http://kariera.mk
Kushtetuta e BIK ut cënojnë integritetin territorial të Kosovës

Kushtetuta e BIK-ut cënojnë integritetin territorial të Kosovës?!

para 36 minutave - Pa censure

Ish-profesori i Medresesë, Emin Behrami, ka parashtruar një kallëzim penal kundër Bashkësisë Islame të Kosovës me arsyetimin se ky institucion ka bërë tradhti ndaj sovranitetit dhe integritetit territorial...

Gjergj Kastriot Skënderbeu jeta dhe vepra e çmuar e tij

Gjergj Kastriot Skënderbeu jeta dhe vepra e çmuar e tij!

para 2 orë - Pa censure

Nga Enkelejd Gurbardhi Sot mbushen 550 vjet nga vdekja e Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, më 17 janarin e vitit 1468, në Lezhë Gjergj Kastrioti – Skënderbeu lindi në Mat me 6 Maj të vitit...

Vuçiq ka kërkesa nga Putini ai nuk do vetëm përkraje

Vuçiq ka kërkesa nga Putini, ai nuk do vetëm përkraje!

para 3 orë - Pa censure

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se është e domosdoshme të arrihet marrëveshja me shqiptarët e Kosovës, mirëpo aktualishtkjo është shumë e largët. “Nuk jam optimist”, ka thënë Vuçiq në...

E habitshme në Mal të Zi hapet rruga në këtë menyrë

E habitshme, në Mal të Zi hapet rruga në këtë menyrë

para 13 orë - Pa censure

Në një lagje të Podgoricës në Malin e Zi, është hasur një mënyrë origjinale e pastrimit rrugëve nga bora dhe pothuajse pa kosto. Është e çuditshme se si është ai që tërheq një konstrukt druri me formën...

Mustafa Nano habit me deklaratën e tij unë jam GAY

Mustafa Nano habit me deklaratën e tij, unë jam GAY!

para 13 orë - Pa censure

Nano në shfaqen e tij “One Man Show”, dedikuar tërësisht marrëdhënieve seksuale ka folur! Gazetari ka bërë një deklaratë të çuditshme në skenë, pasi ka thënë se është “gay”. Ai është shprehur kështu: “Unë...

Rrëfimi i shumëpritur i eskobarit shqiptarë Klement Balili

Rrëfimi i shumëpritur i eskobarit shqiptarë Klement Balili

para 13 orë - Pa censure

Intervista e Klement Balilit për gazetarin Artan Hoxha të Report TV Zoti Balili, prej 10 majit të vitit 2016 dhe deri tani që jemi në mesin e janarit të vitit 2019, keni qenë personi më i kërkuar në Republikën...

Qeni i sharrit qen i racës autoktone serbe  Kështu thotë Vuciq

Qeni i sharrit qen i racës autoktone serbe?! Kështu thotë Vuciq

para 13 orë - Pa censure

Vuçiq i bën Putinit dhuratë një qen Sharri, i referohen si ‘racë autoktone serbe’ “Këlyshi ka shtatë gjenerata prapa dhe bëhet fjalën për racën tonë më të vjetër autoktone, e dihet që presidenti Putin...

Si u skualifikua nga tenderi pa asnjë arsye firma e autobusve  VIDEO

Si u skualifikua nga tenderi pa asnjë arsye, firma e autobusve! (VIDEO

para 13 orë - Pa censure

Klodian Vata u skualifikua, edhe pse thotë, se ka shpenzuar 150 mijë Euro për të blerë mjetet.Veç kësaj, ai është rrahur e goditur fizikisht. Pas kësaj situate, bashkia kontrolloi vetë bashkinë me grup...

Legjenda e UÇK së Mujë Krasniqi në posbllokun e policisë serbe

Legjenda e UÇK-së Mujë Krasniqi, në posbllokun e policisë serbe

para 13 orë - Pa censure

Legjenda e UÇK-së Mujë Krasniqi atë ditë ishte në fshatin e tij në Çabiq, rreth orës 12:20 Mujë Krasniqi është informuar përmes radiolidhjes se në Gllogjan është sulmuar familja Haradinaj, Muja menjëherë...

Kompania Wizz Air me vonesa komentuesit japin zgjidhje

Kompania Wizz Air me vonesa, komentuesit japin zgjidhje!

para 13 orë - Pa censure

Deri në Pa Censurë, arritu një ankesë ku kompania për fluturime Wizz Air kishte anuluar udhëtimin duke mos ju kthyer paratë e biletës pasagjerve! Një nga udhëtarët kishte shkruar: Kompania Wizz Air e papërgjegjshme!...

Barnat natyrale për të mundur të vjellat

Barnat natyrale për të mundur të vjellat!

para 13 orë - Pa censure

Mundimi manifestohet si ndjenjë jo e këndshme e cila mundet, por jo domosdoshmërisht të nxitë vjelljen. Ajo mund të përcillet me tajimin e rritur të pështymës, shtangimeve në lukth dhe kokëdhimbjeve. Një...

Mësoni për vetitë dobiprurëse të lëvozhgës së vezës

Mësoni për vetitë dobiprurëse të lëvozhgës së vezës!

para 14 orë - Pa censure

Të gjithë kemi vezë në frigorifer. I përdorim në menyra të ndryshme, disa i preferojnë të ziera, të skuqura, ose të pjekura, por gjithmonë ajo që na mbetet është, lëvozhga. Ne ose i djegim, ose i hedhim...

Fitorja më e madhe e Perandorisë Osmane gjatë luftës plumbat që vrasin njëri tjetrin

Fitorja më e madhe e Perandorisë Osmane gjatë luftës, plumbat që vrasin njëri tjetrin!

para 14 orë - Pa censure

Një fotografi interesante e e shpërndarë me miliona herë, e dy plumbave që godasin njëri-tjetrin dhe kanë një pamje interesante, ka të bëj me luftën e jashtëzakonshme mes Francës dhe Britanisë për ta marrë...

Ndalimi i mishit ka shkaktuar reagime të shumta në Belgjikë

Ndalimi i mishit ka shkaktuar reagime të shumta në Belgjikë!

para 14 orë - Pa censure

Vënia në zbatim në fillim të vitit të ndalimit të prerjes hallall në rajonin Flaman të Belgjikës, ka shkaktuar reagimin e komunitetit mysliman dhe hebre. Komunitetet myslimane dhe hebre, që përbëjnë afërsisht...

Prindi i shqetësuar Edhe sa fëmijë do të kafshohen nga qent endacak

Prindi i shqetësuar: Edhe sa fëmijë do të kafshohen nga qent endacak?!

para 14 orë - Pa censure

Sotka ndodh një rast i rëndë ku një qen endacak ka kafshuar një 13 vjeçarë, prindi i shqetësuar deri në Pa Censurë shkruan: Edhe sa rraste duhet të ndodhin që komuna të ndermer masa për zgjedhjen me problemin...

Edhe pse ka kisha dhe xhamia ne përsëri duhet të kthehemi nga amerika që t i falemi

Edhe pse ka kisha dhe xhamia, ne përsëri duhet të kthehemi nga amerika që t’i falemi

para 14 orë - Pa censure

Në orët e hershme të mëngjesit të datës 15 janar 1999, ashtu siç ishte planifikuar në Beograd, fshati Reçak u zgjua i rrethuar nga formacionet e policisë speciale, militare dhe paramilitare serbe të shoqëruar...

Rusia destabilizon ballkanin Haradinaj i përgjigjet

Rusia destabilizon ballkanin, Haradinaj i përgjigjet!

para 14 orë - Pa censure

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është përgjigjur presidentit rus Vladimir Putin që për mediat serbe tha se SHBA-ja është faktori kryesorë që mund të destabilizijë Ballkanin. “Deklarimeve të...

Çeliku E rëndë dhe prekse ngjarja e Reçakut

Çeliku: E rëndë dhe prekse ngjarja e Reçakut!

para 14 orë - Pa censure

Profesoresha Gjyla Çeliku ka shkruar për ngjarjen e Reçakut, për më tepër lexoni shkrimin e saj: “Unë që e shkruaj shkrimin nuk e kam përjetuar këtë dhimbje, e përjetoj tash duke shikuar fotografinë, të...

Jeni shtatëzenë Ja çfarë duhet të dini javë pas jave

Jeni shtatëzenë! Ja çfarë duhet të dini javë pas jave

para 14 orë - Pa censure

Si po rritet bebi juaj? Jeni në tremujorin e parë, këto gjëra duhet t’i dini! Zhvillimet e mëdha të kësaj jave : bebi mund ti mbyll sytë, të vrenjtet në fytyrë, të bëj urinën dhe madje të fus gishtin në...

 Logjika e Kryeministrit Zaev për lojërat e fatit

“Logjika” e Kryeministrit Zaev, për lojërat e fatit

para 14 orë - Pa censure

Nga: Alpin Ollogu Deklarata e djeshme e Kryeministrit Zaev se: “ai që luan bixhoz – baste, përsëri do të luajë”, në kontekstin e asaj që ndalimi radikal i lojërave të fatit në shembullin e R.Shqipërisë,...

Gazetarët Pse duhet të studijojmë për gazetari Na duhen ma shumë gazetarë

Gazetarët! Pse duhet të studijojmë për gazetari! Na duhen ma shumë gazetarë

para 15 orë - Pa censure

Sot në botë mijëra vetë ushtrojnë mjeshtërinë e të shkruarit në fushën e gazetarisë. Ky numër është tejet i madh dhe, qysh nga vitet ’60 të shekullit që kaloi, gjithmonë e më shumë në shtim. Gazetat, ashtu...

Kuptimi i arsyeve të sjelljes së tjerëve pse sillen keq

Kuptimi i arsyeve të sjelljes së tjerëve, pse sillen keq?

para 15 orë - Pa censure

Nga vet kompleksiviteti i atribuimit, psikologët kanë dalë me teori shumë të ndryshme me qëllimin e përshkrimit sa më të drejtë dhe më konciz lidhje me atë se çka paraqet si nocion kuptimi i atribuimit....

Dini të flisni bukur  Merreni përvojë nga bisedat e përditshme

Dini të flisni bukur?! Merreni përvojë nga bisedat e përditshme

para 15 orë - Pa censure

Për shumicën e studentëve, shkalla më e lartë e frikës është ajo nga e panjohura. Sa më shumë të mësoni për të folurit publik dhe sa më shumë fjalime të mbani aq më e lehtë do të bëhet ajo. Ora juaj e...

Karakteristika e fshatit Lisec detaje për këtë fshat malor

Karakteristika e fshatit Lisec, detaje për këtë fshat malor

para 16 orë - Pa censure

Mr. Donika Bakiu Pozita gjeografike: Fshati Lisec është një fshat malor i shtrirë në zemër të Malit Sharr, graviton ne komunën e Tetovës, gjendet në një largësi prej rreth 12km nga Tetova në drejtim të...

Fshati Shipkovicë mikrotroponimet për këtë fshat

Fshati Shipkovicë, mikrotroponimet për këtë fshat!

para 17 orë - Pa censure

Mr. Donika Bakiu FSHATI SHIPKOVICË Pozita gjeografike: Shipkovica shtrihet ne shpatet e Malit Sharr në perëndim të Pollogut. Në lartësinë mbidetare prej 900-1100 metra gjatë rrugës Tetovë – Kodra e Diellit....

MIKROTOPONIMET SIPAS FSHATRAVE Fshati Gajre

MIKROTOPONIMET SIPAS FSHATRAVE: Fshati Gajre

para 17 orë - Pa censure

Mr. Donika Bakiu Pozita gjeografike: I shtrirë në rrëzë të malit Sharr, e banuar sot prej rreth 3.000 shpirtrave, në rreth 120 shtëpi, ky katund ka qenë gjithmonë vatra e patriotizmit shqiptar,i konsideruar...

Çfarë janë viruset kompjuterike Ja më shumë detaje

Çfarë janë viruset kompjuterike? Ja më shumë detaje!

para 17 orë - Pa censure

Virusёt janё programe tё ndёrtuara mbi kod dhe/ose skriptё, qё ndryshe nga programet e tjerë nё kompjuter, ndёrtohen nё shumicёn e rasteve me qёllime dashakeqe (pёr tё shqёtёsuar dhe bezdisur pёrdoruesin...

Ata që lanë gjurmë Virusёt kompjuterike me tё njohur nё mbarë botёn

Ata që lanë gjurmë; Virusёt kompjuterike me tё njohur nё mbarë botёn!

para 17 orë - Pa censure

Nё tё kaluaren janё shkruajtur virusё tё tillё qё, kur janё bёrё aktive, janё bёrё pёr orё tё tёra çёshtja kryesore e ditёs. Po tё hedhim njё shikim pas nё fletёt e kalendarit, kur data shёnoi 26 Mars...

Analizë Raportimi për Rastin e Kumanovës  etika gjatë raportimit

Analizë: Raportimi për “Rastin e Kumanovës”; etika gjatë raportimit

para 17 orë - Pa censure

Etika online është një ndër problematikat e kohës së re teknologjike, ku të gjithë ata që shkruajnë, postojnë, surfojnë, komentojnë, nuk duan të ja dinë fare për etikën, por deri ku është kufiri moral...

Zoja e Shkodrës dhe përhapja nëpër Evropë e Zvicër pas vdekjes së Skënderbeut

Zoja e Shkodrës dhe përhapja nëpër Evropë e Zvicër pas vdekjes së Skënderbeut

para 17 orë - Pa censure

ALBERT RAMAJ & ZEF AHMETI Studiues, St. Gallen-Zvicër “Qysh njat ditë që na u largove Nji mijë të zezat na kanë mblue Kthe o Zoja e K`shillit t`Mirë Na prij n`paq t`hyjnushmit hirë….” Kjo është një pjesë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK