http://kariera.mk
205 raste të reja me COVID 19 në Kosovë

205 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 orë - Pa censure

Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej...

Momenti i eska limit të situatës në Kuvend Deputeti i LDK së i vërs ulet Vjosa Osmanit

Momenti i eska*limit të situatës në Kuvend: Deputeti i LDK’së, i vërs*ulet Vjosa Osmanit

para 4 orë - Pa censure

Në Kuvendin e Kosovës ka eska*luar debati mes deputetes së PDK’së Ganimete Musliut dhe Fitore Pacollit nga Vetëvendosje. Në debat u përfshi edhe Vjosa Osmani kryeparlamentare e cila vazhdimisht bënte thirrje...

Ali Ahmeti Ideja e kryeministrit është që në 2009 tën

Ali Ahmeti: Ideja e kryeministrit është që në 2009-tën

para 5 orë - Pa censure

“Ideja e kryeministrit është e 2009, pra para 11 vitesh. Tani ka qenë momenti i duhur në kohë të dukur. Kemi shkuar shkallë shkallë duke u ngjitur në pozicione kyce që kanë të bëjnë me shtetin” kështu...

Ali Ahmeti S mund të them se Zaevi do jetë kryeministër sepse ai do jetë Naser Zyberi

Ali Ahmeti: S’mund të them se Zaevi do jetë kryeministër sepse ai do jetë Naser Zyberi

para 5 orë - Pa censure

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në televizionin 21 gjatë një interviste ka komentuar edhe çështjen e kryeministrit shqiptarë, një ide që tra*zoi palën tjetër. Me këtë rast kreu i BDI-së tha se unë nuk mund...

Maqedonia e Veriut vazhdon t i plotësojë kushtet për liberalizim të vizave

Maqedonia e Veriut vazhdon t’i plotësojë kushtet për liberalizim të vizave

para 5 orë - Pa censure

Komisioni Evropian sot i prezantoi rezultatet nga monitoringu i rregullt të kritereve për liberalizim të vizave për vendet nga Ballkani Perëndimor dhe nga Partneriteti lindor, ku të gjithë i plotësojnë...

Hoti Të dielen mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Hoti: Të dielen mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme

para 5 orë - Pa censure

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se mund të shpallet gjendje e jashtëzakonshme të dielën. Hoti tha nëse qytetarët nuk respektojnë rregullat kjo gjendje mund të shpallet dhe të izlohen qytetarët....

Xhafer Tahiri del kun dër vendimit të partisë Përjashtimi i Vjosa Osmanit e ka dëmt uar LDK në

Xhafer Tahiri del kun*dër vendimit të partisë: Përjashtimi i Vjosa Osmanit e ka dëmt*uar LDK’në

para 6 orë - Pa censure

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri i ftuar në emisionin “Pa maskë” ka komentuar edhe përjashtimin e Vjosa Osmanit nga kryesia e LDK-së. Ai e ka ritheksuar qëndrimin e tij kun*dër këtij vendimi...

282 pacientë me COVID 19 po trajtohen në SHSKUK 17 në gjendje kritike

282 pacientë me COVID-19 po trajtohen në SHSKUK, 17 në gjendje kritike

para 6 orë - Pa censure

Bazuar në raportin 24 orësh nga klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet e përgjithshme në SHSKUK janë të shtrirë 282 pacientë të konfirmuar pozitiv me COVID-19. Në QKUK 160 pacientë, kurse 122 në spitalet e...

Arsim Zekolli i reagon Zaevit Ai është një i tillë që e urr en të vetin dhe si mund të respektojë dikë tjetër

Arsim Zekolli i reagon Zaevit :Ai është një i tillë që e urr*en të vetin dhe si mund të respektojë dikë tjetër

para 6 orë - Pa censure

Analisti politik Arsim Zekolli ka reaguar lidhur me bisedat e ish kryeministrit Zoran Zaev që ka të bëjë me bom*bën e sotme ku ai flet rëndë kun*dër shqiptarëve dhe ushtarëve shqiptarë duke i ofen*duar...

Gjykata cakton parabur gim për ish kryetarin e Penales Vladimir Pançevski

Gjykata cakton parabur*gim për ish-kryetarin e Penales, Vladimir Pançevski

para 6 orë - Pa censure

Gjykata e Velesit ka vendosur sot masën e parabur*gimit për ish-kryetarin e Gjykatës Penale, Vladimir Pancevski. Këtë informacion për herë të parë u bë i ditur nga Koalicioni Të Gjithë për një Gjykim të...

Franca tejkaloi 30 000 raste të vde kjes nga Kovid 19

Franca tejkaloi 30.000 raste të vde*kjes nga Kovid-19

para 6 orë - Pa censure

Me 25 personat e fundit të vdek*ur nga Kovid-19 në 24 orët e fundit në Francë, numri i rasteve të vd*ekjes nga fillimi i epidemisë në vend ka arritur 30.004 persona. Në spitalet franceze janë hospitalizuar...

Rritet numri i të infektuarve edhe në Itali 276 persona në 24 orë

Rritet numri i të infektuarve edhe në Itali, 276 persona në 24 orë

para 6 orë - Pa censure

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali u regjistruan 276 persona prej të cilëve 135 vetëm në rajonin e Lombardisë. Kurba e pandemisë ka pësuar rritje gjatë 2 ditëve të fundit ku ditën e djeshme rezultuan 229...

OBSH Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

para 7 orë - Pa censure

Newly elected Director-General of the World Health Organization (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus attends a news conference at the United Nations in Geneva, Switzerland, May 24, 2017. REUTERS/Denis Balibouse...

Migjen Kelmendi thotë se mbështetësit e Vetëvendosjes po ia dëshirojnë vde kjen Isa Mustafës

Migjen Kelmendi thotë se mbështetësit e Vetëvendosjes po ia dëshirojnë vde*kjen Isa Mustafës

para 7 orë - Pa censure

Migjen Kelmendi nga PDK-ja ka kritikuar të gjithë ata komentues që po ia urojnë vd*ekjen kryetari të LDK-së Isa Mustafa, pas infektimit të tij me koronavirus. Madje, ai po thotë se këtë po e bëjnë mbështetësit...

Revo lucion qytetarë kundër Zaevit që ofendon shqiptarët VIDEO

Revo*lucion qytetarë kundër Zaevit që ofendon shqiptarët (VIDEO)

para 7 orë - Pa censure

Bom*bat e Zoran Zaevit ish kryemninistrit të Maqedonisë së Veriut ku dëgjohet që përmes një personi tjetër të panjohur gjatë një bisede i ofe*ndon rëndë shqiptarët pa kursyer edhe ushtarët shqiptarë ka...

Ali Ahmeti me përgjigje ndaj Zaevit  Do ju thahet gëzimi në buzë

Ali Ahmeti me përgjigje ndaj Zaevit, “Do ju thahet gëzimi në buzë”

para 7 orë - Pa censure

As Zaevi e as të tjerët nuk do ta kenë kënaqësinë ta shohin BDI-në në opozitë. Do të ju thahet gëzimi në buzë më 15 korrik, tha lideri I BDI-së, Ali Ahmeti në Debate Zgjedhore. Sipas tij, të tjerët nuk...

Flet më në fund Jeta Xharra rreth shtëpisë milionëshe Arsyetohet duke thënë se s ka faj

Flet më në fund Jeta Xharra rreth shtëpisë milionëshe: Arsyetohet duke thënë se s’ka faj

para 7 orë - Pa censure

Gazetarja Jeta Xhara është arsyetuar për skan*dalin që ditë më parë iu publikua në media, në të cilin u përfshi bashkë me Haki Abazin dhe Dajana Berisha. Xharr thotë se ajo nuk ka miliona dhe se Shtëpia...

Mediat beogradase 50 malazezë hyjnë nga Kosova në Serbi për të bërë tra zira

Mediat beogradase: 50 malazezë hyjnë nga Kosova në Serbi për të bërë tra*zira

para 8 orë - Pa censure

Shërbimet e sigurimit të Serbisë kanë ardhur te informata se një grup i shtetasve të Mali të Zi po bëhet gati që ditëve të ardhshme të bashkohet në prot*estat në Beograd. Sajti “b92.net”, duke cituar mediat...

 S ka virus  Labi kapet keq me komentuesit kur i kërkojnë që të shkojë në Infektivë pa maskë e doreza

‘S’ka virus’: Labi kapet keq me komentuesit, kur i kërkojnë që të shkojë në Infektivë pa maskë e doreza

para 8 orë - Pa censure

Këngëtari dhe humanisti Labinot Tahiri-Labi, është kapur me komentuesit kur i është kërkuar atij që të shkoj në QKUK e të ju flas për duar të sëmurëve me COVID-19, nëse nuk ka virus sipas tij. Në një postim...

SPB Tetovë filloi me kontrolle të përforcuara për respektim të masave mbrojtëse në komunikacionin rrugor

SPB Tetovë filloi me kontrolle të përforcuara për respektim të masave mbrojtëse në komunikacionin rrugor

para 8 orë - Pa censure

Policia e Pollogut filloi me kontrolle të përforcuara të cilat kanë të bëjnë me respektimin e masave për mbrojtje në autobusë dhe furgona të cilat transferojnë udhëtarë. Me kontrolle do të përfshihen edhe...

Çairi dhe Gazi Baba me më shumë raste aktive të Kovid 19

Çairi dhe Gazi Baba me më shumë raste aktive të Kovid-19

para 8 orë - Pa censure

Çairi mbetet komuna me numër më të madh të rasteve edhe në 24 orët e kaluara, tregojnë të dhënat që sot i publikoi Ministria e Shëndetësisë. Në këtë komunë janë regjistruar 323 raste aktive. Dyqind raste...

Habit gruaja për plas me makinë automjetet e tjera dhe nis të kërcejë me bikini VIDEO

Habit gruaja, për*plas me makinë automjetet e tjera dhe nis të kërcejë me bikini (VIDEO)

para 8 orë - Pa censure

Një grua në Spanjë i ka habitur të gjithë me veprimin e saj. Ajo e ka përp*lasur makinën me disa automjete të tjera dhe më pas ka dalë nga makina dhe ka nisur të kërcejë me bikini. Për këtë veprim raportohet...

Mb ytet një 34 vjeçar nga Kosova në plazhin e Shëngjinit

Mb*ytet një 34 vjeçar nga Kosova në plazhin e Shëngjinit

para 8 orë - Pa censure

Një 34 vjeçar nga Kosova ka vde*kur në bregdetin e Shëngjinit. Mësohet se një pushues nga Kosova, rreth 34 vjeç është mby*tur teksa po lahej. Mësohet se i riu ka pësuar infarkt në kohën që ndodhej në ujë....

Ja si është gjendja me COVID 19 në vendbanimet e Komunës së Tearcës

Ja si është gjendja me COVID-19 në vendbanimet e Komunës së Tearcës

para 9 orë - Pa censure

INFORMATË NGA SHTABI I KRIZËS –TEARCË COVID-19 EKZISTON, ËSHTË NË MESIN TONË! Numri i personave të prekur me virusin korona COVID-19 në komunën e Tearcës shkon në 73 prej të cilëve 23 janë aktiv. Sipas...

Asesi të bëhen njerëz Lista Srpska largohet nga salla pasi deputetët mbajtën 1 minutë heshtje për masa krën e Srebrenicës

Asesi të bëhen njerëz! Lista Srpska largohet nga salla pasi deputetët mbajtën 1 minutë heshtje për masa*krën e Srebrenicës

para 9 orë - Pa censure

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje në shenjë nderimi për të gjitha vik*timat e mas*akrës së Srebrenicës. Megjithatë, derisa deputetët po mbanin një minutë heshtje, nga...

Shpërndahet materiali zgjedhor Derkoski apelon të votohet pa frikë janë siguruar mjete mbrojtëse

Shpërndahet materiali zgjedhor, Derkoski apelon të votohet pa frikë, janë siguruar mjete mbrojtëse

para 9 orë - Pa censure

Nga shtypshkronja “Kiro Dandaro” në Manastir, materiali zgjedhor nisi të shpërndahet në të gjitha komisionet komunale zgjedhore të Maqedonisë. Gjithsej janë sht*ypur 1,814,263 fletëvotime me nivel të lartë...

Kohë më parë deputetja Mesila Doda i replikonte Mukit  Për Iliridën nuk më ndalojnë të flas sllavët e as dhëndurët e sllavëve

Kohë më parë deputetja Mesila Doda i replikonte Mukit: “Për Iliridën nuk më ndalojnë të flas sllavët, e as dhëndurët e sllavëve”

para 9 orë - Pa censure

Kohë mëparë deputetja e parlamentit të Shqipërisë Mesila Doda deklaronte se Maqedoninë nuk e njeh si shtet dhe nëse dikush i thotë FYROM apo Maqedoni ajo i thotë “Iliridë”, nga kjo deklaratë e deputetes...

Go det Zoran Zaev Mbrojta me jetën time Talat Xhaferin

Go*det Zoran Zaev: Mbrojta me jetën time Talat Xhaferin

para 9 orë - Pa censure

BDI nuk vlen pesë pare në tregun e votave. Ky është qëndrimi im sot, ishte qëndrimi im edhe atëherë, në kohën kur u inçizua biseda e publikuar sot. Kishin 20 deputetë, u përgjysmuan në 10, në këto zgjedhje...

ZAEV konfirmon vërtetësinë e përgjimit ku of endon rëndë SHQIPTARËT

ZAEV konfirmon vërtetësinë e përgjimit ku of*endon rëndë SHQIPTARËT

para 9 orë - Pa censure

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev përmes një statusi të tij në faqen zyrtare në rrjetin social facebook pranon vërtetësinë e audio-regjistrimit ku ai mund të dëgjohet se si i ofe*ndon rëndë shqiptarët. Në...

Nuk ka teste as iz olim diaspora vërshon Maqedoninë Të mërkurën do të votojnë rreth 30 mijë mërgimtarë

Nuk ka teste as iz*olim, diaspora “vërshon” Maqedoninë! Të mërkurën do të votojnë rreth 30 mijë mërgimtarë!

para 10 orë - Pa censure

Vetëm nga e hëna deri sot në Maqedoni kanë ardhur rreth 30 mijë udhëtarë nga vendet perëndimore, prej të cilëve rreth 25 mijë janë shqiptarë, njoftojnë autoritetet në Shkup. Pas lejimit të hyrjes për qytetarët...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK