http://kariera.mk
Mbyllën sezonin para kohe PSG ja luan miqësore në Francë me tifozë

Mbyllën sezonin para kohe, PSG-ja luan miqësore në Francë me tifozë

para 5 orë - Newsport

Franca ishte një nga kampionatet që u mbyll para kohe për shkak të pandemisë së Covid-19. Qeveria vendase mori vendim që mos të luhet futboll dhe Federata e zyrtarizoi. Çuditërisht ditën e nesërme PSG-ja...

VIDEO Dy penallti shpëtojnë Juventusin nga humbja Atalantës i ikën fitorja nga duart

VIDEO/ Dy penallti shpëtojnë Juventusin nga humbja, Atalantës i “ikën” fitorja nga duart

para 6 orë - Newsport

Është mbyllur në barazim 2-2 sfida mes Juventusit dhe Atalantas. Një ndeshje që prodhoi plotë 4 gola dhe dy penallti në favor të Juventusit. Fillimisht ishte Zapata që hapi siparin e golave në minutën...

 Kemi humbur besimin  Asion DAJA Duam Kupat e Evropës në renditje

“Kemi humbur besimin”, Asion DAJA: Duam Kupat e Evropës… në renditje

para 6 orë - Newsport

Është mbyllur 2-1 ndeshja mes Skënderbeut dhe Vllaznisë e zhvilluar në Korçë. Dueli ishte I vlefshëm për javën e 33-të të Superligës. Kanë qenë vendasit që kanë kaluar në avantazh me Gripshin në të 10...

 Nuk e mendova se topi do të shkonte në rrjetë  Vesel Limaj flet pas fitores ndaj Teutës Nuk dorëzohemi për titullin kampion Laçi dhe Bylisi mund të ndalin Tiranën

“Nuk e mendova se topi do të shkonte në rrjetë”, Vesel Limaj flet pas fitores ndaj Teutës: Nuk dorëzohemi për titullin kampion, Laçi dhe Bylisi mund të ndalin Tiranën

para 6 orë - Newsport

Kukësi arriti të merrte një fitore të rëndësishme 3-0 ndaj Teutës. Një ndeshje që prodhoi gjithçka, 3 gola, 3 kartona të kuq dhe një penallti që u humb nga Musolli. Një nga lojtarët më të mirë në fushë...

 Skënderbeu sot me dy fytyra  Ilir DAJA Partizani Jam në Korçë deri në fund të sezonit

“Skënderbeu sot me dy fytyra”, Ilir DAJA: Partizani? Jam në Korçë deri në fund të sezonit

para 6 orë - Newsport

Është mbyllur 2-1 ndeshja mes Skënderbeut dhe Vllaznisë e zhvilluar në Korçë. Dueli ishte I vlefshëm për javën e 33-të të Superligës. Kanë qenë vendasit që kanë kaluar në avantazh me Gripshin në të 10...

 Nuk meritonim asgjë më shumë sot  Edi Martini e ka me gjyqtarin Jorgji Është arrogant shpresoj që Kukësit të jetë i lodhur në Kupë

“Nuk meritonim asgjë më shumë sot”, Edi Martini e ka me gjyqtarin Jorgji: Është arrogant, shpresoj që Kukësit të jetë i lodhur në Kupë

para 6 orë - Newsport

Kukësi arriti të merrte një fitore të rëndësishme 3-0 ndaj Teutës. Një ndeshje që prodhoi gjithçka, 3 gola, 3 kartona të kuq dhe një penallti që u humb nga Musolli. Në fund të ndeshjes trajneri durrsak,...

LIVE I përhershmi Ronaldo Juventus vendos ekuilibrat

LIVE/ I përhershmi Ronaldo, Juventus vendos ekuilibrat

para 6 orë - Newsport

Juventus do të presë sot në orën 21:45 Atalantën, në sfidën e javës së 32-të të Serie A. Bardhezinjtë kanë mundësinë të shkëputen me 10 pikë nga ndjekësit më të afërte të Lazios, duke kapur titullin me...

 Më vjen keq që na ndëshkoi një shkodran  Hysen DEDJA e ka me gjykimin Nuk na japin penallti rasti i qartë

“Më vjen keq që na ndëshkoi një shkodran”, Hysen DEDJA e ka me gjykimin: Nuk na japin penallti, rasti i qartë

para 6 orë - Newsport

Është mbyllur 2-1 ndeshja mes Skënderbeut dhe Vllaznisë e zhvilluar në Korçë. Dueli ishte I vlefshëm për javën e 33-të të Superligës. Kanë qenë vendasit që kanë kaluar në avantazh me Gripshin në të 10...

VIDEO 3 gola dhe 3 kartona të kuq Kukësi shkërrmoq Teutën dhe i bën presion Tiranës

VIDEO/ 3 gola dhe 3 kartona të kuq, Kukësi “shkërrmoq” Teutën dhe i bën “presion” Tiranës

para 6 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 3-0 NDESHJA: Kukësi ka marrë një fitore të rëndësishme 3-0 ndaj Teutës në “Elbasan Arena”. Një 3 pikës që I afron edhe më shumë me Tiranën e vendit të parë pasi tashmë diferenca është 4 pikë....

 Shpresojmë që Tirana të ndalet  Shehi flet për titullin kampion Nuk është në dorën tonë sfida e Kupës do të jetë një tablo tjetër

“Shpresojmë që Tirana të ndalet”, Shehi flet për titullin kampion: Nuk është në dorën tonë, sfida e Kupës do të jetë një tablo tjetër

para 6 orë - Newsport

Kukësi arriti të merrte një fitore të rëndësishme 3-0 ndaj Teutës. Një ndeshje që prodhoi gjithçka, 3 gola, 3 kartona të kuq dhe një penallti që u humb nga Musolli. Në fund të ndeshjes për “Supersport”,...

VIDEO Skënderbeu merr fitore karakteri Vllaznia në tapetin e Korçës

VIDEO/ Skënderbeu merr fitore karakteri, Vllaznia në tapetin e Korçës

para 7 orë - Newsport

Skënderbeu 2 – 1 Vllaznia (Gripshi 10′, Pusi 90′ / Krymi 72′) NDESHJA/ Është mbyllur 2-1 ndeshja mes Skënderbeut dhe Vllaznisë e zhvilluar në Korçë. Dueli ishte I vlefshëm për javën e 33-të të Superligës....

VIDE0 3 gola dhe 3 kartona të kuq Kukësi shkërrmoq Teutën dhe i bën presion Tiranës

VIDE0/ 3 gola dhe 3 kartona të kuq, Kukësi “shkërrmoq” Teutën dhe i bën “presion” Tiranës

para 7 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 3-0 NDESHJA: Kukësi ka marrë një fitore të rëndësishme 3-0 ndaj Teutës në “Elbasan Arena”. Një 3 pikës që I afron edhe më shumë me Tiranën e vendit të parë pasi tashmë diferenca është 4 pikë....

LIVE Gabim dhe diagonale vrasëse  ndryshojnë shifrat në Skënderbeu  Vllaznia

LIVE/ Gabim dhe diagonale “vrasëse”, ndryshojnë shifrat në Skënderbeu – Vllaznia

para 7 orë - Newsport

Skënderbeu 1 – 1 Vllaznia (Gripshi 10′ / Krymi 72′) Kategoria Superiore – Java 33 – 20:45 Stadiumi Skënderbeu, Korçë Gjyqtar: Kridens Meta Formacionet: Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi,...

LIVE Juventus surprizohet në shtëpi Zapata nderon miqtë

LIVE/ Juventus surprizohet në shtëpi, Zapata nderon miqtë

para 7 orë - Newsport

Juventus do të presë sot në orën 21:45 Atalantën, në sfidën e javës së 32-të të Serie A. Bardhezinjtë kanë mundësinë të shkëputen me 10 pikë nga ndjekësit më të afërte të Lazios, duke kapur titullin me...

LIVE Musolli gabon nga penalltia Teuta ngelet me 9 lojtarë

LIVE/ Musolli gabon nga penalltia, Teuta ngelet me 9 lojtarë

para 7 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 3-0 Kategoria Superiore/ Java e 33-të Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper Trajner: Orges Shehi Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha,...

LIVE Dy kartona të verdhë brenda pak minutave Aleksi lë Teutën me 10 lojtarë

LIVE/ Dy kartona të verdhë brenda pak minutave, Aleksi lë Teutën me 10 lojtarë

para 7 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 3-0 Kategoria Superiore/ Java e 33-të Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper Trajner: Orges Shehi Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha,...

LIVE Portieri mban në lojë miqtë Vllaznia pretendon për 11 metërsh në Korçë

LIVE/ Portieri mban në lojë miqtë, Vllaznia pretendon për 11 metërsh në Korçë

para 7 orë - Newsport

Skënderbeu 1 – 0 Vllaznia (Gripshi 10′) Kategoria Superiore – Java 33 – 20:45 Stadiumi Skënderbeu, Korçë Gjyqtar: Kridens Meta Formacionet: Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi, Imami (Mara...

VIDEO Nuk lejohen në stadium tifozët në mbështetje të Skënderbeut ndaj Vllaznisë

VIDEO/ Nuk lejohen në stadium, tifozët në mbështetje të Skënderbeut ndaj Vllaznisë

para 7 orë - Newsport

Aktualisht është duke luajtur sfida e javës së 33-të të Kategorisë Superiore mes Skënderbeut dhe Vllaznisë. Pjesa e parë është mbyllur me fitoren e skuadrës vendase falë një goli të Gripshit në minutën...

LIVE Shtubina provon fluturimthi i dorëzuar gardiani Koliçi

LIVE/ Shtubina provon fluturimthi, i dorëzuar gardiani Koliçi

para 7 orë - Newsport

Skënderbeu 1 – 0 Vllaznia (Gripshi 10′) Kategoria Superiore – Java 33 – 20:45 Stadiumi Skënderbeu, Korçë Gjyqtar: Kridens Meta Formacionet: Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi, Imami (Mara...

VIDEO 3 gola për zonën Europiane Roma merr fitore të vyer në transfertë

VIDEO/ 3 gola për zonën Europiane, Roma merr fitore të vyer në transfertë

para 8 orë - Newsport

Është mbyllur 0-3 ndeshja e Serie A mes Brescia dhe Romës, e vlefshme për javën e 32-të të Serie A. Kryeqytetasit kanë treguar diktatin e tyre në këtë ndeshje, duke marrë tri pikë me vlerë në transfertë....

VIDEO Kukësi dhuron spektakël në pjesën e parë Teuta nuk gjuan asnjëherë portën

VIDEO/ Kukësi dhuron spektakël në pjesën e parë, Teuta nuk gjuan asnjëherë portën

para 8 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 3-0 Kategoria Superiore/ Java e 33-të Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper Trajner: Orges Shehi Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha,...

VIDEO Lojë me nerv 1 gol dhe dëmtime mbyllet pjesa e parë e Skënderbeu  Vllaznia

VIDEO/ Lojë me nerv, 1 gol dhe dëmtime, mbyllet pjesa e parë e Skënderbeu – Vllaznia

para 8 orë - Newsport

Skënderbeu 1 – 0 Vllaznia (Gripshi 9′) Kategoria Superiore – Java 33 – 20:45 Stadiumi Skënderbeu, Korçë Gjyqtar: Kridens Meta Formacionet: Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi, Imami (Mara...

LIVE  Shthuret mbrojtja e Teutës Cooper shënon edhe golin e 3 të

LIVE/ “Shthuret” mbrojtja e Teutës, Cooper shënon edhe golin e 3-të

para 8 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 3-0 Kategoria Superiore/ Java e 33-të Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper Trajner: Orges Shehi Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha,...

FOTO Firmosi për Kombëtaren e Azerbajxhanit presidenti Armand Duka me fjalë zemre për De Biasin

FOTO/ Firmosi për Kombëtaren e Azerbajxhanit, presidenti Armand Duka me “fjalë zemre” për De Biasin

para 8 orë - Newsport

Ganni De Biasi ka firmosur zyrtarisht me Kombëtaren e Azerbajxhanit. Ish-trajneri I Kombëtares shqiptare do të nisi kështu një aventurë të re në karrierën e tij. Lidhur me këtë zyrtarizim ka reaguar edhe...

LIVE Dy gola për 12 minuta Kukësi hedh në tapet Teutën

LIVE/ Dy gola për 12 minuta, Kukësi hedh në “tapet” Teutën

para 8 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 2-0 Kategoria Superiore/ Java e 33-të Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper Trajner: Orges Shehi Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha,...

LIVE Junior dridh Skënderbeun Vllaznia flirton me golin

LIVE/ Junior dridh Skënderbeun, Vllaznia “flirton” me golin

para 8 orë - Newsport

Skënderbeu 1 – 0 Vllaznia (Gripshi 9′) Kategoria Superiore – Java 33 – 20:45 Stadiumi Skënderbeu, Korçë Gjyqtar: Kridens Meta Formacionet: Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi, Imami, Daja,...

FORMACIONET Një shqiptar sfidon bardhezinjtë zbardhen rreshtimet e Juventus  Atalanta

FORMACIONET/ Një shqiptar sfidon bardhezinjtë, zbardhen rreshtimet e Juventus – Atalanta

para 8 orë - Newsport

Juventus do të presë sot në orën 21:45 Atalantën, në sfidën e javës së 32-të të Serie A. Bardhezinjtë kanë mundësinë të shkëputen me 10 pikë nga ndjekësit më të afërte të Lazios, duke kapur titullin me...

LIVE SUPEGOL në Elbasan Arena  zhbllokohet pas 5 miuntash lojë sfida Kukësi Teuta

LIVE/ SUPEGOL në “Elbasan Arena”, zhbllokohet pas 5 miuntash lojë sfida Kukësi-Teuta

para 8 orë - Newsport

Kukësi-Teuta 1-0 Kategoria Superiore/ Java e 33-të Kukësi: Xhika, Maliki, Teqja, Krasniqi, Kotobelli, Limaj, Musolli, Rroca, Abazaj, Ethemi, Cooper Trajner: Orges Shehi Teuta: Frasheri, Todorovski, Hoxha,...

LIVE Skënderbeu kërkon kthesën ndaj Vllaznisë nis ndeshja në Korçë

LIVE/ Skënderbeu kërkon kthesën ndaj Vllaznisë, nis ndeshja në Korçë

para 8 orë - Newsport

Skënderbeu 0 – 0 Vllaznia Kategoria Superiore – Java 33 – 20:45 Stadiumi Skënderbeu, Korçë Gjyqtar: Kridens Meta Formacionet: Skënderbeu: Koliçi, Pollozhani, Jashanica, Pëllumbi, Imami, Daja, Elezi, Dita,...

VIDEO Champions League në rrezik Chelsea hap fals ndaj Sheffield United

VIDEO/ Champions League në rrezik, Chelsea hap fals ndaj Sheffield United

para 9 orë - Newsport

Chelsea bën një hap fals ndaj Sheffield United duke mundur me rezultatin 3-0. Vendasit gjejnë mjaft shpejt golin e parë të ndeshjes që në minutën e 18-të me Mc Goldrick, ndërsa në minutën e 33-të Mc Burnie...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK