http://kariera.mk
Dafina Zeqiri në zi  humb personin e afërt

Dafina Zeqiri në zi – humb personin e afërt

para 15 orë - Derveni

Ka ndërruar jetë nënë e menaxherit të Dafina Zeqirit – Pëllumbit. Për të gjithë ju që nuk e dini, Dafina dhe Pëllumbi kanë lidhje të ngushtë familjare dhe sot vdiq nëna e tij. Këngëtarja njoftoi lajmin...

Aleanca  me ndihmën e VMRO së e zgjedh kryesuesin e këshillit komunal në Gostivarë

Aleanca , me ndihmën e VMRO-së e zgjedh kryesuesin e këshillit komunal në Gostivarë

para një dite - Derveni

Gostivar, 16 shtator – Kryetari i ri i Këshillit të Komunës së Gostivarit është Besim Memedi. Ai ishte zgjedhur në seancën e sotme të Këshillit pasi kryesuesi i deritanishëm Nasir Musliu dha dorëheqje....

Saraj gjuan me revole bashkëfshatarin

Saraj, gjuan me revole bashkëfshatarin!

para një dite - Derveni

Më datë 14.09.2019 policia e Sarajit ka arrestuar 52 vjeçarin Sh.S. nga fshati Bojanë, për shkak se rretj ores 11 e 45 minuta me armë zjarri ka gjuajtur në drejtim të bashkëfshatarit R.N. 36 vjeçar. Për...

Familja Hasani bëhet me shtëpi të re nga Zvicra në Saraj me motor për t ua dhuruar çelësat

Familja Hasani bëhet me shtëpi të re, nga Zvicra në Saraj me motor, për t’ua dhuruar çelësat

para një dite - Derveni

Familja Hasani nga Saraji i Shkupit u bë me shtëpi të re. Ata paraprakisht kanë jetuar në kushte shumë të rënda. Kryefamiljari i kishte braktisur, ndërsa 2 djemtë dhe nëna e tyre janë strehuar te dajallarët....

Të gjithë sytë nga Tayna

Të gjithë sytë nga Tayna

para një dite - Derveni

Tayna e ka marrë sërish vëmendjen e ndjekësve. Reperja Tayna është shfaqur tejet joshëse në një postim të fundit në Instagram. E veshur me bikini, poza të cilën e ka marrë e bën reperen të duket akoma...

ALBIZ prezantohet në Panair

ALBIZ prezantohet në Panair

para një dite - Derveni

Më 14.09.2019, Fondacioni për zhvillimin e arsimit dhe kulturës ALBIZ, mori pjesë në panairin me rastin e ‘Ditës së Organizatave të shoqërisë civile’, të organizuar nga Civika mobilitas në Sheshin Skënderbe,...

Ylber Sela Inspektorati duhet që sa më shpejtë të formohet

Ylber Sela: Inspektorati duhet që sa më shpejtë të formohet

para një dite - Derveni

Debati i ashpër në mbledhjen e Komisionit për sistem juridik, ku kaloi leximi I parë i Ligjit për krijimin e Inspektoriatit për Zbatimin e Ligjit të Gjuhëve, hapi dilemat e para se si në të vërtetë do...

Padia për Bexhetin Anti korrupsioni e ka dorëzuar nismën

Padia për Bexhetin, Anti-korrupsioni e ka dorëzuar nismën

para 3 dite - Derveni

29 ditë pas konstatimit se kryetari i Sarajit Blerim Bexheti duhet të jep llogari, Komisioni Kundër Korrupsionit ka dorëzuar në Prokurori iniciativën për ngritjen e kallëzimit penal lidhur me çështjen...

Fillon puna për ndërtimin e Xhamisë në Çajlanë

Fillon puna për ndërtimin e Xhamisë në Çajlanë

para 3 dite - Derveni

Edhe fshati Çajlanë ka filluar përgaditjet për ndërtimin e Xhamisë së re të fshatit. Derveni.info para disa ditëve njoftoi se proekti ideore është gati dhe pritet fillimi i punimeve në terren. Ditën e...

Izet Mexhiti zgjidhet kryetar dege i BDI së në Çair

Izet Mexhiti zgjidhet kryetar dege i BDI-së në Çair

para 3 dite - Derveni

Bashkimi Demokratik për Integrim, Dega Çair sapo ka nisur të mbajë punimet e Kuvendit Zgjedhor, në të cilin do të merr pjesë edhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti. Kuvendi zgjedhor i Degës së Çairit të BDI-së...

Një alpinist shqiptar nga Shkupi ka humbur jetën në Olimp

Një alpinist shqiptar nga Shkupi ka humbur jetën në Olimp

para 3 dite - Derveni

Një alpinist  nga Shkupi e ka humbur jetën në malin Olimp në Greqi, pasi kishte rënë në humnerë, me siguri pasi që paraprakisht ndihej keq. Derveni.info përcjell se bëhet fjalë pë alpinistin e mirnjohur...

Një pjesë e Kondovës nesër pa ujë

Një pjesë e Kondovës nesër pa ujë

para 3 dite - Derveni

Banorët nga fshati Kondovë prej nesër në ora 9 deri ora 19 do të mbeten pa ujë për pije. Siç informoi Qendra rajonale për menaxhim me kriza e Qytetit të Shkupit, shkak për ndërprerjen e furnizimit me ujë...

Me dron është kapur personi që djeg hedhurina në Saraj Inspektorati i Qytetit të Shkupit paralajmëron incizime dhe dënime çdo ditë

Me dron është kapur personi që djeg hedhurina në Saraj, Inspektorati i Qytetit të Shkupit paralajmëron incizime dhe dënime çdo ditë

para 4 dite - Derveni

Një qytetar nga Komuna Saraj i cili ka djegur hedhurina organike në livadhin e vet është incizuar me dron nga Inspektorati i Qytetit të Shkupit. Gjatë kontrollit inspektues në Saraj, ku çdo ditë digjen...

Risi në Saraj themelohet klubi i parë sportiv i vajzave

Risi në Saraj, themelohet klubi i parë sportiv i vajzave

para 4 dite - Derveni

Në Saraj themelohet ekipi i femrave në futboll Në kuadër të Shkollës së Futbollit Saraj dhe me mbështetje të pa-rezervë edhe të firmës Valmir Kompani është formuar edhe ekipi i femrave. Trajneri Valdet...

Kopanica dhe Bukoviqi në luftë për ujin e pijshëm

Kopanica dhe Bukoviqi në “luftë” për ujin e pijshëm

para 4 dite - Derveni

Dy fshatra të Komunës së Sarajit, Kopanicë dhe Bukoviq, tashmë një kohë të gjatë përballen për të njëjtin problem, ujin e pijshëm, zgjidhjen për të cilin duhet ta gjejë Komuna e Sarajit. Nëse nga rezervuarin...

Rasti zhvatja  Shkarkohet kryeprokurorja speciale Katica Janeva

Rasti “zhvatja”/ Shkarkohet kryeprokurorja speciale, Katica Janeva

para 4 dite - Derveni

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar nga detyra kryeprokuroren speciale Katica Janeva, e cila ndodhet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reketi”. Për shkarkimin e Janevës kanë votuar të gjithë...

Tribunë në Nju Xhersi mbi trashëgiminë shqiptare në Maqedoni

Tribunë në Nju Xhersi mbi trashëgiminë shqiptare në Maqedoni

para 4 dite - Derveni

Gjatë realizimit të projektit “Java Kulturore Shqiptare në Amerikë”, dje (13 shtator) Instituti i Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve – Shkup, në bashkëpunim me Shoqatën e Femrave Shqiptaro-Amerikane...

Sot drejtori i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës AZGJ  Ylber Sela realizoi takim me Petre Shilegovin kryetar i Qytetit të Shkupit

Sot, drejtori i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës (AZGJ), Ylber Sela, realizoi takim me Petre Shilegovin, kryetar i Qytetit të Shkupit

para 5 dite - Derveni

“Sot, drejtori i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës (AZGJ), Ylber Sela, realizoi takim me Petre Shilegovin, kryetar i Qytetit të Shkupit. Me këtë rast, Shilegov u interesua për punët dhe sfidat me të cilat...

Sot kanë nisur punimet e rrugës Sfillare  Rashçe  Radushë nga NP Rrugët e Maqedonisë

Sot kanë nisur punimet e rrugës Sfillare – Rashçe – Radushë nga NP “Rrugët e Maqedonisë”

para 5 dite - Derveni

Sot kanë nisur punimet e rrugës Sfillare – Rashçe – Radushë , projekt ky i finansuar nga NP ” Rrugët e Maqedonisë , njofton derveni.info. Pas përfundimit të kësaj rruge nga NP “Rrugët e Maqedonisë” do...

 Tingujt e Çarshisë  këtë vit nga 16 18 shtator

“Tingujt e Çarshisë” këtë vit nga 16-18 shtator

para 5 dite - Derveni

Mos e humbasni këtë edicion të “Tingujt e Çarshisë” i cili mbahet prej 16 deri me 18 shtator në disa lokacione në Çarshinë e Shkupit. Sivjet marrin pjesë shum artistë nga vendi dhe rajoni si Elvana Gjata...

Prezantohen kartëmonedhat e reja shqiptare ja si duken

Prezantohen kartëmonedhat e reja shqiptare, ja si duken

para 5 dite - Derveni

Banka e Shqipërisë ka prezantuar serinë e re të Kartëmonedhave Shqiptare. Prezantimi dhe hedhja në qarkullim e serisë së re të kartëmonedhave përbën një ngjarje shumë të rëndësishme, një moment të veçantë,...

Deputetët sot shkojnë në Shutkë

Deputetët sot shkojnë në Shutkë

para 5 dite - Derveni

Një grup deputetësh të Komisionit anketues për mbrojtjen e lirive dhe të drejtave të qytetarit sot do të realizojnë vizitë zyrtare në burgun e Shutkës në Shkup. Në këtë grup deputetësh janë: Fadil Zendeli,...

 Tingujt e këtë vit nga 16 18 shtator

“Tingujt e këtë vit nga 16-18 shtator

para 5 dite - Derveni

Mos e humbasni këtë edicion të “Tingujt e Çarshisë” i cili mbahet prej 16 deri me 18 shtator në disa lokacione në Çarshinë e Shkupit. Sivjet marrin pjesë shum artistë nga vendi dhe rajoni si Elvana Gjata...

Rrahje masive në Saraj  një i mitur lufton për jetë

Rrahje masive në Saraj , një i mitur lufton për jetë

para 6 dite - Derveni

Një aksident i përgjakshëm ka ndodhur sot në Saraj të Shkupit, me ç’rast janë përleshur mes vete dy grupe të rinjsh që supozohet se janë nga fshati Bojanë dhe fshati Bukoviç. Me këtë rrastë kanë ngelur...

Arben Zyberi  emërohet Drejtor në Ispektoratin Shëndetësor

Arben Zyberi , emërohet Drejtor në Ispektoratin Shëndetësor

para 6 dite - Derveni

Arben Zyberi, i cili deri më tani ka ushtruar funksionin e Zëvendësdrejtorit në Agjencion për Punësim është emëruar Drejtor në Inspektoratin Shëndetësor. Arben Zyberi , është nga vendbanimi Llaskarcë./derveni.info

Bekim Murati zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim

Bekim Murati, zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim

para 6 dite - Derveni

Ish-kryetari i komunës së Sarajit Bekim Murati është emëruar Zëvendësdrejtor në Agjencinë për Punësim. Deri më tani nga mbarimi i mandatit të kryetarit të komunës Murati, nuk ka ushtruar asnjë funksion,...

Sot mbahet Bazari Ballkanik në Çarshi të Shkupit

Sot mbahet Bazari Ballkanik në Çarshi të Shkupit

para 6 dite - Derveni

Sot në Sheshin Skenderbeu në Çarshinë e vjetër të Shkupit mbahet Bazari Ballkanik i punimeve të dorës dhe zejeve të vjetra Me këtë rast Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu në profilin zyrtar në rrjetet...

Koalicioni AAK PSD  është partia fituese me 1 2 para vendit të dytë

Koalicioni AAK-PSD , është partia fituese me 1.2% para vendit të dytë

para 7 dite - Derveni

Ish-deputeti i AAK-së, Muharrem Nitaj thotë se koalicioni AAK-PSD është 1.2 për qind para partisë së dytë. Nitaj gjithashtu thekson se ‘akoma nuk keni parë asgjë’. I kemi lene mbrapa gjithe te tjeret....

Kameramani anglez 1997 në vijën e frontit në Kosovë 2019 me kombëtaren e Kosovës

Kameramani anglez: 1997 në vijën e frontit në Kosovë, 2019 me kombëtaren e Kosovës

para një jave - Derveni

Gazetari i ITV Sport, Gabriel Clarke ka postuar një foto të kameramanit Chris James në periudha të ndryshme, duke treguar njëherësh ndryshimin e madh që ka pësuar Kosova. Ai ka publikuar në Twitter një...

Xhirohet filmi bllokohet bulevardi Ilinden në Shkup

Xhirohet filmi, bllokohet bulevardi Ilinden në Shkup

para një jave - Derveni

Për shkak të xhirimit të filmit të DFPU “Vertigo Visual” SHPK Shkup, qarkullimi në bulevardin Ilinden në Shkup do të bllokohet prej orës 21 deri në orën 6 të mëngjesit në afërsi të parkut të qytetit. Për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK