http://kariera.mk
Iniciativë Ekologjike në Çegran

Iniciativë Ekologjike në Çegran

para 4 orë - Gostivari Sot

Në Çegran dje u organizua nje iniciative ekologjike per pastrimin e mbeturinave te hudhura vend e pa vend ne teritorin e fshatit. Iniciativa me mbeshtetjen e ndermarrjes komunale “Komunalec” filloi ne...

Moti për javën e ardhëshme paralajmërohet shi dhe borë

Moti, për javën e ardhëshme paralajmërohet shi dhe borë

para 4 orë - Gostivari Sot

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha të diellit, pasdite me erë të lehtë deri të përforcuar mesatare nga drejtimi jugor. Kah fundi i ditës në pjesët...

Xhevair Miftari zgjidhet shef shtabi i Lëvizjes BESA  Gostivar

Xhevair Miftari zgjidhet shef shtabi i Lëvizjes BESA – Gostivar

para një dite - Gostivari Sot

Sonte kryesia e degës së Lëvizjes BESA në Gostivar mbajti mbedhjen e rradhës dhe nga përfaqësuesit e kryesisë së degës, unanimisht për shef shtabi u zgjodh z. X hevair Miftari. Të zgjedhurit i urojmë suksese...

Përgënjeshtrim i reagimit të Klubit të Basketbollit Gostivar

Përgënjeshtrim i reagimit të Klubit të Basketbollit “Gostivar”

para një dite - Gostivari Sot

Komuna e Gostivarit e hedh poshtë si të pabazë reagimin e Klubit të Basketbollit “Gostivar” kinse synon të ndajë 4 milion denarë për një klub sportiv nga gjithsej 9.2 milion denarë të destinuar për atë...

Gostivarasi mashtrohet nga shkupjanja i kishte premtuar punësim për 1 000 euro

Gostivarasi mashtrohet nga shkupjanja, i kishte premtuar punësim për 1.000 euro

para 2 dite - Gostivari Sot

Gostivarasi mashtorohet nga shkupjanja me premtimin se do të ia punësonte të shoqen. Dje në Policinë e Gostivarit, personi me inicialet J.M (23 vjeç), ka denoncuar që gjatë muajt janar ka qenë i mashtruar...

Rikonstruimi i shtëpisë së kulturës në Zhelezna Reka sqarohen nga Komuna e Gostivarit

Rikonstruimi i shtëpisë së kulturës në Zhelezna Reka, sqarohen nga Komuna e Gostivarit

para 2 dite - Gostivari Sot

Dje mediat e vendit raportuan që Kryetari i komunës së Gostivarit,  Arben Taravari ndan mjete financiare në vlerë prej 50 mijë eurove për objekt inekzistent.Bëhet fjalë për rikonstruimin e shtëpisë së...

Reagim nga klubi basketbollistik i Gostivarit

Reagim nga klubi basketbollistik i Gostivarit

para 2 dite - Gostivari Sot

Klubi i basketbollit Gostivari reagon ashpër ndaj qëndrimit të Komunës së Gostivarit në propozimin e shpërndarjes të parave komunale për sport. Reagimi integral: Sipas raporteve të fundit të komisioneve...

4 vjetori I Forumit Rinor të Lëvizjes BESA në Gostivar

4 vjetori I Forumit Rinor të Lëvizjes BESA në Gostivar

para 2 dite - Gostivari Sot

Qytetarët u njoftuan për aktivitetet e bëra nga Besatarëve e Rinj përgjatë 4 viteve. Sot për nderë të 4 vjetorit të Forumit Rinor të Lëvizjes BESA, në Gostivar u bë shpërndarja e fletushkave, me ç’rast...

Zaev në Çegran Rruga e drejtë do të na çojë në Evropë

Zaev në Çegran: Rruga e drejtë do të na çojë në Evropë

para 2 dite - Gostivari Sot

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev së bashku me kryetarin e komisionit të Shëndetësisë së LSDM-së dhe ministër i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe drejtorin e Policisë financiare, Arafat Muaremi, mbrëmë kanë...

Akademia verore  Arbën Xhaferi  sivjet do të organizohet në Gostivar

Akademia verore ” Arbën Xhaferi ” sivjet do të organizohet në Gostivar

para 2 dite - Gostivari Sot

Në vigjilje të 72 vjetorit të lindjes së filozofit, politikanit Arbën Xhaferi. Ju njoftojmë, akademia verore ” Arbën Xhaferi ” do të organizohet në qytetin e Gostivarit, njofton Gostivari Sot “Të nderuar...

Mavrova mbulohet nga bora

Mavrova mbulohet nga bora

para 2 dite - Gostivari Sot

Mëngjesin e sotëm më ftohtë ka qenë në Berovë, -11 gradë Celsius, ndërsa temperaturë maksimale prej zero gradë është matur në Dojran. Sipas Drejtorisë për punë hidro-meteorologjike, -9 ka qenë në Shkup...

Nxënësit e Negotinës në aksion humanitar dhurojnë nga teshat e tyre për moshatarët e tyre

Nxënësit e Negotinës në aksion humanitar, dhurojnë nga teshat e tyre për moshatarët e tyre

para 3 dite - Gostivari Sot

Në kuadër të aksionit humanutar ‘Nxënësi ndihmon nxënësit” që e organizon shkolla fillore “Naim Frashëri” nga fshati Negotinë , sot është bërë shpërndarja e veshmbathjeve për dhjetra nxënës të shkollave...

Gostivar arrestohet 48 vjeçari pasi kreu vjedhje në një automjet

Gostivar, arrestohet 48 vjeçari pasi kreu vjedhje në një automjet

para 3 dite - Gostivari Sot

Dje rreth orës 12 në rrugën “Major Çede Filipovski” në Gostivar, pjesëtarët e Policisë arrestuan 48 vjeçarin I.B nga Raveni, për shkak se më herët kishte kryer vjedhje në veturën “Golf” me targa të Gostivarit,...

Policia privon nga liria 34 vjeçarin nga Gostivari duhej të vuante dënimin me burg

Policia privon nga liria 34 vjeçarin nga Gostivari, duhej të vuante dënimin me burg

para 3 dite - Gostivari Sot

Pjesëtarët e Policisë së Gostivarit, dje rreth orës 12 në rrugën “Kej Vardar” në Gostivar, kanë privuar nga liria 34 vjeçarin F.A i cili kërkohej për vuajtje të dënimit me burg, njofton Gostivari Sot duke...

Publikohet Lista e Maqedonisë U19 ftohet edhe talenti që luan për Bazelin Lindit Çerkezi

Publikohet Lista e Maqedonisë U19, ftohet edhe talenti që luan për Bazelin Lindit Çerkezi

para 3 dite - Gostivari Sot

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë nga data 23 deri më 28 janar do të qëndrojë në Antalia të Turqisë ku do të zhvilloi dy ndeshje kontrolluese me përfaqësuesen U19 të Azerbajxhanit. Ndërkohë seleksionuesi...

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri në mesatare

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri në mesatare

para 3 dite - Gostivari Sot

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri në mesatare. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga minus 7 deri në 0 gradë, ndërsa temperatura ditore nga 5 deri në 11 gradë Celsius....

Përfaqësimi i të punësuarve shqiptarë në spitalin e përgjithshëm në Gostivar

Përfaqësimi i të punësuarve shqiptarë në spitalin e përgjithshëm në Gostivar

para 4 dite - Gostivari Sot

Përfaqësimi i të punësuarve shqiptarë në spitalin e përgjithshëm “Dr.Ferid Murad” Gostivar shënon rritje të madhe krahasuar vitin 2001 me vitin 2020 edhe atë: Në vitin 2001 nga gjithsejt 757 të punësuar...

Armend Çajani edhe zyrtarisht i bashkohet klubit K F Vardari  Forinë

Armend Çajani edhe zyrtarisht i bashkohet klubit K.F Vardari – Forinë

para 4 dite - Gostivari Sot

Armend Çajani edhe zyrtarisht i bashkohet klubit K.F.VARDARI – Forinë, treansferimi i tij kryhet nga skuadra e ligës së parë të Shqipërisë K.F.KUKËSI, kryesia i dëshiron suksese dhe punë të mbarë në ambientet e klubit.

Gostivari vjen me një super përforcim nga Liga e Parë

Gostivari vjen me një super përforcim nga Liga e Parë

para 4 dite - Gostivari Sot

Lavdrim Skenderi është rikthyer te Gostivari, të cilën skuadër do e ndihmojë në arritjen e qëllimeve gjatë stinorit pranveror në Ligën e Dytë – Perëndim. Është ky një super përforcim për ekipin e trajnerit...

Nga e diela reshje të shiut nëpër vendet e larta borë

Nga e diela reshje të shiut, nëpër vendet e larta borë ?

para 4 dite - Gostivari Sot

Reshje të shiut, ndërsa në vendet më të larta edhe borë paralajmërojnë meteorologët nga e diela në mbrëmje dhe fillimi i javës së ardhshme. Nga DPHM informojnë se prej nesër do të ketë rritje të vranësirave...

Për tre javë 338 persona të sëmurë nga gripi në Gostivar

Për tre javë 338 persona të sëmurë nga gripi në Gostivar

para 5 dite - Gostivari Sot

Për tre javë 338 persona të sëmurë nga gripi në Gostivar . Pjesa më e madhe e tyre janë nga mosha 15 deri 65 vjeç . Ditëve në vijim pritete të rritet numri i të prekurve nga gripi , thonë mjekët , pasi...

Në Negotinë është prishur rendi dhe qetësia publike

Në Negotinë është prishur rendi dhe qetësia publike

para 5 dite - Gostivari Sot

Më datë 20.01.2020 rreth orës 11.00, në SPB Tetovë është denoncuar se në shtëpinë pronë e 52-vjeçarit Z.Z. në fshatin Negotinë e Pollogut, gjatë ahengut familjarë (fejesë), është prishur rendi dhe qetësia...

Banori i Ravenit denoncon në Polici sulmin fizik ndaj tij

Banori i Ravenit denoncon në Polici sulmin fizik ndaj tij

para 5 dite - Gostivari Sot

Më datë 20.01.2020 në ora 20.00 në Stacionin e policis së Gostivarit, 55-vjeçari Gj.A. nga fshati Raven i Gostivarit, ka denoncuar se rreth orës 19 e 30 minuta, në objektin hotelerik në fshatin Raven ka...

Taravari takon inspektorin Ilievski ja për çka u bisedua

Taravari takon inspektorin Ilievski, ja për çka u bisedua

para 5 dite - Gostivari Sot

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka pritur në kabinetin e tij Inspektorin e arsimit, Gjorgji Ilievski. Në këtë takim i cili ka ardhur me ftesë të kryetarit Taravari është diskutuar lidhur...

E dhimbshme vajza e verbër që dëshiron ta lexon Kur anin

E dhimbshme, vajza e verbër që dëshiron ta lexon Kur’anin

para 5 dite - Gostivari Sot

Eliza Abdija nga Gostivari, një vajzë e talentura dhe shum e zgjuar, por e verbër, kishte dëshirë të flaktë të mësoj leximin e Kur’anit. “Këte dëshirë ia plotësuam me kerkesë deri te Ambasada turke, mushaviri...

One Shop ua sjell Slim n Lift  kanatjere magjike për meshkuj për dobësim

One Shop ua sjell “Slim n Lift”, kanatjere magjike për meshkuj për dobësim

para 5 dite - Gostivari Sot

Dukuni 5 deri në 10 kilogram më pak  me trikon (bluzë) të re Slim n Lift –  kanatjere e brendëshme meshkujsh për dobësim. Përjetoni transformimin e plotë të trupit në vetëm pak minuta! Bluzë Slim n Lift...

Moti sot do të jetë me vranësira

Moti sot do të jetë me vranësira

para 5 dite - Gostivari Sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare veriore. Nëpër disa lugina do të ketë mjegull. Temperaturat minimale do të lëvizin prej -2 deri 2 gradë celcius,...

Hapen dyert e shkollave për nxënësit fillon gjysëmvjetori i dytë

Hapen dyert e shkollave për nxënësit, fillon gjysëmvjetori i dytë

para 5 dite - Gostivari Sot

Pas pushimit dimëror tre javorë, nxënësit sot kthehen në bankat shkollore në gjysmëvjetorin e dytë të vitit shkollor 2019/2020. Mësimin do ta vazhdojnë ta ndjekin 270 000 nxënës të shkollave të mesme dhe...

Dizeli lirohet çmimi i benzinave mbetet i pandryshuar

Dizeli lirohet, çmimi i benzinave mbetet i pandryshuar

para 6 dite - Gostivari Sot

Dizeli dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri nga mesnata do të lirohen për 1.5 denarë, ndërsa çmimi i benzinave mbetet i pandryshuar, ka bërë të ditur sot Komisoni Rregullator për Energjetik. Çmimi i ri...

Sezoni dimrorë i ngrohjes Policia me apel për kujdes nga zjarret

Sezoni dimrorë i ngrohjes, Policia me apel për kujdes nga zjarret

para 6 dite - Gostivari Sot

Temperatruat relativisht të ulëta, dhjetë ditëve të fundit e kanë intensifikuar sezonin dimrorë të ngrohjes edhe në rajonin më të gjërë të Pollogut, kurse me kët janë shtuar mundësitë për përhapje të zjarreve,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK