http://kariera.mk
Në xhamitë e Kosovës të premten bëhen lutje për viktimat në Zelandë

Në xhamitë e Kosovës të premten bëhen lutje për viktimat në Zelandë

para 7 orë - Epoka e Re

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK), ka marrë vendim që të premten në të gjitha xhamitë e Kosovës të bëhen lutje për të vrarët në sulmin terrorist që ndodhi para disa ditësh në Zelandën e Re. Përmes një njoftimi...

PLLEVNESHI FLET EDHE NË GJUHËN SHQIPE

PLLEVNESHI “FLET” EDHE NË GJUHËN SHQIPE

para 8 orë - Epoka e Re

Romani i shkrimtarit maqedonas Jordan Pllevnesh , “Mrekullia e tetë botërore”, me iniciativën e profesor Haqif Mulliqit , të përkthyesit Agim Poloska e me përkrahjen për botim nga Ministria e Kulturës...

Taksa duhet të shqyrtohet

Taksa duhet të shqyrtohet

para 8 orë - Epoka e Re

Anëtari i Kryesisë së Aleancës Kosova e Re (AKR), njëherësh ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka thënë se taksa është vendim meritor për Serbinë dhe Bosnje e Hercegovinën,...

Gashi Presim SBASHK un deri të shtunën vendimi për zëvendësimin e orëve mbetet në fuqi

Gashi: Presim SBASHK-un deri të shtunën, vendimi për zëvendësimin e orëve mbetet në fuqi

para 8 orë - Epoka e Re

Këshilltari politik i Ministrit të Arsimit, Valmir Gashi ka thënë se Ligji i grevave nuk thotë se kompensimi i orëve është i ndaluar. Gashi ka thënë se vendimi i MASHT për zëvendësimin e orëve ka qenë...

SBASHK u Orët me zor nuk i mbajmë zëvendësim të mësimit nuk do të ketë

SBASHK-u: Orët me zor nuk i mbajmë, zëvendësim të mësimit nuk do të ketë

para 9 orë - Epoka e Re

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës së Kosovës (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se gjatë grevës kanë treguar se zëvendësim të orëve të humbura mësimore nuk do të ketë....

Propozohet të themelohet Instituti Filozofik Adem Demaçi

Propozohet të themelohet Instituti Filozofik “Adem Demaçi”

para 9 orë - Epoka e Re

Njohësi i çështjeve ndërkombëtare, profesor Fatmir Arifi, ka bërë thirrje që të themelohet Instituti i Filozofisë, “Adem Demaçi”. Ai i bëri thirrje Qeverisë së Kosovës, që të themelohet Postimi i plotë...

Propozohet të themelohet Instituti Filozofik Adem Demaç

Propozohet të themelohet Instituti Filozofik “Adem Demaç”

para 9 orë - Epoka e Re

Njohësi i çështjeve ndërkombëtare, profesor Fatmir Arifi, ka bërë thirrje që të themelohet Instituti i Shkencave Politike, “Adem Demaçi”. Ai i bëri thirrje Qeverisë së Kosovës, që të themelohet Postimi...

Propozohet të themelohet Instituti i Shkencave Politike Adem Demaçi

Propozohet të themelohet Instituti i Shkencave Politike “Adem Demaçi”

para 9 orë - Epoka e Re

Njohësi i çështjeve ndërkombëtare, profesor Fatmir Arifi, ka bërë thirrje që të themelohet Instituti i Shkencave Politike, “Adem Demaçi”. Ai i bëri thirrje Qeverisë së Kosovës, që të themelohet Postimi...

Tetë vjeçari i cili harton teste për mësimdhënësit në Kosovë

Tetë vjeçari i cili harton teste për mësimdhënësit në Kosovë

para 9 orë - Epoka e Re

Shpjegimi për planetët e satelitët është i thjeshtë për tetëvjeçarin Ditrin Selmani. Ai madje i kupton dhe i thjeshtëzon edhe disa enigma të universit. Niveli i inteligjencës së këtij vogëlushi është mbi...

Bashkimi i Deutsche Bank me Commerzbank rrezikon shkurtimin e 30 mijë vendeve të punës

Bashkimi i Deutsche Bank me Commerzbank rrezikon shkurtimin e 30 mijë vendeve të punës

para 10 orë - Epoka e Re

Pas një periudhe të gjatë të bisedimeve joformale dhe spekulimeve, drejtori ekzekutiv i Deutsche Bank, Christian Sewing, më në fund mori dritën e gjelbër që duhej të vazhdonte me negociatat për shkrirjen...

Gjykata në Belgjikë mbyll thertoren që eksportoi mish të prishur në Kosovë

Gjykata në Belgjikë mbyll thertoren që eksportoi mish të prishur në Kosovë

para 10 orë - Epoka e Re

Gjykata penale e Antwerpit në Belgjikë ka pezulluar kompaninë e mishit “ Vanlommel” dhe dy shoferët e saj për shkelje të rregullave të higjienës dhe për dërgimin e mishit të skaduar në Kosovë. Në verën...

Veseli takon kombëtaren e Kosovës në futboll i siguron për mbështetje të plotë

Veseli takon kombëtaren e Kosovës në futboll, i siguron për mbështetje të plotë

para 11 orë - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, së bashku me ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, kanë takuar lojëtarët e Kombëtares së Kosovës në futboll, në...

Lenjani refuzon Shqipërinë shkak Panucci

Lenjani refuzon Shqipërinë, shkak Panucci

para 12 orë - Epoka e Re

Futbollisti i Sionit, Ermir Lenjani e ka refuzuar ftesën për t’iu bashkuar Kombëtares së Shqipërisë. Ai ka thënë se ky refuzim ka ardhur për faktin se trajneri Christian Panucci nuk po e fton që një kohë...

Deputetja Izmaku pjesë e anketës së Bankës Botërore

Deputetja Izmaku pjesë e anketës së Bankës Botërore

para 12 orë - Epoka e Re

Grupi Global i Angazhimit Parlamentar të Bankës Botërore bëri një studim të grave deputete nga mbarë bota për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas më 8 mars. Pjesëmarrëseve iu kërkua të tregonin përvojat...

Limaj me Erdoganin marrin pjesë në shënimin e 140 vjetorit të betejës së Çanakalasë

Limaj me Erdoganin marrin pjesë në shënimin e 140-vjetorit të betejës së Çanakalasë

para 13 orë - Epoka e Re

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka marrë pjesë në shënimin e 104-vjetorit të Betejës së Çanakalasë. Në shënimin e kësaj beteje, të hënën në stadiumin e qytetit të Çanakkalsë është organizuar...

Trajneri i Turqisë injoron Shqipërinë Rivalë kemi Francën e Islandën

Trajneri i Turqisë ‘injoron’ Shqipërinë: Rivalë kemi Francën e Islandën

para 13 orë - Epoka e Re

Senol Gunes, trajneri i Turqisë ka folur sot për mediet e vendit të tij në një konferencë për shtyp, mbi këtë fazë kualifikuese të Evropianit, ku është krahasuar me Francën dhe Islandën, pasi këta quan...

PSD ja Vendimi për dënimin e deputetit Fisnik Ismaili i paqëndrueshëm

PSD-ja: Vendimi për dënimin e deputetit Fisnik Ismaili, i paqëndrueshëm

para 13 orë - Epoka e Re

Partia Socialdemokrate (PSD), ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, sipas të cilit deputeti i kësaj partie, Fisnik Ismaili është dënuar me 6 muaj burgim për posedim të gazit lotsjellës....

Ja 9 lojtarët që do të shiten nga Reali

Ja 9 lojtarët që do të shiten nga Reali

para 13 orë - Epoka e Re

Trajneri Zinedine Zidane është rikthyer në skuadrën e Real Madridit, kurse ndryshime të mëdha pritet të ndodhin gjatë verës. Mediet në Spanjë raportojnë se Reali do të nxjerrë plotë nëntë lojtarë në shitje...

ShBA ja ndihmon forenzikën e Kosovës

ShBA-ja ndihmon forenzikën e Kosovës

para 13 orë - Epoka e Re

Ndihmëssekretarja për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit (INL) e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kirsten Madison, e cila po qëndron për vizitë në Kosovë, i dorëzoi Agjencisë...

Cikloni mund të ketë vrarë mbi 1 mijë persona në Mozambik

Cikloni mund të ketë vrarë mbi 1 mijë persona në Mozambik

para 13 orë - Epoka e Re

Presidenti i Mozambikut, Filipe Nyusi, ka bërë me dije se mbi 1 mijë persona mund të kenë vdekur nga cikloni “Idai” që ka goditur, javën e kaluar, këtë vend. Duke folur për “Radion e Mozambikut”, Nyusi...

Qershori premtimi i radhës për liberalizimin e vizave

Qershori, premtimi i radhës për liberalizimin e vizave

para 13 orë - Epoka e Re

Qershori i këtij viti i theksuar nga Qeveria e Kosovës si një mundësi reale për liberalizimin e vizave, nga analistë të çështjeve të integrimeve evropiane shihet si diçka e pamundur të realizohet. Kryeministri...

Komandanti zemërshqiponjë Enver Zymer Avdyli Rafuna njeriu i përkushtimit atdhetar gjithëkombëtar

Komandanti zemërshqiponjë Enver Zymer Avdyli-Rafuna, njeriu i përkushtimit atdhetar gjithëkombëtar

para 13 orë - Epoka e Re

Shkruan: Afrim Mustafa,  ish-reporter dhe veteran i luftërave të UÇK-së Komandanti i mirënjohur i tri luftërave atdhetare çlirimtare në Kosovë dhe i luftës në Kroaci, Enver Avdyli-Rafuna, nuk ndalet dot...

Hapet ekspozita Zani i shpirtit nga Dëbora Hetemi

Hapet ekspozita “Zani i shpirtit” nga Dëbora Hetemi

para 14 orë - Epoka e Re

Sot në Prishtinë është hapur ekspozita “Zani i shpirtit” nga artistja në moshë të re, Dëbora Hetemi, e cila për herë të parë publikoi 30 piktura. Dëbora Hetemi 16-vjeçare, e cila është në shkollën e artit...

Arrestohen katër persona dyshohen për vjedhje

Arrestohen katër persona, dyshohen për vjedhje

para 14 orë - Epoka e Re

Pas një hetimi intensiv hetuesit policorë në kuadër të stacionit policor “Jugu” në Mitrovicë, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër persona të dyshuar për veprën penale “vjedhje e rëndë”....

Grezda Në dy ndeshje duam 6 pikë

Grezda: Në dy ndeshje duam 6 pikë

para 14 orë - Epoka e Re

Eros Grezda është gati për këto dy ndeshje e radhës, kurse shpreson se Shqipëria do të marrë maksimumin e pikëve. “Pata një periudhë shumë të vështirë në dy muajt e fundit, u ktheva pardje dhe ndihem shumë...

Ndihmëssekretarja amerikane vlerëson sukseset e policisë në luftën kundër narkotikëve

Ndihmëssekretarja amerikane vlerëson sukseset e policisë në luftën kundër narkotikëve

para 14 orë - Epoka e Re

Ndihmëssekretarja e Shtetit e për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimin e Ligjit (INL), Kirsten D. Madison, gjatë qëndrimit në Kosovë, ka realizuar edhe një vizitë zyrtare në Policinë e Kosovës,...

Bakija Deva Rritja e pjesëmarrjes së grave në jetën publike element kyç për zhvillim e shtetit

Bakija-Deva: Rritja e pjesëmarrjes së grave në jetën publike, element kyç për zhvillim e shtetit

para 14 orë - Epoka e Re

Zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Burbuqe Bakija-Deva, ka thënë se sot ka qenë e nderuar të pranojë certifikatën nga ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, për programin “Eliminimi...

Ish presidentja Jahjaga Në Kosovë nuk ka vend për punësime mbi baza partiake

Ish-presidentja Jahjaga: Në Kosovë nuk ka vend për punësime mbi baza partiake

para 14 orë - Epoka e Re

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se në sektorin publik dhe privat në Kosovë nuk ka vend për korrupsion, klientelizëm dhe punësime mbi baza partiake. Sipas Jahjagës, edhe 20 vjet pas...

Gjykata shpall fajtor deputetin Fisnik Ismaili për posedim të gazit lotsjellës

Gjykata shpall fajtor deputetin Fisnik Ismaili për posedim të gazit lotsjellës

para 14 orë - Epoka e Re

Gjykata Themelore në Prishtinë, Departamenti për krime të rënda ka shpallur aktgjykimin kundër ish-deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje Fisnik Ismaili, për shkak të veprave penale: mbajtja në pronësi, kontroll...

Khloe Kardashiani thotë se Tristan Thompsoni është një baba i mirë

Khloe Kardashiani thotë se Tristan Thompsoni është një baba i mirë

para 14 orë - Epoka e Re

Khloe Kardashiani iu ka përgjigjur disa komentet që pretendojnë se Tristan Thompsoni nuk është i interesuar për të vajzën e tyre True, e cila edhe pak mbush një vit. Khloe është ndarë me Tristanin, pasi...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK