http://kariera.mk
Ronela Hajati pranon ndarjen nga Young Zerka ky detaj e vërteton

Ronela Hajati pranon ndarjen nga Young Zerka, ky detaj e vërteton

para 7 orë - Bota Press

Së fundi në media rozë u tha se Ronela Hajati dhe Young Zerka janë ndarë, shkruan GazetaBlic. Këngëtarja, Ronela Hajati nuk dha asnjë deklaratë lidhur me këtë.Zerka, në një intervistë në ‘Prive‘ nuk u...

Adem Bytyçi A do të ishte e vërtetë deklarata e dorëheqjes së Zëvëndës Kryeministrit Enver Hoxhaj nëse raportet me Amerikën vendosen në pikën zero

Adem Bytyçi: A do të ishte e vërtetë deklarata e dorëheqjes së Zëvëndës Kryeministrit Enver Hoxhaj, nëse raportet me Amerikën vendosen në pikën zero?

para 7 orë - Bota Press

Qështja e dorëheqjes së politikanëve Kosovar, është shndërruar në një shkollë gënjeshtrash,të cilës nuk i beson as kush, as edhe ata vetë, që i paralajmërojnë dorëheqjet! Shif për këtë, deputeti i AAK-së,z.Blerim...

Bali Muharremaj sqarohet për fotografinë me rreshterin Shefki Spahiu

Bali Muharremaj sqarohet për fotografinë me rreshterin Shefki Spahiu

para 7 orë - Bota Press

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka komentuar fotografinë që ka me rreshterin e policisë së Kosovës, Sh.S. që dyshohet se kreu vrasjen e një të riu në një kazino në këtë qytet të dielën....

Adem Bytyçi Nuk mbahet mend të ket patur Qeveri më nepotike se kjo e tanishmja

Adem Bytyçi: Nuk mbahet mend të ket patur Qeveri më nepotike se kjo e tanishmja!

para 8 orë - Bota Press

Zatën, të gjitha Qeverit e pas luftës në Kosovë,i ka karakterizuar punësimi i familiarëve të tyre dhe  njerëzve më të pasur,si dhe familiar të politikanëve,për qytetarë të varfër edhe po të ken patur tituj...

Vjen dueti i shumëpritur Tuna rikthen Armendin e harruar

Vjen dueti i shumëpritur, Tuna rikthen Armendin e “harruar”

para 8 orë - Bota Press

Altuna Sejdiu-Tuna ka publikuar në fundjavë albumin e saj më të fundit “Fortuna”, Në këtë album Tuna ka vendosur të jetë shumë më shumë artistike. Ka lënë mënjanë këngët argëtuese dhe të shpejta, për të...

Cilat kushte duhet plotësuar kryetari i ardhshëm i LDK së sipas ish këshilltarit të Isa Mustafës

Cilat kushte duhet plotësuar kryetari i ardhshëm i LDK-së sipas ish-këshilltarit të Isa Mustafës?

para 8 orë - Bota Press

Analisti politik Faton Abdullahu ka komentuar zgjedhjen e kandidatit të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai ka thënë se lideri i ardhshëm i kësaj partie duhet të jetë i pranueshëm edhe nga qytetarët edhe...

Befason këngëtarja shqiptare Nuk do të rikthehem më kam harxhuar kohën e jetës time që jam marrë me muzikë

Befason këngëtarja shqiptare: Nuk do të rikthehem më, kam harxhuar kohën e jetës time që jam marrë me muzikë

para 8 orë - Bota Press

Këngëtarja nga Shqipëria, Zaimina Vasjari ka kohë që nuk ka sjell projekte të reja muzikore. E së fundmi ajo ka dhënë një intervistë për emisionin “Rudina” ku flet për karrierën muzikore dhe jetën private.Madje,...

Ish zyrtari i LDK së godet Isa Mustafën Akuzoi oponentët për SHIK un e më pas hyri në koalicion me ta

Ish-zyrtari i LDK-së ‘godet’ Isa Mustafën: Akuzoi oponentët për SHIK-un e më pas hyri në koalicion me ta

para 8 orë - Bota Press

Ish-ministri i Kulturës, Astrit Haraqija, ka thënë se nëse synohet fryma Rugoviane, atëherë Lidhja Demokratike e Kosovës duhet bashkuar e jo përçarë. Ai këto komente i bëri në Klan Kosova duke shtuar se...

Kryetari i Sbashk ut e thotë fjalën e fundit për zëvendësimin e orëve të humbura

Kryetari i Sbashk-ut e thotë fjalën e fundit për zëvendësimin e orëve të humbura

para 9 orë - Bota Press

Mbajtja e grevave nuk do të kishte kuptim sikur orët e humbura do të kompensoheshin, ka thënë kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK), Rrahman Jasharaj....

Prishen raportet mes Endrit Thaçit dhe Lotina Hazirit

Prishen raportet mes Endrit Thaçit dhe Lotina Hazirit

para 9 orë - Bota Press

Endrit Thaçi djali i presidentit të vendit Hashim Thaçit nuk ka shumë që u komentua për një lidhje të mundshme me vajzën e të parit të Gjilanit Lutfi Hazirit, Lotinën, shkruan GazetaBlic. Dyshja arritën...

Ky është 8 vjeçari nga Kosova i cili po harton teste për mësimdhënësit

Ky është 8 vjeçari nga Kosova i cili po harton teste për mësimdhënësit

para 9 orë - Bota Press

Shpjegimi për planetët e satelitët është i thjeshtë për tetëvjeçarin Ditrin Selmani. Ai madje i kupton dhe i thjeshtëzon edhe disa enigma të universit. Niveli i inteligjencës së këtij vogëlushi është mbi...

Halimi LDK nuk po shkëputet nga miti i Ibrahim Rugovës

Halimi: LDK nuk po shkëputet nga miti i Ibrahim Rugovës

para 9 orë - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka filluar procesin zgjedhor partiak por LDK e mohon se ka pasur kandidim zyrtar nga ndonjë anëtar i kësaj partie. Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, është deklaruar se do...

Pas PTK së AAK punëson familjarë të deputetëve edhe në kompaninë Pastrimi

Pas PTK’së, AAK punëson familjarë të deputetëve edhe në kompaninë ‘Pastrimi’

para 9 orë - Bota Press

Posta dhe Telekomi nuk është streha e vetme ku gjejnë punë familjarët e politikanëve kosovarë. Edhe kompanitë tjera publike, janë një mundësi e mirë për të marr një pagë të lartë kundrejt një punë jo shumë...

Mjerim Rreshteri Shefki Spahiu ishte ndaluar dhe dekoruar nga Shpend Maxhuni edhe pse

Mjerim: Rreshteri Shefki Spahiu ishte ndaluar dhe dekoruar nga Shpend Maxhuni edhe pse…

para 10 orë - Bota Press

Skandalet me Policinë e Kosovës, kohëve të fundit nuk kanë të ndalur. Pak kohë pasi që opinioni u trondit nga rasti i Drenasit ku polici hetues Vesel Veseli dyshohet se abuzoi seksualisht me një të mitur,...

Rasti i Donjeta Pajazitajt dëshmon vajza e Naserit thotë se nuk i kujtohet asgjë

Rasti i Donjeta Pajazitajt, dëshmon vajza e Naserit, thotë se nuk i kujtohet asgjë

para 10 orë - Bota Press

Pikërisht për shkak të deklaratave të saj kontradiktore, Gjykata e Apelit e kishte kthyer rastin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt në rigjykim. Kur ajo e kishte kuptuar se babai i saj, Naser Pajazitaj, dyshohej...

406 zyrtarë të lartë të afërt me politikën janë rehatuar në institucione shtetërore

406 zyrtarë të lartë të afërt me politikën, janë “rehatuar” në institucione shtetërore

para 11 orë - Bota Press

Njohësit e çështjeve politike në vend thonë se memorandumet mes insitucioneve që në pozitat më të larta të mos ketë njerëz të afërt me paritë politike nuk po respektohen. Sipas tyre janë 406 zyrtarë që...

Çka po ndodh kështu në Kosovë Për një copë tokë sot nuk jeton më

Çka po ndodh kështu në Kosovë? Për një copë tokë, sot nuk jeton më

para 11 orë - Bota Press

Njëvrasje e rëndë ndodhi gjatë mëngjesit të djeshëm në fshatin Studenqan të Komunës së Suharekës. Vëllai vrau vëllain pas një mosmarrëveshjeje për një pronë, të cilën së fundmi e kishin blerë familja Gega...

Publikohet data e fillimit të Ramazanit dhe ditët sa do të agjërojnë agjëruesit

Publikohet data e fillimit të Ramazanit dhe ditët sa do të agjërojnë agjëruesit

para 11 orë - Bota Press

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 48 ditë nga sot. Besimtarët myslimanë këtë vit do të agjërojnë 28 ditë, transmeton Gazeta Metro. Ramazani është muaji...

Geti publikon foto me Memli Krasniqin ka diçka për t i thënë

Geti publikon foto me Memli Krasniqin, ka diçka për t’i thënë

para 11 orë - Bota Press

Reperi, Ghetto Geasy është mjaft i pëlqyer nga të gjitha gjeneratat. Ai deri më tani ka sjell një sërë projektesh e bashkëpunimesh me ç’rast bën edhe një jetë mjaft luksoze.Dhe tani, Getoar Selimi ka publikuar...

Pija që zgjodhi Kate në event tregon nëse ajo është shtatzënë apo jo

Pija që zgjodhi Kate në event tregon nëse ajo është shtatzënë apo jo

para 11 orë - Bota Press

Këtë fundjavë, Duka dhe Dukesha e Cambridge festuan Ditën e Shën Patrikut. Duke qenë një grua që merr vendime të zgjuara, Kate vendosi sërish që jeshilja të ishte ngjyra që do të përfaqësonte veshjen e...

Gjykata rihap çështjen e Azem Hajdarit

Gjykata rihap çështjen e Azem Hajdarit

para 11 orë - Bota Press

Gati një vit pas ekstradimit nga Turqia, Izet Haxhija fiton betejën e parë me drejtësinë shqiptare për t’u rigjykuar pas dënimit të marrë në mungesë me 25 vite burg për vrasjen e Azen Hajdarit. Gjykata...

Dhëndri i Presidentit Thaçi dhe nipi i gruas së tij punësohen në pozita të rëndësishme në BQK

Dhëndri i Presidentit Thaçi dhe nipi i gruas së tij, punësohen në pozita të rëndësishme në BQK

para 11 orë - Bota Press

Botapress, 18 Mars-Banka Qendrore e Kosovës ka hapur dyert e punësimeve për familjarë të kreut të shtetit, presidentit Hashim Thaçi. Më 25 tetor të vitit 2018, Lulëzim Dragusha mori kontratë të rregullt...

Ramadani vjen me një reagim ndaj deklaratave të Vuçiqit Daçiqit e Gjuriqit

Ramadani vjen me një reagim ndaj deklaratave të Vuçiqit, Daçiqit e Gjuriqit

para 12 orë - Bota Press

Zëvendësministri i Ministrisë së Mbrojtjes, Burim Ramadani, ka thënë se lidershipi i Serbisë po i mohon krimet e kryera në Kosovë. Sipas tij, mohimi i krimeve është më shumë sesa ekzekutimi i krimeve të...

I riu i Kosovës ka një porosi Po ikim o prindër se na mësuat të votojmë paushall

I riu i Kosovës ka një porosi: Po ikim o prindër se na mësuat të votojmë ‘paushall’

para 12 orë - Bota Press

Derisa ish luftëtari i UÇK tregoj dje se djali i tij vetëm 17 vjeç ia mësyjti rrugëve të Evropës, në anën tjetër një i ri bëri një koment tejet interesant ish-luftëtarit të UÇK-së i cili fajësoj politikën...

Reagon PSD për dënimin e Fisnik Ismailit nuk e quan të drejtë

Reagon PSD për dënimin e Fisnik Ismailit, nuk e quan të drejtë

para 12 orë - Bota Press

Botapress, 18 Mars-Partia Socialdemokrate ka reaguar pas verdiktit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, e cila deputetin e këtij subjekti, Fisnik Ismaili, e dënoi me gjashtë muaj burgim me kusht për hedhjen...

Qershori premtimi i radhës për liberalizimin e vizave

Qershori, premtimi i radhës për liberalizimin e vizave

para 12 orë - Bota Press

Botapress, 18 Mars-Qershori i këtij viti është përmendur nga Qeveria e Kosovës si një mundësi reale për liberalizimin e vizave, por analistë të çështjeve të integrimeve evropiane këtë e shohin si diçka...

Ministrja Hoxha blen telefon me para të shtetit i kushton vec 1 mijë euro

Ministrja Hoxha blen telefon me para të shtetit, i kushton vec 1 mijë euro

para 12 orë - Bota Press

Rreth 1 mijë euro janë shpenzuar nga “kuleta’ e shtetit për ta pajisur me telefon Ministren e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxhën. Në Ministri thonë se deri tash Hoxha nuk ka blerë telefon me para të...

PSD reagon për dënimin e Fisnik Ismailit thotë se vendimi ishte absurd

PSD reagon për dënimin e Fisnik Ismailit, thotë se vendimi ishte absurd

para 13 orë - Bota Press

Botapress, 18 Mars-Partia Socialdemokrate ka reaguar pas verdiktit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, e cila deputetin e këtij subjekti, Fisnik Ismaili, e dënoi me gjashtë muaj burgim me kusht për hedhjen...

Haradinaj Nuk duhet të ndalen pagat e veteranëve për shkak të disa maskarenjve

Haradinaj: Nuk duhet të ndalen pagat e veteranëve për shkak të disa maskarenjve

para 13 orë - Bota Press

Botapress, 18 Mars-Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së ka thënë se veteranëve të vërtetë të UÇK-së nuk duhet t’iu ndalen të ardhurat për shkak të mashtruesve që janë futur në listat e...

Kjo është dita kur do të filloj Ramazani

Kjo është dita kur do të filloj Ramazani

para 13 orë - Bota Press

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 48 ditë nga sot.Besimtarët myslimanë këtë vit do të agjërojnë 28 ditë.Ramazani është muaji më i shenjtë për besimtarët...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK