http://kariera.mk
 Beteja mes dy doktorëve në Dibër kush do jetë i pari

“Beteja” mes dy doktorëve në Dibër, kush do jetë i pari!

para 2 jave - Shprehja.com

Në Dibër prej sot fillon fushata për zgjedhjet lokale, pasi që ndërroi jetë ish-kryetari Ruzhdi Lata në nëntor të vitit të kaluar. Gara pritet të jetë e ngushtë pasi që marrin pjesë vetëm dy kandidatë:...

Masakroi 50 vetë për 20 minuta ankohet për kushtet në burg Jam pa telefon

Masakroi 50 vetë për 20 minuta, ankohet për kushtet në burg: Jam pa telefon!

para 2 jave - Shprehja.com

Terroristi Brenton Tarrant, njeriu që vrau gjakftohtësisht 50 besimtarë në dy xhami në Christchurch të Zelandës së Re, është ankuar për shkelje të të drejtave të tij në burg, sipas medias vendase. Shërbimi...

Isufi Koalicioni po funksionon s ka zgjedhje të reja

Isufi: Koalicioni po funksionon, s’ka zgjedhje të reja

para 2 jave - Shprehja.com

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ahmet Isufi, ka mohuar se koalicioni qeverisës ndodhet në krizë. Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, ai ka thënë se dallimet eventuale...

Iu soll 62 herë rreth e rrotull tokës dhe i tha mjaft Zvicrës

Iu soll 62 herë rreth e rrotull tokës dhe i tha mjaft Zvicrës

para 2 jave - Shprehja.com

Edhe Muhadin Sabedini, sikurse edhe shumica e bashkatdhetarëve tanë, nga vendlindja ishte larguar për një jetë më dinjitoze në mërgim. Fati dashti dhe ai u vendos në Zvicër, në një kompani transporti....

Raufi Do ta ripërsërisim kërkesën për rastin Kumanova

Raufi: Do ta ripërsërisim kërkesën për rastin ‘Kumanova’

para 2 jave - Shprehja.com

Nevoja për një hetim ndërkombëtarë për rastin “Lagja e trimave”, deri më tani është përmendur disa herë, qoftë qeveria e kaluar, por dhe nga autoritetet aktuale kompetente, megjithatë akoma në këtë drejtim...

VAZHDOJNË ZJARRET TETË PADI PENALE PËR ZJARRËVËNIE TË QËLLIMSHME

VAZHDOJNË ZJARRET, TETË PADI PENALE PËR ZJARRËVËNIE TË QËLLIMSHME

para 2 jave - Shprehja.com

Për tre muaj, tetë padi penale për ndezje të zjarreve në vende të hapura. Ministria e Punëve të Brendshme nga fillimi i këtij viti deri tani ka paraqitur padi penale kundër 8 personave për vepër penale...

Kush kë e finanson

Kush kë e finanson?

para 2 jave - Shprehja.com

Partitë politike nuk zbulojnë se sa para do të shpenzojnë për zgjedhjet presidenciale. Nga ditë e hënë fillon fushata zgjedhore, por as LSDM as VMRO nuk tregojnë se sa para kanë mbledhur dhe sa do të shpenzojnë...

Brenda 5 viteve Kosovën e lanë mbi 170 mijë qytetarë

Brenda 5 viteve, Kosovën e lanë mbi 170 mijë qytetarë

para 2 jave - Shprehja.com

Përfaqësues të organizatave për mbrojtjen e të drejtave të njeriut thonë se ky numër në realitet është edhe më i madh. Sipas tyre largimi i këtyre qytetarëve nga vendi është mjaft shqetësues dhe se po...

Aksident i rëndë në Maqedoninë e Veriut vdes një emigrant dhe lëndohen gjashtë të tjerë

Aksident i rëndë në Maqedoninë e Veriut, vdes një emigrant dhe lëndohen gjashtë të tjerë

para 2 jave - Shprehja.com

Nëpunësit policorë të Qendrës rajonale për punë kufitare Jug sot në mëngjes në orën 4:30 në rrugën magjistrale Udovë-Demir Kapi, në afërsi të “Vodisirska Reka”, e kanë gjetur të vdekur S.I. (27), emigrant...

Ushqimi i Shabanit nga Maqedonia e Veriut i papërballueshëm për gjermanët

Ushqimi i Shabanit nga Maqedonia e Veriut i papërballueshëm për gjermanët

para 2 jave - Shprehja.com

Në restorantin Saban`s, pronari Shaban Emini shërben specialitete greke dhe italiane. Një venë e mirë e përfundon vizitën. Italisht, greqisht ose spanjollisht: Nëse dëshironi të keni një mbrëmje të këndshme...

Banka më e madhe islame e enegjisë do të përfshijë projektet turke

Banka më e madhe islame e enegjisë do të përfshijë projektet turke

para 2 jave - Shprehja.com

Sipas drejtorit ekzekutiv të Qendrës Financiare të Katarit (QFC), Yousuf Mohamed Al-Jaida, projektet energjetike turke do të jenë në gjendje të marrin kredi nga Banka më e madhe islame e energjisë në botë,...

12 cilēsitē e gruas së mirë janë

12 cilēsitē e gruas së mirë, janë

para 2 jave - Shprehja.com

Cilēsitē e gruas së mirë, janë: 1. Të ndjehet i lumtur burri i saj kur e shikon atë. 2. T’i bindet burrit të saj, nëse ai e urdhēron të veprojë gjëra ka urdhēruar Allahu. 3. E don burrin e saj edhe nëse...

Jeta e Myftiut Hafiz Sabri Bushati

Jeta e Myftiut Hafiz Sabri Bushati

para 2 jave - Shprehja.com

Haxhi lindi ne Shkoder ne vitin . Ne femijerin e tij ai ndoqi Mejtepin e Hafiz dhe me pas (2), per te vazhduar studimet e larta ne Stamboll. Hafiz Sabri Bushati u Martua me nga lindi , por vajza kur ishte...

Tmerrohet Maqedonia nipi e rrah deri në vdekje gjyshin e tij

Tmerrohet Maqedonia, nipi e rrah deri në vdekje gjyshin e tij

para 2 jave - Shprehja.com

Nipi e rrah deri në vdekje gjyshin në Maqedoni Gjashtëdhjetë e gjashtë vjeçari me iniciale S.M. ka ndërruar jetë në spital, pasi është rrahur fizikisht nga nipi i tij 19 vjeçar. Rasti ka ndodhur në qytetin...

Fjala pastërti ka ardhur në Kuran në 13 kuptime

Fjala pastërti ka ardhur në Kuran në 13 kuptime

para 2 jave - Shprehja.com

Shpjesuesit e Kuranit kanë përmendur që fjala pastërti ka ardhur në Kuran në 13 kuptime: 1. Ndalimi i gjakut të mestruacioneve. “Dhe mos u afroni (të bëni marrdhënie me to) derisa të pastrohen nga gjakrat...

Qytetarët e Zelandës së Re nuk i harrojnë viktimat e terrorizmit

Qytetarët e Zelandës së Re nuk i harrojnë viktimat e terrorizmit

para 2 jave - Shprehja.com

Në Zelandën e Re u mbajt Ceremonia Kombëtare e Përkujtimit në kujtim të 50 personave që humbën jetën në sulmin terrorist të kryer mbi xhamitë Al Noor dhe Linwood në Christchurch, transmeton Anadolu Agency...

O BIRI IM NËSE NUK MUND TË MË BËSH TË ECI KOKËLART ATËHERË TË PAKTËN MOS LEJO QË SHKAKU YT TË ECI KOKULUR

O BIRI IM, NËSE NUK MUND TË MË BËSH TË ECI KOKËLART, ATËHERË, TË PAKTËN, MOS LEJO QË SHKAKU YT TË ECI KOKULUR

para 2 jave - Shprehja.com

Korrieri i shkollës erdhi herët në shkollë dhe vuri re grafite të shkruara në muret e jashtme të ‎shkollës. Menjëherë e thirri drejtorin dhe e informoi për grafitet, ndërsa drejtori i tha se së ‎shpejti...

E humba edhe një ditë

E humba edhe një ditë

para 2 jave - Shprehja.com

Në një qytet kishte një rrugë ku gjendeshin vetëm dyqane. Pronarët e dyqaneve punon dhe jetonin në raporte shumë të . Çdo ditë i hapnin dyqanet në të njëjtën kohë, gjithashtu edhe i mbyllnin bashkërisht...

Si lutet një engjëll për ty

Si lutet një engjëll për ty

para 2 jave - Shprehja.com

Përcillet nga Ebi Derda se Profeti alejhi selam ka thënë: “ Ai i cili lutet për vëllain e tij, jo në prezencën e këtij të fundit, një engjëll lutet për të duke thënë: ‘Edhe për ty!” Muslimi Ky hadith tregon...

Dalja në zgjedhje sfidë për suksesin e zgjedhjeve presidenciale

Dalja në zgjedhje, sfidë për suksesin e zgjedhjeve presidenciale

para 2 jave - Shprehja.com

Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se Maqedonia e Veriut e ka të nevojshme që të organizojë zgjedhjet presidenciale, pa asnjë parregullsi, pasi kjo, sipas tyre, është njëra nga kushtet themelore...

Trudeau në telash Quebec u paraqet një ligj kundër simboleve fetare

Trudeau në telash: Quebec-u paraqet një ligj kundër simboleve fetare

para 2 jave - Shprehja.com

Provinca kanadeze e Quebec-ut prezantoi një projektligj që do të ndalojë punonjësit e sektorit publik të mbajnë simbole fetare gjatë orarit të punës, por për kritikët ky veprim i diskutueshëm është një...

LUTJA MË E RËNDËSISHME

LUTJA MË E RËNDËSISHME

para 2 jave - Shprehja.com

LUTJA MË E RËNDËSISHME! Shejhu i nderuar, dijetari eminent,fakihu,komentuesi i Kuranit, Abdurrahman bin Nasir es-Sadij rahimehullah ka thene: Profeti salallahu alejhi ue selem eshte lutur me kater fjale...

Shikimi i fatit në kafe Vogëlushi i le pa fjalë shikuesit me përgjigjjen e tij  VIDEO

Shikimi i fatit në kafe? Vogëlushi i le pa fjalë shikuesit me përgjigjjen e tij | VIDEO

para 2 jave - Shprehja.com

Shikimi i fatit në kafe …Vogëlushi i le pa gojë shikuesit me përgjigjje. #Shpërndajeni pa fund Vogëlushi i le pa fjalë shikuesit me përgjigjjen e tij | VIDEO Respect për djaloshin e vogël

Medreset e Pashallekut te Shkodres 1760  1881

Medreset e Pashallekut te Shkodres 1760 – 1881

para 2 jave - Shprehja.com

3 mirësitë që Allahu ka përgëzuar durimtarët

3 mirësitë që Allahu ka përgëzuar durimtarët

para 2 jave - Shprehja.com

Allahu i Madhëruar i ka përgëzuar durimtarët me tre mirësi: E para: Allahu i bekon dhe begaton ata. E dyta: I përfshin me mëshirën e Tij. E treta: Ua shton edhe më tepër udhëzimin. Argument për të tria...

Fjalim emocional nga Mirush Kabashi  VIDEO

Fjalim emocional nga Mirush Kabashi | VIDEO

para 2 jave - Shprehja.com

Mirush Kabashi Është një aktor shqiptar. Origjina e tij është nga Gjakova. Ai është aktor i rreth 100 roleve, në teatër dhe filma. Shpesh ka qenë edhe prezantues i aktiviteteve të shumta artistike. Gjithashtu,...

Filloi ndertimi i 3 shtepive te reja varferi e madhe semundje te ndryshme

Filloi ndertimi i 3 shtepive te reja, varferi e madhe, semundje te ndryshme

para 2 jave - Shprehja.com

Urime nisja e shtepive te reja Emocione dhe lote gezimi Varferi e madhe, semundje te ndryshme, histori shume prekese Tri familje po behen me shtepi te reja Sot ja nisem ndertimin e tri shtepive te reja...

Në lutjen për shi mos e harroni ombrellën ‎ tregim këshillues ‎

Në lutjen për shi mos e harroni ombrellën ‎(tregim këshillues)‎

para 2 jave - Shprehja.com

Shiu ishte i rëndësishëm në ruajtjen e shëndetit të kulturave të tyre dhe i gjithë komuniteti ‎po i ndjente pasojat.‎

UEJL do të pranojë 1100 studentë në studimet deridiplomike

UEJL do të pranojë 1100 studentë në studimet deridiplomike

para 2 jave - Shprehja.com

Universiteti i Europës Juglindore në Tetovë përmes aktivitetit të ditës së hapur përpara maturantëve të shkollave të ndryshme nga disa qytete të Maqedonisë së Veriut, por edhe nga rajoni, ka prezantuar...

Kush jane njerezit me te mire

Kush jane njerezit me te mire

para 2 jave - Shprehja.com

Transmetohet nga Ebu Hurejra radijAllahu anhu se i Derguari i Allahut sal-lAllahu alejhi ue sel-lem u pyet: Kush jane njerezit me te mire? Ai sal-lAllahu alejhi ue sel-lem tha: “Une dhe ata qe jane me...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK