http://kariera.mk
Hoxha Gjatë fundjavës do të punojnë markete që do t u shërbejnë qytetarëve me porosi online

Hoxha: Gjatë fundjavës do të punojnë markete që do t’u shërbejnë qytetarëve me porosi online

para 6 orë - Koha News

Në rast nevoje për furnizim me barna por edhe me produkte ushqimore gjatë fundjavës kur edhe do jemi në izolim total deri të hënën në 05:00 të mëngjesit, Qeveria përmes shtabeve komunale të krizës do t’i...

Selina vjen me Baby  këngëtarja e re po vjen jashtëzakonisht fuqishëm në tregun muzikor Video

Selina vjen me ‘Baby’, këngëtarja e re po vjen jashtëzakonisht fuqishëm në tregun muzikor (Video)

para një dite - Koha News

Kënga vjen e komponuar nga Bini Nebihu (Diez Music) në Prishtinë, me tekst të FUEGO-s. Ky është projekti i tretë i Selinës, pas këngës së parë “SI TI” dhe këngës së dytë “ZEMËR” të publikuara në vitin...

Universiteti i Tetovës dhe Akademia e Sporteve e Malit të Zi e organizuan online konferencën e 17 të vjetore

Universiteti i Tetovës dhe Akademia e Sporteve e Malit të Zi e organizuan online konferencën e 17-të vjetore

para një dite - Koha News

Universiteti i Tetovës ishte bashkorganizator i Konferencës së 17-të vjetore të Akademisë së Sporteve të Malit të Zi, me temë: “Sporti, aktiviteti fizik dhe shëndeti: perspektivat bashkëkohore”, e cila...

Humaniteti në vepër familja e Zaevit hap zemrën bën gati 700 pako me ushqime për familjet në nevojë në Dibër dhe Kumanovë

Humaniteti në vepër, familja e Zaevit hap zemrën, bën gati 700 pako me ushqime për familjet në nevojë në Dibër dhe Kumanovë

para 2 dite - Koha News

Familja e kreut të LSDM-së Zoran Zaev përgatit 700 pako me ndihma për qytetarët nga kategoritë e cenueshme nga qytetet e Dibrës dhe Kumanovës. Sot, familja e Zoran Zaev, me ndihmën e vullnetarëve nga selia...

Bytyqi Po tregojmë solidaritet jemi në mbështetje të të gjithë atyre që kanë nevojë

Bytyqi: Po tregojmë solidaritet, jemi në mbështetje të të gjithë atyre që kanë nevojë

para 4 dite - Koha News

Në një konferencë për shtyp sot kryetari i komisionit për financave në LSDM dhe këshilltari i kryeministrit, Fatmir Bytyqi ka prezantuar masat e ndërmara dhe miratuata nga ana e pushtetit ekzekutiv me...

Ku dhe si përfundojnë donacionet e familjes së Zaevit dhe Mickoskit

Ku dhe si përfundojnë donacionet e familjes së Zaevit dhe Mickoskit?

para 4 dite - Koha News

Pasi u raportua se familja e kreut të LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë sot një donacion humanitar prej 5.500 paketash për familjet në nevojë në qytetin e Strumicës dhe komunave për rreth, opinioni filloi të...

Familja Zaev hap zemrën për solidaritet ndanë ndihma në Strumicë dhe komunat për rreth

Familja Zaev hap zemrën për solidaritet, ndanë ndihma në Strumicë dhe komunat për rreth

para 4 dite - Koha News

Shtabi Komunal për Mbrojtje dhe Shpëtim në komunën e Strumicës është duke monitoruar vazhdimisht situatën aktuale dhe duke marrë masa për mbrojtjen e qytetarëve nga përhapja e virusit Korona, tha në konferencën...

Elssa sjell Ki me pa  Vjen bombastike në klipin e saj të parë

Elssa sjell “Ki me pa”; Vjen bombastike në klipin e saj të parë

para 5 dite - Koha News

Kengetarja bukuroshe, mjaft e re edhe ne moshe sapo ka sjell kengen e saj te pare. Pas kaq vitesh ne performim live Elsa tashme eshte gati te debutoj ne tregun e muzikës me prurje muzikore. Ka punuar me...

Shaqiri i bashkohet aksionit humanitar të inicuar nga kreu i Strugës Merko

Shaqiri i bashkohet aksionit humanitar të inicuar nga kreu i Strugës, Merko

para 5 dite - Koha News

Strugë, 3 prill – Jeton Shaqiri, njëherit kandidat për deputet në zonën e V-të zgjedhore sot i është bashkuar aksionit humanitarë për të ndihmuar familjet në nevojë në zonën e Strugës të inicuar nga kreu...

Jetëshkrimi i suksesit të laborantit Armend Alidemajt në Zvicër

Jetëshkrimi i suksesit të laborantit Armend Alidemajt në Zvicër…!

para 5 dite - Koha News

Armend Alidemaj ka lindur ne vitin 1975 ne fshatin Pozhar te Komunes se Deçanit. Shkollen fillore e ka kryer ne vendlindje, per shkak se i ati emigroj ne Zvicer ne vitin 1970. Pasi i ati u stabilizua,...

Haklaj Ngadhënjimi i doktrinës së Ali Ahmetit

Haklaj: Ngadhënjimi i doktrinës së Ali Ahmetit

para 6 dite - Koha News

Ngadhënjimi i Doktrinës së Ali Ahmetit. Konstruktor i Shtetit të së drejtës, paritetit qytetar, harmonisë ndërfetare, integrimit Euroatlantik të Maqedonisë së Veriut. Maqedonia e Veriut, nga një republikë...

Ganiu Dezinfektojmë hyrjet e ndërtesave kolektive në lagjen Fushë Topanë

Ganiu: Dezinfektojmë hyrjet e ndërtesave kolektive në lagjen Fushë Topanë

para 6 dite - Koha News

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu njoftoi se në lagjen Fushë Topanë po dezinfektohen hyrjet e ndërtesave kolektive. “Dezinfektojmë hyrjet e ndërtesave kolektive në lagjen Fushë Topanë. Pas dezinfektimit...

Rreshjet e borës drejtori Memeti NP Rrugët e Maqedonisë vazhdon me pastrimin e rrugëve

Rreshjet e borës, drejtori Memeti: NP “Rrugët e Maqedonisë” vazhdon me pastrimin e rrugëve

para 7 dite - Koha News

Dita e parë e prillit ka përfshirë thuajse gjithë territorin e vendit nga reshje të dendura të Borës, të pazakonta për këtë periudhë të vitit. Reshje të borës ka së shumti në Tetovë dhe rajonin më të gjerë...

Bytyqi Vetëm me masën e pagës minimale për çdo punonjës kemi target 250 000 punonjës dhe 35 000 ndërmarrje

Bytyqi: Vetëm me masën e pagës minimale për çdo punonjës kemi target 250.000 punonjës dhe 35.000 ndërmarrje

para një jave - Koha News

Masat e qeverisë për të trajtuar krizën ekonomike nga koronavirusi kanë për qëllim ekonominë, por shumë më tepër që punëtorët, të mbajnë punën e tyre dhe të fitojnë të ardhura të mira derisa kriza të përfundojë,...

Biznesmeni Besar Iseni me donacion për spitalin e Tetovës Stacionin policor në Saraj dhe Shkollën Fillore në Radushë

Biznesmeni Besar Iseni me donacion për spitalin e Tetovës, Stacionin policor në Saraj dhe Shkollën Fillore në Radushë

para një jave - Koha News

Biznesmeni shqiptarë nga Radusha e Shkupit, Besar Iseni, që është pronar i restoranteve ‘Amici’ në Drezden të Gjermanisë, dhuron donacion për shkak të situatës së rënduar me viusin Korona. Ai ka bërë një...

Ahmeti Robertsonit Ne tashmë jemi një familje ne jemi NATO

Ahmeti Robertsonit: Ne tashmë jemi një familje, ne jemi NATO

para një jave - Koha News

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i është përgjigjur letrës së ish Sekretarit të përgjithshëm të NATO, Lord Xhorxh Robertson, i cili kishte uruar ditë më parë Ahmetin për meritat...

Ja si e shpreh artisti Bekim Ibrahimi prekjen e artit nga Covid 19

Ja si e shpreh artisti Bekim Ibrahimi prekjen e artit nga Covid-19

para një jave - Koha News

Jane kohe te veshtira ne te cilat po kalon çdo fushe e jetes, duke perfshire artin. Artistet kudo neper bote duket se i merr pak nga pak nga shpirti i tyre duke i penguar te merren dhe shfaqin tek publiku...

Marge imituesja e Vip ave vogëlushja që po çmend rrjetin me imitimet e saj

Marge, imituesja e Vip-ave, vogëlushja që po çmend rrjetin me imitimet e saj!

para një jave - Koha News

Marge është vogëlushja qe ka magnetizuar ndjekesit e saj ne instagram me postimet qe mbajne emrin e saj. Dakord, eshte e vertete qe gjithçka duhet të shkojë në përputhje me karakteristikat e moshës së...

Suksesi nuk njeh moshё Rehan ka rrëmbyer zemrat në fushën e fotomodeling ut

Suksesi nuk njeh moshё…Rehan ka rrëmbyer zemrat në fushën e fotomodeling-ut

para një jave - Koha News

Zgjedhja e veshjeve për fëmijë nuk është një proces i lehtë. Brezi i ri nuk është gjithmonë në gjendje të vlerësojë pamjen dhe rehatinë e tij, prandaj, ndërhyrja dhe kontrolli i vazhdueshëm i prindërve...

Halil Kastrati dhe Jetimat e Ballkanit shpërndajnë ndihma në Likovë Kumanovë Shkup Tetovë e Gostivar do vazhdojnë dhe më tej

Halil Kastrati dhe ‘Jetimat e Ballkanit’ shpërndajnë ndihma në Likovë, Kumanovë, Shkup, Tetovë e Gostivar, do vazhdojnë dhe më tej

para një jave - Koha News

Aksionet tona në Maqedoninë e Veriut! Stafi dhe vullnetarët tonë ishin në Kumanovë e Likovë, në disa komuna të Shkupit, në Tetovë e Gostivar. Ditëve në vazhdim aksioni jonë do të vazhdojë edhe në komunat...

Zaevi me gishta në gojë BDI mbron administratën

Zaevi me gishta në gojë, BDI mbron administratën

para një jave - Koha News

Ankthin që e krijoi Zaev duke rritur stresin dhe tensionet për pagat në administratë gjegjësisht shkurtimin e tyre ndonëse në kohë pandemie dhe varfërie e shuajti BDI.Ajo vendosi si gjithnjë të jetë në...

BDI vulos nuk preken rrogat e administratës ja masat e reja nga qeveria

BDI vulos, nuk preken rrogat e administratës, ja masat e reja nga qeveria

para një jave - Koha News

Nuk preken rrogat e administratës shtetërore dhe publike ✅ ▶️ Të gjithë funksionerët dhe të emëruarit në nivel shtetëror dhe lokal do të marrin rrogë minimale prej 14.500 den për muajt prill dhe maj, të...

 Inter Fantasy nga Tetova dëshmon humanitetin Dhuron 500 maska për SPB Tetovë

“Inter Fantasy” nga Tetova dëshmon humanitetin! Dhuron 500 maska për SPB Tetovë

para një jave - Koha News

Kur bota po përballet me pandeminë e Covid 19, njerëzit human dhe në vendin tonë nuk ndalojnë së dhëni kontributin e tyre me aq mundësi sa kanë. Fabrika për prodhimin e mobiljeve “Inter Fantasy” nga Tetova...

E jashtëzakonshme Si ndihmoi Zaev gjatë krizës së vërshimeve dhe si nuk ndihmon Mickoski tash gjatë krizës së virusit Korona

E jashtëzakonshme/Si ndihmoi Zaev gjatë krizës së vërshimeve dhe si nuk ndihmon Mickoski tash gjatë krizës së virusit Korona

para një jave - Koha News

Në gusht të vitit 2016, fshatrat Stajkovc, Smilkovci, Haraqinë dhe vendbanimet e tjera më të vogla në Shkup u përmbytën nga reshjet e mëdha të shiut. Përmbytjet morën jetën e 22 njerëzve në mesin e këtyre...

Bekim Memeti sot përfundoi asfaltimin e rrugës Kondovë  Radushë Foto

Bekim Memeti sot përfundoi asfaltimin e rrugës Kondovë – Radushë (Foto)

para një jave - Koha News

Drejtori i Ndërmarjes Rrugët e Maqedonisë z. Bekim Memeti ka bërë të ditur se sot ka përfunduar asfaltimi në rrugën Kondovë -Radushë. Me këtë projekt të rëndësishëm për banorët e asaj zone vazhdon fokusimi...

Zgjidhet problemi me vendkalimin hekurudhor në Poroj të Tetovës Foto

Zgjidhet problemi me vendkalimin hekurudhor në Poroj të Tetovës (Foto)

para një jave - Koha News

Bujqit e fshatit Poroj para disa ditësh u ankuan se mbikalimi hekurudhor në zonën e fshatit të tyre nuk ka aspak siguri. Mungon sinjalizimi në këtë vendkalim dhe bujqit ndjehen të pasigurt kur shkojnë...

INTERVISTA Zaev Koha është për solidaritet secili të paguajë rriskun e tij të krizës së shtetit

INTERVISTA/Zaev: Koha është për solidaritet, secili të paguajë rriskun e tij të krizës së shtetit

para një jave - Koha News

Më mirë të shtrydhim dhëmbët e të gjithëve në dy muaj, në mënyrë që të gjithë të kemi të ardhura, në vend që të vini në dyshim listën e pagave të përgjithshme. Kështu lideri i LSDM-së po propozon masa...

Gjon Karrica me ndihma në kohën e koronavirusit

Gjon Karrica me ndihma në kohën e koronavirusit

para një jave - Koha News

Për vite me radhë, Gjon Karrica ishte një ndër emrat më të diskutuar të shoubizit, kjo për shkak të një fryme tjetër që sjelli në botën e muzikës shqiptare. Gjon Karrica mbahet mend për hite si “Lugati”,...

PIRI EPIRI GJERGJ KASTRIOTI PRIJËSI I ALBANIAS DHE EPIRIT

PIRI, EPIRI, GJERGJ KASTRIOTI PRIJËSI I ALBANIAS DHE EPIRIT

para një jave - Koha News

PIRI, EPIRI, GJERGJ KASTRIOTI PRIJËSI I ALBANIAS DHE EPIRIT Nga Prof.Saimir Lolja Piri ishte një qytezë malore që nga lashtësia e tej largët e deri kur hordhitë osmane të Errësirës u derdhën mbi trojet...

Alida Duka vjen si një Red lady në duet me G Bani

Alida Duka vjen si një ‘Red lady’ në duet me G-Bani

para një jave - Koha News

Ylli i muzikës shqipe Alida Duka vjen me një super duet të realizuar në bashkëpunim me G-Bani, një këngë mjaft e bukur në këtë sezonë izolimi që do të mbahet mend realizuar mjeshtërisht nga studio e Stine...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK