http://kariera.mk
Pa lejen e Komunës BIK u synon të fillojë ndërtimin e Xhamisë Qendrore

Pa lejen e Komunës, BIK-u synon të fillojë ndërtimin e ‘Xhamisë Qendrore’

i ri - Shprehja.com

Lokacioni i kësaj xhamie është në lagjen “Ulpiana”, afër objektit të Telekomit të Kosovës, por një kohë e saktë për nisjen e punimeve ende nuk dihet. Në lidhje me këtë çështje lajmi.net ka kontaktuar me...

40 vjeçari i ndjerë nga Gostivari la dy vajza të mitura

40 vjeçari i ndjerë nga Gostivari la dy vajza të mitura

para 12 minutave - Shprehja.com

Ferdi Kaso është viiktima e 15 e ngjarjes tragjike pas rrokullisjes së autobusit që ndodhi në rrugën Shkup – Tetovë afër fshatit Llaskarcë. Ferdi Kaso është 40 vjeçari Ferdi Kaso nga Gostivari. Ai është...

 Zoti nuk deshi që të jem atje  Dëshmia e inxhinierit që çdo ditë kthehet nga puna me autobusin e Durmo Tours

“Zoti nuk deshi që të jem atje”! Dëshmia e inxhinierit që çdo ditë kthehet nga puna me autobusin e “Durmo Tours”…

para 42 minutave - Shprehja.com

“Zoti nuk deshi që të jem atje”, thotë me lot në sy inxhinieri Pajazit Sheapi, i punësuar në Komisionin Rregullator për Energjetikë, i cili çdo ditë kthehet nga puna me autobusin e “Durmo Tours”, që pati...

Mjeku Ilir Hasani Dy pacientë vazhdojnë të jenë në gjendje kritike bëmë gjithçka për ta shpëtuar 39 vjeçarin

Mjeku Ilir Hasani: Dy pacientë vazhdojnë të jenë në gjendje kritike, bëmë gjithçka për ta shpëtuar 39 vjeçarin

para 42 minutave - Shprehja.com

Drejtori i Qendrës emergjente kirurgjikale Ilir Hasani gjatë ditës së sotme në një konferencë për media ka thënë se ata kishin bërë gjithçka të mundur për ta shpëtuar jetën e 39-vjeçarit, Ferdi Kaso nga...

Jo vetëm Piatek një polak i talentuar për fantazinë e Milanit

Jo vetëm Piatek, një polak i talentuar për fantazinë e Milanit

para 52 minutave - Shprehja.com

Kanë mjaftuar pak ndeshje që Kristof Piatek të bëjë për vete tifozët e Milanit dhe të kthehet në një idhull për ta. Polaku po kalon një formë të mrekullueshme dhe ka shënuar 4 gola në tri ndeshjet e para...

Kombet e Bashkuara e njohin Maqedoninë e Veriut me emrin e ri

Kombet e Bashkuara e njohin Maqedoninë e Veriut me emrin e ri

para një ore - Shprehja.com

Kombet e Bashkuara e ndërruan referencën “Ish Republika e Jugosllavisë Maqedonia”, me emrin “Maqedonia e Veriut” në listën e shteteve të pranuara. Ndërrimi në KB është bërë më 14 shkurt në orët e vona....

Pushtetarët duhet të jenë shërbëtorë të popullit dhe jo shtypës dhe vrasës të tij

Pushtetarët duhet të jenë shërbëtorë të popullit, dhe jo shtypës dhe vrasës të tij!*

para një ore - Shprehja.com

Në gjurmët e mesazhit të shprehur në titull, nëse përpiqemi ta përshkruajmë raportin ndërmjet pushtetarëve, ose më mirë, ndërmjet strukturave burokratike të pushtetit aktual dhe njerëzve të zakonshëm në...

Muslimanët ndaj të krishterëve të Spanjës treguan kulmin e tolerancës ndërsa të krishterët ua kthyen me inkuizicion

Muslimanët ndaj të krishterëve të Spanjës treguan kulmin e tolerancës, ndërsa të krishterët ua kthyen me inkuizicion

para një ore - Shprehja.com

Më datën 12 shkurt 1502, spanjollët filluan një fushatë për kristianizimin e dhunshëm të muslimanëve në Grënada, pas shpërbërjes së entitetit të fundit musliman në territorin e Spanjës. Për qindra vjet,...

Humbi djalin e parë babai i dëshpëruar më shpëtoni të dytin të jetojë

Humbi djalin e parë, babai i dëshpëruar: më shpëtoni të dytin të jetojë!

para një ore - Shprehja.com

“Shqiptarët për shqiptarët” udhëtoi në Pezë Helmës, një fshat shumë pranë kryeqytetit. Një baba, ka kërkuar ndihmën e stafit të “Shqiptarëve…”, për të shmangur një tragjedi të dytë. Mustafa Ҫela, punon...

I riu nga Istogu lut qytetarët për ndihmë një shpërndarje është shpresë për Ardianin

I riu nga Istogu lut qytetarët për ndihmë, një shpërndarje është shpresë për Ardianin

para 2 orë - Shprehja.com

Ardian Maraj nga Istogu e ka ka kaluar me sukses edhe operacionin e tretë. Ardiani ka thënë që operacioni ka qenë shumë i vështirë si për të po ashtu edhe për mjeket, shkruan AlbnaienShow Ardiani ka thënë...

Komisioni për Antikorrupsion e publikoi listën e zezë me 18 punësimet e dyshuara

Komisioni për Antikorrupsion e publikoi listën e “zezë” me 18 punësimet e dyshuara

para 2 orë - Shprehja.com

Ashtu siç u paralajmërua në mbledhjen e parë të anëtarëve të rinj të Komisionit për Antikorrupsion , sot u hapën procedurat për nepotizmin e mundshëm gjatë punësimit, dhe kështu do të vërtetohet se a ishin...

Kulibali Kam vetëm një objektiv në mendjen time

Kulibali: Kam vetëm një objektiv në mendjen time!

para 2 orë - Shprehja.com

Kalidu Kulibali është një nga pikat më të forta të Napolit. Senegalezi ka shumë oferta dhe klube “big” janë gati të shpenzojnë miliona për të, por Napoli as që ka ndërmend të heqë dorë nga shërbimet e...

HALIL KASTRATI BËN GJESTIN E MADH PËR FAMILJARËT E PERSONAVE QË HUMBËN JETËN NË AKSIDENT

HALIL KASTRATI BËN GJESTIN E MADH PËR FAMILJARËT E PERSONAVE QË HUMBËN JETËN NË AKSIDENT

para 3 orë - Shprehja.com

Halil Kastrati është humanisti më i njohur shqiptar që ka ndihmuar shumë familje shqiptare me vështirësi ekonomike. Shoqata e tij ‘Jetimët e Ballkanit’ është një prej organizatave humanitare shqiptare...

Zaev dhe Cipras do të marrin çmimin prestigjioz në Mynih

Zaev dhe Cipras do të marrin çmimin prestigjioz në Mynih

para 3 orë - Shprehja.com

Kryeministri Zoran Zaev dhe kolegu i tij grek Aleksis Cipras sot në Munih do të marrin çmimin“Ewald von Kleist”. Është planifikuar dorëzimi i çmimit të bëhet me ceremoni të veçantë në mbrëmje nikoqir i...

Ja kush është viiktima e 15 që humbi jetën sot nga lëndimet e marra

Ja kush është viiktima e 15 që humbi jetën sot nga lëndimet e marra

para 3 orë - Shprehja.com

Ja kush është viiktima e 15 që humbi jetën sot nga lëndimet e marra Sot rreth orës 5 në mëngjes, lëndimeve të marra nga aaksidenti në autobus, nuk ka arritur t’u mbijetojë as Ferdi Kaso. Drejtori i Urgjencës...

Në cilën anë do të jetë ambasada britanike gjatë ndeshjes së futbollit Kosovë  Angli

Në cilën anë do të jetë ambasada britanike gjatë ndeshjes së futbollit Kosovë – Angli?

para 3 orë - Shprehja.com

Kjo ambasadë e ka cilësuar këtë ndeshje si një arritje historike për ekipin e futbollit të Kosovës dhe ka theksuar se do të jetë përkrah të dyja ekipeve. “Maj 2016 – Kosova u bë anëtare e UEFA-së dhe FIFA-së...

Revolucion në WhatsApp hyrja në grupe vetëm me leje

Revolucion në WhatsApp, hyrja në grupe vetëm me leje

para 3 orë - Shprehja.com

Është në fakt kjo një lloj çlirimi për të gjithë ata që e gjejnë veten të përfshirë në diskutime të përbashkëta, pavarësisht se nuk do ta donin këtë. Aplikacioni i mesazheve në fakt po punon për një rifreskim...

40 vjeçari nga Gostivari është i ndjeri i 15 të që ndërroi sot jetë

40 vjeçari nga Gostivari është i ndjeri i 15-të që ndërroi sot jetë

para 3 orë - Shprehja.com

Tv Shenja mëson se i ndjeri i fundit, i 15-të nga aksidenti me autobusin në Llaskarcë është 40 vjeçari Ferdi Kaso nga Gostivari. Ai është baba i dy vajzave të mitura. Mjekët konfirmuan për televizionin...

 Lë futbollin po ndodhi  rikthehet makthi për yllin e Bajernit

“Lë futbollin po ndodhi”, rikthehet makthi për yllin e Bajernit

para 4 orë - Shprehja.com

Në ndeshjen hapëse të javës së 22-të në Bundesligë, Bajerni i Mynihut fitoi 3-2 në Augsburg. Njeriu i ndeshjes ishte Kingsli Koman, autor i dy golave dhe lojtari që dha asist për golin e tretë. Megjithatë,...

Jovanovski Kur unë e mbroja arsimin e lartë në gjuhën shqipe Ali Ahmeti rrinte në çajtoret e Zvicrës

Jovanovski: Kur unë e mbroja arsimin e lartë në gjuhën shqipe, Ali Ahmeti rrinte në çajtoret e Zvicrës?!

para 4 orë - Shprehja.com

Borjan Jovanovski, është emri që lidhet pazgjidhshmërisht me ish-televizionin e famshëm “A1”, mbyllur nga qeveria Gruevksi, pa asnjë dyshim si akti më i rëndë qeveritar ndaj fjalës së lirë. Në një intervistë...

Një tjetër problem për Sarrin lojtarët kërkojnë respekt për veteranin

Një tjetër problem për Sarrin, lojtarët kërkojnë respekt për veteranin!

para 5 orë - Shprehja.com

Çelsi fitoi mbrëmë përballë Malmos në Suedi me rezultatin 1-2, duke hedhur një hap drejt kualifikimit më tej në Ligën e Europës. Një fitore qetësie për Mauricio Sarrin, i cili duhet të rikthehet te rezultatet...

Shkon në 15 numri i viktimave ndërroi jetë edhe një nga të lënduarit e aksidentit të 13 shkurtit

Shkon në 15 numri i viktimave, ndërroi jetë edhe një nga të lënduarit e aksidentit të 13 shkurtit

para 5 orë - Shprehja.com

Para pak çastesh ka ndërruar jetë edhe njëri nga të lënduarit e aksidentit që ndodhi më 13 shkurt në autostradën Shkup – Tetovë. Më këtë numri i viktimave shkon në 15 gjithsejtë. Ndërkohë që të lënduarit...

VMRO DPMNE sot do të zgjedh kandidatin për president 9 veta në garë

VMRO-DPMNE sot do të zgjedh kandidatin për president, 9 veta në garë

para 6 orë - Shprehja.com

VMRO-DPMNE sot në Konventën në Strugë pritet të zgjedh kandidatin për president për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit në Maqedoninë Veriore. Në garën brendapartiake janë nëntë kandidatë, për të cilët...

Nis festa e pavarësisë

Nis festa e pavarësisë

para 6 orë - Shprehja.com

Sipas agjendës zyrtare, aktivitetet do të fillojnë me datën 16 shkurt për të vazhduar deri me datën 17 shkurt.Ndër manifestimet kryesore për shënimin e 11-vjetorit të shpalljes së pavarësisë do të përfshijnë...

MPB pritet të jap detaje për operacionin e gjerë të arrestuar nga Shkupi Kumanova dhe qytete tjera

MPB pritet të jap detaje për operacionin e gjerë, të arrestuar nga Shkupi, Kumanova dhe qytete tjera

para 6 orë - Shprehja.com

Ministria e Punëve të Brendshme pas shumë orëve nga operacioni i gjerë anti-ISIS, ashtu siç u paralajmërua përmes një komunikate, nuk ka dhënë as edhe një detaj, duke mbajtur të fshehura detajet se çfarë...

Çështja Ikardi presidenti i Juventusit takohet me Zanetin

Çështja Ikardi, presidenti i Juventusit takohet me Zanetin

para 6 orë - Shprehja.com

Në Itali janë të bindur: Ikardi do të jetë lojtar i Juventusit në verë. Sipas asaj që raporton “CalcioMercato”, presidenti i Juventusit, Andrea Anjeli i ka kërkuar takim zv. presidentit të Interit, Havier...

Fillon makthi për Solskjaer sulmi i Junajtid ngelet sakat

Fillon makthi për Solskjaer, sulmi i Junajtid “ngelet” sakat

para 8 orë - Shprehja.com

Humbja në “Old Trafford” kundër PSG-së me rezultatin 2 – 0, ishte një goditje tepër e fortë për Mançester Junajtid. Nën drejtimin e Ole Gunar Solskjaer klubi anglez po “fluturonte”, duke mos njohur humbje...

Nejmar Boll me paragjykim nuk është e lehtë të luash në Francë

Nejmar: Boll me paragjykim, nuk është e lehtë të luash në Francë

para 9 orë - Shprehja.com

Kampionati francez shikohet si një ligë e dorës së dytë nga shumë vetë. Përjashto PSG-në dhe katër ekipe të tjera si Lion, Monako, Bordo e Marsee, pjesa tjetër e kampionatit është shumë e panjohur nga...

Zeka Së shpejti formohet qeveria teknike jashtë mbesin AAK dhe VV

Zeka: Së shpejti formohet qeveria teknike, jashtë mbesin AAK dhe VV

para 9 orë - Shprehja.com

“Kjo marrëveshje do të bëhet që Shpend Ahmeti të behët kryeministër. Por mund të jetë edhe dikush nga LDK”. Zeka ka thënë se pjesë e qeverisë teknike do të jenë PDK, LDK, PSD dhe NISMA. “AAK dhe Vetëvendosje...

VIDEO  Bajern kalon pengesën Augsburg shkëlqen Koman

VIDEO | Bajern kalon “pengesën” Augsburg, shkëlqen Koman

para 10 orë - Shprehja.com

Bajerni i Mynihut nuk e pati të lehtë të merrte tri pikët në transfertën ndaj Augsburgut. Të zotët e shtëpisë dolën dy herë në avantazh, por ekipi i Niko Kovaç ia arriti të merrte tre pikët në fund të...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK