http://kariera.mk
Krishtlindja e bekuar e Amit dhe Ermalit kjo është dhurata e veçantë që çifti mori nga Sia e vogël

Krishtlindja e bekuar e Amit dhe Ermalit, kjo është dhurata e veçantë që çifti mori nga Sia e vogël

më 12.2018 - Living

Në familjen Toska-Mamaqi duket se disa gjëra janë përcaktuar që në fillim, Ami është ajo që ‘’hesht’’ dhe që mundohet të mos lejojë shtypin rozë të fusë hundët në familjen e saj, kurse Ermali është ai...

Këto janë mënyrat më të thjeshta dhe natyrale për kujdesen e thonjve të dëmtuar

Këto janë mënyrat më të thjeshta dhe natyrale për kujdesen e thonjve të dëmtuar

më 12.2018 - Living

Pavarësisht nëse jeni të fiksuar apo jo për bërjen e manikyrit, nëse ju pëlqejnë thonjtë tuaj të gjatë apo të shkurtër, thonjtë e fortë dhe me shkëlqim gjithmonë duken bukur dhe tregojnë se jeni në shëndet...

Këto janë pjesët e trupit që nuk duhen larë shumë shpesh bëni kujdes sepse mund të sjellin probleme shëndetësore

Këto janë pjesët e trupit që nuk duhen larë shumë shpesh/ bëni kujdes sepse mund të sjellin probleme shëndetësore

më 12.2018 - Living

Disa pjesët të trupit nuk duhet të jenë të pastra me patjetër. Ju do të shikoni dhe ndjeheni më mirë nëse i lani këto pjesë më rrallë (ose kurrë!). Veshët: Dylli në të vërtetë pastron veshët tuaj duke...

Duke filluar nga janari gratë shtatzëna duhet të bëjnë këtë analizë në të kundërt rrezikojnë të humbasin lejen e lindjes

Duke filluar nga janari gratë shtatzëna duhet të bëjnë këtë analizë, në të kundërt rrezikojnë të humbasin lejen e lindjes

më 12.2018 - Living

Duke filluar nga janari i vitit 2019-të, të gjitha gratë shtatzëna në Shqipëri do të duhet të kryejnë testin e HIV-it në qendrat e shëndetit të gruas, për të parandaluar transmetimin e sëmundjes se tek...

Arsyeja përse NUK duhet të postoni kurrë foto të fëmijëve në rrjetet sociale

Arsyeja përse NUK duhet të postoni kurrë foto të fëmijëve në rrjetet sociale

më 12.2018 - Living

Të postosh foton e një të porsalinduri në rrjetet sociale nuk është e sigurt e megjithatë prindërit vazhdojnë ta bëjnë këtë gjë. Ndoshta “pa dëshirën” e fëmijëve , familjarët priren të postojnë çdo gjë...

Pini ketë lëng çdo darkë dhe do të shpëtoni njëherë e mirë nga dhjami në zonën e barkut

Pini ketë lëng çdo darkë dhe do të shpëtoni njëherë e mirë nga dhjami në zonën e barkut

më 12.2018 - Living

Nëse do të kishit një dëshirë dhe do t’ja u plotësonin, çfarë do të ishte? Pasuri pa kufi? Paqe në botë? E dimë të gjithë që këto janë paksa të pamundura, por ajo që mund të  dëshironi dhe ne ja u zgjidhim...

«Nuk hanë mirë flenë më pak se 8 orë dhe i diagnostikojnë me ADHD» çfarë po ndodh me fëmijët

«Nuk hanë mirë, flenë më pak se 8 orë dhe i diagnostikojnë me ADHD» çfarë po ndodh me fëmijët

më 12.2018 - Living

Vetë nga natyra, fëmijët janë të shkathët, kureshtarë e çapkënë, por disa janë më shumë hiperaktivë nga të tjerët. Por në këtë rast fëmija vuan nga një çrregullimin, njohur ndryshe si ADHD dhe në SHBA...

Si të mësoheni të qëndroni për një kohë të gjatë mbi takat 12 she 10 truke

Si të mësoheni të qëndroni për një kohë të gjatë mbi takat 12-she/ 10 truke

më 12.2018 - Living

Me hir a me pahir, për të gjitha ne takat janë simbol i feminilitetit. I admirojmë nëpër vitrina, nëpër faqe revistash, në portale interneti, por dhe në këmbët e koleges tek tryeza ngjitur. Dhe kur taka...

Studiuesit tregojnë ushqimet që duhet të hani në darkë dhe cilat duhet të shmangni

Studiuesit tregojnë ushqimet që duhet të hani në darkë dhe cilat duhet të shmangni

më 12.2018 - Living

Të gjithë e kemi dëgjuar shpesh fjalinë: "Mos hani pas orës 6 të pasdites". Ky rregull ka shpjegime të ndryshme dhe një nga ato, ai kryesori thotë se të gjitha ushqimet që hani pas orës 6 kthehen në yndyrë...

Kjo ishte surpriza më e bukur e Krishtlindjes që Kate i bëri vajzës së saj

Kjo ishte surpriza më e bukur e Krishtlindjes që Kate i bëri vajzës së saj

më 12.2018 - Living

Princesha Charlotte mungoi në festën e organizuar për krishtlindje në pallatin mbretëror Kensington, sepse ishte në shkollë. Si shpërblim Kate Middleton bashkë me vajzën e saj dolën në një ekskursionin...

Pikat e zeza në xhamat e makinës janë aty për t ju mbrojtur zbuloni funksionin e tyre

Pikat e zeza në xhamat e makinës janë aty për t’ju mbrojtur/ zbuloni funksionin e tyre

më 11.2018 - Living

Ju ndoshta nuk keni menduar shumë për modelin e pikave të zeza pak në skajet e makinave dhe dritareve të autobusëve. Sigurisht janë pjesë të pamjes por e keni menduar ndonjëherë nqs kanë ndonëj funksion?!...

Një lodhje e pakuptimtë mund të vijë si pasojë e këtyre veprimeve

Një lodhje e pakuptimtë mund të vijë si pasojë e këtyre veprimeve

më 11.2018 - Living

Ju mund të mendoni se shpesh ndjesia e lodhjes vjen nga një ditë shumë e zënë, por arsyeja e vërtetë që mund të jeni të lodhur mund të jetë një nga këto probleme shëndetësore të mëposhtme: Jeni anemikë:...

Tani çdo grua mund të jetë një princeshë e vërtetë Ekspertët e imazhit tregojnë rregullat që duhet të ndiqni

Tani çdo grua mund të jetë një princeshë e vërtetë/ Ekspertët e imazhit tregojnë rregullat që duhet të ndiqni

më 11.2018 - Living

Bashkëshortet e trashëgimtarëve të fronit britanik, Kate dhe Meghan, magjepsën botën me bukurinë e tyre dhe nuk është për t'u habitur që ka pasur shumë kurse të ndryshme të cilat shërbenin për t’i mësuar...

Ndiheni të përgjumur gjatë ditës Arsyeja mund të jete e lidhur me këtë semundje

Ndiheni të përgjumur gjatë ditës? Arsyeja mund të jete e lidhur me këtë semundje

më 11.2018 - Living

Nëse jeni të privuar nga gjumi, i cili mund t’ju shfaqet në shumë mënyra, si p.sh kur jeni në zyrë dhe shtriheni në tavolinën sikur jeni duke “lexuar”, ose në shkollë, kur sapo jeni zgjuar nga gjumi dhe...

8 simptomat paralajmëruese të kancerit të vezoreve që nuk duhet t i injoroni kurrë

8 simptomat paralajmëruese të kancerit të vezoreve që nuk duhet t'i injoroni kurrë

më 10.2018 - Living

Një nga arsyet përse kanceri i vezoreve diagnostikohet kaq vonë kanë të bërë me hapësirën që zë në stomak dhe pjesën pelvike. Ka mjaftueshëm hapësirë për organet që të lëvizin ndërkohë që masa tumorale...

Truke të vogla rreth tualetit që do t ju ndryshojnë jetën nxitoni për t i provuar

Truke të vogla rreth tualetit që do t’ju ndryshojnë jetën/nxitoni për t'i provuar

më 10.2018 - Living

Çdo vajzë dëshiron të jetë e bukur dhe ne përdorim miliona truket për të qëndruar të reja dhe të freskëta. Këto truke nuk dueht të jenë të ndërlikuara gjithmonë! Më poshtë mund të provoni disa nga këto...

Merret vendimi rreth ndryshimit të orës ja ç do të ndodhë të dielën e fundit të tetorit

Merret vendimi rreth ndryshimit të orës, ja ç'do të ndodhë të dielën e fundit të tetorit

më 10.2018 - Living

Ka shumë mundësi që, së shpejti, ora të mos ndryshojë më në prag pranvere apo vjeshtë pasi Parlamenti Evropian e hodhi si propozim, por vetëm këtë javë eurodeputetët kanë marrë vendimin. Duke filluar nga...

Si të rrisni qerpikët brenda 5 sekondave çfarë duhet të bëni para se t i lyeni me rimel

Si të rrisni qerpikët brenda 5 sekondave/ çfarë duhet të bëni para se t'i lyeni me rimel

më 10.2018 - Living

Vetullat janë kornizë e fytyrës, por mos të harrojmë se dhe qerpikët nuk janë më pak të rëndësishëm. Nëse këta të fundit nuk i keni të gjatë e të dendur, zgjidhja është e thjeshtë: JO, nuk janë qerpikët...

Glicamia e lartë paralajmëron diabetin  5 mënyra si të parandaloni këtë sëmundje

Glicamia e lartë paralajmëron diabetin , 5 mënyra si të parandaloni këtë sëmundje

më 10.2018 - Living

Mënyra e të ushqyerit është padyshim një nga armët më të forta në përballjen me diabetin. Zgjedhjet ushqimore që ju bëni janë vendimtare për nivelin e sheqerit në gjak. Por një dietë universale që të vlejë...

Këto janë paralajmërimet e thonjve për shëndetin tonë

Këto janë paralajmërimet e thonjve për shëndetin tonë

më 10.2018 - Living

Ndryshimi i ngjyrës apo i përbërjes së thonjve tuaj mund të jetë një shenjë që diçka nuk po funksionon. Mishrat e fryrë të thonjve: shpesh është shenjë e një sëmundjeje serioze në lidhje me zemrën dhe...

Për të gjithë manjakët e dhëmbëve mos i fusni në gojë këto ushqime dhe objekte

Për të gjithë “manjakët” e dhëmbëve/ mos i fusni në gojë këto ushqime dhe objekte

më 10.2018 - Living

Dentistët shpesh kanë klientë të cilët ankohen për thyerje të dhëmbëve prej ushqimeve apo objekte të ndryshme. Për këtë arsye ato kanë dhënë disa këshilla se çfarë duhet të kemi kujdes për ti ruajtur dhëmbët...

Jeni të mërzitur se nuk e keni gjetur ende shpirtin binjak Këto janë 5 pyetjet që duhet ti bëni vetes

Jeni të mërzitur se nuk e keni gjetur ende shpirtin binjak? Këto janë 5 pyetjet që duhet ti bëni vetes

më 10.2018 - Living

Nëse ke kërkuar dashurinë e vërtetë dhe nuk ke patur fat, ka disa pyetje të cilat mund ti japin përgjigje për të kuptuar arssyene vërtetë. Sa më shumë e njihni veten, aq më shumë mund të shfaqni atë dhe...

Kivanc Tatlitug dhe Elcin Sangu vijnë si një çift i dashuruar në serialin e ardhshëm dhe fansat nuk mund të ishin më të lumtur

Kivanc Tatlitug dhe Elcin Sangu vijnë si një çift i dashuruar në serialin e ardhshëm dhe fansat nuk mund të ishin më të lumtur

më 10.2018 - Living

Elcin Sangu do të jetë partnerja e re e Kivanc Tatlitug. Pas shumë audicionesh, mediat turke njoftuan se Elcin do të interpretojë në të njëjtën serial përkrah Tatlitug. Fillimisht u diskutua për Neslihan...

Melek i jep fund beqarisë kush është mashkulli që i vodhi zemrën aktores turke

Melek i jep fund beqarisë, kush është mashkulli që i vodhi zemrën aktores turke?

më 9.2018 - Living

Të gjithë e pëlqyen aktoren turke, Bensu Soral në rolin e Melekut në serialin “I infiltruari”, që u transmetua pak kohë më parë në televizionet shqiptare dhe mbërtheu shumë njerëz para ekranit. Këtë fundjavë...

6 metoda natyrale për të pastruar zorën e trashë dhe humbur peshë brenda pak kohësh

6 metoda natyrale për të pastruar zorën e trashë dhe humbur peshë brenda pak kohësh

më 9.2018 - Living

E kishit menduar ndonjëherë që nëpërmjet jashtëqitjes mund të humbisni peshë dhe t’i bëni zorrës së trashë një nder të madh? Mund të mendoni se kjo fjali është qesharake, por është krejt e kundërta pasi...

1001 problemet që vetëm gratë me gjoks të madh mund t i kuptojnë

1001 problemet që vetëm gratë me gjoks të madh mund t’i kuptojnë

më 9.2018 - Living

Shumica prej jush duan një gjoks të madh dhe përdorin cdo truk, cdo opsion për t'ja arritur qëllimit. Por mos kujtoni se kjo që ju e mendoni për një cilësi të mirë është gjithmonë kështu! Më poshtë do...

Përse nuk duhet të blini kurrë parfum pa e provuar në lëkurë ja sekretet që i dinë vetëm ekspertët

Përse nuk duhet të blini kurrë parfum pa e provuar në lëkurë/ ja sekretet që i dinë vetëm ekspertët

më 9.2018 - Living

Thuhet se një parfum tregon shumë për personalitetin, ndaj gjithësecili prej nesh e zgjedh këtë të fundit në varësi të karakterit (ndonëse nuk e kupton). Fragrancat kategorizohen në bazë të “notave”, të...

Nuk e teproni me ushqimin dhe prapë shëndosheni Këtu janë gjashtë arsyet e çuditshme

Nuk e teproni me ushqimin dhe prapë shëndosheni? Këtu janë gjashtë arsyet e çuditshme

më 9.2018 - Living

Ngrënia pa kriter nuk është ndër arsyet e vetme përse një person shton peshë. Kur të mësoni sesa shkaqe të tjera fshihen pas kilogramëve të tepërt do të çmitizoni dietat dhe do të përqafoni një stil të...

Horoskopi i dashurisë zbuloni cila shenjë është gjysma juaj më e mirë

Horoskopi i dashurisë, zbuloni cila shenjë është gjysma juaj më e mirë

më 9.2018 - Living

Ju është thënë, ju me shumë mundësi e dini, por ne po jua themi sërish: mos ndërmerrni asnjë veprim në jetë pa hedhur fillimisht sytë nga horoskopi. Yjet nuk gabojnë, ndaj nëse jeni në kërmin të shpirtit...

Tension i lartë fryrje barku Ja frutat dhe perimet që veprojnë si diuretikë natyralë

Tension i lartë, fryrje barku? Ja frutat dhe perimet që veprojnë si diuretikë natyralë

më 9.2018 - Living

Diuretikët (qofshin medikamente apo ushqime) ndihmojnë trupin tuaj të eleminojë kripën dhe ujin e tepërt kryesisht duke stimuluar veshkat të lirojnë natriuimin përmes urinës. Pasi uji filtrohet nga gjaku...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK