http://kariera.mk
Zgjedhjet e parakohshme parlamentare para pasqyrës së koalicioneve eventuale

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare, para pasqyrës së koalicioneve eventuale

para 4 orë - Flaka

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare, pritet të sjellin formimin e koalicioneve parazgjedhore tek blloku politik shqiptar në RMV. Bashkëpunimet ndërpartiake deri diku janë paralajmëruar dhe janë të njohura...

Rasti Almiri  lënda dërgohet përsëri në Gjykatën e Apelit

Rasti “Almiri”, lënda dërgohet përsëri në Gjykatën e Apelit

para 4 orë - Flaka

Alsat jo zyrtarisht mëson se në Gjykatën e Apelit kanë mbërritur ankesat e palëve në rastin e Almir Aliut. Ditëve në vijim pritet që Këshilli i Gjykatësve të caktojë seancën publike në të cilën do të shqyrtohen...

MASH i pret përgjigje nga SASHK u për 10  të ofruara për pagat në arsim

MASH-i pret përgjigje nga SASHK-u për 10 % të ofruara për pagat në arsim

para 4 orë - Flaka

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi deklaroi se e pret përgjigjen nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SASHK) për propozimin që pagat në arsim të rriten për 10 për qind nga prilli i...

Me rritjen e pagës minimale të rritet edhe fuqia punëtore

Me rritjen e pagës minimale, të rritet edhe fuqia punëtore

para 5 orë - Flaka

Afaristët në Maqedoninë e Veriut, theksojnë se rritja e pagës minimale është mëse e nevojshme për të mbajtur në vend krahun e punës, megjithëse theksojnë se me shumë rëndësi është që sa më parë në politikat...

Senati amerikan ratifikon Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO

Senati amerikan ratifikon Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO

para 5 orë - Flaka

Senati amerikan ka miratuar Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në NATO. Sipas rezultateve të publikuara, 84 senatorë kanë votua “për”, vetëm dy senatorë, respektivisht, një nga Juta dhe...

Euro integrimet flasin liderët e grupeve më të mëdha politike në PE

Euro integrimet, flasin liderët e grupeve më të mëdha politike në PE

para 5 orë - Flaka

Liderët e grupeve më të mëdha politike në Parlamentin Evropian njëzëri e dënuan shtyrjen e vendimit që BE-ja të bëjë hapa të reja në procesin aderues të vendeve të Ballkanit Perëndimor. “Në Ballkan qeveris...

Tetovë vetura aksidenton këmbësoren

Tetovë, vetura aksidenton këmbësoren

para 6 orë - Flaka

Në rrugën ,, Strasho Pinxhur,, në Tetovëm dje rreth orës 17.00, vetura e tipit ,,Folkcvagen Golf,,  me targa të Tetovës, të cilën e ka drejtuar 54- vjeçari H.H. nga Poroji i Tetovës, ka aksidentuar këmbësoren...

Droga arrestime edhe në Gostivar

Droga, arrestime edhe në Gostivar

para 6 orë - Flaka

Dje  rreth orës 20 e 35 minuta, në rrugën ,,Zhivko Brajkovski,, në Gostivar, pjestarët e policisë nga SPB-Tetovë, kanë privuar nga liria 21-vjeçarin A.M. nga Gostivari dhe 18-vjeçati Sh.J. nga fshati Raven...

Drogë gjithandej Policia e Tetovës arreston 2 persona

Drogë gjithandej, Policia e Tetovës arreston 2 persona

para 6 orë - Flaka

Mbrëmë rreth orës 22 e 50 minuta, në fshatin Bogovinë, pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendshme-Tetovë, kanë privuar nga liria personat Xh.H. (26) dhe S.S. (22) të dy nga Tetova. Gjatë kontrollit...

Mediat austriake dhe gjermane vazhdojnë të trajtojnë vendimin negativ të KE së

Mediat austriake dhe gjermane vazhdojnë të trajtojnë vendimin negativ të KE-së

para 6 orë - Flaka

Gazeta e Vjenës “Standard” dhe gazeta gjermane “Shpigel” vazhdojnë të trajtojnë vendimin negativ të KE-së për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, transmeton Agjencia e lajmeve Flaka Shembulli me Maqedoninë...

Gjykimi për Torturën kthehet në fillim

Gjykimi për “Torturën” kthehet në fillim

para 6 orë - Flaka

Për shkak të ndërrimit të një anëtari të trupit gjykues dhe 90-të ditëve të kaluara nga seanca e fundit, gjykimi për lëndën “Tortura” që i përket mënyrës së privimit nga liria të liderit të Të bashkuar...

 Rasti 300  Gjoko Popovski dënohet me 9 vjet burg

“Rasti 300”, Gjoko Popovski dënohet me 9 vjet burg

para 6 orë - Flaka

Gjoko Poposkit i shqiptohet dënimi prej 9 vjet burg, duke iu llogaritur edhe koha e kaluar në paraburgim. Popovski akuzohet për shkelje të detyrës zyrtare me rastin e furnizimit të MPB-së me 300 vetura zyrtare.

Rreth 200 fëmijë nuk ndjekin mësimin se pse janë të pa vaksinuar

Rreth 200 fëmijë nuk ndjekin mësimin se pse janë të pa-vaksinuar

para 6 orë - Flaka

Sipas të dhënave të Ministrisë së Arsimit, të siguruara nga tereni përmes inspektorëve dhe të cilat ajnë përpunuar, rezulton se 200 fëmijë për shkak se nuk janë të vaksinuar nuk janë regjistruar në klasë...

Në çdo përbërje parlmanetare dhe për 28 vite deputet

Në çdo përbërje parlmanetare dhe për 28 vite deputet

para 6 orë - Flaka

Nga viti 1991 dhe deri në vitin 2020, respektivisht deri në shpërbërjen e përbërjes aktuale të kuvendit republikan, do të vazhdon të jetë deputet Lubosav Ivanov – Xingo. Lideri i Partisë Socialiste të...

Regjistrimi i popullsisë një mision gati i pamundur në RMV

Regjistrimi i popullsisë, një mision gati i pamundur në RMV

para 7 orë - Flaka

Zgjedhjet parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, siç duket, do të pamundësojnë mbajtjen e regjistrimit të popullsisë të paraparë nga data 1 deri më 21 prill të vitit 2020, shkruan Agjencia e...

Rruga për BE pikëmjet e faktorit të brendshëm dhe faktorit ndërkombëtar

Rruga për BE, pikëmjet e faktorit të brendshëm dhe faktorit ndërkombëtar

para 8 orë - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev më 29 tetor do të udhëtojë në Romë, ku do të takohet me kryeministrin italian Giuseppe Conte, pas paralajmërimeve të Italisë se do të kërkojë hapjen e sërishme të çështjes për zgjerim...

Vizita e Mickoskit në Gostivar polemika mes Zaevit dhe Taravarit

Vizita e Mickoskit në Gostivar, polemika mes Zaevit dhe Taravarit

para 9 orë - Flaka

Deklarata e Zaevit se Mickoskin në Gostivar mund ta ketë përqafuar vetëm Taravari ose shefi i tij i kabinetit e askush tjetër, ka shkaktuar reagimin e këtij të fundit i cili në profilin e tij në Facebook...

DW Qeveria greke qendron e tërhequr lidhur me zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriut

DW: Qeveria greke qendron e tërhequr lidhur me zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriut

para 9 orë - Flaka

Qeveria greke qendron e tërhequr lidhur me zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë Veriut – edhe sepse emri i këtij vendi për shumë njerëz në Greqi është një temë delikate. Ata s’kanë çfarë kërkojnë në BE,”...

Zgjedhjet e parakohshme do të pamundësojnë regjistrimin e popullsisë

Zgjedhjet e parakohshme do të pamundësojnë regjistrimin e popullsisë

para 9 orë - Flaka

Zgjedhjet parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut, të caktuara më 12 prill, do të pamundësojnë mbajtjen e regjistrimit të popullsisë të paraparë nga data 1 deri më 21 prill të vitit 2020, ndërkohë...

Sela Pas 12 Prillit BDI shkon në opozitë

Sela: Pas 12 Prillit, BDI shkon në opozitë

para 10 orë - Flaka

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot është duke diskutuar në emisionin ‘Studio e Hapur’ në Alfa TV, për situatën e fundit politike. Ai ka deklaruar që Aleanca për Shqiptarët gjithmonë ka kërkuar zgjedhje...

Parlamenti Evropian me rezolutë për negociatat me RMV dhe Shqipërinë

Parlamenti Evropian me rezolutë për negociatat me RMV dhe Shqipërinë

para 10 orë - Flaka

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në faqen zyrtare të PE njoftohen bisedimet përsa i përket kësaj rezolute për negociatat...

Zgjedhjet e parakohshme shtetit do t i kushtojnë 4 5 milionë euro

Zgjedhjet e parakohshme shtetit do t’i kushtojnë 4.5 milionë euro

para 10 orë - Flaka

Ditë më parë të gjithë liderët e partive politike pas takimit me shefin e shtetit Stevo Pendarovski paralajmëruan se më 12 prill të vitit të ardhshëm vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare....

Ahmeti Mosdhënia e datës për negociatat u dënua nga vetë autoritet e Brukselit

Ahmeti: Mosdhënia e datës për negociatat u dënua nga vetë autoritet e Brukselit

para 10 orë - Flaka

Në Degën e Bogovinës, në Kuvendin Zgjedhor të BDI-së, ku u zgjodh kryesia e re e cila do të jetë nën udhëheqje të kryetares së re Sahide Bajrami, prezent ishte edhe kryetari i Bashkimit Demokratik për...

Gjoba rigoroze në ligjin për inspektoratin e zbatimit të ligjit për gjuhën Shqipe

Gjoba rigoroze në ligjin për inspektoratin e zbatimit të ligjit për gjuhën Shqipe

para 10 orë - Flaka

Të martën Kuvendi e miratoi ligjin për inspektoratin për zbatimin e ligjit për gjuhën shqipe. Ligji parashikon gjoba për institucionet shtetërore që nuk do të zbatojnë ligjin e gjuhëve, njofton Agjencia...

Meghan Markle dhe Princi Harry planifikojnë gjashtë javë pushim

Meghan Markle dhe Princi Harry ‘planifikojnë gjashtë javë pushim’

para 20 orë - Flaka

Princi Harry dhe Meghan Markle pritet të bëjnë një pushim prej gjashtë javësh nga detyrat e tyre mbretërore gjatë periudhës së Krishtlindjeve për “të kaluar më shumë kohë me familjen”. Kjo vjen pasi Meghan...

Shay Mitchell bëhet nënë për herë të parë

para 20 orë - Flaka

Aktorja dhe modelja e famshme kanadeze, Shay Mitchell, është bërë nënë për herë të parë. Ylli i “Pretty Little Liars” dhe “You” ka njoftuar për ardhjen në jetë të bebes së saj të dielën përmes një postimi...

Kim Kardashian tregon nëse ajo dhe Kanye West planifikojnë fëmijë të tjerë

Kim Kardashian tregon nëse ajo dhe Kanye West planifikojnë fëmijë të tjerë

para 20 orë - Flaka

Siç shihet nuk do ketë më fëmijë të tjerë nga superylli Kim Kardashian dhe bashkëshorti i saj, Kanye West. Krejt në fund, kjo është ajo që ylli televiziv ka thënë në episodin e së dielës të “Keeping Up...

Njihuni me Blob  nuk është as kafshë as bimë por ka 720 gjini

Njihuni me “Blob”, nuk është as kafshë, as bimë, por ka 720 gjini

para 20 orë - Flaka

Një kopsht zoologjik në Paris ka prezantuar për publikun “Blob”-in, një gjallesë njëqelizore që duket si kërpudhë, por sillet si kafshë dhe ka 720 gjini! Në fakt, “Blob” nuk është as kafshë, as bimë, nuk...

Kryeqyteti europian pushtohet nga delet

Kryeqyteti europian pushtohet nga delet

para 20 orë - Flaka

Rrugët e Madridit u pushtuan nga një numër i stërmadh delesh, për Festën e Trashumançias. Shoferët u detyruan të lirojnë rrugën e të bëjnë vend për mbi 1800 dele merinos dhe 100 dhi që kaluan në rrugët...

Kek me mollë, si me sherbet

para 20 orë - Flaka

Ëmbëlsirat pëlqehen pothuajse nga të gjithë, por përgatitja e tyre kërkon mund dhe përkushtim. Kjo nëse dëshironi të keni një ëmbëlsirë të shijshëm në fund, keku me mollë pëlqehet shumë. Për të përgatitur...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK