http://kariera.mk
Zbulohet projekti i madh i FFK së 100 fusha futbolli në Kosovë

Zbulohet projekti i madh i FFK-së: 100 fusha futbolli në Kosovë

para 8 minutave - Zyrtare

Sukseset e ekipit kombëtar të Kosovës, përkundër moshës së re të shumicës së lojtarëve, kanë bërë që të ketë përqendrim edhe më të madh te talentet e futbollist. Për këtë arsye, siç ka zbuluar Agim Ademi...

Haziri Tragjike nëse për shkak të ndarjes së emrave dhe pozitave do të dështonte koalicioni me VV në

Haziri: Tragjike nëse për shkak të ndarjes së emrave dhe pozitave do të dështonte koalicioni me VV’në

para 28 minutave - Zyrtare

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri sonte në RTK ka thënë se pozitat ende nuk janë ndarë në raport me Vetëvendosjen, transmeton Periskopi. Haziri ka theksuar se nëse u ofrohet pozita e kryeparlamentarit,...

Rama paralajmëron takimin me Kurtin dhe propozimin që dy vendet të kenë Ministër të Shtetit për bashkëpunim të ndërsjellë

Rama paralajmëron takimin me Kurtin dhe propozimin që dy vendet të kenë Ministër të Shtetit për bashkëpunim të ndërsjellë

para 38 minutave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se në ditët e ardhshme do të takohet me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. “Do të takohemi në ditët në vijim. Ka kërkuar të më takoj e pres me...

Dybala dhe Higuain afër vazhdimit të kontratave me Juventusin

Dybala dhe Higuain afër vazhdimit të kontratave me Juventusin

para 58 minutave - Zyrtare

Paulo Dybala dhe Gonzalo Higuain, që ishin përfolur shumë për t’u larguar nga Juventus, janë pranë vazhdimit të kontratave të tyre raporton Calciomercato, përcjell lajmi.net. Po kjo medie, bën të ditur...

Haziri Veton Surroi do të ishte i mirë si ministër i Jashtëm jo për president

Haziri: Veton Surroi do të ishte i mirë si ministër i Jashtëm, jo për president

para një ore - Zyrtare

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri sonte në RTK ka komentuar deklaratën e publicistit, Veton Surroi se do të  bëhej pjesë  e Qeverisë Kurti, transmeton Periskopi. Haziri mendon se Surroi është i mirë për...

Rama ironizon Është përgjegjësi e imja s kam arritur t i bind Francën dhe Gjermaninë që të jenë në harmoni

Rama ironizon: Është përgjegjësi e imja, s’kam arritur t’i bind Francën dhe Gjermaninë që të jenë në harmoni

para një ore - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka qenë ironik kur është përgjigjur nëse ndjen përgjegjësi politike për mos hapjen e negociatave nga Bashkimi Evropian. “Është e vërtetë – përgjegjësia është e imja...

Paralizohet Barcelona nga protestat  Periskopi

Paralizohet Barcelona nga protestat – Periskopi

para një ore - Zyrtare

Një ditë e pestë protestash dhe një grevë e përgjithshme kanë paralizuar Barcelonën në mesin e zemërimit në vazhdim për liderët separatistë katalanë, të burgosur. Dhjetëra e mijëra demonstrues hynë në...

ZYRTARE Hachim Mastour befason me skuadrën e re

ZYRTARE: Hachim Mastour befason me skuadrën e re

para një ore - Zyrtare

Mastour ka njoftuar në llogarinë e tij në Instagram se është i nderuar që ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me një skuadër të madhe siç është Reggina. 21 vjeçari ka qenë lojtar i lirë që pas largimit...

Baraliu për refuzimin e negociatave për Shqipërinë BE ja është në krizë serioze VIDEO

Baraliu për refuzimin e negociatave për Shqipërinë: BE-ja është në krizë serioze (VIDEO)

para një ore - Zyrtare

Njohësi i çështjeve politike, Mazllum Baraliu, ka thënë se moshapja e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkim Europian, tregon se BE-ja është në krizë serioze. Këto komente ai i bëri në emisionin...

Ministri gjerman Ne BE ka mungesë të madhe udhëheqjeje dhe guximi

Ministri gjerman: Ne BE ka mungesë të madhe udhëheqjeje dhe guximi

para 2 orë - Zyrtare

Kaq zhgënjyese! Jo vetëm Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, por edhe Evropa dështoi, shkruan në Twitter ministri gjerman për Çështjet Evropiane, Michael Roth. ”Ne BE ka një mungesë të madhe udhëheqje dhe...

Hadërgjonaj tregon kush po i motivon lojtarët e Kosovës për ndjekje të ëndrrës

Hadërgjonaj tregon kush po i motivon lojtarët e Kosovës për ndjekje të ëndrrës

para 3 orë - Zyrtare

Lojtari pas pritjes së gjatë, vendosi që në maj të këtij viti t’i thotë ‘PO’ Kosovës, së drejtuar nga Bernard Challandes. Me afrimin e tij, Kosova fituar një lojtar të ri, të talentuar dhe që mund ta përdorë...

Cakaj Bashkëpunimi Shqipëri Kosovë lë shumë për të dëshiruar

Cakaj: Bashkëpunimi Shqipëri-Kosovë lë shumë për të dëshiruar

para 3 orë - Zyrtare

Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë nuk janë aq mirë. “Sa i përket Kosovës, bashkëpunimi midis Shqipërisë dhe Kosovës lë shumë...

Cakaj Dyert e institucioneve në Shqipërisë janë të hapura për Kurtin

Cakaj: Dyert e institucioneve në Shqipërisë janë të hapura për Kurtin

para 3 orë - Zyrtare

Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i mirëseardhur në Tiranë. “Dyert e institucioneve të Shqipërisë...

Zaev i bie pishman nuk jep dorëheqje

Zaev i bie pishman, nuk jep dorëheqje

para 3 orë - Zyrtare

Gjatë ditës së sotshme BE u dha lajmin e keq Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore se negociatat nuk do të hapeshin. Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev ka pas premtuar se nëse dështon që të hap negociatat...

Messi Kjo është arsyeja pse nuk dua kontratë të përjetshme te Barcelona

Messi: Kjo është arsyeja pse nuk dua kontratë të përjetshme te Barcelona

para 3 orë - Zyrtare

Ylli argjentinas, edhe pse ka këtë mundësi, ai ka pranuar se nuk e ka ndërmend të largohet nga Barcelona, por shton se ka refuzuar nënshkrimin e një kontrate të përjetshme, që do ta mbante të lidhur në...

Cakaj Shqipëria ka mbajtur të njëjtin qëndrim me Kosovën për dialogun me Serbinë

Cakaj: Shqipëria ka mbajtur të njëjtin qëndrim me Kosovën për dialogun me Serbinë

para 3 orë - Zyrtare

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka thënë se Shqipëria ka mbajtur të njëjtin qëndrim me Kosovën sa i përket dialogut me Serbinë. Ai kështu ka thënë në emisionin Real Story,...

DASH shpreh zhgënjimin me mos hapjen e negociatave për Shqipërinë e Maqedoninë

DASH shpreh zhgënjimin me mos hapjen e negociatave për Shqipërinë e Maqedoninë

para 4 orë - Zyrtare

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në reagim DASH shpreh zhgënjimin që Këshilli Evropian nuk...

Pse është më mirë të ushtroni në mëngjes

Pse është më mirë të ushtroni në mëngjes?

para 4 orë - Zyrtare

A jeni nga personat që nisni të merreni me sport dhe ushtrime në palestër dhe pas disa ditësh “dorëzoheni”? A ndiheni të lodhur gjatë tërë ditës dhe nuk keni gjumë natën? Zgjidhja më e mirë është të ushtroni...

Cakaj Mes agjendave rajonale dhe çështjes së Kosovës Shqipëria qëndron me Kosovën

Cakaj: Mes agjendave rajonale dhe çështjes së Kosovës, Shqipëria qëndron me Kosovën

para 4 orë - Zyrtare

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka thënë se Shqipëria do të zgjedhë të qëndrojë me Kosovën nëse gjendet mes zgjedhjes së agjendës rajonale dhe çështjes të Kosovës. “Nënvizoj...

Fundjavë e vështirë për Man Utd shumë lehtë mund të përfundojë në vendin e 18 të

Fundjavë e vështirë për Man Utd, shumë lehtë mund të përfundojë në vendin e 18-të

para 4 orë - Zyrtare

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer ka pasur një start të tmerrshëm këtë sezon në Premireligë, duke arritur vetëm dy fitore pas tetë ndeshjeve. Kjo fundjavë nuk do të jetë e lehtë për ‘Djajtë e Kuq’ që presin...

Fetah Rudi Ja si tentuan të më vrisnin pas luftës

Fetah Rudi: Ja si tentuan të më vrisnin pas luftës

para 4 orë - Zyrtare

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Fetah Rudi ka rrëfyer se si është plagosur në një atentat organizuar me 15 dhjetor ndaj tij. Rudi tregoi se gjithçka ka filluar pas luftës kur Rudi zgjodhi që...

Cakaj Dyert e institucioneve të Shqipërisë janë të hapura për Kurtin

Cakaj: Dyert e institucioneve të Shqipërisë janë të hapura për Kurtin

para 5 orë - Zyrtare

Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është i mirëseardhur në Tiranë. “Dyert e institucioneve të Shqipërisë...

Cakaj Bashkëpunimi Shqipëri Kosovë lë shumë për të dëshiruar

Cakaj: Bashkëpunimi Shqipëri-Kosovë lë shumë për të dëshiruar

para 5 orë - Zyrtare

Ministri në detyrë për Evropë dhe Punë të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka thënë marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë nuk janë aq mirë. “Sa i përket Kosovës, bashkëpunimi midis Shqipërisë dhe Kosovës lë shumë...

Departamenti Amerikan i Shtetit Jemi të zhgënjyer me Këshillin Evropian

Departamenti Amerikan i Shtetit: Jemi të zhgënjyer me Këshillin Evropian

para 6 orë - Zyrtare

Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një reagim të publikuar sot, DASH thekson se: “Ne jemi...

Arrestohet anëtari i VV së Visar Geci kërcënoi publikisht gazetarët

Arrestohet anëtari i VV’së Visar Geci, kërcënoi publikisht gazetarët

para 6 orë - Zyrtare

Policia e Kosovës ka arrestuar sot anëtarin e Vetëvendosjes, Visar Gecin. Indeksonline mëson se arrestimi i tij erdhi pasi ai kërcënoi dy gazetarët e portalit ‘Insajderi’, Parim Olluri dhe Visar Duriqi....

 Daily Mail zgjedh formacionin e dështakëve në Premierligë

‘Daily Mail’ zgjedh formacionin e ‘dështakëve’ në Premierligë

para 6 orë - Zyrtare

Teksa Liverpool po shijon këtë fillim sezon, Tottenham Hotspur dhe Manchester United po kalojnë momente të vështirë, ndërsa Manchester City ka filluar të heq dorë nga titulli. Pas rishikimit të të gjitha...

Era e keqe e gojës  çfarë e shkakton dhe ushqimet që e largojnë

Era e keqe e gojës – çfarë e shkakton dhe ushqimet që e largojnë

para 6 orë - Zyrtare

Nuk ka gjë më të sikletshme se sa të takosh ose të bisedosh me dikë ndërsa duke folur kupton se fryma lëshon një aromë të keqe. Është një problem i sikletshëm që prek të gjithë njerëzit. Paralajmërimi...

Kryeministri polak Marrëveshja për Brexit u arrit me një darkë me mish e lakra

Kryeministri polak: Marrëveshja për Brexit u arrit me një darkë me mish e lakra

para 6 orë - Zyrtare

U desh të shtohej një supë e shijshme tradicionale polake me lakër, që quhet kapusniak, në menynë zyrtare të samitit të BE-së në Bruksel që politikanët të arrinin marrëveshjen për Brexit. ”Mjaftoi që u...

Basha  Po në gjermane me kushte e arritëm ne donim rezultat ndryshe nga ky i sotmi

Basha: “Po”-në gjermane me kushte e arritëm ne, donim rezultat ndryshe nga ky i sotmi

para 6 orë - Zyrtare

Kryeopozitari Lulzim Basha, në konferencën për media, pas dështimit të hapjes së negociatave, deklaroi se ka qenë Partia Demokratike që arriti, nëpërmjet kolegëve në grupin CDU/CSU, të merrte një “po”...

Familjet myslimane nuk u pranuan në varkën turistike  Përbëjnë rrezik

Familjet myslimane nuk u pranuan në varkën turistike: “Përbëjnë rrezik”

para 7 orë - Zyrtare

Tre familje myslimane nuk u lejuan të futen te një traget turistik në Nju Jork, pasi ishin rrezik për të tjerët, sipas padisë që familjet kanë ngritur te Komisioni i të Drejtave të Njeriut.Padia u ngrit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK