http://kariera.mk
QEVERIA TEST PCR PËR SHTETASIT E KOSOVËS SERBISË B e H DHE MALIT TË ZI

QEVERIA: TEST PCR PËR SHTETASIT E KOSOVËS, SERBISË, B e H DHE MALIT TË ZI

para 2 dite - Klan Macedonia

Qe Name (required) Email (required) Website Message Name (required) Email (required) Website Message veria e Maqedonisë së Veriut në seancën e 75-të, ka miratuar plotësimin e Vendimit për masa për parandalimin...

PARIS PRESIDETI MACRON TAKON KRYEMINISTRIN HOTI

PARIS: PRESIDETI MACRON TAKON KRYEMINISTRIN HOTI

para 3 dite - Klan Macedonia

Presidenti francez, Emmanuel Macron, priti sot në Paris kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, takimi i parë në kuadër të zhvillimeve të kësaj jave që pritet të shënojë rifillimin e bisedimeve Kosovë...

ANTIKORRUPSIONI KËRKON PËRGJEGJËSI NGA FILIPÇE

ANTIKORRUPSIONI KËRKON PËRGJEGJËSI NGA FILIPÇE

para 3 dite - Klan Macedonia

Njëri nga ministrat më të ekspozuar kohëve të fundit, Venko Filipçe, në krye të ministrisë së shëndetësisë, nga partia në pushtet LSDM, akuzohet se gjatë fushatës zgjedhore, së bashku me kolegët e tij...

FUSHATA TË RINJTË NUK U BESOJNË POLITIKANËVE

FUSHATA: TË RINJTË NUK U BESOJNË POLITIKANËVE

para 3 dite - Klan Macedonia

Kujt i drejtohen politikanët, kur në vend ka gjithnjë e më pak të rinj, ndërsa edhe ata që kanë mbetur në qoftë se u jepet mundësia do të largoheshin nga vendi? Njerëzit me të cilët biseduam sot nuk u...

VOTIMET NGA IZOLIMI PARAQITEN VETËM 20 PERSONA

VOTIMET NGA IZOLIMI: PARAQITEN VETËM 20 PERSONA

para 3 dite - Klan Macedonia

Me vetëm disa dhjetëra persona të paraqitur për të votuar në zgjedhjet parlamentare nga izolimi shtëpiak, me vendim të dhënë nga autoritetet shëndetësore se janë pozitivë në virusin korona ose të dyshuar...

BE MASKA KIRURGJIKALE PËR RMV në KROACINË DHE MALIN E ZI

BE: MASKA KIRURGJIKALE PËR RMV-në, KROACINË DHE MALIN E ZI

para 3 dite - Klan Macedonia

Komisioni Europian ka njoftuar përmes një komunikate për shtyp dërgimin e maskave të tjera FFP2 në Kroaci, Mal të Zi, Maqedoninë e Veriut dhe Serbi. Komisioneri për menaxhimin e krizave, Janez Lenarčič...

PARIS KRYEMINISTRI HOTI TAKON PRESIDENTIN MACRON

PARIS: KRYEMINISTRI HOTI TAKON PRESIDENTIN MACRON

para 3 dite - Klan Macedonia

Kryeministri I Kosovës Avdullah Hoti ka zhvilluar një takim rreth dy orësh me presidentin e Francës Emanuel Macron. Ende nuk ka zyrtarisht detaje për atë se cfarë është diskutuar në takim. Sipas zyrtarëve...

MSH 120 RASTE TË REJA 125 TË SHËRUAR 5 VIKTIMA

MSH: 120 RASTE TË REJA, 125 TË SHËRUAR, 5 VIKTIMA

para 3 dite - Klan Macedonia

MSH-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1367 testime kurse janë regjistruar 120 raste të reja me COVID-19. Më së shumti raste janë në shënuar në Shkup – 63 në Tetovë – 14, Gostivar -12 dhe...

ZIBERI PARIMET E FUNKSIONIMIT TË QEVERISË SË RE

ZIBERI: PARIMET E FUNKSIONIMIT TË QEVERISË SË RE

para 3 dite - Klan Macedonia

Kandidati për kryeministër të parë shqiptar, Naser Ziberi, sot në një konferencë për shtyp prezantoi parimet mbi të cilat do të funksionojë Qeveria e re. Duke premtuar respektim të fuqishëm të këtyre zotimeve, Ziberi...

DEBATI ZAEV  MICKOSKI PËR INVESTIMET E HUAJA NË VEND

DEBATI ZAEV – MICKOSKI PËR INVESTIMET E HUAJA NË VEND

para 3 dite - Klan Macedonia

Investimet e huaja tashmë një periudhë të gjatë janë temë e përplasjeve partiake. Do të ketë investime të huaja apo përmenden vetëm për qëllime zgjedhore. Në duelin e djeshëm të dytë televiziv Zaev – Mickoski,...

KLAN DEBAT ANALISTËT SHUMË PAK RISI NË FUSHATË

KLAN DEBAT: ANALISTËT, SHUMË PAK RISI NË FUSHATË

para 4 dite - Klan Macedonia

Të ngjajshme si herët e kaluara, e kanë vlerësuar fushatën e deritanishme analistët politik në edicionin e fundit të Klan Debatit. Edhe pse në këto kohë pandemie pritej që paritë politike të ofronin ndonjë...

BIBLIOTEKAT HAPIN DYERT PËR LEXUESIT

BIBLIOTEKAT HAPIN DYERT PËR LEXUESIT

para 4 dite - Klan Macedonia

Qeveria më në fund dha “Dritë Jeshile” për hapjen e bibliotekave në Maqedoninë e Veriut, ku të njejtat kanë filluar me punë që dje por sipas rekomandimeve të autoriteteve shëndetësore. Me vendim të Qeverisë...

FILIPÇE DITA E ZGJEDHJEVE  SIGURI TË PLOTË PËR VOTUESIT

FILIPÇE: DITA E ZGJEDHJEVE – SIGURI TË PLOTË PËR VOTUESIT

para 4 dite - Klan Macedonia

Ministri I Shëndetësisë Venko Filipce ka theksuar se gjatë katër muajve të kaluara ai dhe kolegët e tij nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse tërësisht janë të përkushtuar që të sigurojnë rekomandime, ligje...

SELA DO TË ZBARDHIM RASTET E MONTUARA POLITIKE

SELA: DO TË ZBARDHIM RASTET E MONTUARA POLITIKE

para 4 dite - Klan Macedonia

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa nga Kumanova i kanë ftuar votuesit t’i përkrahin më 15 korrik dhe theksuan se është koha për ndryshime në shoqërinë shqiptare në shtet. Ata paralajmëruan platformë...

THAÇI NË 30 DITËSHIN E PARË DO TA MUNDIM KORONOAVIRUSIN

THAÇI: NË 30 DITËSHIN E PARË DO TA MUNDIM KORONOAVIRUSIN

para 4 dite - Klan Macedonia

BDI i ka ofenduar qytetarët e Strugës duke nxjerur një kandidat që aspak nuk ka të bëj me Strugën ka deklaruar kryetari i PDSH-së Menduh Thaci. Në mes tjerash ai ka thënë që këto zgjedhje PDSH do të jëtë...

NBA 6 SKUADRA ZBARKOJNË NË ORLANDO

NBA: 6 SKUADRA ZBARKOJNË NË ORLANDO

para 4 dite - Klan Macedonia

Duke nisur nga dita e sotme, 22skuadrat që do të vijojnë kampionatin e NBA-së do të mbërrijnë në “Walt Disney World” të Orlando (Florida). Në këtë kampues do të luhet pjesa e mbetur e sezonit 2019-2020,...

COVID 19  FC DALLAS TË TËRHIQET NGA TURNEU MLS IS BACK

COVID-19 : FC DALLAS TË TËRHIQET NGA TURNEU “MLS IS BACK”

para 4 dite - Klan Macedonia

Kampionati elitar i futbollit amerikan, i njohur ndryshe si Major League Soccer (MLS), ka njoftuar se FC Dallas është larguar nga turneu “MLS is Back”, që do të nisë këtë javë. Krejt kjo për shkak se dhjetë...

FRANKLIN DO TË JEM KAMPIONI I ARDHSHËM I BOTËS NË PESHËN E RËNDË

FRANKLIN “DO TË JEM KAMPIONI I ARDHSHËM I BOTËS NË PESHËN E RËNDË”

para 4 dite - Klan Macedonia

Në dhjetor të vitit të kaluar, Amerika krenohej, pasi titujt kampionë bote në peshën e rëndë ishin “pronë” e saj, me Deontay Wilder e Andy Ruiz (ky i fundit meksikan, por që jeton në Amerikë). Por mjaftuan...

SHKENCËTARËT OBSH ja TË NDËRROJË DIREKTIVAT

SHKENCËTARËT: OBSH-ja TË NDËRROJË DIREKTIVAT

para 4 dite - Klan Macedonia

Një grup ndërkombëtar i përbërë nga 239 shkencëtarë i ka bërë thirrje Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe institucioneve të tjera kompetente që të pranojnë se koronavirusi mund të përhapet në ajër ...

FUTBOLL COVID 19 ANULON NDESHJET E BALOTAZHIT

FUTBOLL: COVID 19 ANULON NDESHJET E BALOTAZHIT!

para 4 dite - Klan Macedonia

Në bazë të një vendimi të komisionit  të garave dhe shortit të hedhur  më datën 2 gusht, në hapësirat e FFM-së, për sot ishte caktuar të zhvillohet ndeshja e parë e balotazhit për kualifikimi në Ligën...

LA LIGA SEVILLA SIGURON POZICIONIN PËR CHAMPIONS

LA LIGA: SEVILLA SIGURON POZICIONIN PËR CHAMPIONS

para 4 dite - Klan Macedonia

Sevilla blindon pozicionin e saj në në Ligën e Kampionëve falë suksesit minimal 1-0 ndaj Eibar në Ramon Sanchez Pizjuan. Për ta thelluar në 6 pikë avantazhin ndaj Villarealit të vendit të 5-të, andaluzianët...

MSH 115 RASTE TË REJA 7 VIKTIMA 40 TË SHËRUAR

MSH: 115 RASTE TË REJA, 7 VIKTIMA, 40 TË SHËRUAR

para 5 dite - Klan Macedonia

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit nga 1032 testimet e kryera, janë regjistruar 115 raste të reja me COVID-19 në vendin tonë. Në Shkup – 53, Strugë – 13, Tetovë – 8, Ohër – 8,...

SELA NËSE BËNI QEVERI MAQEDONE NE BËJMË QEVERI SHQIPTARE

SELA: NËSE BËNI QEVERI MAQEDONE, NE BËJMË QEVERI SHQIPTARE

para 5 dite - Klan Macedonia

Lideri I ASH-së Ziadin Sela paralajmëron Qeveri shqiptare në Maqedoninë e Veriut nëse dy liderët maqedonas Zaevi e Mickoski realizojnë idenë për këmbim deputetësh që të mos kushtëzohen nga shqiptarët....

MICKOSKI LSDM ja NUK BËRI REFORMA NË GJYQËSOR

MICKOSKI: LSDM-ja NUK BËRI REFORMA NË GJYQËSOR

para 5 dite - Klan Macedonia

Ju kujtohet kur në vitin 2016 na thonin se do të bëjnë reforma në gjyqësor dhe se kjo tashmë nuk do të jetë gjyqësor nën regjimin se do ta lirojnë gjyqësorin. Edhe tash nëpër bilborde partiake do të shihni...

KOSOVË SHTOHEN RASTET ME COVID 19 RIKTHEHEN KUFIZIMET

KOSOVË: SHTOHEN RASTET ME COVID-19, RIKTHEHEN KUFIZIMET

para 5 dite - Klan Macedonia

12 pacientë me COVID 19 kanë vdekur vetëm gjatë vikendit në Kosovë. 8 raste janë konfirmuar dje ndërsa për 4 të tjera thuhet se kanë ndodhur në orët e para të ditës së sotme. Këto vdekje po cilësohen të...

SHEQERINSKA PO TREGOJMË PATRIOTIZËM EKONOMIK

SHEQERINSKA: PO TREGOJMË PATRIOTIZËM EKONOMIK

para 5 dite - Klan Macedonia

Më 15 Korrik qytetarët do të votojnë për pagë minimale prej 20 mijë denarë, rroga mesatare të rritet deri në 34 mijë denarë, pensionet të rriten dhe asnjë pension të mos jetë nën 10.700 denarë. Qytetarët...

COVID 19 REKORDE TË HIDHURA

COVID-19: REKORDE TË HIDHURA

para 6 dite - Klan Macedonia

Agjencitë e lajmeve raportojnë se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sidomos në Florida dhe Teksas, është shënuar rritje të numrit të të infektuarëve nga koronavirusi, por në të njëjtën kohë është regjistruar...

BOLTON LIDERËT BISEDUAN PËR SHKËMBIM TERRITORESH

BOLTON: LIDERËT BISEDUAN PËR SHKËMBIM TERRITORESH

para 6 dite - Klan Macedonia

John Bolton, ish-këshilltari për sigurinë kombëtare i presidenti amerikan, Donald Trump, ka deklaruar se shkëmbimi i territoreve mes Kosovës e Serbisë është përmendur si mundësi për arritjen e një marrëveshjeje...

KROACI ZGJEDHJE NË KUSHTE TË PANDEMISË

KROACI: ZGJEDHJE NË KUSHTE TË PANDEMISË

para 6 dite - Klan Macedonia

Kroatët votojnë sot për zgjedhjet e dhjeta parlamentare, jubilare, që nga pavarësia e vendit në fillim të viteve nëntëdhjetë. Zgjidhen 151 deputetë, prej të cilëve 140 në dhjetë njësi zgjedhore, tre në...

DFB KUPA BAYERN MUNICH FITUES I KUPËS SË GJERMANISË

DFB KUPA:BAYERN MUNICH FITUES I KUPËS SË GJERMANISË

para 6 dite - Klan Macedonia

Bayern Munich ka mundur 4-2 Bayern Leverkusen dhe ka fituar Kupën e Gjermanisë për të 20-ën herë në historinë e klubit. Ka qenë një fitore e lehtë për kampionët e freskët të Gjermanisë, të cilët e kanë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK