http://kariera.mk
Ora që bllokoi Shqipërinë protesta 60 minutëshe e opozitës

Ora që bllokoi Shqipërinë, protesta 60-minutëshe e opozitës

i ri - Flaka

Opozita doli të hënën për një orë nga çadra e protestës përpara Kryeministrisë dhe bllokoi hyrje-daljet e kryeqytetit në një akt të mosbindjes civile. Në diten e 66-të të protestës, kërkesa e opozitës...

Talat Xhaferi Kuvendin nuk do ta dërgojë as në Tiranë e as në Prishtinë

Talat Xhaferi: Kuvendin nuk do ta dërgojë as në Tiranë e as në Prishtinë

para 11 minutave - Flaka

Deputeti nga rradhët Bashkimit Demokratik për Integirn, Talat Xhaferi ka reaguar pas sulmeve të njëpasnjëshme kundër tij nga deputetët e VMRO-së. Xhaferi tha se nuk ka ardhur nga Marsi, por ka qenë ministër...

Thaçi Be ja ta trajtojë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran

Thaçi: Be-ja ta trajtojë Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran

para 36 minutave - Flaka

Presidenti Thaçi ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të Komisionerit për zgjerim të BE-së, Johannes Hahn, që i kishte dhënë pas takimit me shefin e diplomacisë serbe, Ivica Daçiqin. Presidenti Thaçi me...

Tetovari ia vë flakën veturës së personit me të cilin kishin llogari pambyllura

Tetovari ia vë flakën veturës së personit me të cilin kishin llogari pambyllura

para 46 minutave - Flaka

Sektori për punë të Brendshme, Tetovë ka ngritur padi penale kundër V.S, 29-vjeçar, për shkak se dyshohet se ka kryer veprën “shkaktar i rrezikut të përgjithshëm” . I dyshuari më datën më shtat mars të...

1 dhe 24 maji janë zyrtarisht ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë

1 dhe 24 maji janë zyrtarisht ditë jo pune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë

para një ore - Flaka

Edhe java e ardhëshme do të jetë me fundjavë të vazhdueshme sepse 1 maj (e hënë) do të jetë ditë jo pune për të gjithë qytetarët e vendit, ndërsa. 24 maji (e mërkurë) Dita e e Iluministëve Mbarëslloven,...

K K Asiart nga Gostivari vazdhon me sukseset e rradhës fiton 10 medalje

K.K Asiart nga Gostivari vazdhon me sukseset e rradhës, fiton 10 medalje

para një ore - Flaka

Klubi Karatesë Asiart-Gostivar morri pjesë në turneun ndërkombëtar “Kërçova Open 2017″ me 13 garues, ku gjithsejt fituan 10 medalje, 1 të artë, 2 të argjenta dhe 7 të bronztë. Sara Idrizi u stolis me medalje...

Paralajmërohen protesta nga ana e bujqive për shkak të vonesave të subvencioneve

Paralajmërohen protesta nga ana e bujqive për shkak të vonesave të subvencioneve

para një ore - Flaka

Bujqit nesër do të dalin në protesta për shkak të mos-pagesës së 90 milion eurove subvencione nga ana e shtetit. Nga ministria e bujqësisë thonë se para ka por se pengesat për mos-pagesën kanë të bëjnë...

VMRO ja dënon rishfaqjen e dronit me Shqipërinë Etnike akuza ndaj LSDM së

VMRO-ja dënon rishfaqjen e dronit me Shqipërinë Etnike, akuza ndaj LSDM-së

para një ore - Flaka

VMRO-ja me anë të një konference për shtyp ka dënuar incidentin gjatë ndeshjes në Çair të Shkupit, midis ekipeve të futbollit Shkupi dhe Vardari ku u shfaq përsëri droni me hartën e “Shqipërisë Etnike”,...

Vazhdojnë edhe sot protestat e iniciativës qytetare Për Maqedoni të përbashkët

Vazhdojnë edhe sot protestat e iniciativës qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”

para një ore - Flaka

Më pak se dy muaj, tentativat e LSDM-së dhe partive shqiptare politike që të formojnë qeverinë e re reformuese, hasin në pengesa të mëdha falë protestave të kësaj iniciative. Protestat vazhdojnë edhe sot...

Rihapet La liga Barça fiton në munitën e fundit në El Clasico ndaj Realit

Rihapet La liga, Barça fiton në munitën e fundit në “El Clasico” ndaj Realit

para 2 orë - Flaka

El Clasico e ka një fitues dhe ai është Lionel Mesi, që derdhi gjak në fushë për të mundur Realin e Madridit e për t’i dhënë Barcelonës një mundësi në La Liga, me dygolëshin e tij duke ngrirë të pranishmit...

Deponia në Strugë paralajmërohen protesta

Deponia në Strugë, paralajmërohen protesta

para 4 orë - Flaka

Nëse deri më 4 maj nuk ka zgjidhje konkrete për deponinë në Strugë, nga iniciativa qytetare “Mjaft Është”, paralajmërojnë bllokimin e rrugës që çon drejt deponisë . Nga ana tjetër, Komisioni të cilin e...

Hahn kërkon format të ri të bashkëpunimit me Turqinë

Hahn kërkon “format të ri të bashkëpunimit” me Turqinë

para 4 orë - Flaka

Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn ka thënë se Bashkimi Evrpian dhe Turqia duhet të nisin diskutimet “për një format të ri të bashkëpunimit”. Hahn u tha gazetarëve në Bruksel se fitorja e presidentit...

Suedi Arrestohet i dyshuari i dytë për sulmin me kamion

Suedi: Arrestohet i dyshuari i dytë për sulmin me kamion

para 4 orë - Flaka

Policia suedeze ka arrestuar personin e dytë të dyshuar të sulmit me kamion të 7 prillit, ku u vranë 4 persona dhe u plagosën 15 të tjerë. Zëdhënësi i Policisë, Simon Bynert ka tëhnë sot se një i dyshuar...

Tre vende do të marrin vaksinën e parë kundër malaries

Tre vende do të marrin vaksinën e parë kundër malaries

para 4 orë - Flaka

Vaksina e parë në botë kundër malaries do të dërgohet në tre vende: Gana, Kenia dhe Malavi, nisur nga viti 2018. Vaksina RTS,S trajnon sistemin imunitar për të sulmuar parazitin e malaries, i cili përhapet...

Debat nga seanca konstituive e Parlamentit

Debat nga seanca konstituive e Parlamentit

para 4 orë - Flaka

Deputeti nga koalicioni i partive me LSDM-në, Pavle Bogoevski , gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Maqedonisë gjatë seancës konstituive për zgjedhjen e kreut të parlamentit, ka thënë se në Maqedoni nuk...

Shkupjani është ther me thikë në vëllai i tij

Shkupjani është ther me thikë në vëllai i tij

para 4 orë - Flaka

Shkupjani është ther me thikë në vëllai i tij gjatë mbrëmjes së djeshme. Sipas MPB, përcjell SHENJA, ngjarja na ndodhur rreth orës 22:42 të ditës së djeshme. Denoncimi është bërë nga Spitali “8 Shtatori”,...

Policia ka ngritur shtatë kallëzime penale për vrasjen e 17 vjeçarit nga Saraji

Policia ka ngritur shtatë kallëzime penale për vrasjen e 17-vjeçarit nga Saraji

para 4 orë - Flaka

Policia ka ngritur shtatë kallëzime penale për vrasjen e 17-vjeçarit nga Saraji dhjetë ditë më parë. Sipas MPB-së, përcjell SHENJA, padi penale është ngritur kundër A.E (18), Xh.S (18), një gjashtëmbëdhjetë...

 Megjashi  21 mijë akuza për shkelje të të drejtave të fëmijëve

“Megjashi”, 21 mijë akuza për shkelje të të drejtave të fëmijëve

para 4 orë - Flaka

Në 25 vjetorin e themelimit, Ambasada e pare për fëmijë, “Megjashi”, prezentoi punën e saj në mbrojtje të të drejtave të fëmijëve. Puna e kësaj ambasade nuk ka qenë e lehtë. Janë 21 mijë ankesa gjatë këtyre...

Dekreti i Presidentit Ramush Haradinaj merr shtetësinë shqiptare

Dekreti i Presidentit, Ramush Haradinaj merr shtetësinë shqiptare

para 4 orë - Flaka

Edhe pse Ramush Haradinaj është ende në Francë, në pritje të vendimit të gjykatës për ekstradimin ose jo të tij në Serbi, nga Tirana vijnë lajme të mira për familjen Haradinaj. Presidenti i Republikës,...

Vazhdojnë sulmet e regjimit të Asadit ndaj civilëve

Vazhdojnë sulmet e regjimit të Asadit ndaj civilëve

para 4 orë - Flaka

Pesë civilë kanë humbur jetën si pasojë e disa sulmeve ajrore të regjimit të Bashar Asadit në Siri në rajonin e rrethuar Hola që gjendet në afërsit të qytetit Homs në pjesën qendrore të vendit, raporton...

Aksident lëndohen pesë ushtarë të ARM së

Aksident, lëndohen pesë ushtarë të ARM-së

para 5 orë - Flaka

Pesë ushtarë të Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë janë lënduar në një aksiden komunikacioni që ka ndodhur sot në autostradën Veles-Shkup Siç informojnë nga MPB-ja, rasti kandodhur në ora 12:30 në afërsi...

Deputetët pas marrjes së mandatit harrojnë qytetarët

Deputetët pas marrjes së mandatit harrojnë qytetarët

para 4 orë - Flaka

Edhe pse deputetët pretendojnë se iu përgjigjen kërkesave të qytetarëve dhe se janë të hapur ndaj tyre, hulumtimet dëshmojnë të kundërtën. Sipas Institutit për demokraci, shumica e qytetarëve vlerësojnë...

Shilegov LSDM nuk do të pranojë takim të ri liderësh

Shilegov: LSDM nuk do të pranojë takim të ri liderësh

para 5 orë - Flaka

Deputeti i LSDM-së Petre Shilegov në një konferencë për shtyp ka përsëritur qëndrimin e partisë së tij se shumica e re parlamentare shumë shpejtë do të marrë përgjegjësinë për zhbllokimin e Kuvendit. Shilegov...

Shilegov thotë se DAP i për të nëntën herë kontrollon pronësinë e tij

Shilegov thotë se DAP-i për të nëntën herë kontrollon pronësinë e tij

para 5 orë - Flaka

Deputeti dhe zëdhënësi i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë (LSDM), Petre Shilegov ka treguar se Drejtoria e të Ardhurave Publike (DAP) për herë të nëntë hetoi të dhënat për gjendjen pronësore të tij,...

Ahmeti Partitë maqedonase frikësohen nga ndonjë hakmarrje eventuale

Ahmeti: Partitë maqedonase frikësohen nga ndonjë hakmarrje eventuale

para 5 orë - Flaka

Lideri I BDI-së Ali Ahmeti, edhe një herë ka deklaruar se dy partitë maqedonase, duhet të lënë anash interest partiakë, e të mendojnë për të ardhmen e vendit. Shqiptarët e bënë punën e tyre, siguruan shumicën...

Bastore e pa licencuar Policia ia konfiskon të gjitha aparatet

Bastore e pa licencuar, Policia ia konfiskon të gjitha aparatet

para 5 orë - Flaka

Në një kontroll e kryer mbrëmë rreth orës 22 nga zyrtarët e Departamentit të Punëve të Brendshme Tetovë-Stacionin Policor Gostivar, në një bastore sportive “C-Sport” e vendosur në rrugën “201” në Gostivar,...

Përgjimet masovike PSP sot hyri në Telekom  FOTO

Përgjimet masovike, PSP sot hyri në Telekom | FOTO

para 5 orë - Flaka

Prokuroria Publike speciale (PSP) sot hyri në Telekom. Ky hap vjen pas katër përpjekjeve për të marrë urdhëresë gjyqësore për kontroll në suaza të dy hetimeve në lidhje me përgjimet masovike nga vitit...

Rama Pres opozitën në dialog  VIDEO

Rama: Pres opozitën në dialog | VIDEO

para 6 orë - Flaka

Kryeministri Edi Rama ishte në Parkun Arkeologjik të Apolonisë, ku foli edhe për protestën e opozitës që bllokoi rrugët. Ai tha se e pret opozitën në tryezën e bisedimeve dhe se është koha për të zhbllokuar...

Protesta e opozitës Basha Të bashkuar për zgjedhje të lira e të ndershme

Protesta e opozitës, Basha: Të bashkuar për zgjedhje të lira e të ndershme

para 6 orë - Flaka

Partia Demokratike bllokoi sot akset nacionale si dhe disa rrugë kryesore në Tiranë. Protesta nisi në orën 11:00, për të vijuar deri në orën 12:00, siç ishte lajmëruar nga organizatorët. Qendra e protestës...

Bota po armatoset Vjet u shpenzuan 1 686 mld USD

Bota po armatoset. Vjet u shpenzuan 1.686 mld USD

para 6 orë - Flaka

“Bota ka rritur shpenzimet për armatimin, ndërsa diplomacia po tërhiqet”, thotë në studimin e tij të fundit Instituti Ndërkombëtar i Kërkimeve të Paqes, me seli në Stokholm. Raporti tregon se shpenzimet...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK