http://kariera.mk
Grushtit të Zajkos dhe gomerët e DUI t

Grushtit të Zajkos dhe gomerët e DUI-t !

para 25 minutave - Fol

Nga: Medai SHAHOLLI Kryeministri Zajko po dikton peshën e tij në qeverinë e koalicionit duke përgatitur një projekt-ligj për prokurorinë sa për të thënë se ja, bëmë diçka në sistemin e organit të akuzës...

Intevistë me H Afrim ef Tahirin drejtues i Lëvizjes Myslimane për Reforma në BFI të RMV së

Intevistë me H. Afrim ef. Tahirin, drejtues i Lëvizjes Myslimane për Reforma në BFI të RMV-së

para 4 orë - Fol

Ilaçi bashkë me helmin në një shishe ngelë pa kurrfarë vlere shëruese Bashkësia Fetare Islame në RMV gjatë këtyre muajve të vitit është karakterizuar me një dyzinë aferash e skandalesh për të cilat, që...

Policia dënon Bujar Osmanin për shkelje të ligjit në trafik

Policia dënon Bujar Osmanin për shkelje të ligjit në trafik!

para 15 orë - Fol

Akuzë kundërvajtëse është ngritur ndaj zëvendëskryeministrit Bujar Osmani për shkelje të Ligjit për Trafik Rrugor. Në një video ku ai vetë e postoi ditë më parë, ai vërehet duke vozitur, por ndërkohë ai...

 Rrogat nuk janë të mjaftueshme në Maqedoni të rriten ato

“Rrogat nuk janë të mjaftueshme në Maqedoni, të rriten ato”

para 18 orë - Fol

Sindikata e të punësuarve në organet e gjyqësorit përshëndet rritjen e pagës për 5% të të punësuarve në administratën publike por theksojnë se kjo nuk është e mjaftueshme. Nga SPOGJ thonë se rritja kaq...

Katica Janeva Ofroj tre banesa më lironi nga burgu

Katica Janeva: Ofroj tre banesa, më lironi nga burgu

para 18 orë - Fol

Katica Janeva kërkon të lirohet nga paraburgimi në Shutkë. Ajo garanton se nuk do të arratiset dhe ofron si garanci apartamentet e vajzës dhe të birit dhe një apartament tjetër të një familjari të ngushtë...

Objektet ilegale në Ohër kryetari nuk mban premtimin

Objektet ilegale në Ohër, kryetari nuk mban premtimin

para 18 orë - Fol

Edhe pse kryetari i Ohrit, Konstantin Gjeorgjieski në fillim të muajit, më saktë më 6 shtator paralajmëroi se është çështje dite kur do të fillojë rrënimi i ndërtimeve ilegale në këtë qytet, një gjë e...

Ju kanë ardhur mysafirë dhe ndonjëri rastësisht me cigare ka djegur mobilien Ja se si ta eliminoni njollën

Ju kanë ardhur mysafirë dhe ndonjëri rastësisht me cigare ka djegur mobilien? Ja se si ta eliminoni njollën!

para 20 orë - Fol

Kjo me siguri do t’ju nevrikosë posaçërisht nëse ju nuk pini duhan A ju ka ndodhur së paku një herë që pasi kanë shkuar mysafirët të mbetet gjurmë në kanapenë tuaj të preferuar, madje gjurmë e djegur me...

Fatime Fetai do të procedojë një prej rasteve më të ndjeshme në Maqedoni

Fatime Fetai do të procedojë një prej rasteve më të ndjeshme në Maqedoni

para 20 orë - Fol

Prokurorja Fatime Fetai dhe Gavril Bubevski edhe më tej do të vazhdojnë që të procedojnë në rastin “Monstra”, pasi që ky vendim u mor nga prokurori publik Ljubomir Joveski. Këtë informacion për “Fokus”...

Qytetet më të mira të Evropës për t i vizituar gjatë muajit tetor

Qytetet më të mira të Evropës për t’i vizituar gjatë muajit tetor

para 20 orë - Fol

Muaji tetor është i mahnitshëm për t’i vizituar vendet turistike të Evropës. Gjatë këtij muaji ka më pak turma të njerëzve sesa gjatë muajve të verës, por edhe çmime më të mira, transmeton Telegrafi. Ky...

ASH kërkon tetë njësi zgjedhore ndërsa Lëvizja Besa tre

ASH kërkon tetë njësi zgjedhore, ndërsa Lëvizja Besa tre

para 20 orë - Fol

Pas deklarimit të Iniciativës së 12 deputetëve për ndryshim të modelit zgjedhor nga gjashtë në një njësi zgjedhore, kanë reaguar partitë opozitare shqiptare Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët, të...

Sulm kamikaz në miting elektoral të presidentit Ghani shënohen 24 viktima

Sulm kamikaz në miting elektoral të presidentit Ghani, shënohen 24 viktima

para 20 orë - Fol

Të paktën 24 persona u vranë sot pas një sulmi kamikaz në një miting elektoral të kërkuar nga presidenti afgan, Ashraf Ghani në provincën qendrore Parvan, sipas zyrtarëve. ”Të paktën 32 të tjerë u plagosën...

Transferimi i shkollës në Bogovinë përplasje mes komunës dhe prindërve

Transferimi i shkollës në Bogovinë, përplasje mes komunës dhe prindërve

para 20 orë - Fol

Protesta e paralajmëruar nga prindërit në Kamjan të Bogovinës kundër transformimit të Shkollës së vjetër në çerdhe është anuluar për t’i dhënë mundësi palëve që të gjejnë zgjidhje. Komuna e Bogovinës nuk...

Besëtytni shqiptare

Besëtytni shqiptare

para 21 orë - Fol

Atë Donat Kurti, një ndër folkloristët më të njohur shqiptarë që aktivitetin e tij e zhvilloi në malet shqiptare, kryesisht në Dukagjin, në veprën “Doke e zakone shqiptare”, botuar pas vdekjes së tij nga...

Gjykata e Apelit refuzon ankesat e Grupit të Kumanovës konfirmon vendimin e shkallës së parë

Gjykata e Apelit refuzon ankesat e Grupit të Kumanovës, konfirmon vendimin e shkallës së parë

para 21 orë - Fol

Gjykata e Apelit në Shkup ka refuzuar ankesat e të akuzuarve në tërësi dhe ka vërtetuar aktgjykimin e shkallës së parë për rastin e Kumanovës. Vendimi është sjellë pas tre muajve që kur është mbajtur seanca...

Letër tim biri Të shkollohesh

Letër tim biri: Të shkollohesh….

para 21 orë - Fol

Agim Baçi “Të shkollohesh” biri im do të thotë shumë, por ndonjëherë edhe asgjë, ose shumë pak për të kuptuar jetën njerëzore. Nuk kam qëllim të të dekurajoj duke të shkruar këto rreshta vetëm për të të...

​Policja hidhet në lumë për foshnjën  i vërsulen meshkujt

​Policja hidhet në lumë për foshnjën, “i vërsulen” meshkujt

para 21 orë - Fol

Një police është cilësuar heroinë pasi u hodh në lumë për të shpëtuar jetën e një foshnje. Jessica Voiels mori një telefonatë se foshnja 11 muajsh kishte rënë në lumin Irwell në Radcliffe, Manchester....

Kodi zgjedhor një grup deputetësh në Maqedoni kërkojnë një njësi zgjedhore

Kodi zgjedhor, një grup deputetësh në Maqedoni kërkojnë një njësi zgjedhore

para 21 orë - Fol

Në Kuvend u formua Iniciativa për një njësi zgjedhore, ku janë përfshirë 12 deputetë nga 10 parti dhe një deputet i pavarur. Në mbledhjen në Klubin parlamentar të deputetëve, që u mbajt më 11 shtator 2019,...

Kërkohet shtypshkronjë që të shtypë libra shkollorë për të gjitha lëndët nga klasa e gjashtë

Kërkohet shtypshkronjë që të shtypë libra shkollorë për të gjitha lëndët nga klasa e gjashtë

para 21 orë - Fol

Shpërndarja e librave shkollorë nga klasa e parë deri në vitin e katërt të arsimit të mesëm është duke u zhvilluar, ndërsa afati i dorëzimit në të gjithë vendin është 20 shtatori. Shumë nxënës marrin tekste...

Pishina palestra e kopshte për fëmijë brenda bunkerëve dhe strehimoreve të njerëzve më të pasur në botë  aty nuk mungon asgjë

Pishina, palestra e kopshte për fëmijë, brenda bunkerëve dhe strehimoreve të njerëzve më të pasur në botë – aty nuk mungon asgjë

para 21 orë - Fol

Kërcënimet e vazhdueshme për luftë që vijnë nga vende të ndryshme të botës, kanë bërë që njerëz nga e mbarë bota të brengosen për sigurinë e tyre dhe më të dashurve, shkruan CNN. Për të qenë numri sa më...

Do të krijojmë komision me Shqipërinë për menaxhimin e përbashkët të rajonit të Ohrit

Do të krijojmë komision me Shqipërinë për menaxhimin e përbashkët të rajonit të Ohrit

para 21 orë - Fol

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do ta menaxhojnë bashkërisht trashëgiminë natyrore dhe kulturore në rajonin e Ohrit, ka njoftuar qeveria, transmeton Plusinfo. Ministri Edmond Ademi dje, si kryetar i Komisionit...

Shqipëria e vitit 1957 Foto të rralla të shkrepura nga Wilfried Fiedler njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë

Shqipëria e vitit 1957: Foto të rralla të shkrepura nga Wilfried Fiedler, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë

para 21 orë - Fol

Ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare Vilfrid Fidler (Wilfried Fiedler), gjuhëtari i shquar gjerman, njëri nga albanologët më të rëndësishëm të kohës sonë. “Prof. Dr. Wilfried Fiedler (lindur 1933 në Oberfrohna,...

Varvitsiotis Pa zbatimin e marrëveshjes së Prespës nuk ka perspektivë evropiane

Varvitsiotis: Pa zbatimin e marrëveshjes së Prespës nuk ka perspektivë evropiane

para 22 orë - Fol

Në kuadër të përgatitjeve të ardhshme të Këshillit Evropian, në agjendë janë vendosur tema të caktuara që lidhen shumë me Greqinë. Përmbushja e detyrimeve të marrëveshjes të Prespës, braktisja e çdo elementi...

Antikorrupsioni deri te Ivanov Hiqni dorë nga luksi

Antikorrupsioni deri te Ivanov: Hiqni dorë nga luksi

para 22 orë - Fol

Komisioni për Antikorrupsion kërkon nga Shërbimet për punë të përgjithshme dhe të përbashkëta që të shfuqizojnë marrëveshjen e ish-presidentit Gjorge Ivanov për blerjen e hapësirave të zyrës për të cilën,...

Tri shtyllat që sipas Albin Kurtit do ta çojnë shtetin përpara

Tri shtyllat që sipas Albin Kurtit do ta çojnë shtetin përpara

para 22 orë - Fol

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka qenë i ftuari i radhës në “Fol Hapur” të organizuar nga Lëvizja Fol. Kurti foli për atë sesi ai dhe subjekti që ai drejton në rast se...

Real Madridi thuhet se ka arritur marrëveshje me Mbappen ja sa është e gatshme të paguajë ajo

Real Madridi thuhet se ka arritur marrëveshje me Mbappen, ja sa është e gatshme të paguajë ajo!

para 22 orë - Fol

Real Madridi në këtë verë tentoi ta transferonte Neymarin nga Paris Saint-Germiani, mirëpo që këta të fundit kërkuar më shumë se sa që duhej. Los Blancos thuhet se kanë hequr dorë nga transferimi i brazilianit...

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Katica Janevës

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e Katica Janevës

para 22 orë - Fol

Avokatja e Katica Janevës, Irena Frçkovska, në një intervistë për TV21 ka thënë se gjendja e ish-kryeprokurores speciale është përkeqqësuar. Ajo tha se javën e kaluar Katica Janeva ka marrë edhe terapi...

Zaev siguron Tusk in Do ta dëshmojmë pavarësinë e gjyqësorit

Zaev siguron Tusk-in: Do ta dëshmojmë pavarësinë e gjyqësorit

para 22 orë - Fol

Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Shkup, ku në agjendën e tij janë takimet me krerët shtetëror. Pas takimit me kryeministrin e vendit Zoran Zaev, Tusk ka...

Aliu Bujar shqiptarët nuk i hanë më petullat e hedhura në ujë

Aliu: Bujar, shqiptarët nuk i hanë më petullat e hedhura në ujë !

para 23 orë - Fol

Vikend shëtitja dhe prezentimi telefonik – Alo, “Bujar Osmani është në lidhje”, (e jo vice/premieri) dhe etablimi i marketing-videos në FB profilin privat , e gjitha TRAJTOHET komunikim PRIVAT e jo zyrtar....

SOPI Pse Albin Kurti

SOPI: Pse Albin Kurti

para 23 orë - Fol

Shkruan: Hasim Memishi – SOPI Albin Kurti edhe pse ka hyrë në garë politike, ai kurrë nuk flet për kundërshtarët e tij politik, madje shpesh kur insistojnë gazetarët të thotë ndonjë fjalë për ata, ai e...

Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore mbrojtja kërkon heqjen e paraburgimit

Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore, mbrojtja kërkon heqjen e paraburgimit

para 23 orë - Fol

Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e ish Prokurores Speciale, Katica Janeva, këtë e ka konfirmuar avokatja e saj Irena Fërçkovska. Janeva e cila gjendet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reket”,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK