http://kariera.mk
Dervishi shquhej në disiplinën 400 metra

Dervishi shquhej në disiplinën 400 metra

para 5 minutave - Medial

Dashamirëve të sportit të atletikës në Gjakovë, por edhe atyre në Kosovë, sot do t’ju prezantojë një tjetër ish-atletë sprinter të klubit të atletikës “Vëllaznimi” në Gjakovë. Bëhet fjalë për ish atletin...

PDK Vendimi i Qeverisë Kurti për Telekomin synon kthimin në ekonomi komuniste

PDK: Vendimi i Qeverisë Kurti për Telekomin synon kthimin në ekonomi komuniste

para 5 minutave - Medial

Partia Demokratike e Kosovës e ka dënuar vendimin e Qeverisë Kurti, duke përjashtuar shërbimet telekomunikuese që ofron Telekomi i Kosovës nga fushëveprimi i Ligjit për Prokurimin Publik. PDK e cilëson...

Dibër era e fortë i shemb stallën e bagëtisë blegtorit ngordhin mbi 50 krerë

Dibër, era e fortë i shemb stallën e bagëtisë blegtorit, ngordhin mbi 50 krerë

para 5 minutave - Medial

TIRANE Era e fuqishme i ka shkaktuar një dëm të madh ekonomik blektorit Gëzim Islami nga fshati Grezhdan i Maqellarës në Dibër. Si pasojë e erës së fortë stalla ku mbante rreth 300 krerë bagëti të imta,...

Qeveria fillon video sesione informative KOVID 19 pyetje dhe përgjigje

Qeveria fillon video sesione informative KOVID-19, pyetje dhe përgjigje

para 5 minutave - Medial

Shkup, 8 prill 2020 (MEDIAL) – Nga sot, Qeveria fillon me seri video sesionesh informuese “KOVID-19, pyetje dhe përgjigje”, në lidhje me gjendjen aktuale me krizën shëndetësore-ekonomike të shkaktuar nga...

Zaev Para 27 viteve shtetësia identiteti dhe kultura jonë u njohën dhe u verifikuan nga i gjithë opinioni ndërkombë

Zaev: Para 27 viteve shtetësia, identiteti dhe kultura jonë u njohën dhe u verifikuan nga i gjithë opinioni ndërkombë

para 11 minutave - Medial

Shkup,8 prill 2020 (MEDIAL) – Para 27 viteve, shtetësia, identiteti dhe kultura jonë u njohën dhe u verifikuan nga i gjithë opinioni ndërkombëtar, nga e tërë bota, ka shkruar lideri i LSDM-së Zoran Zaev...

Themeluesi i Twitter it dhuron një miliard dollarë për luftën kundër koronavirusit

Themeluesi i “Twitter”-it dhuron një miliard dollarë për luftën kundër koronavirusit

para 11 minutave - Medial

Jack Dorsey, themelues i rrjetit social “Twitter”, tha se do të dhurojë një miliard dollarë për të ndihmuar trajtimin e pandemisë së koronavirusit. Dorsey tha se donacioni paraqet rreth 28 për qind të...

Osmani përmes video konferencës me Ambasadorët Me solidaritet do të dalim më të fuqishëm nga kjo krizë

Osmani përmes video konferencës me Ambasadorët: Me solidaritet do të dalim më të fuqishëm nga kjo krizë

para 11 minutave - Medial

Shkup, 8 prill 2020 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, në rolin e Koordinatorit nacional për shpërndarjen e ndihmës së huaj në vend, sot mbajti mbledhje nëpërmjet...

KPMM merr masa pas situatës së krijuar me Covid 19

KPMM merr masa pas situatës së krijuar me Covid-19

para 11 minutave - Medial

Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale, pas vendimeve të marra nga Qeveria, ka reflektuar konform situatës së krijuar dhe në harmoni me vendimet në fjalë. Në përputhje me këtë, Bordit në mbledhjen...

COVID 19 Olsian Cela thirrje prokurorëve Kontribuoni financiarisht solidaritet me situatën e krijuar

COVID 19/ Olsian Cela thirrje prokurorëve: Kontribuoni financiarisht, solidaritet me situatën e krijuar

para 25 minutave - Medial

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Cela përmes një letre drejtuar prokurorëve iu bën thirrje të kontribuojnë financiarisht me sa munden, në kushtet kur vendi ka shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore si...

Me izolimin më të shpejtë para të gjitha shteteve ja si e rrafshoi Greqia e brishtë kurbën e koronavirusit

Me izolimin më të shpejtë para të gjitha shteteve, ja si e rrafshoi Greqia e brishtë kurbën e koronavirusit

para 25 minutave - Medial

Një bllokim i parakohshëm, i detyruar nga brishtësia ekonomike e vendit, ka bërë që Greqia të përdorë vetëm një të dhjetën e shtretërve të saj të ICU, shkruan John Psaropoulos për Al Jazeera duke e vlerësuar...

Osmani në Vushtrri Shembull i solidaritetit dhe i menaxhimit të mirë të krizës

Osmani në Vushtrri: Shembull i solidaritetit dhe i menaxhimit të mirë të krizës

para 35 minutave - Medial

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani vizitoi sot Komunën e Vushtrrisë ku u prit nga kryetari Xhafer Tahiri. Tahiri e falënderoi Osmanin që ka zgjedhur ta vizitojë Vushtrrinë, sikur tha ai, në ditën...

Qëlluan me armë në ajër arrëstohen 7 persona në Dibër çfarë zbuloi Policia në pyll

Qëlluan me armë në ajër, arrëstohen 7 persona në Dibër, çfarë zbuloi Policia në pyll

para 35 minutave - Medial

Shtatë persona janë arrestuar në Dibër pasi qëlluan me armë kallashnikov në ajër. Këta persona kanë qëlluar gjatë mbrëmjes së djeshme rreth orës 23:50 në ajër dhe fshehën armët në pyll. Nga zhvillimi i...

Lista e miliarderëve Forbes zbulon njerëzit më të pasur të botës

Lista e miliarderëve, Forbes zbulon njerëzit më të pasur të botës

para 45 minutave - Medial

As një divorc prej 40 miliardë dollarësh nuk e gjunjëzon dot Jeff Bezos, themeluesin dhe CEO e Amazon nga të qenurit njeriu më i pasur në botë. Për vitin e tretë me radhë ai kryesoi listën e miliarderëve...

Zjarr në pallatin mbretëror në Berlin që po rindërtohet

Zjarr në pallatin mbretëror në Berlin, që po rindërtohet

para 45 minutave - Medial

Një zjarr shpërtheu të mërkurën në pallatin mbretëror që po rindërtohet me shpenzime të mëdha në qendër të Berlinit, tha shërbimi i zjarrfikësve. Shërbimi i zjarrfikësve në Berlin tha në Twitter se tymi...

Marsi ishte më i ngrohtë por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren

Marsi ishte më i ngrohtë, por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren

para 45 minutave - Medial

Shkup, 8 prill 2020 (MEDIAL) – Marsi këtë vit ishte më i ngrohtë se zakonisht, por edhe me sasi të reshjeve mbi mesataren, gjegjësisht mot shumë të lagësht. Mbi 15 ditë të muajit temperatura ditore mesatare,...

FOTO zja rr në një ndërtesë në Vlorë afër spitalit rajonal

FOTO/ zja.rr në një ndërtesë në Vlorë, afër spitalit rajonal

para 55 minutave - Medial

Një ndërtesë është përfshirë nga flakët në Vlorë. Balkanëeb mëson se ndërtesa është afër Spitalit Rajonal tek vendi i quajtur ‘Bregu i Orizit’. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo dëme materiale ndërkohë...

Themeluesi i Twitter dhuron 1 miliardë për të luftuar koronavirusin

Themeluesi i Twitter dhuron 1 miliardë për të luftuar koronavirusin

para 55 minutave - Medial

Jack Dorsey, themeluesi i Twitter dhe aplikacionit të pagesave Square, tha se do të dhurojë 1 miliardë dollarë për të luftuar koronavirusin. Sipas Dorsey, donacioni përfaqëson 285 të pasurisë së tij. Lajmin...

Dimitrov Qytetarët të jenë të kujdesshëm gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme

Dimitrov: Qytetarët të jenë të kujdesshëm, gjendja e jashtëzakonshme tokë pjellore për përhapje të lajmeve të rreme

para një ore - Medial

Shkup, 18 prill 2020 (MEDIAL) – NATO përmes mekanizmit të saj për ndihmë në njëfarë mënyre ka rolin e një qendre koordinimi midis kërkesave dhe nevojave të shteteve anëtare në përballjen me Kovid-19 dhe...

Kosova e 54 ta për sundim të ligjit Veseli Ky është një demantim ndaj atyre që e mohojnë çdo arritje

Kosova e 54-ta për sundim të ligjit, Veseli: Ky është një demantim ndaj atyre që e mohojnë çdo arritje

para një ore - Medial

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, është shprehur i lumtur pas publikimit të rezultateve të raportit për sundim të ligjit nga World Justice Project. Ky raport raport mat performancën...

Bujar Osmani sot do ti vizitojë zonat e komunës së Likovës dhe rrethinën

Bujar Osmani sot do ti vizitojë zonat e komunës së Likovës dhe rrethinën

para një ore - Medial

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, si Koordinator kryesor i Shtabeve të krizave të njësive të vetëqeverisjes lokale për mbrojtje nga COVID-19, së bashku me Zëvendësministrin...

LAJM I FUNDIT Të shtëna me armë pranë Orikumit dyshohet për 1 të plagosur

LAJM I FUNDIT/ Të shtëna me armë pranë Orikumit, dyshohet për 1 të plagosur

para një ore - Medial

Raportohet për të shtëna me armë zjarri në Orikum të Vlorës. Nga të dhënat e para dyshohet se prej të shtënave ka mbetur I plagosur një person. Policia është nisur drejt vendit të ngjarjes dhe nga moment...

Zgjerohet Harta e Të Prekurve  Mjekët u Bëjnë Thirrje Qytetarëve Për Kujdes

Zgjerohet Harta e Të Prekurve – Mjekët u Bëjnë Thirrje Qytetarëve Për Kujdes

para një ore - Medial

Spitalet e COVID-19 janë mbyllur në Kinë dhe shteti po punon që të mbajë turistët e huaj për disa kohë jashtë Kinës.Foto:Flickr Ministria e Shëndetësisë në një deklaratë për mediat konfirmoi se në vendin...

HERA Qeveria t i garantojë shërbimet shëndetësore të grave shtatzëna

HERA: Qeveria t’i garantojë shërbimet shëndetësore të grave shtatzëna

para një ore - Medial

Shkup, 8 prill 2020 (MEDIAL) – HERA ka dhënë mesazh deri tek Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut se nevojat e grave lidhur me shëndetin seksual dhe riprodhues nuk duhet në asnjë moment të lihen...

Spasovski Kaluam shumë trazira në 27 vitet e kaluara të mbetemi të bashkuar të fuqishëm dhe të përkushtuar edhe në këto momente të rënda

Spasovski: Kaluam shumë trazira në 27 vitet e kaluara, të mbetemi të bashkuar, të fuqishëm dhe të përkushtuar edhe në këto momente të rënda

para një ore - Medial

Shkup, 8 prill 2020 (MEDIAL) -Kaluam shumë momente të rënda dhe trazira në 27 vitet e kaluara.Me lidership të mençur dhe politika të mençura, të bashkuar dhe të përkushtuar arritëm t’i tejkalojmë të gjitha...

Thaçi Ndihma e parë mjekësore nga jashtë erdhi nga Turqia

Thaçi: Ndihma e parë mjekësore nga jashtë erdhi nga Turqia

para një ore - Medial

Presidenti Hashim Thaçi ka njoftuar se kanë arritur në Kosovë ndihma mjekësore nga Turqia. Ai duke thënë se kjo është ndihma e parë që po vjen nga jashtë ka falënderuar presidentin Erdogan dhe popullin...

Boksierja e Kosovës Fabiana Bytyqi është prekur nga coronavirusi

Boksierja e Kosovës, Fabiana Bytyqi është prekur nga coronavirusi

para një ore - Medial

Kampionia e botës në WBC, Fabiana Bytyqi është dignostifikuar me coronavirusi e njohur si Covid-19. Lajmin për Kosova Boxing e ka bërë babai i Fabianës, Fabiani, i cili poashtu njëjtë sikur se vajza e...

 Si mund të merren kredi për pagat e punonjësve  Nikolin Jaka kundër paketës së Ramës paralajmëron shkurtime të vendeve të punës

“Si mund të merren kredi për pagat e punonjësve”! Nikolin Jaka kundër paketës së Ramës, paralajmëron shkurtime të vendeve të punës

para një ore - Medial

Kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka, doli kundër paketës së qeverisë për të ndihmuar bizneset të rimëkëmben nga kriza e koronavirusit. Në një lidhje me “Skype” në News24 , Jaka deklaroi se bizneset...

Ekipet mjekësore kanë nevojë për trajtime të shëndetit mendor shkak bëhet koronavirusi

Ekipet mjekësore kanë nevojë për trajtime të shëndetit mendor, shkak bëhet koronavirusi

para një ore - Medial

Punonjësit e shëndetësisë që janë në vijën e parë të luftës me koronavirusit mund të kenë të nevojshme që të bëjnë trajtime të shëndetit mendor në përfundim të pandemisë. Arsyeja është se rastet që kanë...

Odat Amerikane të Europës thërrasin për solidaritet dhe koordinim për mbrojtje të ekonomive nga koronavirusi

Odat Amerikane të Europës thërrasin për solidaritet dhe koordinim për mbrojtje të ekonomive nga koronavirusi

para një ore - Medial

Odat Amerikane në Evropë, organizata ombrellë që përfshin 45 Oda Amerikane nga Evropa dhe Euroazia, ka mbështetur plotësisht përpjekjet e qeverive për të trajtuar pandeminë dhe për të zbutur efektet e...

Karantina na la pa prerë flokët parukierja Beli Cafi tregon zgjidhje për meshkuj e femra Pasi të lani kokën

Karantina na la pa prerë flokët, parukierja Beli Cafi tregon zgjidhje për meshkuj e femra: Pasi të lani kokën…

para një ore - Medial

Mungon berberi apo parukierja pasi janë izoluar nga Corona virusi, por Beli Cafi sfidon vështirësitë duke na demostruar on line si të presim flokët vetë në shtëpi. Me një përvojë të gjatë, një emër shumë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK