http://kariera.mk
U gjet i vdekur në një banesë në Maqedoni shqiptari ishte prekur nga koronavirusi

U gjet i vdekur në një banesë në Maqedoni, shqiptari ishte prekur nga koronavirusi

para 7 orë - Derveni

Një shtetas shqiptar që punonte në Maqedoninë e Veriut, ka ndërruar jetë në datën 1 Prill, në banesën e tij në qytetin ku punonte në Kavadar. Gazetarja e “Klan Maqedonia” Xhumadije Ibrahimi në një lidhje...

Edhe djali i Presidentit serb infektohet me Covid19

Edhe djali i Presidentit serb infektohet me Covid19

para 8 orë - Derveni

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka njoftuar se djali i tij Danilo ka dalë pozitiv me koronavirus dhe është transferuar në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Beograd. “Biri im ishte infektuar me koronavirus...

Debat i ashpër në Qeveri për rishikimin e buxhetit

Debat i ashpër në Qeveri për rishikimin e buxhetit

para 10 orë - Derveni

Në seancën e mbrëmshme të Qeverisë u zhvillua debat i nxehtë midis ministrave për shpërndarjen e re të parave, nga arka e shtetit për shkak të krizës me koronën. “Alsat” informon se një pjesë e mirë e...

Maqedoni Për orën policore angazhohet e gjithë MPB 600 praktikantë bëhen polic

Maqedoni: Për orën policore angazhohet e gjithë MPB, 600 praktikantë bëhen polic

para 11 orë - Derveni

Në seancën e qeverisë u miratua një Dekret i cili, me të cilën për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme në vend, kërkohet angazhimi i kapaciteteve të përgjithshme të njësive organizative në Ministrinë...

NTP Shkup nga ora 09 00 deri në ora 13 00 nuk do të ketë lëvizje të autobusëve

NTP-Shkup, nga ora 09:00 deri në ora 13:00 nuk do të ketë lëvizje të autobusëve

para 11 orë - Derveni

Ndërmarrja e Transportit Publik (NTP) Shkup njofton se nga nesër, e enjte (9 prill 2020), dhe çdo ditë pune, transporti publik do të jetë i hapur nga orA 05:00 e mëngjesit deri në 09:00 të mëngjesit dhe...

Ngjarje e rëndë në Kumanovë  Ndërron jetë lehona 27 vjeçare pas infektimit me koronavirus

Ngjarje e rëndë në Kumanovë / Ndërron jetë lehona 27 vjeçare pas infektimit me koronavirus

para 14 orë - Derveni

Austrian medics take care of two French patients infected with the novel coronavirus upon their arrival at Salzburg’s airport to be treated at a hospital on April 1, 2020. – The patients arrived in a military...

Informatë e rëndësishme për bujqit dhe fermerët

Informatë e rëndësishme për bujqit dhe fermerët

para 15 orë - Derveni

Lidhur ne ndalimin e ri të lëvizjes që solli Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, e cila hyn në fuqi nga dita e mërkurë 08.04.2020 , Ministria e Bujqësisë, informon fermerët : 📍 Fermerët që kanë...

Gjendet një trup i pajetë rreth lumit Vardar

Gjendet një trup i pajetë rreth lumit Vardar

para 16 orë - Derveni

Një trup i pajetë është gjetur sot rreth lumit Vardar, afër hotelit “Aleksandar Palace”. Nga MPB e konfirmojnë rastin. Nga atje për TV21 thonë se sapo është paraqitur rasti, ekipi ka dalë në terren dhe...

Përleshje mes policisë dhe një personi nga Haraçina

Përleshje mes policisë dhe një personi nga Haraçina

para 16 orë - Derveni

Me 06.04.2020 në orra 18:30 në rrugën Lluka Gerov në Shkup , një punonjës i policisë e kanë privuar nga liria F.H (20) prej vendbanimit Haraçinë dhe V.M (18) prej vendbanimit Çajlanë të komunës së Sarajit,...

Tërmet në Shqipëri dhe Maqedoni

Tërmet në Shqipëri dhe Maqedoni

para 19 orë - Derveni

Një tërmet me magnitudë lokale prej 3.7 ballëve të shkallës Rihter është regjistruar sot në mëngjes në Republikën fqinje të Shqipërisë dhe është ndjerë nga popullata në pjesët jugperëndimore të vendit...

 Bomba e ditës Juventusi e dëbon Ronaldon ai transferohet te kjo skuadër për 50 milionë euro

“Bomba” e ditës: Juventusi e dëbon Ronaldon, ai transferohet te kjo skuadër për 50 milionë euro

para 19 orë - Derveni

Cristiano Ronaldo do të kthehet në Real Madrid, gjithnjë sipas mediave italiane. Gazeta italiane ‘Corriere dello Sport’ ka publikuar këtë spekulim bombastik. Ashtu siç shkruan gazeta në fjalë, Juventusi...

Ademi Në tryezë janë opsionet edhe për prolongimin edhe për pezullimin e maturës shtetërore

Ademi: Në tryezë janë opsionet edhe për prolongimin, edhe për pezullimin e maturës shtetërore

para 20 orë - Derveni

Ministri i Arsimit dhe Shkencës Arber Ademi tha se në tryezë ka opsione edhe për zgjatjen edhe për heqjen e maturës shtetërore për këtë vit shkollor, se analizat janë duke u bërë edhe çdo vendim që do...

Nefrus Çeliku Vazhdon afati i lidhjes së marrëveshjeve për prodhimin dhe blerjen e duhanit

Nefrus Çeliku: Vazhdon afati i lidhjes së marrëveshjeve për prodhimin dhe blerjen e duhanit

para 20 orë - Derveni

Afati i lidhjes së marrëveshjeve për prodhimin dhe blerjen e duhanit për vitin 2020 është zgjatur deri më 30 #prill. Ky vendim u soll në seancën e sotme të Qeverisë, në koordinim me kërkesë të kompanive...

Ndërroi jetë një 45 vjeçar nga Shkupi i infektuar me koronavirus

Ndërroi jetë një 45-vjeçar nga Shkupi i infektuar me koronavirus

para 20 orë - Derveni

Sipas informacionit plotësues të Institutit për Shëndet Publik një pacient 45-vjeçar nga Shkupi, i testuar dhe i konfirmuar pozitiv me Kovid-19 përmes Fakultetit Veteriner, ka vdekur rrugës për në Spitalin...

Pamje të rënda brenda Spitalit Infektiv në Tiranë pacientët me tuba oksigjeni mjekët të mbuluar nga koka tek këmbët

Pamje të rënda brenda Spitalit Infektiv në Tiranë, pacientët me tuba oksigjeni, mjekët të mbuluar nga koka tek këmbët

para 20 orë - Derveni

Teksa numri i të infektuarve në Shqipëri ka shkuar në 383, së fundmi janë publikuar edhe disa pamje nga brenda Spitalit Infektiv në Tiranë ku po trajtohen persona që janë në gjendje të rëndë. Mjekët janë...

Turqia ndihmon Maqedoninë me ndihma mjekësore

Turqia ndihmon Maqedoninë me ndihma mjekësore

para 20 orë - Derveni

Turqia gjatë ditës së sotme do të dorëzoj materiale mjekësore si ndihmesë për Maqedoninë e Veriut. Ndihma do të transportohet me aeroplan të armatës turke, ndërsa aeroplani pritet të aterojë në aeroportin...

Ora policore në Maqedoni sot prej në 16 00 janë lëshuar 27 mijë leje për lëvizje

Ora policore në Maqedoni sot prej në 16:00, janë lëshuar 27 mijë leje për lëvizje

para 20 orë - Derveni

Ndalimi i lëvizjes së popullatës në territorin e të gjithë vendit, nga sot fillon në ora 16:00 dhe përfundon në orën 5:00 të mëngjesit të ditëve të javës. Në fundjavë (e shtunë dhe e diel) do të ketë orë...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para 20 orë - Derveni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohë. Do të fryjë edhe erë mesatare nga drejtimi verilindor. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -4 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato...

Vjosa Osmani tregon se a do ta braktisë LDK në

Vjosa Osmani tregon se a do ta braktisë LDK-në

para një dite - Derveni

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, tha se nuk do të largohet nga LDK-ja, edhe pas zhvillimeve të fundit në parti pas situatës me mocionin e mosbesimit. Ajo tha se për humbjen potenciale të...

KoronaVirusi Infektohet një kryetar komune

KoronaVirusi: Infektohet një kryetar komune

para një dite - Derveni

Virusi Korona po merr vrull në vendin tonë dhe politikanët nuk janë imun ndaj saj. Kryetari i parë i komunës në Maqedoninë e Veriut që është pozitiv në virusin Korona është, Gorancho Krstev, kryetari i...

A ka funksionarë shtetrorë të infektuar me Covid19  Përgjigjet Ministri

A ka funksionarë shtetrorë të infektuar me Covid19?! Përgjigjet Ministri..

para një dite - Derveni

Asnjë person i emëruar apo i zgjedhur në Qeveri nuk është në grupin te të cilët ekziston indikacion për testim për Kovid-19, tha ministri i Shëndetësisë Venko Filipçpe, duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve....

Maqedoni Mijëra puntorë mbeten të pa punë

Maqedoni: Mijëra puntorë mbeten të pa punë

para një dite - Derveni

Gati 15,000 punëtorë të hotelierisë janë larguar nga puna që nga paraqitja e koronavirusi. Hotelierët njoftojnë se nuk do të përdorin masat qeveritare, dhe shteti t’i përdorë drejtpërdrejt këto para për...

Ministri jep detaje për gjendjen shëndetsore të të infektuarve me Covid19

Ministri jep detaje për gjendjen shëndetsore të të infektuarve me Covid19

para një dite - Derveni

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot në një konferencë për shtyp theksoi se kemi pesë viktima nga coronovirusi, katër në Klinikën në Infektive, një nga Kumanova, një nga Çellopeku, një nga Llabunishta...

Internet falas për të gjithë nxënësit nga familjet që marrin ndihmë sociale

Internet falas për të gjithë nxënësit nga familjet që marrin ndihmë sociale

para një dite - Derveni

Internet 10 GB falas çdo muaj do të marrin nxënësit e shkollës fillore dhe të mesme e që vijnë nga familje që marrin ndihmë sociale. Kjo bëhet me qëllim që të gjithë nxënësit të kenë mundësi të ndjekin...

Virusi korona 5 të vdekur dhe 29 raste të reja në Maqedoni

Virusi korona, 5 të vdekur dhe 29 raste të reja në Maqedoni

para një dite - Derveni

Katër pacientë me koronavirus kanë ndërruar jetë në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup, një 52-vjeçar nga Kumanova, një pacient 65 vjeç nga Labunishta-Strugë, një grua 62-vjeçare nga fshati Çellopek...

Qytetarët maltretohen duke pritur para bankave

Qytetarët maltretohen duke pritur para bankave

para një dite - Derveni

Dyndja e shumtë e qytetarëve për të kryer pagesa ose tërhequr para nga sportelet e bankave, si dhe masat preventive të mbrojtjes që aplikojnë bankat e vendit, kanë krijuar radhë të gjata dhe tollovi para...

Katër të vdekur nga Koronavirusi në Maqedoni

Katër të vdekur nga Koronavirusi në Maqedoni

para një dite - Derveni

Ka shkuar në 25 numri i të vdekurve në Maqedoni ndërsa katër viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit. Gjatë natës së djeshme në vendin tonë janë shënuar edhe katër viktima nga koronavirusi. Një viktimë...

Duka Tre ditë me radhë nuk ka të infektuar të rinj në Dibër por epidemia nuk ka kaluar

Duka: Tre ditë me radhë nuk ka të infektuar të rinj në Dibër, por epidemia nuk ka kaluar

para një dite - Derveni

“Tashmë tre ditë nuk ka të infektuar të rinj në Dibër. Numri mbetet 49, dy prej tyre janë nga Komuna e Qendrës Zhupë. Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve, 14 janë shëruar, ndërsa katër kanë ndërruar...

Ushtria e Maqedonisë do të sigurojë edhe ambasadat e huaja në vend

Ushtria e Maqedonisë do të sigurojë edhe ambasadat e huaja në vend

para një dite - Derveni

Që nga 23 marsi si pasojë e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19, Ushtria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka marrë nën administrim objektet me interes shtetëror. Deri më tani janë...

570 të infektuar në 18 qytete në Maqedoni prej nesër kufizime të reja të lëvizjes

570 të infektuar në 18 qytete në Maqedoni, prej nesër kufizime të reja të lëvizjes

para një dite - Derveni

Koronavirus të konfirmuar ka tek 570 njerëz në vend, nga të cilët 239 janë nga Shkupi. Pas 24 orëve të kaluara, deri dje në orën 15:00 u kumtua për 15 raste të reja dhe tre viktima. Në Klinikën Infektive...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK