http://kariera.mk
Dalin negativë për koronavirus lojtarët dhe stafi i FC Vushtrria

Dalin negativë për koronavirus lojtarët dhe stafi i FC Vushtrria

i ri - Shprehja

Kjo u bë e ditur nga drejtori i shëndetësisë në këtë komunë, Sylejman Meholli. Meholli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se sot janë bërë 40 testime në këtë komunë, e që kanë rezultuar negativ,...

Punëtori shkon që t ia pastrojë hapësirën pitoni e kafshon në gjoks

Punëtori shkon që t’ia pastrojë hapësirën, pitoni e kafshon në gjoks

i ri - Shprehja

Në videon e publikuar së fundmi nga tabloidi ‘Daily Mail’, personi i cili shfaqet në kamerë, që besohet të jetë punonjës i kompanisë për strehimin e gjarpinjëve, tregon shenjat e shkaktuara nga kafshimi...

Gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjashtë raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 13 minutave - Shprehja

Në Kosovë u regjistruan sot gjashtë raste të reja me koronavirus. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës tha se këto raste kanë rezultuar nga testimi i 243 mostrave të marra nga Klinika Infektive...

 N zemren e tina aty o Dafina  këngë e re nga Duffy

“N’zemren e tina aty o Dafina”, këngë e re nga Duffy?

para 33 minutave - Shprehja

Dafina Zeqiri ka qenë njëra prej këngëtareve më aktive gjatë kohës së pandemisë duke lansuar dy projekte muzikore dhe që të dyjat ishin pritur mjaft mirë nga publiku, shkruan lajmi.net. Dhe tani këngëtarja...

Kurti flet në emër të Vjosa Osmanit Ajo nuk ka dalë kundër LDK së por udhëheqja e stërvjetëruar e LDK së kundër saj

Kurti flet në emër të Vjosa Osmanit: Ajo nuk ka dalë kundër LDK-së por udhëheqja e stërvjetëruar e LDK-së kundër saj

para 33 minutave - Shprehja

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i cili ditë më parë kritikoi Presidentin Hashim Thaçi se në SHBA shkoi për të nënshkruar marrëveshje për ndarje të Kosovës, tani thotë se kjo ide ka dështua. Kështu...

Komisioni për sëmundje ngjitëse nesër vendos për kufijtë

Komisioni për sëmundje ngjitëse nesër vendos për kufijtë

para 33 minutave - Shprehja

Hapja e kufijve në vendet fqinje mund ta përshpejtojë vendimin e autoriteteve në vend për hapjen e kufijve. Edhe pse më herët ishte njoftuar se hapja e kufijve mund të pritet pas 15 qershorit, jozyrtarisht...

Hajnat ja thyen banesën ditën e bajramit pronari Gjërat që na more për ilaqë mos tu gjetshin

Hajnat ja thyen banesën ditën e bajramit, pronari: Gjërat që na more për ilaqë mos tu gjetshin

para 53 minutave - Shprehja

Një banesë në lagjen “Arbëria”, në Prishtinë ka qenë cak për vjedhje ditën e djeshme. Me sa duket, pronari i kësaj banese ka dalë për të festuar Bajramin, dhe se gjatë kësaj kohe i janë vjedhur gjësende...

Ylli i Juventusit Mendova të pensionohem për shkak të lëndimeve

Ylli i Juventusit: Mendova të pensionohem për shkak të lëndimeve

para 53 minutave - Shprehja

Costa ka luajtur vetëm 90 herë në tre sezone për Juve për shkak të problmeve të ndryshme të muskujve, dhe 29-vjeçari pranon se ata kanë ndikuar në vetëbesimin e tij. “Ka raste kur mendoj: ‘A mund të luaj...

Janeva ballafaqim me raportin e revizionit për bonuset

Janeva, ballafaqim me raportin e revizionit për bonuset

para 53 minutave - Shprehja

Raporti i revizionit për kompensimet e larta të prokurorëve në PSP është gati. Në fillim të qershorit, revizorët shtetërorë do t’ia paraqesin raportin Kryeprokurorit Ljubomir Jovevski, prokurores që udhëheq...

Zaev Nuk duam zgjedhje pa opozitën

Zaev: Nuk duam zgjedhje pa opozitën

para një ore - Shprehja

Ndërsa jemi në javën e fundit të gjendjes së jashtëzakonshme, pas së cilës ligjërisht duhet fillon rrjedhja e afateve zgjedhore, akoma nuk ka sinjale nga subjektet politike dhe Presidenti Stevo Pendarovski...

BE nxit përdorimin e aplikacioneve të gjurmimit të COVID 19 para sezonit turisti

BE nxit përdorimin e aplikacioneve të gjurmimit të COVID-19 para sezonit turisti

para një ore - Shprehja

Zyrtarja e lartë e BE-së inkurajoi vendet anëtare të miratojnë aplikacione për gjurmimin e koronavirusit, ndërsa diskutimet për hapjen e kufijve të brendshëm të bllokut vazhdojnë përpara sezonit të pikut...

 Shisni Lautaron dhe Icardin blini Wernerin dhe Cavanin

”Shisni Lautaron dhe Icardin, blini Wernerin dhe Cavanin”

para një ore - Shprehja

Me efektet negative që po i jep financave në futboll pandemia, Inter duket i detyruar për të hequr dorë nga klauzola 111 milionë euro e sulmuesit argjentinas. Por klubi zikaltër nuk do ta lërë as të largohet...

Vdes edhe një pacient me koronavirus në Kosovë

Vdes edhe një pacient me koronavirus në Kosovë

para 2 orë - Shprehja

Një person i infektuar me koronavirus në Kosovë ka vdekur, njoftoi të hënën Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Sipas njoftimit, pacienti që ka vdekur ishte i lindur në vitin...

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Zaev

Kurti zhvillon bisedë telefonike me Zaev

para 2 orë - Shprehja

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i Unionit Social Demokratik të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, zhvilluan sot bisedë telefonike në lidhje me menaxhimin me pandemisë koronavirus...

 Fshati i vajzave në Poloni Lind djalë pas 10 vitesh

‘Fshati i vajzave’ në Poloni: Lind djalë pas 10 vitesh

para 2 orë - Shprehja

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për fshatin e vogël Miejsce Odrzańskie në Poloninë e Jugut i cili ka vetëm 300 banorë dhe i cili u bë lajm vitin e kaluar pasi kryetari i rajonit...

Itali regjistrohen vetëm 300 raste të reja me koronavirus numri më i ulët që nga shkurti

Itali, regjistrohen vetëm 300 raste të reja me koronavirus, numri më i ulët që nga shkurti

para 2 orë - Shprehja

loading... Sot në Itali u regjistruan vetëm 300 raste të reja brenda një dite, numri më i ulët që nga 29 shkurti, shkruan gazeta italiane “La Stampa”. Numri i viktimave u rrit nga 50 në 92, por dje nuk...

Klopp zhvilloi një takim virtual me Werner

Klopp zhvilloi një takim virtual me Werner

para 3 orë - Shprehja

loading... Liderët e Premierligës janë të dëshpëruar për të siguruar nënshkrimin e sulmuesit të RB Leipzig, që ka mahnitur këtë sezon. Werner, 24 vjeç, ka shënuar 30 gola në 38 paraqitje për skuadrën e...

Nga 28 maji hapen objektet fetare në Kosovë ndryshon edhe orari i lëvizjes për qytetarët

Nga 28 maji hapen objektet fetare në Kosovë, ndryshon edhe orari i lëvizjes për qytetarët

para 3 orë - Shprehja

loading... Ministri në detyrë i Shëndetësisë së Kosovës Arben Vitia në një konferencë për media ka folur për fazën e re të lehtësimit të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ai ka bërë të ditur se...

Nga 28 maji Kosova do të lehtësojë më shumë masat e izolimit

Nga 28 maji Kosova do të lehtësojë më shumë masat e izolimit

para 3 orë - Shprehja

loading... Në Kosovë, nga data 28 maj, do të fillojë lehtësimi i mëtejshëm i masave të izolimit kundër koronavirusit. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, dha më shumë detaje: “Ndër masat lehtësuese...

SHBA numri total i viktimave së shpejti në 100 mijë vetë

SHBA, numri total i viktimave së shpejti në 100 mijë vetë

para 3 orë - Shprehja

loading... Në shkallë globale numërohen mbi 5.3 milionë raste me koronavirus dhe më shumë e 335 mijë të vdekur. Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh të të infektuarve. Siç njofton korrespondenti...

Tronditen autoritet e Francës luhet një ndeshje ilegale  400 tifozë futen në fushë për të festuar

Tronditen autoritet e Francës, luhet një ndeshje ilegale – 400 tifozë futen në fushë për të festuar

para 3 orë - Shprehja

loading... Takimet e më shumë se 10 personave janë të ndaluara nën masat Covid-19 në Francë, megjithatë një turmë e madhe mori pjesë në ndeshjen e së dielës midis Neuhof dhe Hautepierre. Videoja siç duket...

Zëdhënësi i PDK së Për Albin Kurtin demokracia vlen vetëm kur i shërben interesit të tij

Zëdhënësi i PDK-së: Për Albin Kurtin, demokracia vlen vetëm kur i shërben interesit të tij

para 4 orë - Shprehja

loading... Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi thotë se për Albin Kurtin, demokracia vlen vetëm kur i shërben interesit të tij. Ai shkruan në FB: Shkelësi i Kushtetutës qenka brengosur për shëndetin e demokracisë...

Emri i shkollës fillore 25 maji  që nga koha e Titos

Emri i shkollës fillore “25 maji”, që nga koha e Titos

para 4 orë - Shprehja

loading... Pas gjashtë vjetësh në procedurë, shkolla fillore “25 Maji” në Hasanbeg akoma nuk ka epilog përfundimtar për ndërrimin e emrit të shkollës që e njejta të quhet “22 Nëntori”. Udhëheqësit e shkollës...

Cardi B ka një lajm të mirë për fansat e saj

Cardi B ka një lajm të mirë për fansat e saj

para 4 orë - Shprehja

loading... Cardi B gjatë ditës së djeshme është futur në një video “live” në Instagram ku lajmëroi fansat e saj se shumë shpejt do të sjell një projekt të ri muzikor, shkruan lajmi.net. “Solo kënga ime...

Italia rekruton 60 000 vullnetarë si monitorues të distancimit social

Italia rekruton 60 000 vullnetarë si monitorues të distancimit social

para 4 orë - Shprehja

loading... Italia planifikon të dërgojë rreth 60 000 vullnetarë në rrugë për t’u thënë njerëzve që të vazhdojnë të respektojnë rregullat e heqjes sociale në fazën pas bllokadës së vendit. Skema, e shpallur...

Chelsea nuk e aktivizon klauzolën e blerjes për Boga

Chelsea nuk e aktivizon klauzolën e blerjes për Boga

para 4 orë - Shprehja

loading... Në vend të kësaj, klubi po negocion me Sassuolo për të përfshirë një klauzolë shitje për talentin e Bregut të Fildishtë, i cili ka të ngjarë të shitet këtë verë. Boga erdhi përmes akademisë...

Merkel kërkon vigjilencë pas shpërthimit të virusit në një restorant

Merkel kërkon vigjilencë pas shpërthimit të virusit në një restorant

para 4 orë - Shprehja

loading... Kancelarja gjermane, Angela Merkel u bëri thirrje qeverive të landeve të Gjermanisë që të tregohen vigjilentë, pas lehtësimit të kufizimeve të vendosura kundër koronavirusit. Zyrtarët e shëndetësisë...

Ia parkoi Mercedesin në arë fermeri ia mbushë veturën me baltë

Ia parkoi Mercedesin në arë, fermeri ia mbushë veturën me baltë

para 5 orë - Shprehja

loading... Videoja, e publikuar nga tabloidi britanik ‘Daily Mail’, shfaqë momentin kur fermeri derisa nget traktorin hedhë baltën drejtuar veturës, transmeton lajmi.net. Pamjet janë shikuar mbi 27 mijë...

Kërcënon policin se ia kishte arrestuar babain më parë arrestohet një person në Mitrovicë

Kërcënon policin se ia kishte arrestuar babain më parë, arrestohet një person në Mitrovicë

para 5 orë - Shprehja

loading... Një person është arrestuar në Mitrovicë, i cili derisa kishte qenë duke vozitur veturën, njëri prej pasagjerëve kishte kërcënuar një polic, me motivin se ai më parë ia kishte arrestuar babain....

Koronavirusi Një tjetër vdekje në Serbi 34 raste të reja

Koronavirusi: Një tjetër vdekje në Serbi, 34 raste të reja

para 4 orë - Shprehja

loading... Një person ka vdekur për shkak të pasojave të virusit korona në Serbi, me ç`rast numri i viktimave nga Covid-19 në këtë vend ka arritur në 239. Atje janë regjistruar 34 raste të reja të infeksionit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK