http://kariera.mk
EKSKLUZIVE  Gostivari pastrohet nga Koronavirusi pacientja e vetme del negative

EKSKLUZIVE | Gostivari pastrohet nga Koronavirusi, pacientja e vetme del negative

para 12 minutave - Gostivari Sot

45 vjeçarja nga Gostivari mund koronavirusin, në testimin e dytë del negativ. “Negativ jam, sapo kam marrë rezultatet”, i tha ajo Tv Globit. Ajo tani lëshohet në kurim shtëpiak, ku do të duhet të qendrojë...

Aksident gjatë orës policore në autostradën Gostivar Shkup

Aksident gjatë orës policore në autostradën Gostivar-Shkup

para 4 orë - Gostivari Sot

Katër persona janë lënduar dje në autostradën Gostivar-Tetovë, në afërsi të Sedllarcës së Epërme, kur një automjet motorik “Folksvagen polo” i drejtuar nga 19 vjeçari A.R prej Pirokut të Tetovës, e ka...

Vullnetarët që do të shpërndajnë ndihma do të trajnohen për veprim në gjendje pandemie

Vullnetarët që do të shpërndajnë ndihma, do të trajnohen për veprim në gjendje pandemie

para 4 orë - Gostivari Sot

Shtabi rajonal i emergjencës I njofton të gjitha institucionet, organizatat joqeveritare, shoqatat humanitare dhe grupet joformale të cilat aktualisht shpërndajnë ose planifikojnë të shpërndajnë ndihma...

50 të testuar nuk ka raste të reja me Covid 19 në Gostivar

50 të testuar, nuk ka raste të reja me Covid 19 në Gostivar

para 4 orë - Gostivari Sot

Shtabi i emergjencës në Gostivar ku përfshihen komunat Gostivar, Vrapçisht dhe Mavrovë-Rostushë është duke mbajtur mbledhjen e radhës të rregullt në të cilën shqyrtohet situata aktuale me koronavirusin...

EVN dhuron 200 000 euro për pajisje dhe materiale mjekësore dhe 10 000 për lidhjen e spitalit të ri mobil

EVN dhuron 200.000 euro për pajisje dhe materiale mjekësore dhe 10.000 për lidhjen e spitalit të ri mobil

para 6 orë - Gostivari Sot

“EVN Maqedoni” komunikoi se ka dhuruan 200.000 euro për Ministrinë e Shëndetësisë me qëllim të prokurimit të pajisjeve mjekësore dhe materialeve për nevojat e sistemit shëndetësor publik për përballje...

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 30 raste të reja me virusin korona

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 30 raste të reja me virusin korona

para 7 orë - Gostivari Sot

Në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe 30 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut. 12 në Shkup, 8 në Kumanovë, 9 në Prilep dhe 1 në Kriva Pallankë, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë....

Aty ku shqip flet edhe guri Sërmnova vendi im i dashur

Aty ku shqip flet edhe guri, Sërmnova vendi im i dashur!

para 9 orë - Gostivari Sot

Aty ku shqip flet edhe guri, Sërmnova vendi im i dashur! Sërmnova, fshati që vazhdon të lindë, rritë dhe burrëron djemë dhe cuca të ndjeshur me zemër e mall të fortë Atëdhedashurie! Neti Sulejmani djaloshi...

Gostivar 2 persona nuk e respektuan ndalesën e lëvizjes

Gostivar, 2 persona nuk e respektuan ndalesën e lëvizjes

para 10 orë - Gostivari Sot

Në periudhën prej 01 dhe 02 prill prej ora 19.00 deri 07.00, në rajonin e Sektorit për Punë të Brendshme Tetovë, gjithsej 6 persona e kanë shkelur vendimin për lëvizje të kufizuar (Tetovë-4 dhe Gostivar-2),...

Të lexohen udhëzimet për trajtim në shtëpi të pacientëve me simptoma

Të lexohen udhëzimet për trajtim në shtëpi të pacientëve me simptoma

para 10 orë - Gostivari Sot

Personat me formë më të lehtë të sëmundjes dhe pa rrezik për komplikime trajtohen në kushte shtëpie. Mjeku amë/familjar duhet të përfshihet në mbikëqyrjen e gjendjes shëndetësore me ndjekjen e zhvillimit...

Më shumë borë në Manastir më ftohtë në Mavrovë

Më shumë borë në Manastir, më ftohtë në Mavrovë

para 10 orë - Gostivari Sot

Më shumë borë gjatë 24 orëve të fundit kanë rënë në Manastir 55 centimetra, 47 centimetra në Krushevë, 45 në Topollçan, 40 në Hanet e Mavrovës, 39 në Gjurishtë, 37 në Llazarapole, 32 në Kodër të Diellit,...

Shërohet plotësisht edhe një pacient i prekur nga Korona

Shërohet plotësisht edhe një pacient i prekur nga Korona

para 11 orë - Gostivari Sot

Gjatë ditës së djeshme nga Klinika për Sëmundje Infektive është lëshuar në shtëpi edhe një pacient nga Dibra. Kjo, pasi pacienti është shëruar plotësisht. Me ketë numri i përgjithshëm i të shëruarve nga...

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë

para 12 orë - Gostivari Sot

Moti në mbarë vendin do të jetë me vranësira mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare veriore. Paradite ende do të ketë reshje të kohëpaskohshme të shiut në pjesët lindore. Do të fryjë erë e lehtë deri...

Hiqen ndalesat për qarkullim të kamionëve në vendet më të larta

Hiqen ndalesat për qarkullim të kamionëve në vendet më të larta

para 12 orë - Gostivari Sot

LAMM informon se nga ora 08:10 është hequr ndalesa për qarkullim të automjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Mavrovë – Dibër. Në orët e hershme të mëngjesit janë hequr edhe ndalesat për qarkullim...

Hiqet ndalesa për kamionë në rrugën Gostivar Strazhë

Hiqet ndalesa për kamionë në rrugën Gostivar-Strazhë

para një dite - Gostivari Sot

Nga ora 17:00 pasdite është vendosur ndalesë për automjete të rënda transportuese në vendkalimin malor Barbados, kumtoi LAMM. Sipas LAMM-së, nga ora 16:45 minuta është hequr ndalesa për kamionë në rrugën...

Koronavirusi pesë pacientë lëshohen në shërim shtëpiak

Koronavirusi, pesë pacientë lëshohen në shërim shtëpiak

para një dite - Gostivari Sot

Një lajmë i mirë vjen nga Klinika për Sëmundje Infektive. Sot për shërim shtëpiak janë lëshuar pesë pacientë, njofton Flaka Nga Ministria e Shëndetësisë njoftuan që në 24 orët e kaluara u regjistruan 25...

Dje në Klinikën për Sëmundje Infektive u hospitalizuan 9 pacientë të ri

Dje në Klinikën për Sëmundje Infektive u hospitalizuan 9 pacientë të ri

para një dite - Gostivari Sot

Dje në Klinikën për Sëmundje Infektive u hospitalizuan 9 pacientë të ri. Kjo bëhet e ditur nga ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, transmeton Flaka “Në Klinikën për Sëmundje Infektive gjithsej janë...

Rritje e përnjehershme e rasteve të infektuara nga koronavirusi në Tetovë

Rritje e përnjehershme e rasteve të infektuara nga koronavirusi në Tetovë

para një dite - Gostivari Sot

Derisa para një jave Tetove ishte e përjashtuar nga harta e qyteteve me pacientë të infektuar nga virusi korona, për pak ditë, në Tetovë u regjistruan 13 raste, njofton Flaka Sipas, ministrit Filipçe,...

RMV 16 qytete në hartën me pacientë të infektuar nga Kovid 19

RMV, 16 qytete në hartën me pacientë të infektuar nga Kovid 19

para një dite - Gostivari Sot

Me 26 Shkurt të vitit 2020 është regjistruar rasti i parë i konfirmua nga virusi korona. Që atëherë numri ka arritur në 354 raste, por për fat të keq, deri tani kanë ndëruar jetë 11 shtetas, ndërsa 17...

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

Taravari viziton pikat kontrolluese të Policisë

para një dite - Gostivari Sot

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari me bashkëpunëtorët e tij ka vizituar policët e qytetit të cilët kontrollojnë mbarëvatjen e lëvizjes së kufizuar pas orës 21. Fillimisht u vizitua pika kontrolluese...

Ora policore Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

Ora policore, Prokuroria e Gostivarit ka sjellur aktakuzë për nëntë persona

para një dite - Gostivari Sot

Prokuroria Themelore Publike Gostivar ka ngritur aktakuzë kundër nëntë personave të cilët akuzohen për kryerjen e vepërs penale “Mosrespektimi i rregullave shëndetësore gjatë epidemisë nga neni 206 paragrafi...

Zhbllokohet xhiro  llogaria e Komunës së Gostivarit

Zhbllokohet xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit

para një dite - Gostivari Sot

Gjatë ditës së sotme është zhbllokuar xhiro – llogaria e Komunës së Gostivarit. Informacionin e konfirmojnë nga pusheti lokal, prej ku thonë se kjo do të vlejë për tre muajtë e ardhshëm. Para një jave...

RMV 25 raste të reja të të infektuarve me KOVID 19 dhe një viktimë

RMV, 25 raste të reja të të infektuarve me KOVID-19 dhe një viktimë

para një dite - Gostivari Sot

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orët e fundit janë regjistruar 25 raste të reja të të infektuarve dhe një viktimë, njoftoi ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Me këtë, numri i të infektuarve arrin...

Policia u gjeti drogë arrestohen banori i Gostivarit dhe banori i Tetovës

Policia u gjeti drogë, arrestohen banori i Gostivarit dhe banori i Tetovës

para një dite - Gostivari Sot

Dje (31-mars) rreth orës 14 e 15 minuta, në rrugën e ,,Ilindenit” në Tetovë, pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendshme Tetovë, kanë privuar nga liria 39-vjeçarin B.L. nga Tetova dhe 44-vjeçarin...

Gostivar asnjë person nuk kundërshtoi orën policore

Gostivar, asnjë person nuk kundërshtoi orën policore

para një dite - Gostivari Sot

Në periudhën prej datës 31 mars/1prill, në periudhën prej ora 07.00 deri ora 07.00, në rajonin e Sektorit për punë të brendshme Tetovë, nuk ka pasur persona që nuk e kanë respektuar, gjegjësisht nuk e...

Çka po ndodh në Gostivar

Çka po ndodh në Gostivar ?

para një dite - Gostivari Sot

Në qytetin e Gostivarit, nuk po ndodh asgjë e jashtëzakonshme. Po bie borë, popullata po mbrohet nga koronavirusi dhe kryesisht janë mbyllur nëpër banesat e tyre. Titulli i lajmit nuk po tregon asgjë tjetër,...

Gjendja e rrugëve ndalesë për kamionët në Strazhë dhe Mavrovë Dibër

Gjendja e rrugëve, ndalesë për kamionët në Strazhë dhe Mavrovë-Dibër

para një dite - Gostivari Sot

Reshje të mëdha të borës ka në Kodrën e Diellit, Mavrovë, Kulla, Krushevë, Kriva Pallank, Deve Bair dhe në Strazhë, Gjaveto dhe Preska. Është ndaluar qarkullimi i automjeteve të peshave të rënda në kalimin...

FOTO REPORTAZH  Në terren bashkë me Policinë për të ndjekur orën policore në Gostivar

FOTO REPORTAZH | Në terren bashkë me Policinë për të ndjekur orën policore në Gostivar

para një dite - Gostivari Sot

Si duket qyteti i Gostivarit në orët e vona gjersa zgjat ora policore ? Si funksionon Policia për të zbatuar orën policore si masë e ndalesës së lëvizjes ? Sa respektohet ora policore nga qytetarët e Gostivarit...

Cristina Colier tifozja seksi e Milanit që po çmend rrjetet sociale

Cristina Colier, tifozja seksi e Milanit që po “çmend” rrjetet sociale!

para 2 dite - Gostivari Sot

Cristina Colier është një “djall” seksi. Modelja e njohur është një fanse e zjarrtë e klubit kuqezi ndërkohë që në Instagram me format e saj dhe fotot që poston ajo po çmend jo vetëm tifozët e Milanit por të gjithë fansat e saj.

 Mbretëresha e karantinës së VIP ave FOTO

“Mbretëresha” e karantinës së VIP-ave (FOTO)

para 2 dite - Gostivari Sot

Nëse do të bëhej pyetja se cili apo cila nga personazhet e famshme ka zotëruar Instagramin gjatë izolimit nga Covid-19, padyshim që të gjithë do binin dakort për një emër, Demi Rose. Me postimet e njëpasnjëshme...

Tjetër orgji çmontohet nga policia gjatë karantinës së koronavirusit

Tjetër orgji çmontohet nga policia gjatë karantinës së koronavirusit

para 2 dite - Gostivari Sot

Ky është momenti kur policët në Tailandë bastisin një orgji sekrete me droga e fermra të zhveshura, që mbahej në mes të bllokadës së koronavirusit. Fqinjë të tërbuar nga zhurmat thirrën policinë teksa...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK