor

Qendërmbrojtësi i Hellas Verona dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani është shprehur optimist për ndeshjen ndaj Çekisë që zhvillohet këtë të enjte. Ai pati fjalë të mira për kundërshtarin, dhe tha se vlerësimi...

Nga 1 janari pensionet rriten për 700 denarë

Nga 1 janari pensionet rriten për 700 denarë

para 13 orë - Fakti Ditor

Alsat mëson se nga 1 janari pensionet do të rriten për 700 denarë. Kjo do të thotë se masa do të hyjë në fuqi, dy ditë para se të fillojë me punë qeveria teknike. Sipas përllogaritjeve në buxhetin për...

Plagosja në Duplex  lajmërohet njëri nga të dyshuarit  tregon motivet e rastit

Plagosja në “Duplex”, lajmërohet njëri nga të dyshuarit – tregon motivet e rastit

para 14 orë - Fakti Ditor

Të shtënat me armë zjarri pranë hyrjes së klubit të natës “Duplex”, nga të cilat mbetën të plagosur katër persona dyshohet se erdhën nga Astrit Mehmeti i njohur me nofkën Llepota dhe dy shoqëruesit e tij...

Kurti e cilëson të gabueshëm Samitin e Ohrit i përgjigjet Edi Ramës

Kurti e cilëson të gabueshëm Samitin e Ohrit, i përgjigjet Edi Ramës

para 14 orë - Fakti Ditor

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samitin e Ohrit. Samiti i Ohrit, apo i quajtur ndryshe Mini Schengeni Ballkanit, ka mbledhur...

Veteranët thonë se edhe Hashim Thaçi mund të ftohet nga Haga

Veteranët thonë se edhe Hashim Thaçi mund të ftohet nga Haga

para 14 orë - Fakti Ditor

Numrit të rreth 250 ftesave për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale pritet t’iu shtohet edhe ajo për presidentin e vendit, Hashim Thaçi. Kështu thotë kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, teksa shton se...

Pa Nëntorët e Lavdishëm  nuk do ekzistonte Kombi Shqiptar

Pa Nëntorët e Lavdishëm , nuk do ekzistonte Kombi Shqiptar

para 14 orë - Fakti Ditor

Nuk ka muaj më të madh e më të rëndësishem se Nëntori i lavdishem për ne shqiptarët , andaj kudo në trojet tona etnike në liri dhe në robëri në mërgaten tonë të dashur të ngritet Flamuri Kombëtar Kujtojmë...

Reagon edhe Kurti Samiti i Ohrit nuk është dashur të mbahet

Reagon edhe Kurti: Samiti i Ohrit nuk është dashur të mbahet

para 15 orë - Fakti Ditor

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër të kosovës, Albin Kurti e ka quajtur të gabueshme dhe të pashpjegueshme ngutinë për të mbajtur Samitin e Ohrit. Samiti i Ohrit, apo i quajtur...

LSDM OBRM PDUKM për 11 vite ishin kundër rritjes së pagës minimale

LSDM: OBRM-PDUKM për 11 vite ishin kundër rritjes së pagës minimale

para 15 orë - Fakti Ditor

Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se OBRM-PDUKM në Kuvend po përpiqet të bllokojë miratimin e Ligjit për pagë minimale. “Asgjë e re nga OBRM-PDUKM, partia që mund të pajtohet se më në fund paratë...

Kurti në takim me ambasadoren kroate Do të kemi një qeveri të ndryshimeve progresive

Kurti në takim me ambasadoren kroate: Do të kemi një qeveri të ndryshimeve progresive

para 15 orë - Fakti Ditor

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për krzeministër, Albin Kurti, ka pritur në takim ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Daniela Barishiq dhe sekretarin e Parë të Ambasadës së Kroacisë, Zlatko...

Fshati nën ujë Vërshimet rrotulluan veturat dhe mbushën shtëpitë me ujëra të papastra derisa meteorologët paralajmërojnë për më shumë reshje shiu

Fshati nën ujë: Vërshimet rrotulluan veturat dhe mbushën shtëpitë me ujëra të papastra, derisa meteorologët paralajmërojnë për më shumë reshje shiu

para 15 orë - Fakti Ditor

Imazhet nda droni tregojnë vërshimet që kanë përfshirë një fshat në Yorkshire të Anglisë, që ka rrotulluar veturat dhe ka mbushur shtëpitë me ujëra të papastra. Si pasojë e shirave të vazhdueshëm, lumi...

Gjermania bëhet për herë të parë me një kryetar komune me origjinë turke

Gjermania bëhet për herë të parë me një kryetar komune me origjinë turke

para 15 orë - Fakti Ditor

Në Hanover, kryeqyteti i provincës shtetërore gjermane të Saksonisë së Poshtme, Partia e Gjelbër erdhi në pushtet – pas 70 vjet qeverisje nga Partia Social Demokratike (SPD), me politikanin turk Belit...

U ankua për faturën punonjësi i restorantit e bën për spital klienten

U ankua për faturën, punonjësi i restorantit e bën për spital klienten

para 15 orë - Fakti Ditor

Punonjësi i restoranti Popeyes është arrestuar, pasi është filmuar nga kamerat e sigurisë duke rrahur brutalisht një kliente në oborrin e lokalit në Tennessee. Deriance Ra’Shaiel Hugher, 29-vjeç, është...

Për shkak të zjarrit Australia shpall gjendjen e jashtëzakonshme  humbin jetën tre persona dhe shkatërrohen mbi 150 shtëpi

Për shkak të zjarrit, Australia shpall gjendjen e jashtëzakonshme – humbin jetën tre persona dhe shkatërrohen mbi 150 shtëpi

para 15 orë - Fakti Ditor

Autoritetet në Australia kanë njoftuar se shtet Queensland dhe New South Wales, kanë shpallur sot gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të zjarrit të madh që ka shpërthyer gjatë vikendit, ku humbën jetën...

Kamerat e sigurisë kapin momentin kur historiani rus hedh pjesët e trupit të dashurës në lumë

Kamerat e sigurisë kapin momentin kur historiani rus hedh pjesët e trupit të dashurës në lumë

para 15 orë - Fakti Ditor

Kamerat e sigurisë kanë filmuar historianin rus duke hedhur në lumë pjesët e trupit të pajetë të dashurës së tij, të cilën e kishte vrarë në shtëpinë e tij. Oleg Sokolov, 63-vjeç, besohet se kishte qëlluar...

Berlusconi nuk pranon të dëshmojë para gjykatës

Berlusconi nuk pranon të dëshmojë para gjykatës

para 15 orë - Fakti Ditor

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi nuk ka pranuar të dëshmojë në gjyqin e një bashkëpunëtori të gjatë, i dyshuar për përpjekjen për të qenë një urë lidhëse midis mafisë dhe politikanëve. Berlusconi...

Presidenti bolivian pas dorëheqjes përshëndetet me qytetarët pas 14 viteve në pushtet Motra dhe vëllezër dua t iu them se lufta jonë nuk ka përfunduar

Presidenti bolivian pas dorëheqjes, përshëndetet me qytetarët pas 14 viteve në pushtet: Motra dhe vëllezër, dua t’iu them se lufta jonë nuk ka përfunduar

para 15 orë - Fakti Ditor

Presidenti i Bolivisë, Evo Morales pas presionit të opinionit publik dhe atij të ushtrisë e protestave disa javore, ka dhënë dorëheqje pas 14 viteve që ishte në pushtet. Morales ka dhënë dorëheqje të dielën,...

Kuvendi miratoi dy anëtaret e Gjykatës Kushtetuese

Kuvendi miratoi dy anëtaret e Gjykatës Kushtetuese

para 16 orë - Fakti Ditor

Ka reaguar Presidenca pasi Kuvendi ka votuar për miratimin si anëtare të Gjykatës Kushtetuese të Fiona Papajorgji dhe Elsa Toskës. “Asgjë e re nga fronti i Ramaformës! Presidenti Meta vazhdon vizitën në...

Iu bashkua ISIS it në vitin 2014 tani thotë se meriton një mundësi tjetër  lut autoritet amerikane që ta lejojnë të rikthehet në shtëpi

Iu bashkua ISIS-it në vitin 2014, tani thotë se meriton një mundësi tjetër – lut autoritet amerikane që ta lejojnë të rikthehet në shtëpi

para 16 orë - Fakti Ditor

Gratë që kanë shkuar në Siri për t’u martuar me militantët e organizatës terroriste Shteti Islamik, dëshirojnë të rikthehen në shtëpitë e tyre. Njëra prej tyre është Hoda Muthana nga Alabama në SHBA. Ajo...

Filipçe Arritëm marrëveshje për rritjen e pagave për punëtorët shëndetësorë

Filipçe: Arritëm marrëveshje për rritjen e pagave për punëtorët shëndetësorë

para 16 orë - Fakti Ditor

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot tha se nga shkurti i vitit të ardhshëm, pagat e mjekëve specialistë do të rriten për 25% ndërsa pagat e infermiereve do të rriten për 10%. Filipçe theksoi se...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK