http://kariera.mk
Zaev takohet me zëvendëspresidentin amerikan ja porosia që vjen nga Washingtoni

Zaev takohet me zëvendëspresidentin amerikan, ja porosia që vjen nga Washingtoni

para 7 orë - InfoShqip

Porosi inkurajuese për Marrëveshjen e Prespës, ka marrë kryeministri Zoran Zaev nga nënpresidenti i SHBA-së Majk Pens në takimin e sotëm në Uashington. Siç shkroi Zaev në profilin e tij në Fejsbuk, Pens...

Rama deklarohet mbi korrigjimin e kufinjve

Rama deklarohet mbi korrigjimin e kufinjve

para 7 orë - InfoShqip

Kryeministri Rama duke folur në studion e “Opinion”, për çështjen e Kosovës e ka cilësuar këtë moment bisedimesh si historik. “Duhet të jemi shumë të matur dhe shumë të hapur për të gjithë opsionet. Duhet...

Bekim Jashari nuk i mban lotët gjatë fjalimit të Ali Ahmetit

Bekim Jashari nuk i mban lotët gjatë fjalimit të Ali Ahmetit

para 7 orë - InfoShqip

Drenasi sot ka bërë bashkë shumë fytyra të njohura publike. Arsyeja pse të gjithë sot u mblodhën në Drenas ishte pikërisht zbulimi i shtatores së heronjve të kombit Fehmi Lladrovci dhe Xhevë Krasniqi-LLadrovci....

Ja sa persona duhet të votojnë që referendumi të dalë i suksesshëm

Ja sa persona duhet të votojnë që referendumi të dalë i suksesshëm

para 9 orë - InfoShqip

Për të qenë referendumi i suksesshëm, do duhet që më 30 shtator të dalin në votim gjysma e numrit total të votuesve të regjistruar, plus një, respektivisht 903 169 votues. Gjysma e këtyre votuesve plus...

Shikoni si lëshohen nga aeroplani veturat ushtarake të SHBA së

Shikoni si lëshohen nga aeroplani veturat ushtarake të SHBA-së

para 9 orë - InfoShqip

Ky është momenti i pabesueshëm që shfaqë një avion amerikan duke lëshuar tetë vetura ushtarake nga një lartësi prej 1,500 metrave. Videoja shfaqë avionin duke u nisur nga baza ‘Joint’ në Charleston më...

Njihuni me hotelin ku një natë kushton 50 mijë euro

Njihuni me hotelin ku një natë kushton 50 mijë euro

para 9 orë - InfoShqip

Karaibet janë vendi me bregdetin ndoshta më të bukur në botë. Ky ishull është bërë i famshëm për pamjet përrallore që ka, për çka dhe vizitohet nga njerëzit që qarkullojnë shumë të ardhura. Një nga hotelet...

Edhe pse nuk u nominua Messi shkon në ceremoninë e Topit të Artë

Edhe pse nuk u nominua, Messi shkon në ceremoninë e Topit të Artë

para 9 orë - InfoShqip

Me vendimin e tij për të përcjellë mbrëmjen gala të FIFA-së të hënën, Lionel Messi ka treguar se është njëri prej lojtarëve më të mirë në botë. Argjentinasi nuk ishte përfshirë në listën e tre lojtarëve...

Prezantohet programi i ri ekonomik turk për vitet 2019 2021

Prezantohet programi i ri ekonomik turk për vitet 2019-2021

para 9 orë - InfoShqip

Është prezantuar programi i ri ekonomik i Turqisë i bazuar në tri baza themelore, në stabilizim, disiplinë dhe transformim, raporton Anadolu Agency (AA). Ministri i Thesarit dhe Financave i Turqisë, Berat...

Ky është plani i Serbisë për 10 komunat serbe në Kosovë

Ky është plani i Serbisë për 10 komunat serbe në Kosovë

para 9 orë - InfoShqip

Qeveria e Serbisë ka planifikuar të investojë miliona euro në komunat me shumicë serbe në Kosovë. Kjo është konfirmuar edhe gjatë vizitës së fundit të presidentit të Serbisë, Alekandër Vuciq në pjesën...

Ky është shteti me çmimet më të shtrejnta të cigareve në botë ja sa kushton një pako

Ky është shteti me çmimet më të shtrejnta të cigareve në botë, ja sa kushton një pako

para 10 orë - InfoShqip

Çmimi i cigareve në Australi nga 1 shtatori përsëri është rritur, për herë të dytë këtë vit. Një pako mesatare prej 25 cigareve në këtë vend është shtrenjtuar nga 25 në 28,25 deri 33,90 dollarë. Kjo do...

Kryeparlamentari i Shqipërisë Ruçi ka një thirrje për shqiptarët e Maqedonisë

Kryeparlamentari i Shqipërisë Ruçi ka një thirrje për shqiptarët e Maqedonisë

para 10 orë - InfoShqip

Kryetari i Parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi i ftoi shqiptarët në Maqedoni që në mënyrë masive të dalin dhe të votojnë “pro” në referendumin që do të mbahet më 30 shtator. Siç kishte vlerësuar në...

Profesori racist e sulmon nxënësen myslimane por shokët e klasës i japin një mësim të mirë

Profesori racist e sulmon nxënësen myslimane por shokët e klasës i japin një mësim të mirë

para 11 orë - InfoShqip

Si do të reagonit nëse profesori vjen në klasë dhe sulmon me nota raciste një shok apo shoqe të klasës, i cili nuk ka ngjyrën e trupit tuaj, nuk mendon dhe nuk vishet si ju? Kjo është pyetja, të cilës...

Haradinaj i a nxjerr sekretet Thaçit tregon bisedën me të Ja pse e përmend Thaçi Luginën më tregoi vetë

Haradinaj i’a nxjerr sekretet Thaçit, tregon bisedën me të: Ja pse e përmend Thaçi Luginën, më tregoi vetë

para 11 orë - InfoShqip

Njëri lider thotë se nëse ndodh shkëmbimi ose korrigjimi i kufirit Kosovë-Serbi do të ketë luftë, ndërsa tjetri thotë se kjo marrëveshje do të ndihmonte Kosovën drejt anëtarësimit në OKB dhe BE. Hashim...

Këto janë 7 mënyrat më të lehta për të emigruar në Kanada

Këto janë 7 mënyrat më të lehta për të emigruar në Kanada

para 11 orë - InfoShqip

Mënyrat më të thjeshta për të imigruar në Kanada janë të pranueshme për të gjithë njerëzit. Të jeni të pasur, të aftë ose artistë, këto janë mënyrat më të thjeshta. Të bëni investim në biznes dhe të krijoni...

Serbia në panik ja kush është zëvendësuesi i Mogherinit që i tremb serbët

Serbia në panik, ja kush është zëvendësuesi i Mogherinit që i tremb serbët

para 12 orë - InfoShqip

Lajm i keq për Serbinë, Kryeministri kroat Andrej Plenković, mund të zëvendësojë Federica Mogherini. Zagrebi ka përgatitur një kurth djallëzor për Beogradin në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian, shkruajn...

Me një pyetje djallëzore Presidenti Thaçi kërcënon Gjykatën Kushtetuese dhe rendin kushtetues

Me një pyetje djallëzore Presidenti Thaçi kërcënon Gjykatën Kushtetuese dhe rendin kushtetues

para 12 orë - InfoShqip

Në një dokument që e ka siguruar Gazeta Express, Presidenti Thaçi i ka dërguar një pyetje Gjykatës Kushtetuese, me anë të së cilës i ka kërkuar këtij institucioni që t’ia heqë qafe Kuvendin për marrëveshjet...

Perëndimi do e paguajë shtrejntë nëse e le Turqinë në dorë të Rusisë dhe Iranit

Perëndimi do e paguajë shtrejntë nëse e le Turqinë në dorë të Rusisë dhe Iranit

para 12 orë - InfoShqip

Marrëdhëniet midis dy vendeve arritën në pikën më të ulët kur presidenti Amerikan dyfishoi tarifat për çelikun dhe aluminin, si përgjigje ndaj refuzimit të Turqisë për të liruar Endrju Brunsonin, një prift...

Ligj i ri nga Merkel për emigracionin në fokus mjekët shqiptarë

Ligj i ri nga Merkel për emigracionin, në fokus mjekët shqiptarë

para 13 orë - InfoShqip

Kancelarja gjermane, Angela Merkel kërkon medoemos të ndryshojë fluksin migrator në vend nëpërmjet një ligji të ri për migracionin, me qëllimin e vetëm për ta bërë më të lehtë për të huajt që të gjejnë...

Del video e re ja veprimi i CR7 që e bëri të ndëshkohet

Del video e re, ja veprimi i CR7 që e bëri të ndëshkohet

para 13 orë - InfoShqip

Është publikuar video e re me pamje të qartë se çfarë ndodhi mbrëmë kur Ronaldo u ndëshkua me të kuq në fitoren e Juventusit ndaj Valencias në Ligën e Kampionëve. Video e publikuar shfaq qartë gjithë atë...

Pija magjike për flokët e thinjura nëse e përdorni siç duhet flokëve të thinjur i u kthehet ngjyra natyrale

Pija magjike për flokët e thinjura, nëse e përdorni siç duhet flokëve të thinjur i’u kthehet ngjyra natyrale

para 13 orë - InfoShqip

Kjo pije ka aftësinë për t’i kthyer flokët e thinjura në ngjyrën e tyre natyrale falë përbërësve të fuqishëm të cilët kanë përfitime të mrekullueshme shëndetësore. Për më tepër, kjo pije është gjithashtu...

Serbët të frikësuar dhe në panik Kadri Veseli po përgatitet për pushtimin e jugt të Serbisë

Serbët të frikësuar dhe në panik: Kadri Veseli po përgatitet për pushtimin e jugt të Serbisë

para 14 orë - InfoShqip

Serbët janë frikësuar dhe nuk e kanë pritur mirë deklaratën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, se nëse do të ketë lëvizje kufijve do ta marrim edhe Nishin pasi historikisht ka qenë i shqiptarëve....

Rrëfehet italiani që pushoi në Vlorë përshkruan më së miri huqet e shqiptarit

Rrëfehet italiani që pushoi në Vlorë, përshkruan më së miri ‘huqet’ e shqiptarit

para 14 orë - InfoShqip

Një turist italian ka zbuluar eksperiencën e tij në Shqipëri gjatë pushimi rreth një javor në Vlorë. Përveç se vlerëson ushqimin, detin dhe shpenzimet e ulëta për një italian, ai thotë se në kryqëzimet...

Haradinaj befason me deklaratën e tij O burrë ne i vjedhim shtetet tona

Haradinaj befason me deklaratën e tij: O burrë ne i vjedhim shtetet tona

para 15 orë - InfoShqip

Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë në një intervistë ka argumentuar kundër ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Bashkimin e Preshevës me Kosovën e ka quajtur përrallë pasi Serbia sipas...

Putin teston snajperin më të ri rus dëshmon veten se është profesionist në goditje vdekjeprurëse

Putin teston snajperin më të ri rus, dëshmon veten se është profesionist në goditje vdekjeprurëse

para 15 orë - InfoShqip

Vladimir Putin dëshmoi se është një vrasës vdekjeprurës, pas një videoje të Presidentit Rus që doli në të cilën ai shihet duke testuar një snajper. I forti i Kremlinit goditi kokën, mëlçinë dhe stomakun...

Haradinaj kërcënon me luftë Nëse lëvizin kufijtë do të kemi nevojë për çizme ushtarake përsëri

Haradinaj kërcënon me luftë! Nëse lëvizin kufijtë, do të kemi nevojë për çizme ushtarake përsëri!

para 16 orë - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se edhe diskutimi i “çështjes së kufijve të Kosovës” po kërcënon stabilitetin e rajonit, raportojnë mediat në Beograd deklaratën e kryeministrit. “Kufijtë...

Ndryshimi i kufinjve kundër edhe Spanja a do e njeh Kosovën nëse bën marrëveshje me Serbinë

Ndryshimi i kufinjve, kundër edhe Spanja, a do e njeh Kosovën nëse bën marrëveshje me Serbinë?

para 16 orë - InfoShqip

Spanja do ta njohë Republikën e Kosovës si shtet, në rast të arritjes së një marrëveshjeje përfundimtare ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Megjithatë, shteti spanjoll e kundërshton idenë e shkëmbimit...

Motra e Ronaldos Kartoni i kuq ishte turp i futbollit do t i paguajnë shtrenjtë lotët e vëllait tim

Motra e Ronaldos: Kartoni i kuq ishte turp i futbollit, do t’i paguajnë shtrenjtë lotët e vëllait tim

para 16 orë - InfoShqip

Motra e Cristiano Ronaldos ka thënë se kartoni i kuq ishte turpi i futbollit dhe sipas saj po duan të shkatërrojnë vëllanë e saj, por do të paguajnë një çmim të lartë për lotët e tij. Ylli i Juventusit...

Shekerinska Antarësimi në NATO dhe BE nuk ka ngjyra partiake

Shekerinska: Antarësimi në NATO dhe BE, nuk ka ngjyra partiake

para 17 orë - InfoShqip

LSDM në tubimin e mbrëmshëm në Eerodrom të Shkupit, përkujtoi qytetarët se dyert e BE-së dhe NATO-s, janë hapur për vendin, por i takon vendit të vendosë nëse do të kalojë apo jo këto dyer. Vendimi ëhstë...

Thaçi i përgjigjet troç Haradinajt Ti shko lufto me Serbinë unë se kam ndërmend

Thaçi i përgjigjet troç Haradinajt: Ti shko lufto me Serbinë, unë se kam ndërmend

para 17 orë - InfoShqip

Presidenti i Kosovës”>Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se kërkesën për bashkëngjitjen e Luginës në Kosovë e ka bërë vet Lugina. Ai thotë se po punon për të institucionalizuar këtë kërkesë, ndërkohë e...

Kurti Fjalimi i Vuçiqit ishte vajtues por kur vajton një njeri i fuqishëm situata është e rrezikshme

Kurti: Fjalimi i Vuçiqit ishte vajtues, por kur vajton një njeri i fuqishëm situata është e rrezikshme

para 18 orë - InfoShqip

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një postimi të plotë në Facebook ka hedhur një vështrim rreth vizitës së fundit të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Kosovë. “Fjalimi i Vuçiqit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK