http://kariera.mk
14 raste të reja numri i të infektuarve shkon në 224

14 raste të reja, numri i të infektuarve shkon në 224

para 5 orë - Ekonomia Online

Nga data 08 shkurt deri më 08 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.570 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre rezultojnë...

Qeveria autorizon ministrin e Shëndetësisë që të nxjerrë vendime për pandeminë

Qeveria autorizon ministrin e Shëndetësisë që të nxjerrë vendime për pandeminë

para 5 orë - Ekonomia Online

Në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë është zhvilluar mbledhja korresponduese, (mbledhje elektronike) e Qeverisë në detyrë, e 24-ta me radhë, e drejtuar nga Kryeministri në detyrë Albin Kurti. Në...

Infektologu Krasniqi Nga gjysma e prillit presim fluks të infektuarish

Infektologu Krasniqi: Nga gjysma e prillit presim fluks të infektuarish

para 5 orë - Ekonomia Online

Infektologu Valbon Krasniqi thotë se stabiliteti i gjendjes në Kosovë pritet të shihet kah fundi i muajit Prill. Ai në Interaktiv tha seka gjysma e këtij muajit presim një fluks më të madh të pacientëve,...

Tërmkolli Albini po mundohet ta marrë LDK në përmes Vjosës ajo po e mbron konceptin e tij

Tërmkolli: Albini po mundohet ta marrë LDK-në përmes Vjosës, ajo po e mbron konceptin e tij

para 5 orë - Ekonomia Online

Melihate Termkolli nga LDK ka thënë se ka thënë se Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani nuk përbën gjeneratën e re brenda kësaj partie. “Vjosa thuhet që e ka bërë fituese LDK-në, LDK nuk fitoi....

Osmani i përgjigjet Veliut pa ia përmendur emrin  ta ruajmë higjienën mentale

Osmani i përgjigjet Veliut (pa ia përmendur emrin), ta ruajmë higjienën mentale

para 6 orë - Ekonomia Online

Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook ka thënë se Kosova po kalon dy pandemi, në atë të koronavirusit si dhe pandeminë e politikanëve të papërgjegjshëm. Ajo është shprehur se përveç...

Vitia Edhe tre të infektuar në gjendje kritike thirrje qytetarëve mos dilni pa arsye

Vitia: Edhe tre të infektuar në gjendje kritike, thirrje qytetarëve mos dilni pa arsye

para 6 orë - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se tre pacientë të prekur me koronavirus janë në gjendje kritike për jetën. Pasi ngushëlloi familjen e viktimës së fundit me COVID-19 në Kosovë, Vitia...

Bislimi kritikon bankat se s po tregohen të përgjegjshme në kohën e pandemisë madje po rrisin profitet

Bislimi kritikon bankat se s’po tregohen të përgjegjshme në kohën e pandemisë, madje po rrisin profitet

para 6 orë - Ekonomia Online

Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka folur sonte për sistemin bankar, për rolin e Bankës Qendrore të Kosovës dhe për ankesat e qytetarëve, që kanë të bëjnë me kreditë në këtë...

Veliu Pas 40 ditësh s do të ketë Qeveri Kurti për Vjosa Osmanin do të shpalos fakte tjera

Veliu: Pas 40 ditësh s’do të ketë Qeveri Kurti, për Vjosa Osmanin do të shpalos fakte tjera

para 7 orë - Ekonomia Online

Nëse ajo vazhdon të merret me mua, unë do të shpalos edhe gjëra tjera. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se shumë shpejt nuk do të ketë më Qeveri Kurti. Ai ka thënë se aktivistët e LVV-së pas 40...

Ahmeti 13 punëtorë shëndetësorë të Urgjencës në Prishtinë dalin negativë për Coronavirus

Ahmeti: 13 punëtorë shëndetësorë të Urgjencës në Prishtinë dalin negativë për Coronavirus

para 7 orë - Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se 13 punëtorë shëndetësorë të Urgjencës kanë dalë me rezultate negative për koronavirus. “13 punëtorët tonë shëndetësor të Urgjencës,...

Deputetja e LDK së  LDK po sulmohet nga të gjithë

Deputetja e LDK-së: LDK po sulmohet nga të gjithë

para 7 orë - Ekonomia Online

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doruntina Maloku ka përsëritur edhe një herë një pjesë nga një fjalim i saj në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se kjo parti sulmohet e tentohet të përçahet çdo...

Gjinovci Nuk shoh asnjë mundësi që Vjosa Osmani të shkojë në Vetëvendosje

Gjinovci: Nuk shoh asnjë mundësi që Vjosa Osmani të shkojë në Vetëvendosje

para 7 orë - Ekonomia Online

Opinionisti Rron Gjinovci në emisionin Pressing të T7, ka thënë se nuk sheh ndonjë mundësi që kryetarja e parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani, të kalojë në Lëvizjen Vetëvendosje. “Nuk shoh asnjë mundësi...

Mjekët në SHBA gjejnë mënyrën për t i bërë pacientët me COVID 19 të ndihen më të qetë

Mjekët në SHBA gjejnë mënyrën për t’i bërë pacientët me COVID-19 të ndihen më të qetë

para 7 orë - Ekonomia Online

Kur pacientët shtrihen në spital për COVID-19, atyre s’ju lejohet të kenë asnjë vizitor. Mjekët, infermierët dhe profesionistët tjerë shëndetësorë mbajnë distancën, dhe ndërveprojnë me ta vetëm nën shtresa...

Veseli Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me ShBA të

Veseli: Kurti që nga 1999 është kundër çdo vendimi që e kemi marrë në koordinim me ShBA-të

para 8 orë - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka sjell në pikën më të ulët raportet Kosovë-SHBA që janë ndërtuar qe disa dekada. Duke folur për antiamerikanizmin në...

Prokuroria 21 vjeçari prishtinas pësoi sulm në tru nga rrahja e rëndë që ia bëri polici

Prokuroria: 21-vjeçari prishtinas pësoi sulm në tru nga rrahja e rëndë që ia bëri polici

para 8 orë - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se e ka ndaluar për 48 orë të dyshuarin R.A., zyrtar policor, për shkak të dyshimit të arsyeshëm se ka kryer veprën penale “Keqtrajtimi gjatë ushtrimit të...

Kadri Veseli Dallojnë situatat  VLAN e kishte bllokuar PDK në më 2014 nuk e pranonin legjitimitetin qytetar

Kadri Veseli: Dallojnë situatat – VLAN e kishte bllokuar PDK-në më 2014, nuk e pranonin legjitimitetin qytetar

para 8 orë - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Kadri Vesli ka thënë se ka dallime mes situatës së 2014-ës për formimin e Qeverisë, atëkohë kur PDK kishte dalur e fituese e zgjedhjeve. Veseli ka deklaruar se ishte VLAN, ajo që e bllokoi...

Vdes personi i gjashtë nga Coronavirusi në Kosovë

Vdes personi i gjashtë nga Coronavirusi në Kosovë

para 8 orë - Ekonomia Online

Një grua 66 vjeçare nga Malisheva është viktima e gjashtë në Kosovë nga Coronavirusi. “Sot më 08.04. 2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pacientja 66 vjeçe, nga Malisheva, e cila...

Ia vodhi kuletën pasi tërhoqi para nga bankomati policia arreston të dyshuarin brenda ditës

Ia vodhi kuletën pasi tërhoqi para nga bankomati, policia arreston të dyshuarin brenda ditës

para 8 orë - Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar për një “vjedhje grabitqare” të ndodhur gjatë ditës së sotme. Përmes një njoftimi për media, PK-ja thotë se pas pranimit të informacioneve për kryerjen e një...

Lojtarët e Real Madridit pajtohen për ulje page prej 10

Lojtarët e Real Madridit pajtohen për ulje page prej 10%

para 8 orë - Ekonomia Online

Real Madridi ka arritur marrëveshje me ekipin e parë, ekipin e dytë Castilla dhe ekipin e basketbollit që lojtarët të marrin pagë me ulje prej 10 për qind, për shkak të krizës së shkaktuar nga pandemia...

Djali i Vuçiqit infektohet nga Coronavirusi

Djali i Vuçiqit infektohet nga Coronavirusi

para 8 orë - Ekonomia Online

Danilo Vuçiq, djali i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus. Kjo është bërë e ditur përmes profilit zyrtar në Instagram të presidentit serb. “… Danilo i im...

Koha që të ndryshohen masat që po e fusin vendin në një krizë të thellë ekonomike

Koha që të ndryshohen masat që po e fusin vendin në një krizë të thellë ekonomike

para 8 orë - Ekonomia Online

Tash, kur kaluan disa javë prej vendosjes së masave të rrepta për ta parandaluar shpërndarjen e COVID-19, të dhënat nga shtete të ndryshme që zbatuan masa të ndryshme na e qartësojnë se cilat masa ishin...

Franca planifikon të zgjasë afatin e izolimit

Franca planifikon të zgjasë afatin e izolimit

para 8 orë - Ekonomia Online

Franca do të zgjasë izolimin në gjithë vendin, të vendosur për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit. Izolimi “do të zgjatet” përtej 15 prillit, tha një zyrtar i presidencës, për agjencinë AFP. Presidentin...

Rama Në dispozicion kemi 310 shtretër strategjinë e testeve e bëjnë ekspertët

Rama: Në dispozicion kemi 310 shtretër, strategjinë e testeve e bëjnë ekspertët

para 8 orë - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisl, Edi Rama ka bërë të ditur se në të dy spitalet, atë infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” janë në dispozicion 310 shtretër. Gjatë një komunikimi në Facebook, duke iu përgjigjur pyetjeve...

OBSH ja reagon ndaj kritikave të Presidentit Trump

OBSH-ja reagon ndaj kritikave të Presidentit Trump

para 8 orë - Ekonomia Online

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë mbrojti të mërkurën me forcë menaxhimin e koronavirusit nga ana agjencisë së tij, në përgjigje të kritikave të Presidentit Donald Trump dhe sugjerimit të tij...

Prirja diktatoriale e kryeministrit Kurti në shekullin 21

Prirja diktatoriale e “kryeministrit Kurti” në shekullin 21

para 8 orë - Ekonomia Online

Dje, kryeministri i shkarkuar i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, me prepotencë dhe krenari u pa në krah të ministres Rozeta Hajdari, të cilës sapo i kishte vdekur babai. Por, minimalisht dy gjëra që shkelin...

Manchester Unitedi i ofron 90 milionë euro për mbrojtësin e Napolit

Manchester Unitedi i ofron 90 milionë euro për mbrojtësin e Napolit

para 8 orë - Ekonomia Online

Manchester United ka zhvilluar një tjetër sezon zhgënjyes.  Djajtë e Kuq nuk po arrijnë akoma të jenë protagonistë në Angli dhe Evropë. Për të përforcuar skuadrën, sipas calciomercato.com, anglezët kanë...

Veseli Mocioni është produkt i mosbesimit mes partnerëve të Qeverisë nuk pendohemi që votuam pro rrëzimit

Veseli: Mocioni është produkt i mosbesimit mes partnerëve të Qeverisë, nuk pendohemi që votuam pro rrëzimit

para 8 orë - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se nuk janë penduar që e kanë votuar mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti. Ai tha se janë duke punuar që si opozitë të sjellin një frymë të re politike, ndërsa...

Veseli Kurti bëri marrëveshje me spanjollin Borell për largimin e taksës

Veseli: Kurti bëri marrëveshje me spanjollin Borell për largimin e taksës

para 8 orë - Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar largimi i taksës nga Qeveria në detyrë Kurti ka ndodhur me marrëveshje më Josep Borell. Veseli po thotë se taksa është hequr nga kryeministri...

Limaj Vizita e Kurtit në Malishevë e vonuar qytetarët nuk do t ia harrojnë këtë

Limaj: Vizita e Kurtit në Malishevë e vonuar, qytetarët nuk do t’ia harrojnë këtë

para 8 orë - Ekonomia Online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se vizita e kryeministrit në detyrë në Malishevë e paralajmëruar për nesër është e vonuar. Ai ka thënë se qytetarët e Malishevës nuk do t’ia harrojnë këtë Kurtit....

Era shfaqet pas 25 ditë karantine

Era shfaqet pas 25 ditë karantine

para 8 orë - Ekonomia Online

Këngëtarja Era Istrefi ka postuar disa foto në Instagram E duket që këngëtarja ka filluar izolimin shumë më herët se të tjerët pasi që ka shkruar se ajo është në ditën e 25 të karantimit, kurse Kosova...

Maqedoni arrin në 30 numri i të vdekurve nga Coronavirusi

Maqedoni, arrin në 30 numri i të vdekurve nga Coronavirusi

para 8 orë - Ekonomia Online

Lehona 27 vjeçare nga Kumanova është viktima më re nga Covid-19 në Maqedoni. Më 30 mars e njëjta ka pasur lindje të parakohshme në repartin e gjinekologjisë, ndërsa një ditë më pas është shtruar në Klinikën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK