http://kariera.mk
 SHBA ja dhe BE ja presin që deri në prill të ketë një marrëveshje Kosovë Serbi

“SHBA-ja dhe BE-ja presin që deri në prill të ketë një marrëveshje Kosovë-Serbi”

para 24 minutave - Periskopi

Kosova dhe Serbia kanë hyrë në një periudhë që është cilësuar përfundimtare të bisedimeve, për një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre dhe presidentët e dy vendeve, Hashim Thaçi...

Në rrjete sociale nis fushata për ta bërë Vjosa Osmanin kryetare të LDK së

Në rrjete sociale nis fushata për ta bërë Vjosa Osmanin kryetare të LDK’së

para 34 minutave - Periskopi

Si duket gara për të parin e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka filluar në mënyrë klandestine. Tashmë dihet se brenda kësaj partie ka disa grupe të cilat synojnë t’ia zënë postin e të parit të partisë Isa...

Macroni reagon ndaj Trumpit Jemi aleatë por s jemi vasalë të SHBA së

Macroni reagon ndaj Trumpit: Jemi aleatë, por s’jemi vasalë të SHBA-së

para 39 minutave - Periskopi

Presidenti francez, Emmanuel Macron, i tha të mërkurën Donald Trumpit se Franca ishte aleati i Shteteve të Bashkuara dhe jo një shtet vasal, pasi presidenti amerikan e sulmoi atë në një seri statusesh...

Hoti Takimi i Thaçit me Putinin tradhti kombëtare  si mund ta bëjë këtë një udhëheqës i UÇK së

Hoti: Takimi i Thaçit me Putinin, tradhti kombëtare – si mund ta bëjë këtë një udhëheqës i UÇK’së

para një ore - Periskopi

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se është e pabesueshme që një ish-udhëheqës i lartë i UÇK-së [Hashim Thaçi], të kërkojë mbështetje nga Rusia për marrëveshje me Serbinë....

Çollaku tregon se çka e pyeti Thaçi Putinin

Çollaku tregon se çka e pyeti Thaçi Putinin

para një ore - Periskopi

Manifestimin e organizuar në shënimin e 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, në Paris, presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka shfrytëzuar për të takuar liderët më të fuqishëm të botës....

​Januzaj Mourinho nuk më dha rastin të tregohesha tek United

​Januzaj: Mourinho nuk më dha rastin të tregohesha tek United

para një ore - Periskopi

Futbollisti me prejardhje nga Kosova aktualisht është pjesë e Real Sociedadit. Adnan Januzaj ka qenë një prej talenteve që është pritur shumë nga ai në të ardhmen, pasi në vitin që kishte debutuar me Manchester...

Britania e Madhe mbështet anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL por ka një kërkesë

Britania e Madhe mbështet anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL, por ka një kërkesë

para një ore - Periskopi

Ambasadorja e Britanisë së Madhe, Karen Pierce, në fjalimin e saj mbajtur në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, ka thënë se duhet përparim më i madh dhe më i shpejtë në dialogun në mes Prishtinës dhe Beogradit....

Zaev Gruevski iku si qyqar por do të ekstradohet në Maqedoni

Zaev: Gruevski iku si qyqar, por do të ekstradohet në Maqedoni

para një ore - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka hedhur poshtë para mediave të gjitha spekulimet se ka marrëveshje mes tij dhe ish kryeministrit Nikolla Gruevskit për tu larguar nga vendi. Zaev është shprehur...

Limaj Daçiqit Mos fol ti ushtar i Millosheviqit Haga më shpalli të pafajshëm

Limaj-Daçiqit: Mos fol ti ushtar i Millosheviqit, Haga më shpalli të pafajshëm

para një ore - Periskopi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiq, duke pohuar se as ai e as askush tjetër nuk mund t’ia përcaktojë Kosovës se kush negocion...

Jankulloska e cila i kishte quajtur shqiptarët fis i egër  Jam profesionale

Jankulloska e cila i kishte quajtur shqiptarët ‘fis i egër’: Jam profesionale

para një ore - Periskopi

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulloska tha se secili person meriton marrëdhënie korrekte. “Opinioni nuk duhet të frikësohet, duhet të respektohet dinjiteti i secilit njeri dhe në këtë...

Nëna rrëfen se si babai e mbyti me dajak djalin 14 vjeçar në Karaçevë

Nëna rrëfen se si babai e mbyti me dajak djalin 14 vjeçar në Karaçevë

para 2 orë - Periskopi

I akuzuar se e rrahu djalin e tij të mitur për vdekje, Gani Bernjashi nga Karaçeva e Ulët, ka dalë para Gjykatës në Gjilan për t’u përballur me akuzën për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, Bernjashi me...

Minxhozi paralajmëron ndryshimin e taksës për Rrugën e Kombit

Minxhozi paralajmëron ndryshimin e taksës për Rrugën e Kombit

para 2 orë - Periskopi

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, deklaroi se në të ardhmen mund të ketë ndryshime sa i përket taksës rrugore për autostradën Kosovë-Shqipëri. Megjithatë, ai nuk pohoi se kjo çështje do...

Kinezi që është shpallur kampion i magjisë jo si ajo e Burdushit për vitin 2018

Kinezi që është shpallur kampion i magjisë [jo si ajo e Burdushit] për vitin 2018

para 2 orë - Periskopi

Eric Chien është shpallur fituesi i kampionatit botëror të magjisë për vitin 2018, të zhvilluar në qytetin Busan të Koresë së Jugut. Kampionati botëror i magjisë organizohet çdo 3 vite nga Federata ndërkombëtare...

Moti për nesër temperaturat nën zero

Moti për nesër, temperaturat nën zero

para 3 orë - Periskopi

Nesër në Kosovë moti pritet të jetë i ftohtë, me temperaturat që pritet të shkojnë në minus një gradë, bën të ditur IHMK. Megjithatë, sipas IHMK-së, s’do të ketë reshje të borës por do të mbajë mot i vranët...

Vetura digjet qëllimisht në Pejë Policia jep detaje

Vetura digjet qëllimisht në Pejë, Policia jep detaje

para 3 orë - Periskopi

Sot rreth orës 20:00, qëllimisht i është vënë flaka një veture në rrugën “Faik Konica” në Pejë. Zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes ku edhe kanë arritur ta fikun zjarrin, mirëpo dëmet materiale...

Opozita hungareze Gruevski është kriminel arrestojeni e ekstradojeni në Maqedoni

Opozita hungareze: Gruevski është kriminel, arrestojeni e ekstradojeni në Maqedoni

para 3 orë - Periskopi

Partitë opozitare hungareze i bënë thirrje Qeverisë së Hungarisë ta arrestojë dhe shpejt ta ekstradojë ish-kryeministrin maqedonas Nikola Gruevski, i cili ka kërkuar azil në atë vend. Partia Nacionaliste...

Interi dikur e akuzonte sot është afër të nënshkruajë me të si drejtor sportiv

Interi dikur e akuzonte, sot është afër të nënshkruajë me të si drejtor sportiv

para 3 orë - Periskopi

Ish-drejtori sportiv i Juventusit do të nënshkruajë me zikaltërit ditët në vazhdim. Giuseppe Marotta do të bëhet pjesë e projektit të Interit. Nuk dihet vetëm koha e saktë se kur ish drejtori i përgjithshëm...

Besimtarët sfidojnë të ftohtin për ta dëgjuar dersin e Shefqet Krasniqit

Besimtarët sfidojnë të ftohtin për ta dëgjuar dersin e Shefqet Krasniqit

para 3 orë - Periskopi

Edhe pse temperatura në Prishtinë shënon 5 gradë celsius, kjo nuk ka ndalur besimtarët që të shkojnë në Xhaminë e Madhe për të ndjekur ligjëratën e Shefqet Krasniqit. Qindra persona kishin zënë vend brenda...

Merkel paralajmëron një investim 3 miliardësh të Gjermanisë

Merkel paralajmëron një investim 3 miliardësh të Gjermanisë

para 3 orë - Periskopi

Gjermania njoftoi se do të investojë tre miliardë euro deri në vitin 2025 për zhvillimin e Inteligjencës Artificiale (IA), ku kërkon të kthehet në një kampion. “Kjo shumë do t’i bashkohet investimit prej...

Trajneri italian i Lirisë është shumë i veçantë shikoni se çka ka bërë në mes të qytetit me ekipin

Trajneri italian i Lirisë është shumë i veçantë, shikoni se çka ka bërë në mes të qytetit me ekipin

para 3 orë - Periskopi

Trajneri i ri i Lirisë, italiani Vincenzo Alberto Aness, e ka nisur punën e tij në Prizren në mënyrë shumë të veçantë. Ai në stërvitjen e sotme me ekipin ka dal për vrapime me futbollistët në mes të qytetit...

Tifozat Kuq e Zi me foton e vitit Adem Jashari në stadiumin e Crvena Zvezdes

Tifozat ‘Kuq e Zi’ me foton e vitit: Adem Jashari në stadiumin e Crvena Zvezdes

para 3 orë - Periskopi

Tifozat Kuq e Zi njihen për organizimet dhe surprizat që dinë të dhurojnë. Ky grupim i tifozëve shqiptarë, para ndeshjes të së shtunës mes Shqipërisë dhe Skocisë që luhet në Shkodër, kanë pasur një vizitë...

Hoti përpiqet ta ruaj qetësinë përballë analistëve Mos thoni kështu se s bon

Hoti përpiqet ta ruaj qetësinë përballë analistëve: Mos thoni kështu se s’bon

para 3 orë - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka thënë se opozita nuk është fajtore për krizën politike e institucionale në Kosovë, raporton Periskopi. Hoti ka thënë se fajtore për bllokimin e institucioneve...

​Mogherini Nuk presim gjatë deri vitin tjetër zgjidhni problemet në Ballkan

​Mogherini: Nuk presim gjatë, deri vitin tjetër zgjidhni problemet në Ballkan

para 4 orë - Periskopi

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini thotë se në vitin tjetër dëshiron që t’i përfundojë punën në Ballkan, në mënyrë që pasardhësit të saj t’i lë një situatë...

Joshua konfirmon Ky do të jetë kundërshtari i ardhshëm

Joshua konfirmon: Ky do të jetë kundërshtari i ardhshëm

para 4 orë - Periskopi

Një duel mes Anthony Joshua dhe fituesit që do të dalë nga sfida e 1 dhjetorit mes Deontay Wilder e Tyson Fury është më e rëndësishme se një përballje ndaj çdo rivali tjetër. I këtij mendimi është boksieri...

Dorëhiqet anëtarja e Kryesisë së Nismës Nuk dua të jem pjesë e politikave fëmijnore

Dorëhiqet anëtarja e Kryesisë së Nismës: Nuk dua të jem pjesë e politikave fëmijnore

para 4 orë - Periskopi

Anëtarja e kryesisë së Nisma-s në Gjilan, Valmira Arifi, njëherësh, nënkryetare e forumit të gruas së Nisma-s  ka dhënë dorëheqje. Përmes një njoftimi publik, ajo ka bërë të ditur se jep dorëheqje nga...

Demi Çdo 10 orë vdes një qytetar nga ndotja e ajrit në Kosovë

Demi: Çdo 10 orë vdes një qytetar nga ndotja e ajrit në Kosovë

para 4 orë - Periskopi

Agron Demi nga Instituti GAP përmes një postimi në Facebook ka dhënë statistikat shqetësuese të ndotjes së ajrit në Kosovë, të cilat thotë se janë të marra nga një raport i Bankës Botërore. Sipas këtij...

Çitaku flet fuqishëm në OKB Kosova është shtet i të rinjve i Majlinda Kelmendit e Distria Krasniqit

Çitaku flet fuqishëm në OKB: Kosova është shtet i të rinjve, i Majlinda Kelmendit e Distria Krasniqit

para 4 orë - Periskopi

Për opozitën  rrëzimi i qeverisë dhe liberalizimi janë çështje të ndara

Për opozitën – rrëzimi i qeverisë dhe liberalizimi janë çështje të ndara

para 4 orë - Periskopi

Bashkëkombasi i Ronaldos Modric e meriton Topin e Artë

Bashkëkombasi i Ronaldos: Modric e meriton Topin e Artë

para 4 orë - Periskopi

Ish-legjenda portugeze, Luis Figo ka deklaruar se Luka Modric duhet të jetë fituesi i Topit të Artë. Mesfushori kroat kaloi nëpër një sezon të paharrueshëm, pasi ndihmoi Real Madridin drejt fitimit të...

Limaj Të rinjtë nuk duan të punojnë vende të punës ka mjaft

Limaj: Të rinjtë nuk duan të punojnë, vende të punës ka mjaft

para 4 orë - Periskopi

Derisa në Kosovë papunësia vazhdon të jetë shumë e lartë, në komunën e Ferizajt, janë afro 500 vende të lira të punës. Kështu ka thënë kryetari i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj sonte në një tubim...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK