http://kariera.mk
Shkup zjarri le pa kulm mbi kokë një familje

Shkup, zjarri le pa kulm mbi kokë një familje

para 4 muajve - BotasotMk

Apel per ndihmë! Në orët e mëngjesit,zjarri shkatojë dëme të mëdha matriale në një familje në rr. Serava nr. 25.Të ia lehësojmë dhimbjen duke i ndihmuar me aq sa kemi mundësi,kjo sprovë nesër mund të na...

Shkodër helmohen 19 nxënës në një Fast Food

Shkodër, helmohen 19 nxënës në një Fast Food

para 4 muajve - BotasotMk

19 nxënës të një shkolle në fshatin Postribë të Shkodrës kanë përfunduar në spital me shenja helmimi. Dyshohet se nxënësit janë helmuar nga ushqimet në një Fast Food. Pasi janë paraqitur në spitalin e...

6 të lënduar në 24 orët e fundit në Shkup

6 të lënduar në 24 orët e fundit në Shkup

para 4 muajve - BotasotMk

Dy udhëtarë janë plagosur rëndë, ndërsa gjashtë të tjerë janë lëndurar më lehtë në 10 aksidente trafiku që kanë ndodhur në 24 orët e fundit në rajonin e Shkupit. Ndërsa në tre aksidente janë shkaktuar...

Buzaku Sulejman Rexhepi nga 840 Haxhinjtë e sivjemë përfitoi 700 000 euro

Buzaku: Sulejman Rexhepi, nga 840 Haxhinjtë e sivjemë, përfitoi 700.000 euro!

para 4 muajve - BotasotMk

Shkup, 4 tetor – Shpërtheu bomba e parë kundër kreut të BFI-së, Sulejman Rexhepi. Kryetari i deridjeshëm formalo-juridik i BFIMV-së, Skender Buzaku, tha se nga 840 haxhinjtë e sivjemë, Rexhepi ka përfituar...

 Artizanatet dhe gruaja hap edicionin e tretë

“Artizanatet dhe gruaja” hap edicionin e tretë

para 10 muajve - BotasotMk

Shoqata për promovimin dhe zhvillimin e kulturës “Porta Skupi”, sot në mjediset e Suli- Anit hapi edicionin e tretë të manifestimit kulturor “Artizanatet dhe gruaja”. Në këtë panair prezantohen vlerat...

UN dieta 90 ditore humbni 18 25kg

UN dieta 90 ditore, humbni 18-25kg

para 10 muajve - BotasotMk

Kjo dietë përvec humbjes së kilogrameve ndihmon edhe ne ndryshimin e metabolizmit keshtu qe kilogramet e humbur nuk kthehen me. Dieta zgjat 90 dite dhe humbet ne peshe 18 – 25 kg. Nese duhen te humbni...

Habibja Shkupjanja me postin më të lartë politik në Bruksel

Habibja, Shkupjanja me postin më të lartë politik në Bruksel

para 10 muajve - BotasotMk

Nga Klaudeta Skënderasi/Pasi të drejton nëpër shkallët dhe korridoret e ndërtesës së vjetër e të bukur të komunës Evere, Habibja të fton në zyrën e saj të pastër e gjithë dritë, me saksi të gjelbra e vizatime...

Aziz Pollozhani rektor me thirrje shkencore fallco

Aziz Pollozhani, rektor me thirrje shkencore fallco?

para 11 muajve - BotasotMk

Zhurnal mëson se rektori i Universitetit Nënë Tereza, Aziz Polozhani ka marr thirrjet shkencore pa rrespektuar asnjë kriterium të paraparë nga ligji për arsimin e lartë. Sipas CV-së së rektorit ai ka marr...

Kariera mk solli FACEBOOK un në Shkup

Kariera.mk solli FACEBOOK-un në Shkup

para 12 muajve - BotasotMk

Sot përfundoi me sukses një ngjarje shumë e veçantë me të cilën KARIERA.mk fillon serinë e trajnimeve ekskluzive për drejtuesit e resurseve njerëzore në kompanitë e Maqedonisë. Mbi 20 drejtorë të resurseve...

Për herë të parë në histori emërohet drejtor shqiptar në Sh m Marija Kiri Sklodovska

Për herë të parë në histori, emërohet drejtor shqiptar në Sh.m “Marija Kiri Sklodovska”

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 6 shkurt – Shkup 1 shkurt – Të hënën (4 shkurt), Ministria e Arsimit dhe shkencës do të … Required fields are marked

Profesorët e Maqedonisë kërkojnë rritjen e pagave Ultimatum një mujor për SASHK un

Profesorët e Maqedonisë kërkojnë rritjen e pagave! Ultimatum një mujor për SASHK-un!

para 12 muajve - BotasotMk

Një grup profesorësh shqiptar nga shkollate  mesme të Shkupit, nëpërmjet rrjetit social Facebook, kanë ngritur iniciativë për takim urgjent me përfaqësues të Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK-ut),...

ESHS  MPB Për shtatë vjetë mbi 7 mijë banorë kanë hequr dorë nga nënshtetësia e Maqedonisë

ESHS – MPB: Për shtatë vjetë mbi 7 mijë banorë kanë hequr dorë nga nënshtetësia e Maqedonisë

para 12 muajve - BotasotMk

Sipas të dhënave zyrtare të Entit Shtetërore të Statitistikës (ESHS), nga viti 2013 deri në vitin 2017 nga shteti ynë zyrtarisht kanë migruar 3033 banorë, por ajo që është brengosëse dhe shteti duhet ta...

Moti nga e hëna temperatura deri 15 gradë

Moti, nga e hëna temperatura deri 15 gradë

para 12 muajve - BotasotMk

Sinpotikët parashikojnë se moti prej javës së ardhshme do të jetë i ndryshueshëm, më i ngrohtë dhe me periudha dielli. Nëpër vise më të larta malore gjatë orëve të mëngjesin do të ketë paraqitje të dobëta...

MASH Të hënën shpallen rezultatet e fituesve të bursave studimore

MASH: Të hënën shpallen rezultatet e fituesve të bursave studimore

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup 1 shkurt – Të hënën (4 shkurt), Ministria e Arsimit dhe shkencës do të shpallë rezultatet me fituesit e bursave studimore, thonë për Botasot, nga MASH. Edhe pse shpallja është dashur të bëhët më...

Qeveria do të pastrojë borxhet e rrymës

Qeveria do të pastrojë borxhet e rrymës

para 12 muajve - BotasotMk

LSDM -ja, nepermjet nje komunikate tregoi se egziston mundesia per fshierjen e borxheve te 200.000 qytetareve, njofton Botasot.mk Partia qeveritare informon se kane arritur perparim ne negaciotat mes Qeverise...

Maqedoni abortet fillojnë që nga mosha 11 vjeçe

Maqedoni, abortet fillojnë që nga mosha 11 vjeçe!

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 1 shkurt – 62 vajza të moshës nën 18 vjeç kanë ndërprerë shtatzëninë, ndërsa 731 të mitura kanë lindur gjatë periudhës 2016-2017, tregon raporti i posaçëm i Avokatit të Popullit. Numri më i madh...

Kështu është gruaja që do të pendohesh se e humbe

Kështu është gruaja që do të pendohesh se e humbe …

para 12 muajve - BotasotMk

Ajo është lloji i gruas që do t’ju japë një mundësi të dytë, të tretë dhe të katërt, edhe nëse nuk e meritoni. Ajo e di sa keq keni vepruar ndaj saj në të kaluarën, por zgjedh të besojë se ka ende diçka...

Shkolla e mesme medicinale Nikolla Shtejn  Tetovë me borxhe deri në fyt

Shkolla e mesme medicinale “Nikolla Shtejn”- Tetovë me borxhe deri në fyt

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 1 shkurt – Rreth 60 shkolla të mesme të Maqedonisë, kanë borxh thuajse 7 milionë euro për harxhime të ndryshme dhe transport të nxënësve. Kjo do të thotë më shumë se gjysma e buxhetit për arsim...

Dënimin e veprave penale do ta shlyeni duke punuar për Higjienën Komunale

Dënimin e veprave penale do ta shlyeni duke punuar për “Higjienën Komunale”

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 1 shkurt – Ndërmarrja Publike Higjiena Komunale Shkup, ka nënshkruar memorandum me Drejtorinë për zbatim të sanksioneve, njofton Botasot.mk Drejtori i NP ,,Higjiena komunale” – Shkup, Abdusamed...

Apel per hedhje të ndërgjegjshme të mbetjeve të rënda

Apel per hedhje të ndërgjegjshme të mbetjeve të rënda

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 31 janar – NP “Higjiena komunale” – Shkup i informon qytetarët që mbetjet e tyre të vëllimshme, në të cilat përfshihen mobiliet e vjetra, aparatet elektrike dhe elektronike, mund t’i hedhin në qendrën...

Publikohen datat e mbajtjes së maturës shtetërore

Publikohen datat e mbajtjes së maturës shtetërore

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 1 shkurt – Qendra shteterore e provimeve, ka publikuar datat e mbajtjes së maturës shtetërrore për vitin 2019, njofton BotaSot.mk Provimet eksterne të maturës shtetërore të sesionit të qershorit...

Nis fushata sensibilizuese Dhuro në buzëkuq  do të lidh grate e Maqedonisë me ata të Shqipërise

Nis fushata sensibilizuese “Dhuro në buzëkuq”, do të lidh grate e Maqedonisë me ata të Shqipërise

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 31 janar – Në vigjilje të 8 Marsit, Ditës ndërkombëtare të gruas, aktivistja Liridona Beqiri nga Shkupi, ka bërë publike Fushaten “Dhuro një buzëkuq”, njofton Botasot.mk “Morrëm iniciativën bashkë...

Ligjërata në gjuhën maqedone në programet e akredituara në gjuhën shqipe në Universitetin Nënë Tereza

Ligjërata në gjuhën maqedone në programet e akredituara në gjuhën shqipe në Universitetin Nënë Tereza?

para 12 muajve - BotasotMk

Shkup, 30 janar – Një grup i studentëve nga Universiteti Nënë Tereza në Shkup, informojnë se një numër i konsiderueshëm i ligjëratave në lëndë të ndryshme ligjërohen në gjuhën maqedone edhe pse studentët...

 Univerzitetin Nënë Tereza në Shkup Mësimdhënësit me muaj pa rroga

“Univerzitetin Nënë Tereza” në Shkup! Mësimdhënësit me muaj pa rroga …

para 12 muajve - BotasotMk

Ditëve të fundit InfoShqip po hulumton burimin e një pakënaqësie të skajshme brenda stafit akademik të Univerzitetit “Nënë Tereza” në Shkup, ku mësohet se mësimdhënësit ka muaj që nuk kanë marrë pagat...

 Jam i lodhur duke parë fytyra femrash të rrethuara nga botoksi

“Jam i lodhur duke parë fytyra femrash të rrethuara nga botoksi”

para 12 muajve - BotasotMk

“Jam i lodhur duke parë fytyra femrash të rrethuara nga botoksi”, këto janë femrat që pëlqente Bukowski… Jam i lodhur duke parë fytyra femrash të rrethuara nga botoksi. Gjinj të tejmbushur, të copëtuar...

Denzel Washington frymëzim prej një aktori brilant

Denzel Washington, frymëzim prej një aktori brilant!

para 12 muajve - BotasotMk

THENIE Tags Më 28 janar të vitit 1936, 83 vite më parë, lindi poeti dhe shkrimtari i … Required fields are marked

Gratë e mençura nuk jetojnë me kujtime por prodhojnë ndryshime

Gratë e mençura nuk jetojnë me kujtime, por prodhojnë ndryshime …

para 12 muajve - BotasotMk

13 rregullat e grave të mençura 1- Gratë e mençura nuk jetojnë duke u ankuar, ato krijojnë ndryshime. 2- Gratë e mençura janë të guximshme. 3- Gratë e mençura vdesin të kujdesen për lulet. 4- Gratë e mençura...

A jeni elegante

A jeni elegante?!

para 12 muajve - BotasotMk

Thënia e vjetër ka shumë bazë. Parimet, respekti, toleranca dhe arsimi vijnë nga shtëpia, kështu që vijnë nga djepi. Të diturit se si të sillemi, të vishemi dhe të veprojmë lidhet drejtpërdrejt me atë...

Fëmijëria jonë kur Facebook u ynë ishte rruga

Fëmijëria jonë: kur Facebook-u ynë ishte rruga

para 12 muajve - BotasotMk

Kemi luajtur në rrugë pa frikë, dhe kishim shumë pak: disa kanaçe bosh, disa gurë, një copë litar! Dhe ishim të lumtur brenda, nuk kishte rëndësi pasuria. Fjalë që duket se janë marrë nga një roman nga...

Mund të dëmshpërbleheni nëse ju stërpik ndonjë veturë në rrugë

Mund të dëmshpërbleheni nëse ju stërpik ndonjë veturë në rrugë …

para 12 muajve - BotasotMk

– Shoferët e pakujdesshëm të automjeteve shpeshherë duke shpejtuar të arrijnë në vendin e caktuar një çast më herët, as që vërejnë gropat e mbushura me ujë nëpër rrugë, dhe uji rregullisht përfundon tek...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK