http://kariera.mk
Shtatë dallime ndërmjet të dashurit dhe bashkëshortit

Shtatë dallime ndërmjet të dashurit dhe bashkëshortit

para një ore - Ekonomia Online

Kur argëtoheni me të dashurin, më së shpeshti mendoni që është i përsosur. Aq shumë jeni të dashuruar saqë nuk i shihni disa gjëra të qarta. Epo, njerëzit mund t’i ndryshojnë disa gjëra. Prandaj po ju...

Konsumoni ullinj çdo ditë parandaloni këto sëmundje

Konsumoni ullinj çdo ditë, parandaloni këto sëmundje

para një ore - Ekonomia Online

Ullinjtë janë një nga ushqimet më të shëndetshme. Ata janë të pasur me yndyrna të shëndetshme, me vitamina dhe minerale të domosdoshme për funksionimin normal të trupit. Ja çfarë përfitimesh kanë ullinjtë...

Boronica aleati që ju duhet për tensionin e diabetin

Boronica, aleati që ju duhet për tensionin e diabetin

para një ore - Ekonomia Online

Në Shqipëri boronicat rriten të egra gjerësisht në trevat veriore të vendit. Boronicat e Tropojës, Kukësit dhe Pukës janë një nga mrekullitë më mirëbërëse të natyrës. Boronicat janë të ëmbla, ushqyese...

Ndërmarrësit e suksesshëm mendojnë ndryshe

Ndërmarrësit e suksesshëm mendojnë ndryshe

para 2 orë - Ekonomia Online

Mënyra juaj e të menduarit ndikon në atë që besoni se është e mundur, dhe ajo do të drejtojë veprimet që ju ndërmerrni në jetë dhe biznes. Mendimet tuaja ose do të ndihmojnë ose do të dëmtojnë biznesin...

Si ta dalloni mjaltin e vërtetë dhe cilësor

Si ta dalloni mjaltin e vërtetë dhe cilësor

para 2 orë - Ekonomia Online

Mjalti, ai i miri dhe natyrali është një produkt i kërkuar dhe i çmuar për të gjithë shqiptarët. Ky nektar i ëmbël shpesh është cilësuar si “ari i lëngshëm” dhe si rrjedhojë çmimet e tij mund të jenë të...

Mësojeni veten si të jeni pozitivë

Mësojeni veten si të jeni pozitivë

para 3 orë - Ekonomia Online

“NJË PESIMIST SHEH VËSHTIRËSI NË ÇDO RAST; NJË OPTIMIST SHEH MUNDËSI NË ÇDO VËSHTIRËSI. “~ WINSTON CHURCHILL Të shohësh vetëm aspektet pozitive të jetës nuk është gjithmonë e lehtë. Jeta jonë është e mbushur...

Çka është inteligjenca emocionale

Çka është inteligjenca emocionale?

para 3 orë - Ekonomia Online

Inteligjenca emocionale është një ndër aftësitë më të mrekullueshme të njeriut, që në fund të fundit na bën të jemi njerëz. Inteligjenca emocionale është aftësia për të kontrolluar vetveten dhe emocionet...

Shenjat që tregojnë se mund të keni një problem serioz me stomakun

Shenjat që tregojnë se mund të keni një problem serioz me stomakun

para 3 orë - Ekonomia Online

Ezofagu, stomaku, zorra e trashë, pankreasi, mëlçia – të gjitha këto përfshihen në sistemin tretës, prandaj nuk është çudi që simptomat e tyre të jenë të njëjta. Problemi është se kur ato fillojnë të shfaqen,...

Limaj në Kaçanik thërret të rinjtë për mobilizim

Limaj në Kaçanik, thërret të rinjtë për “mobilizim”

para 3 orë - Ekonomia Online

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar takimet me të rinjtë e partisë së tij. Pas Ferizajt, në mbrëmje Limaj ka qëndruar në Kaçanik ku ka bashkëbiseduar me të rinjtë e kësaj partie nga...

Limaj në Kaçanik fton të rinjtë për mobilizim

Limaj në Kaçanik, fton të rinjtë për “mobilizim”

para 3 orë - Ekonomia Online

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar takimet me të rinjtë e partisë së tij. Pas Ferizajt, në mbrëmje Limaj ka qëndruar në Kaçanik ku ka bashkëbiseduar me të rinjtë e kësaj partie nga...

Arsye psikologjike pse dashurohemi

Arsye psikologjike pse dashurohemi

para 3 orë - Ekonomia Online

Ne nuk mund të jemi gjithmonë të shpjegojmë se përse na pëlqen një person i caktuar, por duhet pranuar se janë bërë shumë hulumtime rreth çështjes se përse njerëzit bien në dashuri. Përderisa disa shpjegime...

Pastrimi i shtëpisë pas punës nuk është i shëndetshëm

Pastrimi i shtëpisë pas punës nuk është i shëndetshëm

para 3 orë - Ekonomia Online

Secilën herë që jeni ankuar se punët e shtëpisë pas kthimit nga puna e përditshme u shkaktojnë stres, keni pasur të drejtë. Sipas hulumtimeve të reja, pastrimi dhe rregullimi i shtëpisë pas punës, është...

Biznese që mund t i filloni me pak para

Biznese që mund t’i filloni me pak para

para 3 orë - Ekonomia Online

Ndoshta keni ëndërruar që të keni biznesin tuaj personal, por nuk keni pasur kapital të mjaftueshëm për këtë. Më poshtë mund të gjeni 12 lloj biznesesh të cilët mund t’i filloni me disa mijëra euro. Po...

Gjërat që nuk duhet t i thoni në punë

Gjërat që nuk duhet t’i thoni në punë

para 4 orë - Ekonomia Online

Disa fraza mund t’ju nderojnë, ndërsa të tjera mund t’ju bëjnë të ngjani keq në sytë e shefave dhe kolegëve tuaj. Ja se çfarë duhet të keni kujdes kur bëhet fjalë për marrëdhënien në punë. Këto fraza përmbajnë...

Vitaminat që ju ndihmojnë të luftoni stresin

Vitaminat që ju ndihmojnë të luftoni stresin

para 4 orë - Ekonomia Online

Në ditët e sotme, niveli i stresit është shumë i lartë, gjë kjo që mund të ndikojë në mënyrë të drejtpërdrejtë në shëndetin, gjumin dhe humorin tuaj. Një regjim ushqimor i shëndetshëm, plotësimi i orëve...

Një gotë verë sa një orë palestër

Një gotë verë sa një orë palestër

para 4 orë - Ekonomia Online

Adhurues të verës së kuqe, hulumtimet e reja tani thonë se një gotë verë e kuqe është ekuivalente si një orë e shpenzuar në palestër sa i përket djegies së kalorive. Studimi i kryer nga Universiteti Alberta,...

Si nuk duhet nisur një email

Si (nuk) duhet nisur një email?

para 4 orë - Ekonomia Online

Të kuptosh sesi mund të nisësh një email mund të jetë një sfidë e vërtetë. “Shumë njerëz e kanë problem mënyrën sesi ju u drejtoheni atyre,” thotë Barbara Pachter, një eksperte biznesi, për Business Insider....

Simptomat që tregojnë se vuani nga depresioni

Simptomat që tregojnë se vuani nga depresioni

para 4 orë - Ekonomia Online

Depresioni nuk manifestohet te të gjithë njerëzit në mënyrë të njëjtë. Përveç simptomave të njohura, ka edhe të tilla që shpesh nuk vihen re dhe mund të luajnë rol të madh në shëndetin mendor të individëve....

7 simptomat e mungesës së kaliumit

7 simptomat e mungesës së kaliumit

para 4 orë - Ekonomia Online

Një nga mineralet më të rëndësishëm për trupin është kaliumi. Ai luan një rol jetik për shumë sisteme në trup, veçanërisht për sistemin nervor, muskular dhe atë kardiovaskular. Kaliumi është një elektrolit...

Prindërimi modern pengon zhvillimin normal të fëmijës

Prindërimi “modern” pengon zhvillimin normal të fëmijës

para 4 orë - Ekonomia Online

Sipas një studimi nga Universiteti i Notre Dame, praktikat sociale dhe idetë e edukimit të jetës së sotme moderne po pengojnë zhvillimin e shëndetshëm emocional dhe mendor tek fëmijët. “Praktika dhe ide...

A po ju shkakton stres vendi juaj i punës

A po ju shkakton stres vendi juaj i punës?

para 4 orë - Ekonomia Online

Ka shumë gjasa që gjithsecili prej nesh në një moment të caktuar të ndiejë sikur nuk po i mjafton ajri teksa ndodhet në punë. Ky fakt shkaktohet më se shumti nga stresi që lind, rritet dhe zhvillohet në...

Prezantohen rezultatet aktuale të aksionit të pastrimit, komunat në garë për grantin e MMPH-së

para 5 orë - Ekonomia Online

SHBA të në OKB i japin mbështetje të fuqishme Kosovës për Ushtrinë dhe INTERPOL in

SHBA-të në OKB i japin mbështetje të fuqishme Kosovës për Ushtrinë dhe INTERPOL-in

para 5 orë - Ekonomia Online

SHBA-të i kanë dalur në përkrahje Kosovës në diskutimin që u mbajt sot në Këshillin e Sigurimit të OKB-së Përfaqësuesi i SHBA-ve, Jonathan Cohen, rikujtoi edhe njëherë se Amerika përkrah fuqishëm transformimin...

Limaj takon të rinjtë e Ferizajt i fton të angazhohen dhe punojnë për vendin

Limaj takon të rinjtë e Ferizajt, i fton të angazhohen dhe punojnë për vendin

para 5 orë - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh kryetar i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në një diskutim të hapur me të rinjtë e partisë së tij në degën e Ferizajt, i ftoi ata që të angazhohen dhe të...

Përfitimet që keni nga rrushi

Përfitimet që keni nga rrushi

para 5 orë - Ekonomia Online

Frutat në stinën e vjeshtës janë të shumëllojshme. Një ndër to është edhe rrushi i cili ka efekte në neutralizimin e celulitit, rrudhave dhe kolesterolit. Falë efekteve të dobishme që ka në rinovimin e...

 Let s Do It Kosova prezanton rezultatet e aksionit Ta pastrojmë Kosovën

“Let’s Do It Kosova” prezanton rezultatet e aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”

para 5 orë - Ekonomia Online

Në kuadër të Fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”sot është mbajtur tryezë me qëllim të diskutimit të të arriturave të komunave në fushatën e pastrimit nga data 15 shtator e deri më tani. Në tryezën e sotëm...

Qeveria e Spanjës dorëzohet para IOC-ut, vendos t’i njoh simbolet shtetërore të Kosovës

para 5 orë - Ekonomia Online

Fatmir Limaj mban taktim me të rinjtë e Ferizajit u premton atyre mbështetje në projektet vetë inicuese

Fatmir Limaj mban taktim me të rinjtë e Ferizajit, u premton atyre mbështetje në projektet vetë inicuese

para 6 orë - Ekonomia Online

Z.Kryeministri I Kosovës, njëherit edhe kryetari I Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj, në një diskutim të hapur me të rinjtë e partisë së tij në degën e Ferizajit, I ftoi ata që të angazhohen dhe të punojnë...

Peleti e briketi nuk janë ndotës nëse përdoren pajisjet e certifikuara

Peleti e briketi nuk janë ndotës nëse përdoren pajisjet e certifikuara

para 6 orë - Ekonomia Online

Deklarimi i përfaqësuesve të Ministrisë Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH) në takim me Komisionin Parlamentar për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis dhe Planifikim Hapësinor ( KPBPZhRMPH),...

Hazard tregon se kur do të vendosë për të ardhmen e tij

Hazard tregon se kur do të vendosë për të ardhmen e tij

para 7 orë - Ekonomia Online

Eden Hazard ka thënë se tani nuk është momenti për të vendosur për të ardhmen e tij, duke u deklaruar vetëm te Chelsea. Ylli belg ka regjistruar një fillim mbresëlënëse këtë sezon në Premierligë, duke...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK