http://kariera.mk
Zvicra i shpall luftë koronavirusit kredi pa interes deri në 500 mijë franga

Zvicra i shpall luftë koronavirusit, kredi pa interes deri në 500 mijë franga

i ri - Sinjali

Zvicra i ka shpallur “luftë” koronavirusit me planet e para ekonomike për të përballuar krizën që pritet të shkaktojë epidemia. Ministri i Financave Ueli Maurer ka prezantuar një pako shpëtimi pas takimit...

Sveçla dorëzon kallëzim penal kundër Thaçit

Sveçla dorëzon kallëzim penal kundër Thaçit

i ri - Sinjali

Xhelal Sveçla në pozitën e ushtruesit të detyrës në Ministrinë e Punëve të Brendshme, sot ka dorëzuar kallëzim penal kundër presidentit Hashim Thaçit. Ky kallëzim penal vjen pasi presidenti Thaçi kishte...

Ka shkuar në 1 284 numri i viktimave nga Covid 19 në Angli

Ka shkuar në 1.284 numri i viktimave nga Covid-19 në Angli

para 25 minutave - Sinjali

Numri i viktimave nga virusi Covid-19 në Angli ka shkuar në 1,284, një rritje prej 159 e të vdekurve që nga dita e djeshme. Raportohet se pacientët ishin të moshës 32 dhe 98 vjeç, ndërsa katër prej tyre...

​Fridon Lala emërohet zëvendësministër në detyrë të Zhvillimit Rajonal

​Fridon Lala emërohet zëvendësministër në detyrë të Zhvillimit Rajonal

para 25 minutave - Sinjali

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Fridon Lalën, zëvendësministër në detyrë në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal. Me këtë rast kryeministri në detyrë Kurti, zëvendësministrit të...

Dezinformimi lojë me jetën e njerëzve edhe në kohën e koronavirusit

Dezinformimi, lojë me jetën e njerëzve edhe në kohën e koronavirusit

para 25 minutave - Sinjali

Ndërsa gjendemi në kulmin e betejës globale kundër koronavirusit, fushata të ashpra të dezinformimit mund të hasni në media të shkruara kësaj here nga Moska. Dezinformimi i parë që është regjistruar rreth...

​Haziri viziton familjen Shaqiri në Vrapçiq kërkon vetizolim

​Haziri viziton familjen Shaqiri në Vrapçiq, kërkon vetizolim

para 35 minutave - Sinjali

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me stafin e shëndetësisë primare dhe të Qendrës Rajonale të Shëndetit Publik, ka vizituar anëtarët e prekur nga virusi Covid-19 në, në Vrapçiq, për t’iu rikonfirmuar...

​Qytetarët injorojnë rekomandimet shëtisin lirshëm në Prishtinë

​Qytetarët injorojnë rekomandimet, shëtisin lirshëm në Prishtinë

para 35 minutave - Sinjali

Qytetarët në Prishtinë kanë nisur qarkullimin pothuajse normal, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës me të cilin lejohet lëvizja nga ora 06:00 deri në orën 17:00. Derisa ditë më parë sheshet ishin të zbrazura,...

Kina dërgon miliona maska për ta luftuar koronavirusin shtetet i shohin me dyshim Holanda ia kthen 600 mijë sosh

Kina dërgon miliona maska për ta luftuar koronavirusin, shtetet i shohin me dyshim, Holanda ia kthen 600 mijë sosh

para 35 minutave - Sinjali

Holanda, Spanja dhe Turqia kanë vënë në dyshim cilësinë e produkteve pandemike të Kinës si të maskave të fytyrës dhe testeve për COVID-19. Kina po dërgon miliona maska dhe pajisje mjekësore në të gjithë...

E ardhmja e Smalling në udhëkryq Roma merr një vendim

E ardhmja e Smalling në udhëkryq, Roma merr një vendim

para 35 minutave - Sinjali

E ardhmja e mbrojtësit anglez, Chris Smalling është në udhëkryq. Nëse Roma nuk paguan çmimin që po e kërkon Manchester United, atëherë ai do të rikthehet tek klubi anglez, transmeton Gazeta Sinjali. Anglezi...

Kurti shkarkon një zëvendësministër të Ministrisë së Zhvillimit Rural

Kurti shkarkon një zëvendësministër të Ministrisë së Zhvillimit Rural

para 45 minutave - Sinjali

Kryeministri në detyrë Kurti liron nga posti zëvendësministrin në detyrë, Bahrim Shabani. Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendësministrit...

Mossad sjell 10 milionë maska mjekësore kundër koronavirusit në Izrael

Mossad sjell 10 milionë maska mjekësore kundër koronavirusit në Izrael

para 55 minutave - Sinjali

Mossad solli edhe disa duzina ventilatorësh, dhjetëra mijëra kite provash, rreth 25,000 maska N95 dhe pritet që të sjellë edhe më shumë pajisje mjekësore. Shërbimi inteligjent izraelit, Mossad, bleu 10...

Njeriu i Albin Kurtit takoi Aleksandër Lumezin

Njeriu i Albin Kurtit takoi Aleksandër Lumezin

para 55 minutave - Sinjali

Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, ka pritur sot...

Vendasit në Wuhan të Kinës Nuk vdiqën 3 mijë vetë nga koronavirusi por 42 mijë

Vendasit në Wuhan të Kinës: Nuk vdiqën 3 mijë vetë nga koronavirusi, por 42 mijë

para 55 minutave - Sinjali

Një pjesë e vendasve në Wuhan të Kinës mendojnë se në qytetin ku shpërtheu epidemia dhe provincën e Hubeit, vdiqën më shumë se 3.182 personat që raporton Pekini zyrtar. Shifra reale sipas tyre duhet të...

 Ditë e natë  kënga e re e Flaka Krelanit

“Ditë e natë” – kënga e re e Flaka Krelanit

para një ore - Sinjali

Këngëtarja e njohur njëherësh shumë e përfolur shqiptare, Flaka Krelani e ka gati projektin e ri muzikor. Kënga titullohet “Ditë e natë” dhe do të publikohet së shpejti në versionin audio, shkruan Gazeta...

Publikohet lista e barnatoreve që do të qëndrojnë të hapura sonte pas orës 17 00 në tërë Kosovën

Publikohet lista e barnatoreve që do të qëndrojnë të hapura sonte pas orës 17:00 në tërë Kosovën

para një ore - Sinjali

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e barnatoreve të cilat do të qëndrojnë të hapura sonte pas orës 17:00, nga ku edhe kufizohet lëvizja për qytetarët me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës....

AKR Thirrjet për vëlla vrasje dhe për kryengritje kundër shumicës parlamentare janë të rrezikshme

AKR: Thirrjet për vëlla-vrasje dhe për kryengritje kundër shumicës parlamentare janë të rrezikshme

para një ore - Sinjali

Aleanca Kosova e Re dënon fuqishëm gjuhën jodemokratike që përdoret nga politikanët dhe opinionistët, të cilët bëjnë thirrje për mosrespektim të rendit kushtetues të Kosovës dhe vullnetit politik të partive...

Vdes nga koronavirusi komediani i njohur

Vdes nga koronavirusi komediani i njohur

para një ore - Sinjali

Komediani i famshëm japonez Ken Shimura ndërroi jetë sot në moshën 70-vjeç nga pneumonia e lidhur me një infeksion të koronavirusit. Shimura ishte personi i parë i famshëm në Japoni që u raportua se ishte...

Pezullohen përkohësisht disa masa tarifore ndaj importit të miellit

Pezullohen përkohësisht disa masa tarifore ndaj importit të miellit

para një ore - Sinjali

Ministrja e Ekonomisë, Rozeta Hajdari ka marrë vendim që të pezulluar përkohësisht disa masa tarifore ndaj importit të miellit. Siç kanë njoftuar nga kjo ministri, pezullimi vlen nga sot deri më 30 prill...

Ferizaj dezinfekton të gjitha xhamitë në fshat e në qytet

Ferizaj dezinfekton të gjitha xhamitë, në fshat e në qytet

para një ore - Sinjali

Komuna e Ferizajt ka bërë të ditur se ka përfunduar dezinfektimi i 51 xhamive në këtë komunë si pjesë e masave parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë, BIK-u, gjithashtu ka 2 javë që ka...

Drake publikon për herë të parë fotografi me djalin e tij

Drake publikon për herë të parë fotografi me djalin e tij

para një ore - Sinjali

Rep-artisti i njohur me famë botërore, Drake e ka publikuar për herë të parë një imazh me të birin. 33-vjeçari e ka bërë këtë përmes rrjetit social Instagram, ku i ka njoftuar fansat me djalin, i cili...

Zidane i pakënaqur me Benzeman e Jovicin kërkon sulmuesin e Arsenalit

Zidane i pakënaqur me Benzeman e Jovicin, kërkon sulmuesin e Arsenalit

para një ore - Sinjali

Trajneri francez, Zinedine Zidane nuk është aspak i kënaqur me dy sulmuesit e Real Madrid, Karim Benzema dhe Luka Jovic. Siç shkruan ‘Daily Star’, Zidane tashmë ka kontaktuar me sulmuesin e Arsenal, Pierre...

Greqi shkon në 41 numri i viktimave nga Covid 19

Greqi, shkon në 41 numri i viktimave nga Covid-19

para një ore - Sinjali

Ka shkuar në 41 numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi, ndërsa të infektuar deri tani raportohet për 1,156 persona. Raportohet se në mes të viktimave ka më shumë burra sesa gra, ndërkohë që mosha...

Edhe Lushtaku reagon ndaj deklaratës së Bahtirit Kush luan me zjarr do të digjet vet prej tij

Edhe Lushtaku reagon ndaj deklaratës së Bahtirit: Kush luan me zjarr, do të digjet vet prej tij

para një ore - Sinjali

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Sami Lushtaku, ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri nga Lëvizja Vetëvendosje, ku tha se presidenti i vendit, Hashim Thaçi duhet t’i shpallë...

Agim Bahtiri intervistohet nga Prokuroria për deklaratën që përmendi vëllavrasjen

Agim Bahtiri intervistohet nga Prokuroria për deklaratën që përmendi vëllavrasjen

para një ore - Sinjali

Prokuroria Themelore e Mitrovicës njofton se sot është intervistuar Kryetari i komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, për shkak të dyshimit për kryerjen e veprës penale “Nxitja e përçarjes dhe mos...

Vetëvendosje refuzon ftesën e Thaçit Nagavci Këto ditë duhet të mbajmë distancën ndaj tij

Vetëvendosje refuzon ftesën e Thaçit, Nagavci: Këto ditë duhet të mbajmë distancën ndaj tij

para një ore - Sinjali

Lëvizja Vetëvendosje do të refuzojë çfarëdo ftese të presidentin Hashim Thaçi për konsultime pas shkarkimit të qeverisë Kurti. Paralajmërimet e të parit të shtetit për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse...

Vitia flet për ndihmën e BE së për luftimin e koronavirusit tregon se çka përfshinë kontrata

Vitia flet për ndihmën e BE-së për luftimin e koronavirusit, tregon se çka përfshinë kontrata

para një ore - Sinjali

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, njofton se sot në orën 17:00 BE nënshkruan kontratën e ndihmës prej pesë milionë eurosh për Kosovën për luftimin e COVID-19. “Kontrata do të përfshijë furnizimin...

Arsyet pse duhet të përdorni vitaminë C nëse doni lëkurë të mirë

Arsyet pse duhet të përdorni vitaminë C nëse doni lëkurë të mirë

para një ore - Sinjali

Një nga pyetjet më të shpeshta të bukurisë është “çfarë lloj serumi për fytyrën duhet të përdor”?! Dhe përgjigjja është, një me vitaminë C. Është një nga disa përbërësit e kujdesit ndaj lëkurës që vërtet...

Griezmann Nuk largohem nga Barça dua këtë numër

Griezmann: Nuk largohem nga Barça, dua këtë numër

para një ore - Sinjali

Pavarsisht se ky sezon i parë ka qenë i vështirë për të, Antoine Griezmann nuk ka ndërmend të largohet nga Barcelona pas vetëm 1 viti. E vetmja gjë që dëshiron të ndryshojë sulmuesi francez në këto  momente...

Dafina Zeqiri argëtohet me këngën e re të Loredanës

Dafina Zeqiri argëtohet me këngën e re të Loredanës

para një ore - Sinjali

Artistja e njohur kosovare, Dafina Zeqiri është tejet aktive në rrjetet sociale në të cilat numëron miliona ndjekës. Së fundmi në profilin e saj në rrjetin social Instagram, Dafina e ka publikuar një video...

Koronavirusi shkakton bilanc lufte 35 012 viktima dhe 738 679  shenjë e mirë shërimi i shumë personave

Koronavirusi shkakton bilanc lufte: 35,012 viktima dhe 738,679 – shenjë e mirë shërimi i shumë personave

para 2 orë - Sinjali

Pandemia e COVID-19 që ka izoluar të gjithë botën vijon ende të shënojë numra tragjik. Numri i viktimave ka shkuar në 35,012 ndërkohë që numri i të infektuarve është 738,679 persona. Shenjë e mirë është...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK