http://kariera.mk
Gjeneralë të ushtrisë së vjedhur

Gjeneralë të ushtrisë së vjedhur!

më 4.2017 - 01online.info

Nga: Hysni Mehani | Qitu kam me rrnue. Qitu bashkë me juve. Qitu ku nuk ka ushtri, e ka gjeneralë. Du me rrnue në këtë qytet, që nuk e ka asnjë fabrikë, por që i ka disa milionerë/gjeneralë. Qitu ku nuk...

Ka vdekur ish RSFJ Presidenti Vuçiç të mban bashkë Serbinë me Vojvodinën Sangjakun e Luginën e Preshevës

Ka vdekur ish-RSFJ, Presidenti Vuçiç të mban bashkë Serbinë me Vojvodinën, Sangjakun e Luginën e Preshevës

më 4.2017 - 01online.info

Nga: Refik HASANI | Legjislatura e Parlamentit e dalur nga zgjedhjet e 24 prillit e vitit të kaluar dhe mbajtja e zgjedhjeve Presidenciale më 2 prill të këtij muaji jan forcim politik tepër i madhë tani...

Në Calgary u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar për krahinën e Albertës në Kanada

Në Calgary u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar për krahinën e Albertës në Kanada

më 4.2017 - 01online.info

Më 8 Prill në Calgary të Kanadas u mbajt takimi themelues i Degës së Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar për Alberta. Takimin themelues të Degës së LSHB-së për Alberta e hapi, kryetari i Shoqatës Shqiptaro-Kanadeze...

Ruzhdi Kurtishaj me bashkëpuntorë nderon dëshmorët e Greikocit

Ruzhdi Kurtishaj me bashkëpuntorë nderon dëshmorët e Greikocit

më 4.2017 - 01online.info

Dëshmorët e Kombit janë ajka jonë, udhërrëfyesi ynë dhe cdo ditë kemi homazhe dhe nderime për martiret dhe deshmoret e UÇK -së në luften tonë të drejtë kunder Serbisë për clirim, tha Ruzhdi Kurtishaj për...

Fatmir Limaj Është koha për mocion mosbesimi ndaj kësaj qeverie

Fatmir Limaj: Është koha për mocion mosbesimi ndaj kësaj qeverie

më 4.2017 - 01online.info

Përfundimisht ka ardhur koha që të nisim iniciativën parlamentare për mocion mosbesimi ndaj kësaj qeverie. Kështu po mendon lideri i Nisma për Kosovën Fatmir Limaj. Ai në një postim në  llogarinë e tij...

VV Kurrë koalicion me PDK në tjerat parti nuk kanë vija të kuqe

VV: Kurrë koalicion me PDK-në, tjerat parti nuk kanë vija të kuqe

më 4.2017 - 01online.info

Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se ende nuk është vendosur për koalicionet në rast të zgjedhjeve të parakohshme, ndërsa thotë se “për PDK-në është një vijë e kuqe”. “PDK duhet të...

Mësohet kur do të mbahet seanca ndaj Haradinajt

Mësohet kur do të mbahet seanca ndaj Haradinajt

më 4.2017 - 01online.info

Nesër në Colmar të Francës pritet të mbahet seanca ndaj liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Indeksonline, mëson se seanca gjyqësore nda tij do të mbahet në ora 14:00. Ndryshe,...

Inspektorati nuk gjen asnjë shkelje në Burgun e Lipjanit

Inspektorati nuk gjen asnjë shkelje në Burgun e Lipjanit

më 4.2017 - 01online.info

Inspektorati i Shërbimit Korrektues të Kosovës (ShKK) ka kryer një inspektim në Qendrën Korrektuese të Lipjanit pas rastit të vdekjes së të paraburgosurit Naser Makolli. Merret vesh se pas këtij inspektimi...

Komuna MMPH s mund të urdhërojë anulimin e lejeve ndërtimore në lagjen Mati 1

Komuna: MMPH s’mund të urdhërojë anulimin e lejeve ndërtimore në lagjen “Mati 1”

më 4.2017 - 01online.info

Drejtoria e Urbanizmit në komunën e Prishtinës nuk do të ndalojë ndërtimet e banesave rreth Rrugës “B” në lagjen “Mati 1” në kryeqytet, pavarësisht se ministria e mjedisit dhe planifikimit hapësinor ka...

Kadaj Bujupi e quan absurde mbylljen për media të Komisionit për MSA në

Kadaj-Bujupi e quan absurde mbylljen për media të Komisionit për MSA-në

më 4.2017 - 01online.info

Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë që mbyllja e Komisionit për MSA-në që është mbyllur për media ka qenë një vendim arbitrar i Xhavit Halitit. “Realisht bëhet fjalë për Komisionet...

10 faqet më të vizituara në botë në internet Foto

10 faqet më të vizituara në botë në internet [Foto]

më 3.2017 - 01online.info

Lundrimi në internet është bërë pjesë e pandashme e përditshmërisë në kohët e sotme, por edhe një mjet përfitimi për ata që ekspozohen në rrjetin ndërkombëtar me bizneset, shërbime apo produkte. Por cilat...

Limaj e quan sëmundje për bajraktarizëm idenë e Thaçit për ushtri

Limaj e quan “sëmundje për bajraktarizëm” idenë e Thaçit për ushtri

më 3.2017 - 01online.info

Sëmundje e quan iniciativën e presidentit Thaçi për inicimin e Projektligjit për formimin e ushtrisë, kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj. “Sëmundje për ta marrë bajrakun”, thotë Limaj. Ai në Rubikon...

Arkitekti sfidon Shpend Ahmetin për ndërtimet e egra në Prishtinë

Arkitekti sfidon Shpend Ahmetin për ndërtimet e egra në Prishtinë

më 3.2017 - 01online.info

Sonte në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u transmetua një reportazh në lidhje me ndërtimet pa leje, ndërtime këto që krijuan zhurmë nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje e kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend...

21 Vjet Burgim për Vrasjen në Malishevë Video

21 Vjet Burgim për Vrasjen në Malishevë [Video]

më 3.2017 - 01online.info

I akuzuari Nexhat Krasniqi u shpall fajtor për vrasjen e Enver Kelmendit dhe për armëmbajtje pa leje. 21 vjet burg është dënimi që Gjykata në Gjakovë i ka shqiptuar të akuzuarit Nexhat Krasniqi. Krasniqi...

AGK reagon ndaj Lladrovcit që gazetaren e quan dreq e mediat të poshtra

AGK reagon ndaj Lladrovcit që gazetaren e quan dreq e mediat të poshtra

më 3.2017 - 01online.info

I pari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ditë më parë ofendoi gazetaren e Klan Kosovës, Arbëresha Fazliu, duke përdorë shprehjen “dreq”. Rreth kësaj ka reaguar edhe AGK, që këtë veprim e cilësoi të papranueshëm...

Zvicra fiton ndaj Letonisë dhe vazhdon primatin në Grupin B

Zvicra fiton ndaj Letonisë dhe vazhdon primatin në Grupin B

më 3.2017 - 01online.info

Përfaqësuesja e Zvicrës fitoi ndaj Letonisë me rezultat 1-0. Vendasit ishin më të mirë gjatë gjithë takimit, edhe pse rezultati ishte i ngushtë kjo ishte një fitore e merituar, pasi mysafirët nuk arritën...

18 vjet nga sulmet e NATO s kundër Serbisë Video

18 vjet nga sulmet e NATO-s kundër Serbisë [Video]

më 3.2017 - 01online.info

Në ditën e sotme, 18 vjet më parë, filluan sulmet ajrore të forcave të NATO-s kundër caqeve serbe në Kosovë dhe në Serbi. Më 25 mars 1999, NATO nisi sulmet mbi caqet e ushtrisë serbe për t’i dhënë fund...

Përfaqsuesja e Kosovës pëson humbjen e katërt me radhë

Përfaqsuesja e Kosovës pëson humbjen e katërt me radhë

më 3.2017 - 01online.info

Kosova ka pësuar humbjen e katërt me radhë në kualifikueset për botërorin “Rusia 2018” Kosova ka pësuar humbje 1:2 nga Islanda në “Loro Boriçi”, që ishte humbja e katërt me radhë kualifikueset për botërorin...

Shqipëria si mysafire mundet nga Italia

Shqipëria si mysafire mundet nga Italia

më 3.2017 - 01online.info

Shqipëria ka pësuar humbje me rezultat 2:0 ndaj Italisë në Palermo Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbjen e tretë më radhë, pasi është mposhtur nga Italia me rezultat të pastër 2:0. Golat për Italinë në...

Ragip Begaj mahnit qytetarët e Malishevës me qeverisjen e tij Video

Ragip Begaj mahnit qytetarët e Malishevës me qeverisjen e tij [Video]

më 3.2017 - 01online.info

Mbrëmë është publikuar një video në faqen e NISMA për Kosovën nëndega Bellanicë e cila ka shpalosur projektet e realizuara nga qeverisja e Ragip Begajt vetëm në fshatin Bellanicë, raporton 01online.info...

Vetëvendosje arsyetohet për sondazhin e paguar

Vetëvendosje arsyetohet për sondazhin e paguar

më 3.2017 - 01online.info

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, përmes një shkrimi në profilin e tij ka reaguar pas zhurmës që u bë lidhur me publikimin e një sondazhi ku VV ka dalë partia e parë në vend....

Ushtari Serb tregon se si e kanë detyruar me forcë të vras Shqiptarë Video

Ushtari Serb tregon se si e kanë detyruar me forcë të vras Shqiptarë [Video]

më 3.2017 - 01online.info

Një ish-ushtar serb, identiteti i të cilit është anonim, në një intervistë për emisionin ‘Parrotlla’ ka rrëfyer se në luftën e vitit 1998-1999 është detyruar me forcë nga eprorët e tij që të vrasë shqiptarë,...

Nisma për Kosovën i reagon ashpër sondazhit të Vetëvendosjes

Nisma për Kosovën i reagon ashpër sondazhit të Vetëvendosjes!

më 3.2017 - 01online.info

Partia e Fatmir Limajt, Nisma për Kosovën i ka reaguar ashpër sondazhit të publikuar gjatë ditës së sotme nga Lëvizja Vetëvendosje, sondazh ky që nxjerr jashtë Kuvendit të Kosovës këtë subjekt politik....

Vetëvendosje arsyetohet për sondazhin e paguar

Vetëvendosje arsyetohet për sondazhin e paguar

më 3.2017 - 01online.info

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, përmes një shkrimi në profilin e tij ka reaguar pas zhurmës që u bë lidhur me publikimin e një sondazhi ku VV ka dalë partia e parë në vend....

Ushtari Serb tregon se si e kanë detyruar me forcë të vras Shqiptarë Video

Ushtari Serb tregon se si e kanë detyruar me forcë të vras Shqiptarë [Video]

më 3.2017 - 01online.info

Një ish-ushtar serb, identiteti i të cilit është anonim, në një intervistë për emisionin ‘Parrotlla’ ka rrëfyer se në luftën e vitit 1998-1999 është detyruar me forcë nga eprorët e tij që të vrasë shqiptarë,...

Hasani Koalicioni qeverisës po bën gara mes vete për marrjen e meritave

Hasani: Koalicioni qeverisës po bën gara mes vete për marrjen e meritave

më 3.2017 - 01online.info

Anëtari i kryesisë së Nismës për Kosovën Bajram Hasani ka deklaruar se Presidenti Hashim Thaçi po mundohet të merr meritat për krijimin e Ushtrisë së Kosovës dhe në këtë mënyrë ta përmirësojë imazhin e...

Ish ushtari serb Edhe një tjetër varrezë masive me shqiptarë është në Novi Pazar

Ish-ushtari serb: Edhe një tjetër varrezë masive me shqiptarë është në Novi Pazar

më 3.2017 - 01online.info

Një ish-ushtar serb tregon se në bazë të informacioneve që posedon, ekziston edhe një varrezë masive me trupa të shqiptarëve në Novi Pazar. “Për këtë varrezë më ka treguar një serb. Nuk dua të tregoj gënjeshtër...

Agron Mustafa kandidati i PDK së për Prishtinën

Agron Mustafa kandidati i PDK-së për Prishtinën?

më 3.2017 - 01online.info

I pari i PDK-së në Prishtinë, Lirak Çelaj ka komentuar edhe përmendjen e drejtorit menaxhes të VALA, Agron Mustafa, si kandidat të mundshëm të PDK-së për Prishtinën. “Ai nuk është krejt i largët me ne,...

Gjermania i shkruan letër Daut Haradinajt për Ushtrinë e Kosovës ja çfarë i thotë Dokument

Gjermania i shkruan letër Daut Haradinajt për Ushtrinë e Kosovës, ja çfarë i thotë (Dokument)

më 3.2017 - 01online.info

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së, Daut Haradinaj ka marrë një letër nga ish- i ngarkuari i Bundestagut të Gjermanisë për Ushtrinë gjermane, Reinhold...

Krasniqi Ushtrinë ta bëjmë në koordinim me Amerikën

Krasniqi: Ushtrinë ta bëjmë në koordinim me Amerikën

më 3.2017 - 01online.info

Tema e ushtrisë është hapur pa u zgjidhur disa çështje si Demarkacioni dhe Asociacioni i Komunave Serbe. Megjithatë, Presidenti është vonuar në hapjen e kësaj teme. Kështu ka thënë Jakup Krasniqi, Kryetar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK