http://kariera.mk
BDI fiton në zgjedhjet lokale në Dibër

BDI fiton në zgjedhjet lokale në Dibër

para 39 minutave - TelegrafiMk

Kandidati nga radhët e BDI, Hekuran Duka, ka arritur të triumfojë kundrejt kolegut të tij Arben Agolli (ASH), me një diferencë jo edhe aq të vogël për të parin e Dibrës. Pas vdekjes së papritur të të ndjerit...

Nga shtabi i Blerim Rekës Shqetësuese dalja e ulët në votime

Nga shtabi i Blerim Rekës: Shqetësuese dalja e ulët në votime

para një ore - TelegrafiMk

Zëdhënësja e Shtabit të Blerim Rekës, Vlera Gjakova, ka deklaruar se shqetësuese është fakti se dalja në votime është e ulët në nivel republikan Zëdhënësja e Shtabit të Blerim Rekës, Vlera Gjakova, ka...

Dibër në fshatra udhëheq BDI në qytet ASH

Dibër, në fshatra udhëheq BDI, në qytet ASH?

para një ore - TelegrafiMk

Dibra tregoi pjekuri qytetare në zgjedhjet komunale dhe presidenciale të cilat mbaruan pak çaste më parë. 42.7 përqind e dibranëve ushtruan të drejtën e votës ose 7922 (kjo deri në ora 18:30), që është...

Rezultatet aktuale sipas KShZ së

Rezultatet aktuale sipas KShZ-së

para një ore - TelegrafiMk

Rezultatet në rang republikan sipas KSHZ, deri tani Blerim Reka ka fituar 24916 vota (16.9 përqind), Gordana Davkova 22.626 (37 përqind), kurse Stevo Pendarovski ka fituar 24.916 ose 41.5 përqind të votave

Aksident i dyfishtë vdesë një polic

Aksident i dyfishtë, vdesë një polic

para 5 orë - TelegrafiMk

Rruga rajonale Kumanovë- Sveti Nikollë në afërsi të lagjes Ajduçka Çeshm ka qenë vend i kobshëm për një polic 37 vjeçar, dhe një praktikant 25-vjeçar që ka shpëtuar për një fije floku, nga goditja e...

Ora 15 ky është dallimi i daljes së votuesve në RMV në referendumin e vitit të kaluar dhe zgjedhjeve sot

Ora 15, ky është dallimi i daljes së votuesve në RMV në referendumin e vitit të kaluar dhe zgjedhjeve sot

para 5 orë - TelegrafiMk

ORA 15.30 – Deri në ora 15.00 sot në Republikën e Maqedonisë së Veriut kanë votuar 396 252 votues, apo 28.89 % nga numri i votuesve të regjistuar, njoftoi në konferencë për shtyp Komisioni Shtetëror...

MOST Një person refuzon të japë çelësin në një vendvotim në Studeniçan

MOST: Një person refuzon të japë çelësin në një vendvotim në Studeniçan

para 12 orë - TelegrafiMk

Të gjitha vendvotimet janë hapur në kohë, përveç vendvotimit 2344 në komunën e Studeniçanit, pasi personi që e ka pasur çelësin e atij vendivotimi, ka refuzuar që ta hapë derën Të gjitha vendvotimet janë...

Janë dislokuar disa vendvotime në Tetovë

Janë dislokuar disa vendvotime në Tetovë

para 12 orë - TelegrafiMk

Në dallim nga zgjedhjet e kaluar, në këto zgjedhje janë ndryshuar tri lokacione të vendvotimeve në Tetovë. Në të gjitha komunat e rrethit të Tetovës zgjedhjet presidenciale kanë filluar me kohë në orën...

Helikopterë Black Hawk për ushtrinë shqiptare

Helikopterë “Black Hawk” për ushtrinë shqiptare

para 24 orë - TelegrafiMk

Gjatë kësaj vizite u finalizua marrëveshja dypalëshe mes Departamentit Amerikan të Mbrojtjes dhe Ministrisë së Mbrojtjes së Shqipërisë për marrjen e disa helikopterëve të tipit “Black Hawk”. Forca Ajrore...

110 kosovarë kthehen nga Siria në Kosovë

110 kosovarë kthehen nga Siria në Kosovë

para një dite - TelegrafiMk

Kthimi në Kosovë i këtyre 110 kosovarëve, ishte pjesë e një plani në koordinim të plotë me SHBA, konfirmon ministri i Drejtësisë në qeverinë e Kosovës, Abelard Tahiri. 110 persona qytetarë të Kosovës,...

14 vjeçari kosovar Dio Dragaj siguron finalen në  The Voice Kids  të Gjermanisë

14 vjeçari kosovar Dio Dragaj siguron finalen në ‘’The Voice Kids’’ të Gjermanisë

para një dite - TelegrafiMk

14 vjeçari ka arritur që pas disa performancave të mrekullueshme të sigurojë pjesëmarrjen në finalen e ”The Voice Kids” të Gjermanisë. Kosovari Dio Dragaj, është emri më i ri që pritet të shijojë suksese...

Telefonatat nga Zvicra në Kosovë 18 herë më shtrenjtë kompania jep lajmin e mirë për abonentët

Telefonatat nga Zvicra në Kosovë 18 herë më shtrenjtë, kompania jep lajmin e mirë për abonentët

para 2 dite - TelegrafiMk

Thirrjet nga Zvicra në Kosovë kushtojnë 4.5 franga në minutë ose 18 herë më shtrenjtë sesa në Shqipëri ose Serbi. Prej muajsh klientët e telefonave celularë duhet të paguajnë më shumë për thirrjet nga...

Mos pritni marrëveshje Kosovë Serbi nga takimi i Berlinit

Mos pritni marrëveshje Kosovë-Serbi nga takimi i Berlinit

para 2 dite - TelegrafiMk

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se nga takimi i Berlinit mund të ketë vetëm mesazhe, afate kohore apo propozime për lëvizjen e dialogut Kosovë-Serbi, por jo marrëveshje. Sipas zëvendëskryeministrit...

Albin Kurti ngatërron Aleancën me Alternativën e Afrim Gashit

Albin Kurti ngatërron Aleancën me Alternativën e Afrim Gashit

para 2 dite - TelegrafiMk

Mbërmë në Tetovë në tubimin përmbyllës të profesorit Reka, mori pjesë edhe Albin Kurti nga Lëvizja Vetëvendosje! me disa anëtarë të saj. Mirëpo në fjalimin e Albin Kurtit ndodhi diçka e papritur. Në përmendjen...

Ndalohet një veturë me mar ihuanë në autostradën Tetovë Gosivar

Ndalohet një veturë me mar.ihuanë në autostradën Tetovë-Gosivar

para 2 dite - TelegrafiMk

Vetura drejtohej nga 22 vjeçari B. B. nga fshati Çegran i Gostivarit, me bashkudhëtarin 24 vjeçar I. S. nga fshati i njëjtë. Zyrtar policor të Sektorit për punë të brendshme Tetovë, dje (18 prill) rreth...

Banka Botërore miraton projektin e ri për Ballkanin Perëndimor

Banka Botërore miraton projektin e ri për Ballkanin Perëndimor

para 2 dite - TelegrafiMk

Projekti për lehtësimin e tregtisë dhe transportit në Ballkanin Perëndimor do të zvogëlojë, si kohën, ashtu edhe koston, e tregtisë në të gjithë Ballkanin Perëndimor Projekti, me vlerë 90 milion $, faza...

A mund të dështojnë zgjedhjet presidenciale

A mund të dështojnë zgjedhjet presidenciale?

para 3 dite - TelegrafiMk

Ashtu sikur se i afrohemi fundit të fushatës zgjedhore për president të vendit, e shohim gjithashtu se sa tubimet e partive dhe kandidatëve për president janë sa më të zbehta dhe me shumë pak entuziazëm...

Ali Ahmeti ka ofruar kandidat konsensual shqiptarë por opozita nuk e ka pranuar

Ali Ahmeti ka ofruar kandidat konsensual shqiptarë, por opozita nuk e ka pranuar

para 3 dite - TelegrafiMk

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti gjatë emisionit debativ në Click Plus të TV21, ka cekur edhe një temë që ka të bëjë me kandidatin konsensual të propozuar nga partitë shqiptare...

Zaevi Shqiptarët do na mbështesin sepse votën e tyre nuk e hedhin në kosh

Zaevi: Shqiptarët do na mbështesin sepse votën e tyre nuk e hedhin në kosh

para 3 dite - TelegrafiMk

Kryeministri Zoran Zaev pret mbështetje edhe më të madhe të shqiptarëve se ajo e viti 2016. Sipas tij qytetarët janë të vetëdijesuar se çdo votë për kundër kandidatët e Stevo Pendarovskit është votë e...

Çfarë moti na pret sot

Çfarë moti na pret sot?

para 3 dite - TelegrafiMk

Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë në drejtim perëndimor Moti në vend do të jetë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë në drejtim perëndimor. Temperatura e mëngjesit do të...

Biblioteka e librave të harruar

Biblioteka e librave të harruar

para 3 dite - TelegrafiMk

Kur nazistët dogjën libra, sepse qenë “jo-gjermanë”, një njeri zgjodhi t’i ruante ato për brezat e ardhshëm. Kur nazistët dogjën libra, sepse qenë “jo-gjermanë”, një njeri zgjodhi t’i ruante ato për brezat...

Plasin bomba të reja Spasovski dhe Jankullovska në njërin nga përgjimet

Plasin “bomba” të reja: Spasovski dhe Jankullovska në njërin nga përgjimet?

para 3 dite - TelegrafiMk

Në një ndër bisedat pretendohet se janë zërat e Oliver Spasovskit dhe Gordana Jankullovska, të cilët bisedojnë si do të sillen me mediumet Para disa orëve në internet janë paraqitur 4 përgjime të reja...

Studimi Kush punon më gjatë ka më pak produktivitet

Studimi/ Kush punon më gjatë, ka më pak produktivitet

para 3 dite - TelegrafiMk

Në anën tjetër, Danimarka ka javën më të shkurtër të punës, por ai është edhe vendi i dytë më produktiv pas Irlandës. Produktiviteti është matur bazuar në GDP-në për orë të vendit. Duke krahasuar të dhënat...

Blerim Reka nuk mbështetet nga Shqipëria dhe Kosova në garën për President

Blerim Reka, nuk mbështetet nga Shqipëria dhe Kosova në garën për President

para 3 dite - TelegrafiMk

Vetëm pak kohë më parë, shqiptarët e Tuzit dhanë shembullin se të bashkuar mund të fitojnë, e njëjta nuk po ndodh në Maqedoni. Kjo ka bërë që Reka të adresojë kritika për Bashkimin Demokratik për Integrim,...

Blerim Reka nuk mbështetet nga Shqipria dhe Kosova në garën për President

Blerim Reka, nuk mbështetet nga Shqipria dhe Kosova në garën për President

para 3 dite - TelegrafiMk

Vetëm pak kohë më parë, shqiptarët e Tuzit dhanë shembullin se të bashkuar mund të fitojnë, e njëjta nuk po ndodh në Maqedoni. Kjo ka bërë që Reka të adresojë kritika për Bashkimin Demokratik për Integrim,...

A do ta shpëtoj Azizi Perëndimin Refleksion rreth dramës Azizi ose Dasma që shpëtoi qytetërimin perëndimorë

A do ta shpëtoj Azizi Perëndimin? Refleksion rreth dramës “Azizi ose Dasma që shpëtoi qytetërimin perëndimorë”

para 3 dite - TelegrafiMk

Përmes një humori të hollë, hera herës përmes ironisë së thellë shpërfaqet edhe ngufatja e perëndimit në vorbullën e vet, në të përkryerën të plotësuarën dhe përmbushjen si pakuptimësi, me ç’rast gjithçka...

Imamoglu zyrtarisht kryetar i Stambollit por Erdogan nuk dorëzohet

Imamoglu zyrtarisht kryetar i Stambollit, por Erdogan nuk dorëzohet

para 3 dite - TelegrafiMk

"Ne asnjëherë nuk u dorëzuam në luftën tonë për demokraci dhe drejtësi. Ne asnjëherë nuk hoqëm dorë nga vlerat universale të kësaj bote" , ka thënë Imamoglu Kandidati i opozitës Ekrem Imamoglu (ÇHP) ka...

Greqia i kërkon Gjermanisë 300 miliardë euro dëmshpërblim lufte

Greqia i kërkon Gjermanisë 300 miliardë euro dëmshpërblim lufte

para 3 dite - TelegrafiMk

Parlamenti i Greqisë mbrëmë miratoi rekomandimin e qeverisë sipas të cilit kërkon nga pagesën e dëmshpërblimeve të luftës për periudhën e pushtimit nazist gjatë Luftës së Dytë Botërore Parlamenti i Greqisë...

Forca punëtore në Maqedoninë e Veriut  Edhe të papunë edhe të patrajnuar

Forca punëtore në Maqedoninë e Veriut – Edhe të papunë, edhe të patrajnuar!

para 4 dite - TelegrafiMk

Maqedonia e Veriut renditet ndër shtetet që kanë papunësi më të lartë të rinjve të papunë dhe të pa trajnuar. Sipas analizave të Organizatës Ndërkombëtare të Punës për vitin 2018 e para në listë për kah...

Tatimi progresiv nuk do të jetë shkak për shpërngulje

Tatimi progresiv nuk do të jetë shkak për shpërngulje

para 4 dite - TelegrafiMk

Debatin ishte në organizim të Fondacionit Fridrih Ebert dhe Qendra për zhvillim të biznesit pranë Universitetit të EJL-së “Tatimi progresiv nuk do ta rrit shpërnguljen, pasi që ata që ikin, shkojnë në...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK