http://kariera.mk
SERBIA ME MASA MË RIGOROZE

SERBIA ME MASA MË RIGOROZE

para 6 orë - Klan Macedonia

Serbia ka aprovuar ndalesën e daljes nga shtëpitë për të gjithë nga e premta deri të hënën, përvec atyre që kanë leje për ta bërë një gjë të tillë. Gjendja nuk ka ndryshuar shumë pasi janë shtuar edhe...

ORA POLICORE NË MOT ME DIELL

ORA POLICORE NË MOT ME DIELL

para 12 orë - Klan Macedonia

Parku i qytetit në Shkup dhe bregu i lumit Vardar, që në kushte të izolimit shërbejnë si vende “të fshehta” për shëtitje dhe rekreacion, pasditen e sotme u zbrazën për kohë të shkurtër. Sado që të jetë...

MSH 18 RASTE TË REJA DY VIKTIMA NUMRI TOTAL 617 NDËRRON JETË LEHONA 27 VJEÇARE

MSH: 18 RASTE TË REJA, DY VIKTIMA, NUMRI TOTAL 617, NDËRRON JETË LEHONA 27 VJEÇARE

para 12 orë - Klan Macedonia

Dy pacientë që kanë qenë pozitiv me COVID-19 kanë ndërruar jetë gjatë 24 orëve të fundit. Njëri është nga Kumanova kurse tjetri nga qyteti I Kavadarit. Deri më tani, në vendin tonë, 29 persona kanë humbur...

NË FUNDJAVË LIROHEN QYTETARËT E PARË NGA KARANTINA SHTETËRORE

NË FUNDJAVË LIROHEN QYTETARËT E PARË NGA KARANTINA SHTETËRORE

para 12 orë - Klan Macedonia

Grupit të parët të mërgimtarëve që erdhën me fluturimet humanitare i erdhi koha që të largohet nga karantini shtetëror pas 15 ditëve. Por u shfaq një thyer problem. Ata duhet të largohen në orë policore,...

COVID 19 MBI 1 4 MILION TË INFEKTUAR NË BOTË

COVID-19: MBI 1.4 MILION TË INFEKTUAR NË BOTË

para 12 orë - Klan Macedonia

Në botë, nga koronavirusi janë të infektuar mbi 1.4 milion njerëz, kurse kanë vdekur mbi 82 mijë. Nga fillimi I pandemisë, shënohet dita më tragjike në SHBA. Brenda një dite kanë vdekur 1736 persona. Në...

OBSH ENDE HERËT PËR LEHTËSIMIN E RESTRIKSIONEVE

OBSH: ENDE HERËT PËR LEHTËSIMIN E RESTRIKSIONEVE

para 12 orë - Klan Macedonia

Vendeve që mendojnë t’i lehtësojnë restriksionet të vendosura pas krizës me virusin korona, Organizata botërore e shëndetësisë u bën thirrje të mendojnë, sepse kundër pandemisë është e nevojshme përgjigje...

COVID 19 TURQIA NDIHMON VENDET E BALLKANIT

COVID-19: TURQIA NDIHMON VENDET E BALLKANIT

para 12 orë - Klan Macedonia

Aeroplani me ndihma mjekësore për Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi, Serbinë dhe Bosnjë e Hercegovinën për tu përballur me COVID-19 është nisur nga Turqia. Në Aeroportin e Shkupit, pasdite, Ambasadori I...

KOSOVË 184 TË INFEKTUAR SHËNOHET VIKTIMA E PESTË

KOSOVË: 184 TË INFEKTUAR, SHËNOHET VIKTIMA E PESTË

para 12 orë - Klan Macedonia

Edhe një person ka vdekur mbrëmë nga korovavirusi në Kosovë, duke e dërguar në 5 numrin e të vdekurve në këtë vend. Derisa numri I të infektuarve me koronavirus është rritur në 184. 49 pacientë janë duke...

HYJNË NË FUQI MASAT SHTESË PËR KUFIZIMIN E LËVIZJES

HYJNË NË FUQI MASAT SHTESË PËR KUFIZIMIN E LËVIZJES

para 13 orë - Klan Macedonia

Prej sot në ora 16.00 hyjnë në fuqi Masat shtesë për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve në pajtim me Vendimin për ndalesë për lëvizjen e qytetarëve në tërë territorin e shtetit, respektivisht për vazhdimin...

LEHTËSIME PËR BUJQIT DHE PERSONAVE ME AFTËSI TË KUFIZUARA

LEHTËSIME PËR BUJQIT DHE PERSONAVE ME AFTËSI TË KUFIZUARA

para 13 orë - Klan Macedonia

Lidhur me masat e reja qeveritare për kufizimin e lëvizjes, Ministria e Bujqësisë ka bërë një njoftim për t`I informuar bujqit dhe blegtorët për mënyrën e kryerjes së veprimtarive të tyre gjatë orës policore....

SHQIPËRI 17 RASTE TË REJA 400 TË INFEKTUAR

SHQIPËRI: 17 RASTE TË REJA, 400 TË INFEKTUAR

para 17 orë - Klan Macedonia

Kurba e të infektuarve në SARS COV 2 në vendin tonë ka pësuar një rritje ditën e sotme pasi janë shënaur 17 raste të reja. Në 24 orët e fundit janë testuar 236 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar...

LAJME NGA RAJONI MBETEN NË FUQI MASAT KUFIZUESE

LAJME NGA RAJONI: MBETEN NË FUQI MASAT KUFIZUESE

para 17 orë - Klan Macedonia

Sipas të dhënave të fundit, në Bosnjë e Hercegovinë rreth 800 njerëz  janë infektuar ndërsa 33 raportohen të jenë viktima të koronavirusit. Masat kufizuese të vetizolimit dhe karantinës të mbeten në fuqi....

HUSEINI NË KOHË PANDEMIE ROMËT TË HARRUAR

HUSEINI: NË KOHË PANDEMIE, ROMËT TË HARRUAR

para 17 orë - Klan Macedonia

Kryetari I Shoqatës për zhvillim Demokratik të Romëve “Dielli” Nezir Useini, në emisionin Happy Day,  në kuadër  të Ditës Ndëkombëtare të Romëve, bëri thirrje deri tek donatorët si dhe institucionet që...

 SHPËRTHEN SKANDALI NË FIFA  RYSHFET PËR KUPAT E BOTËS 2018 DHE 2022

“SHPËRTHEN” SKANDALI NË FIFA,  RYSHFET PËR KUPAT E BOTËS 2018 DHE 2022

para 17 orë - Klan Macedonia

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë akuzuar ditën e djeshme se Rusia dhe Katari kanë paguar ryshfet për të marrë të drejtat e pritjes së Kupës së Botës . Departamenti i Drejtësisë i SHBA. zbuloi një aktakuzë...

PARAGUAJ  PAS 32 DITË BURG LIROHET RONALDINJO

PARAGUAJ:  PAS 32 DITË BURG LIROHET RONALDINJO

para 17 orë - Klan Macedonia

Pas 32 ditësh në burgun e Paraguait, lirohet Ronaldinjo me të vëllain, paguan garanci 1.6 milionë dollarë Fituesi i Topit të Artë u arrestua së bashku me vëllain e tij, Roberto de Assis Moreira me dokumente...

SERBI NUK KA ZBRITJE TË NUMRIT TË TË INFEKTUARËVE

SERBI: NUK KA ZBRITJE TË NUMRIT TË TË INFEKTUARËVE

para një dite - Klan Macedonia

Numri i të infektuarve në Serbi nuk po zbret pasi janë shënuar edhe 247 persona dhe tri raste të vdekjes. Numri I viktimave është 61 kurse I të infekuarve 2447. Virusi korona është future edhe në shtëpitë...

FILIPÇE 29 RASTE TË REJA SHËNOHEN PESË VIKTIMA

FILIPÇE: 29 RASTE TË REJA, SHËNOHEN PESË VIKTIMA

para një dite - Klan Macedonia

Ditën Botërore të Shëndetësisë Spitali I Kumanovës është duke e kaluar me 18 punonjës shëndetësor të infektuar nga koronavirusi, me repart të përgjysmuar infektiv dhe me 80 persona të izoluar. Urimin që...

SHQIPËRIA DHE RMV ја NDËR VENDET ME KOHËZGJATJE BURGIMI MË TË LARTA NË EUROPË

SHQIPËRIA DHE RMV-ја NDËR VENDET ME KOHËZGJATJE BURGIMI MË TË LARTA NË EUROPË

para një dite - Klan Macedonia

Shqipëria renditet ndër shtetet me nivele shumë të larta burgosjesh për çdo 100.000 banorë. Ky është konkluzioni i raportit vjetor të Këshillit të Europës mbi statistikat penale për popullatën e burgjeve...

KF SHKËNDIJA NDIHMON SPITALIN KLINIK NË TETOVË

KF “SHKËNDIJA” NDIHMON SPITALIN KLINIK NË TETOVË

para një dite - Klan Macedonia

Në këto kohë të vështira kur pandemia e COVID-19 ka paralizuar pjesën më të madhe të të gjitha sferave në gjithë globin, futbolli nuk është përjashtim. KF Shkëndija ka ndihmuar Spitalin Klinik të Tetovës....

KLAN DEBAT PËRVOJAT ME COVID 19 NË EVROPË E SHBA

KLAN DEBAT: PËRVOJAT ME COVID-19 NË EVROPË E SHBA

para një dite - Klan Macedonia

Situata me koronavirus tashmë paraqitet e zymtë në gjithë botën. Spanja, Zvcira, Londra, Franca dhe SHBA ishin vendet me të cilët gazetari Seladin Xhezairi pati lidhje direkte me Skype në emisionin Klan...

HOTELIERËT 15 MIJË PUNËTORË JANË PUSHUAR NGA PUNA

HOTELIERËT: 15 MIJË PUNËTORË JANË PUSHUAR NGA PUNA

para një dite - Klan Macedonia

Pakoja e parë dhe e dytë e masave ekonomike të miratuara nga qeveria janë të papranueshme për sektorin e hotelierisë. Ata sot deklaruan se më nuk do të kërkojnë ndihmë nga qeveria sepse nuk janë të dobishme...

KUMANOVË 7 RASTE TË REJA ME COVID 19 DHE DY VIKTIMA

KUMANOVË: 7 RASTE TË REJA ME COVID-19 DHE DY VIKTIMA

para një dite - Klan Macedonia

Edhe 7 raste të reja të infektuar me COVID 19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e  Kumanovës duke e çuar në 129 në total numri e të prekurve. Për fat të keq janë regjistruar edhe dy...

MSH 29 RASTE TË REJA SHËNOHEN PESË VIKTIMA

MSH: 29 RASTE TË REJA, SHËNOHEN PESË VIKTIMA

para një dite - Klan Macedonia

Ministria e Shëndetësisë njofton se në Klinikën Infektive në Shkup kanë ndërruar jetë katër pacientë të prekur nga koronavirusi. Bëhet fjalë për një pacient 52 vjecar nga Kumanova, një paciente 65 vjecare...

ORA POLICORE VJEDHJET 103 RASTE NË 15 DITËT E FUNDIT

ORA POLICORE: VJEDHJET, 103 RASTE NË 15 DITËT E FUNDIT

para një dite - Klan Macedonia

Kur të gjithë janë nëpër shtëpitë e tyre, ky vjedhës e gjeti momentin adekuat për ta thyer dyqanin. Raste të tilla janë shpeshtuar në territorin e Qytetit të Shkupit pasi është vendosur ora policore. Sipas...

NUK ZBATOHET DISTANCA SOCIALE TOLLOVI PARA BANKAVE

NUK ZBATOHET DISTANCA SOCIALE, TOLLOVI PARA BANKAVE

para një dite - Klan Macedonia

Para bankave, atmosferë e njëjtë gati se cdo ditë. Radhë të gjata e kolona të qytetarëve duke pritur me orë të tëra për të ardhur në radhë nëpër sportele. Nuk po respektohen as edhe rekomandimet për disatncë...

KOSOVË KURTI COVID 19 PRIORITET I QEVERISË

KOSOVË: KURTI, COVID-19 PRIORITET I QEVERISË

para një dite - Klan Macedonia

Ndonëse po përballemi me pandeminë shërbimet komunale po vazhdojnë të funksionojnë . Ata pak qytetarët të cilët po kërkojnë shërbime në komunë të Prishtinë janë të pasiur me maska dhe dorëza. Në të kundërtën...

KLAN DEBAT SI TË MPOSHTET KJO FANTAZMË E SHEKULLIT

KLAN DEBAT: SI TË MPOSHTET KJO FANTAZMË E SHEKULLIT?

para një dite - Klan Macedonia

Të gjithë ngapak jemi vënë mes kudhrës e çekiçit: Nga bota, gjithandej po përhapet me shpjetësi të rrufeshme kjo fantazma e krizës së quajtur: pandemi e koronavirusit. për të folur për këtë situat në të...

INSPEKTORATI MBYLLEN 48 OBJEKTE HOTELERIKE

INSPEKTORATI: MBYLLEN 48 OBJEKTE HOTELERIKE

para një dite - Klan Macedonia

Vetëm gjatë fundjavës inspektorët kanë mbyllur 48 objekte hotelierike, kryesisht në vendbanimet rurale, që kanë punuar krahas ndalesës së rreptë për mposhtjen e krizës nga virusi korona në vend. Nga qytetarët...

COVID 19 BORIS XHONSON NË KUJDES INTENSIV

COVID-19: BORIS XHONSON NË KUJDES INTENSIV

para një dite - Klan Macedonia

Kryeministri i Britanisë Boris Xhonson prej mbrëmë është në repartin e kujdesit intensiv në një spital në Londër, pas përkeqësimit të simptomave nga Kovid 19. Menjëherë pas lajmit bursat në botë shënuan...

FIFA MERR VENDIM  PËR KONTRATAT E LOJTARËVE

FIFA MERR VENDIM – PËR KONTRATAT E LOJTARËVE

para një dite - Klan Macedonia

Grupi punues i FIFA-s, ku janë të përfshira klube, Shoqata e Klubeve Evropiane dhe Federatat anëtare, kanë arritur një numër të konkluzioneve, si për kontratat e futbollistëve dhe për afatet kalimtar,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK