http://kariera.mk
Albin Kurti bashkë me Rozeta Hajdarin viziton KEK un

Albin Kurti bashkë me Rozeta Hajdarin viziton KEK-un

para një muaji - Gazeta Fjala

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, bashkë me minsitren në detyrë të Ekonomisë, Rozeta Hajdarin, vizituan KEK-un. Këtu, u pritën nga u.d. i Kryeshefit Ekzekutiv, Luigj Imeri dhe anëtarët e Bordit të Përkohshëm...

Sfidat e KEK ut për stabilitet dhe siguri në sektorin energjetik

Sfidat e KEK-ut për stabilitet dhe siguri në sektorin energjetik

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Në tri vitet e ardhshme parashihen 437 milionë euro Korporata Energjetike e Kosovës në tri vitet në vijim ka nevojë të realizon investime të mëdha kapitale, vlera e të cilave do të arrij në rreth 437 milionë...

A do të testohen më shumë qytetarë në Kosovë për koronavirus Flet mjeku nga infektiva

A do të testohen më shumë qytetarë në Kosovë për koronavirus? Flet mjeku nga infektiva

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Pandemia e koronavirusit ka prekur tashmë 145 qytetarë të Kosovës. Kjo sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik. Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë për gazetën inFokus se pacientët me simptoma dërgohen...

Vjosa Omani takohet me Arben Vitinë

Vjosa Omani takohet me Arben Vitinë

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, bashkë me nënkryetarën Arbërie Nagavci, këtë të hënë shkuan në Ministrinë e Shëndetësisë. Aty, u pritën nga i pari i kësaj ministrie Arben Vitia i cili ishte...

KEK u në mesin e institucioneve që janë në ballë të përpjekjeve në kohën e gjendjes emergjente për shkak të përhapjes së virusit Korona

KEK-u, në mesin e institucioneve që janë në ballë të përpjekjeve në kohën e gjendjes emergjente për shkak të përhapjes së virusit Korona

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Menaxhmenti bashkë me punëtorët janë duke bërë përpjekjeve që edhe në këtë situatë të vështirë që po kalon vendi, të sigurojnë prodhim të pa ndërprerë të energjisë dhe qymyrit nga dy termocentralet dhe...

Bordi aprovon kërkesen e menaxhmentit nga 300 euro shtesë për punëtorët por jo edhe për menaxhmentin

Bordi aprovon kërkesen e menaxhmentit, nga 300 euro shtesë për punëtorët, por jo edhe për menaxhmentin

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Bordi i Drejtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), ka aprovuar kërkesën e Menaxhmentit për stimulim me nga 300 euro për punëtorët e KEK-ut, që janë në prodhim dhe po japin maksimumin që të...

Mjeku shqiptar jep lajmin e mirë Ky ilaç ka dhënë rezultat për koronavirusin

Mjeku shqiptar jep lajmin e mirë: Ky ilaç ka dhënë rezultat për koronavirusin

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka ndarë përmes emisionit “Vizioni i Pasdites” një lajm të mirë sa i përket situatës së koronavirus dhe të prekurve në Shqipëri. Duke iu referuar medikamentit të Klorokinës,...

Thaçi As ndërmend se kam me dhënë dorëheqje edhe nëse ftohem nga Gjykata Speciale

Thaçi: As ndërmend se kam me dhënë dorëheqje edhe nëse ftohem nga Gjykata Speciale

para 3 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi është pyetur se a do të jeptë dorëheqje në rast se ftohet nga Gjykata Speciale. E në përgjigjen e tij presidenti ka qenë i  prerë “As ndërmend nuk e kam”, ka thënë...

A është këtu kandidati për kryetar të Podujevës

A është këtu kandidati për kryetar të Podujevës?

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka pritur sot në zyrën e tij deputetin e LDK’së, Ekrem Hysenin dhe anëtarin e kryesisë, Fidan Rekaliun, ish-deputet në legjislaturën e kaluar. Të dy vijnë nga...

Qeveria e Rumanisë rrëzohet përmes votëbesimit

Qeveria e Rumanisë rrëzohet përmes votëbesimit

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Qeveria rumune, e udhëhequr nga kryeministri Ludovic Orban, është rrëzuar përmes votëbesimit në kuvend. Kabineti i tij e gëzonte pakicën në kuvend dhe u rrëzua në sfidën e parë në organin e legjislativit....

Nitaj i reagon menjëherë Kurtit Reciprociteti është me t qit hi syve

Nitaj i reagon menjëherë Kurtit: Reciprociteti është me t’qit hi syve

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Ish-deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Albin Kurti për heqjen e taksës 100 për qind ndaj mallrave serbe dhe boshnjake. Nitaj përmes Facebook-ut ka shkruar se...

Albin Kurti i çon porosi Shefit dhe Inspektorit të AKI së

Albin Kurti i çon porosi Shefit dhe Inspektorit të AKI’së

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri Albin Kurti i ka përcjellë një porosi shefit të AKI-së Kreshnik Gashit dhe Burimit Ramadanit, inspektorit të AKI-së që u emëruan pas dorëheqjes së Ramush Haradinaj nga posti i të parit të...

Kurti thotë se me reciprocitetin ndaj Serbisë pajtohet edhe opozita

Kurti thotë se me reciprocitetin ndaj Serbisë pajtohet edhe opozita

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me shefen e BE-së në Kosovë, Natalia Apostollën ka përmendur edhe njëherë heqjen e masës 100 për qind si dhe reciprocitetin. “Ne duhet ta ndërtojmë BE-në...

Pal Lekaj lutet  për qeverinë Kurti

Pal Lekaj “lutet”, për qeverinë Kurti

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Nënkryetar i AAK-së, Pal Lekaj, është deklaruar para fillimit të seancës ku do të votohet qeveria e re, kështu duke e bërë të ditur së janë kundër qeverisë Kurti dhe se AAK-ja nuk do ta votoj qeverinë...

Për tri vjet KEK u investoi 1 milion euro për komunitetin

Për tri vjet KEK-u investoi 1 milion euro për komunitetin

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Korporata Energjetike e Kosovës, për tre vite ka investuar 1 milion euro për komunitetin. Ndërsa, veç në vitin 2019 vlera e investimeve nga kjo korporatë ka arritur në shumën mbi 110 mijë euro, shkruan...

Ja në çfarë banese jeton Besian Mustafa

Ja në çfarë banese jeton Besian Mustafa

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Ministri i ri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Besian Mustafa mund të jetë njëri nga ministrat me banesën më të vogël në Qeverinë Kurti. Në bazë të të dhënave nga Agjencia kundër Korrupsionit,...

KEK u tejkalon të gjitha parashikimet 23 milionë euro profit për 11 muaj

KEK-u tejkalon të gjitha parashikimet, 23 milionë euro profit për 11 muaj

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) është dëshmia me e mirë për të demantuar të gjithë ata qe pretendojnë se një ndërmarrjet publike e menaxhuar nga stafi vendor nuk mund të jetë e suksesshme dhe të...

Shkatërrohet grupi kriminal Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për 20 persona

Shkatërrohet grupi kriminal, Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për 20 persona

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ndaj 20 personave. 11 prej tyre akuzohen për veprën penale “Pjesëmarrja dhe organizimi i grupit kriminal të organizuar”...

Avdullah Hoti tregon se kur do të arrihet marrëveshja përfundimtare me VV në

Avdullah Hoti tregon se kur do të arrihet marrëveshja përfundimtare me VV-në

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti thotë se marrëveshja finale me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje do të ndodhë në ditën në vijim dhe se nuk ka asnjë arsye për të dështuar....

Thaçi kritikon ndërkombëtarët për Reçakun  Heshtja e tyre ia hapi gojën Serbisë

Thaçi kritikon ndërkombëtarët për Reçakun, “Heshtja e tyre ia hapi gojën Serbisë”

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Reçak. Këtu, Thaçi ka kritikuar ndërkombëtarët, duke thënë që nuk vijnë të paktën as për homazhe në këtë vend, shkruan gazeta...

Përfundon intervistimi në Speciale pas 3 orësh Veseli nuk jep detaje

Përfundon intervistimi në Speciale pas 3 orësh, Veseli nuk jep detaje

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Pas më shumë se tre orësh ka përfunduar intervistimi i kreut të PDK’së, Kadri Veselit, në Gjykatën Speciale. Megjithatë ish-komandanti i UÇK ‘së, nuk është deklaruar për mediat rreth asaj që ka ndodhur...

Gjuriq thotë se Sveçla është një nga bashkëpunëtorët më radikal të Albin Kurtit

Gjuriq thotë se Sveçla është një nga bashkëpunëtorët më radikal të Albin Kurtit

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka folur edhe sot gjatë ditës për takimin me anëtarin e kryesisë së Vetëvendosjes, Xhelal Sveçlën, Arban Abrashin e LDK-së...

Pacolli benë bashkë Thaçin Haradinajn e ambasadoret në konakun e tij

Pacolli benë bashkë Thaçin, Haradinajn e ambasadoret në konakun e tij

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Presidenti, Hashim Thaçi, kryeministri në detyre, Ramush Haradianj, ambasadoret, dhe shefat e misioneve diplomatik u tubuan mbrëmjen e së hënës në njërin nga hotelet e Ministri në detyre të Punëve të Jashtëm,...

Gruaja i sulet me puthje Rama Avash se më mbyte shih ç më bone je ly gjithë ditën sot dhe

Gruaja i sulet me puthje, Rama: Avash se më mbyte, shih ç’më bone, je ly gjithë ditën sot dhe…

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri Rama ka qenë mesditën e sotme në Shijak, ku ka parë nga afër gjithë dëmet që shkaktoi tërmeti tragjik i 26 nëntorit. “20 pallate të vjetra të kohës së komunizmit, ku edhe shtesat e hapjet...

Rama gëzohet për bebet që lindën pas tërmetit Xhamadani vija vija është Kosova është Shqipëria

Rama gëzohet për bebet që lindën pas tërmetit: Xhamadani vija-vija është Kosova është Shqipëria

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur i gëzuar pas lindjes së dy bebeve pas tërmetit. Ai ka thënë se ka një kohë për të vdekur dhe një kohë për të lindur, shkruan gazeta inFokus. Rama ju ka...

Meta dhe Haradinaj vizitojnë familjen Abazi në Gjilan

Meta dhe Haradinaj vizitojnë familjen Abazi në Gjilan

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Presidentit i Shqipërisë , Ilir Meta, i cili po qëndron në Kosovë gjatë ditës së mërkure ka vizituar edhe familjen Abazi e cila humbi dy djemtë në tërmetin e 26 nëntorit. Meta në vizitën që është duke...

Thaçi Ushtria e Kosovës së shpejti pjesë e NATO së

Thaçi: Ushtria e Kosovës së shpejti pjesë e NATO’së

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Ushtria e Kosovës shumë shpejt do të jetë pjesë e NATO’së. Kështu ka deklaruar, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një postim në llogarinë e tij në faceboook, shkruan Gazeta inFokus. “Edhe në këtë...

Vjosa Osmani thotë se marrëveshja me LVV do të arrihet pa ju nënshtruar presioneve publike

Vjosa Osmani thotë se marrëveshja me LVV do të arrihet pa ju nënshtruar presioneve publike

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje do të vazhdojnë diskutimet e përbashkëta me mirëkuptim dhe mirëbesim. Kashtu ka deklaruar, nënkryetarja e LDK’së, Vjosa Osmani, përmes një postimi...

Çfarë po ndodh me rritjen e pagave shtohen ankesat tek Avokati i Popullit

Çfarë po ndodh me rritjen e pagave, shtohen ankesat tek Avokati i Popullit

para 7 muajve - Gazeta Fjala

Që nga 1 dhjetori ka hyrë në fuqi, mirëpo ankesat e vazhdueshme po e bëjnë të pamundur zbatimin e ligjit për paga. Avokati i Popullit, Hilmi Jashari, tregon se ankesat kanë të bëjnë me kushtetutshmërinë...

Në shkollat në Shqipëri mësohet se Kosova është Serbi

Në shkollat në Shqipëri mësohet se Kosova është Serbi

para 8 muajve - Gazeta Fjala

Në një tekst shkollor të mësimit fillor në Shqipëri i quajtur “Qytetaria 8” nxënësit mësojnë se Kosova është pjesë e Serbisë. Pra në këtë tekst nuk njihet Kosova si shtet i pavarur, shkruan gazeta inFokus....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK