http://kariera.mk
Zaev dhe Cipras sot do të marrin çmimin Ewald von Kleist në Mynih

Zaev dhe Cipras sot do të marrin çmimin “Ewald von Kleist” në Mynih

para 3 orë - TelegrafiMk

Kryeministri Zoran Zaev dhe kolegu i tij grek Aleksis Cipras sot në Munih do të marrin çmimin“Ewald von Kleist” Kryeministri Zoran Zaev dhe kolegu i tij grek Aleksis Cipras sot në Munih do të marrin çmimin“Ewald...

Shkon në 15 numri i viktimave ndërroi jetë edhe një nga të lënduarit e aksidentit të 13 shkurtit

Shkon në 15 numri i viktimave, ndërroi jetë edhe një nga të lënduarit e aksidentit të 13 shkurtit

para 3 orë - TelegrafiMk

Para pak çastesh ka ndërruar jetë edhe njëri nga të lënduarit e aksidentit që ndodhi më 13 shkurt në autostradën Shkup – Tetovë Para pak çastesh ka ndërruar jetë edhe njëri nga të lënduarit e aksidentit...

VMRO DPMNE 9 kandidatë për kryetarë të shtetit

VMRO-DPMNE, 9 kandidatë për kryetarë të shtetit

para 3 orë - TelegrafiMk

VMRO-DPMNE sot në Konventën në Strugë pritet të zgjedh kandidatin për president për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit në Maqedoninë Veriore VMRO-DPMNE sot në Konventën në Strugë pritet të zgjedh kandidatin...

Haradinaj vjen me një ide të re kërkon ndërhyrjen e Berlinit në dialog

Haradinaj vjen me një ide të re, kërkon ndërhyrjen e Berlinit në dialog

para 19 orë - TelegrafiMk

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i cili është duke marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Berlin të Gjermanisë, ka thënë se mundësia e vetme për largimin e taksës ndaj Serbisë është dialogu,...

Kryeministri i Greqisë Tsipras riformaton qeverinë

Kryeministri i Greqisë Tsipras, riformaton qeverinë

para 21 orë - TelegrafiMk

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka bërë një riformatim të qeverisë së tij disa muaj para zgjedhjeve lokale dhe atyre për Parlamentin Europian. Në postin e ministrit të Jashtëm, nga i cili ishte larguar...

Trump i shkruan Thaçit për 11 vjetorin e Pavarësisë

Trump i shkruan Thaçit për 11 vjetorin e Pavarësisë

para 21 orë - TelegrafiMk

Trump i shkruan Thaçit për 11 vjetorin e Pavarësisë, letra e plotë ku flet edhe për dialogun me Serbinë Presidenti Trump, i ka inkurajuar qytetarët e Kosovës që të fokusohen në ruajtjen e parimeve demokratike,...

Trump letër Vuçiqit Njohja e ndërsjellë Kosovë Serbi elementi kryesor i normalizimit

Trump letër Vuçiqit: Njohja e ndërsjellë Kosovë-Serbi, elementi kryesor i normalizimit

para 24 orë - TelegrafiMk

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka shkruar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, letër për Ditën e shtetësisë së Serbisë, ku mes tjerash ka kërkuar njohje të ndërsjellë...

Në Munih takohen Thaçi dhe Vuçiqi  flasin për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë Serbi

Në Munih takohen Thaçi dhe Vuçiqi – flasin për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi

para 24 orë - TelegrafiMk

Presidenti Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Munih të Gjermanisë, ku bashkë me liderë tjerë botërorë do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Munih (MSC). Presidenti Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar...

Takohen Thaçi dhe Meta në Munih

Takohen Thaçi dhe Meta në Munih

para 24 orë - TelegrafiMk

Presidenti Hashim Thaçi është duke qëndruar në Munih ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë atje. Ai takimin e parë e ka zhvilluar më Presidentin shqiptar, Ilir Metën. “Takimin e parë në Konferencën...

Rektori i UKIM Dënoj ashpër fjalorin e Vankovskës

Rektori i UKIM: Dënoj ashpër fjalorin e Vankovskës

para një dite - TelegrafiMk

Pas shumë reagimeve në opinion lidhur me postimin e turpshëm të profesoreshës universitare, Biljana Vankovska sot me një deklaratë zyrtare për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal ka dalur edhe Rektorati i Universitetit...

Antikorrupsioni nis hetime për punësimin e pushtetarëve

Antikorrupsioni nis hetime për punësimin e pushtetarëve

para një dite - TelegrafiMk

Komisioni për parandalimin e korrupsionit ka hapur hetim për mënyrën e punësimit të 18 personave të cilët së fundmi dyshohet se janë punësuar nga funksionarë të lartë të pushtetit Komisioni për parandalimin...

Për Eksperimentin social  vjedhje në supermarket deputeti slloven jep dorëheqjen

Për “Eksperimentin social”, vjedhje në supermarket deputeti slloven jep dorëheqjen

para një dite - TelegrafiMk

Një anëtar i parlamentit slloven dha dorëheqjen pasi vodhi një sanduiç nga një dyqan në Lubjanë ku ai tha se ishte injoruar nga personeli Një anëtar i parlamentit slloven dha dorëheqjen pasi vodhi një...

Trump porosi Serbisë Njohja e ndërsjellë duhet të jetë elementi qendror i normalizimit të raporteve

Trump porosi Serbisë: Njohja e ndërsjellë duhet të jetë elementi qendror i normalizimit të raporteve.

para një dite - TelegrafiMk

Përderisa ju mbetet palëve të arrijnë marrëveshje që mund të dy palët ta mbajnë, mendojmë se njohja e ndërsjellë duhet të jetë elementi qendror i normalizimit të raporteve. Presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Rritet numri i të prekurve nga gripi

Rritet numri i të prekurve nga gripi

para një dite - TelegrafiMk

Sipas Institutit për Shëndet Publik, numri i të prekurve nga gripi javën e kaluar është më i vogël për 24.2 për qind, në krahasim me periudhën e njëjtë të sezonit të kaluar Gjatë javës së kaluar (prej...

RAMA Kurti po bëhet bajat duke treguar përrallën e përsëritur që kush nuk është me të është spiun i Beogradit

RAMA: Kurti po bëhet bajat duke treguar përrallën e përsëritur që kush nuk është me të, është spiun i Beogradit

para një dite - TelegrafiMk

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka folur rreth idesë së korigjimit të kufijëve në mes Kosovës dhe Serbisë. Rama tha se Kosova është pjesë e Shqipërisë dhe se Albin Kurti po bëhet bajat duke treguar...

Spasovski Do të flasim me shoferin e autobusit janë ngritur pesë procedura për gjuhën e urrejtjes

Spasovski: Do të flasim me shoferin e autobusit, janë ngritur pesë procedura për gjuhën e urrejtjes

para një dite - TelegrafiMk

Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski pret që nesër të ketë njohuritë e para në lidhje me hetimin e aksidentit të autobusit të djeshëm në autostradën Shkup-Tetovë pranë fshatit Laskarcë Ministri i Brendshëm...

Zonja DioGuardi SHBA dhe BE kanë tejkaluar kufijtë e tyre duke i bërë thirrje Kosovës që të shfuqizojë taksën

Zonja DioGuardi: SHBA dhe BE kanë tejkaluar kufijtë e tyre duke i bërë thirrje Kosovës që të shfuqizojë taksën

para një dite - TelegrafiMk

Shirley Cloyes DioGuardi, bashkëshortja e ish-konngresistit amerikan Joseph DioGuardi, ka thënë se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Shirley Cloyes DioGuardi, bashkëshortja e ish-kongresistit amerikan Joseph...

Vladimir Putin  Rusisa Irani dhe Turqia kanë marrëveshje për të pastruar Idlibin

Vladimir Putin: Rusisa, Irani dhe Turqia kanë marrëveshje për të “pastruar” Idlibin

para një dite - TelegrafiMk

Presidenti Vladimir Putin tha të enjten se Rusia, Turqia dhe Irani kishin rënë dakord të ndërmerrnin hapa shtesë të papërcaktuar për të pastruar rajonin e Idlibit në Siri, për atë që ai e quajti “një shtrat...

Kryetari i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta përshëndeti ratifikimin unanim të protokollit për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

Kryetari i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta përshëndeti ratifikimin unanim të protokollit për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO

para një dite - TelegrafiMk

Kryetari i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta nëpërmjet një rrjetit social “Facebook” përshëndeti ratifikimin unanim e protokollit për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO. Ai shkruan se ndihet krenar...

Moti sot

Moti sot

para një dite - TelegrafiMk

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -5 deri -1 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 0 deri 6 gradë celcius. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -5 deri -1 gradë...

Ridvan Bajrami mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup

Ridvan Bajrami mjeku shqiptar që punoi 27 orë për të shpëtuar njerëz në aksidentin në Shkup

para një dite - TelegrafiMk

Ridvan Bajrami, kirurg i specializuar ne spitalin “8 shtatori” në Shkup, është mjeku me zemer të madhe dhe pa ndalur është munduar me orë të tëra. Mjeku shqiptar, Ridvan Bajrami është personi i cili për...

Erdogan i dërgon mesazh Maqedonisë pas aksidentit tragjik

Erdogan i dërgon mesazh Maqedonisë pas aksidentit tragjik

para një dite - TelegrafiMk

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka shprehur ngushëllime për Maqedoninë e Veriut me rastin e aksidentit të djeshëm fatal në autostradën Shkup-Tetovë, në të cilin humbën jetën 14 persona, transmeton...

Identifikohen emrat e 14 udhëtarëve që humbën jetën në tragjedin e mbrëmshme

Identifikohen emrat e 14 udhëtarëve që humbën jetën në tragjedin e mbrëmshme

para një dite - TelegrafiMk

Janë identifikuar tashmë 14 udhëtarët që humbën jetën në tragjedin e mbrëmshme të autobusit që u rrokullis në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Laskarcë. Gazeta KOHA raporton se pjesa më...

Ministri Filipçe Katër pacientë në 8 Shatori dhe tre në Qendrën urgjente janë në gjendje më kritike

Ministri Filipçe: Katër pacientë në “8 Shatori” dhe tre në Qendrën urgjente janë në gjendje më kritike

para 2 dite - TelegrafiMk

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në mëngjes i vizitoi pacientët e lënduar nga aksidenti i mbrëmshëm që ndodhi në autostradën Shkup- Tetovë Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot në mëngjes...

Shqipëri Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

Shqipëri, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

para 2 dite - TelegrafiMk

Kjo seancë parlamentare tare ka nisur me tensione, ky nënkryetari i Parlamentit Edi Paloka ka gjuajtur me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama. Deputeti Edi Paloka qëlloi me bojë në fytyrë kryeministrin...

Zaev në 8 shtatori  vizitoi të lënduarit e aksidentit të djeshëm

Zaev në “8 shtatori”, vizitoi të lënduarit e aksidentit të djeshëm

para 2 dite - TelegrafiMk

Kryeministri Zoran Zaev qëndroi në spitalin “8 shtatori” për të vizituar dhe për tu njohur nga afër me gjendjen e pacientëve të shtruar për kurim në spitalin “8 shtatori” Kryeministri Zoran Zaev qëndroi...

Anulohen aktivitete kulturore për shkak të tragjedisë së rëndë

Anulohen aktivitete kulturore për shkak të tragjedisë së rëndë

para 2 dite - TelegrafiMk

Në të gjitha institucionet kulturore në Shkup dhe qytete tjera janë anuluar shfaqje kulturore, koncerte dhe aktivitete të tjera, pas shpalljes së ditë zie për shkak të viktimave nga aksidenti i rëndë në...

Policia vazhdon hetimet për autobusin e përmbysur

Policia vazhdon hetimet për autobusin e përmbysur

para 2 dite - TelegrafiMk

Policia e Maqedonisë gjatë ditës së sotme ka vazhduar me kryerjen e hetimeve në vendin e ngjarjes, ku u rrokullis autobusi, aksident nga i cili deri tani kanë humbur jetën 14 persona dhe disa të tjerë...

Policia vazhdon hetimet autobusi ende i përmbysur

Policia vazhdon hetimet, autobusi ende i përmbysur

para 2 dite - TelegrafiMk

olicia dhe prokuroria gjatë ditës së sotme kanë vazhduar me kryerjen e hetimeve në vendin e ngjarjes, ku u rrokullis autobusi Policia dhe prokuroria gjatë ditës së sotme kanë vazhduar me kryerjen e hetimeve...

Ditë zie në Republikë

Ditë zie në Republikë

para 2 dite - TelegrafiMk

Telegrame ngushëllimi për humbjen e madhe arrijnë nga të gjitha anët. Identiteti i të vdekurve së shpejti do të publikohet. Shtatë nga të lënduarit janë në gjendje të rëndë. Numri i të vdekurve arrinë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK