http://kariera.mk
Stilistja Vlora Mustafa pasi vesh yjet shqiptare shkon deri te VIP në Amerikë

Stilistja Vlora Mustafa pasi vesh yjet shqiptare shkon deri te VIP në Amerikë

para 11 minutave - Sharri

Ka disa vite që është në treg me stil e plot fashion në krijimet e saj. Po flasim pë stilisten Vlora Mustafa që tashmë falë punës së saj është një brend, ku bashkëpunoi duke veshur yjet shqiptare, dhe...

Xhaferi nga Ohri Zaevi t u kërkon falje shqiptarëve përndryshe le të harron bashkëpunimin me BDI në

Xhaferi nga Ohri: Zaevi t’u kërkon falje shqiptarëve, përndryshe le të harron bashkëpunimin me BDI-në

para 51 minutave - Sharri

Bartësi i listës në njësinë e V-të zgjedhore Talat Xhaferi në takimin përmbyllës në qytetin e Ohrit, ka folur mbi konceptin dhe idenë e BDI-së për zgjedhjet e parakohshme parlamentare si dhe për kryeministrin...

Dy javë pas vdekjes futet në listën e të shëruarve

Dy javë pas vdekjes, futet në listën e të shëruarve

para një ore - Sharri

Një 60 vjeçar nga Rahoveci, i cili ishte pacient i dializës në Spitalin e Prizrenit, ku pati shumë të infektuar e kishte bërë një test për Covid-19 një ditë para vdekjes. E dy ditë më vonë, kur më nuk...

2 ditë para se të niset për Hagë presidenti Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

2 ditë para se të niset për Hagë, presidenti Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

para një ore - Sharri

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë një vizitë tek varri i komandantit Adem Jashari në Prekaz. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ai ka thënë se është në Prekaz për të...

Izet Mexhiti nga Studeniçani: BDI nuk e ka formuar as UDBA, e as DBK-ja, por Ushtria Çlirimtare Kombëtare

para një ore - Sharri

Kandidati i Bashkimi Demokratik për Integrim për deputet në njësinë numër një, Izet Mexhiti sot pranë rinisë së Studeniçanit, shpalosi programin e Bashkimi Demokratik për Integrim, për mandatin e ardhshëm....

Vajza 24 vjeçare nga Tetova viktima më e re nga Covid 19 në Maqedoninë e Veriut

Vajza 24 vjeçare nga Tetova, viktima më e re nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para një ore - Sharri

Sot është regjistruar viktima më e re në moshë nga virusi korona në vendin tonë. Bëhet fjalë për 24 vjeçaren nga Tetova ,e cila ndodhej për kurim në Klinikën Infektive në Shkup. Viktima në fjalë është...

FFM ndihmon klubet heq kotizimin për sezonin e ri

FFM ndihmon klubet, heq kotizimin për sezonin e ri!

para 2 orë - Sharri

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut po vazhdon përpjekjet për të ndihmuar futbollin dhe klubet ndaj krizës me pandeminë Kovid 19. Këshilli Drejtues i FFM-së, sot ka marrë vendim që të heq kotizimin...

Zaev Kemi mundësinë e papërsëritshme vazhojmë në rrugën e duhur

Zaev: Kemi mundësinë e papërsëritshme, vazhojmë në rrugën e duhur

para 2 orë - Sharri

Ne kemi një mundësi të papërsëritshme. Ne jemi anëtarësuar në NATO, ne po hapim kapituj me BE. Tani sheshi është tek ne, në ngritjen e ekonomisë, rritjen e pagave dhe pensioneve, forcimin e kapaciteteve...

Ndodhi para pak çastesh Makina shpërthen në flakë në autostradën Tetovë  Shkup tek ura e Zhelinës FOTO

Ndodhi para pak çastesh: Makina shpërthen në flakë në autostradën Tetovë – Shkup, tek ura e Zhelinës (FOTO)

para 2 orë - Sharri

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident në rrugën Tetovë – Shkup, tek ura e Zhelinës, me çrast një makinë në lëvizje ka shpërthyer në flakë. Komandanti i zjarrfiksave të Tetovës, Uka Aliti për TetovaSot...

Juve ka gati planin për të blinduar Dybalan

Juve ka gati planin për të blinduar Dybalan

para 3 orë - Sharri

Ylli argjentinas Dybala ka luajtur një sezon të shkëlqyer nën urdhrat e Maurizio Sarri dhe tashmë drejtuesit e klubit po mendojnë për rinovimin e kontratës së tij. Sipas raportimeve të ‘Calciomercato’,...

Messi bëhet lojtari i parë në histori të La Ligas me mbi 20 gola dhe mbi 20 asiste në një sezon

Messi bëhet lojtari i parë në histori të La Ligas me mbi 20 gola dhe mbi 20 asiste në një sezon!

para 3 orë - Sharri

Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi duket sikur në secilën ndeshje ka një rekord për të vendosur. Një gjë të tillë ai e ka bërë edhe sot. Ishte minuta e 15’ kur Lionel Messi dhuroi një asistim...

Ziberi nga Krusheva Do të jem Kryeministër për të gjithë

Ziberi nga Krusheva: Do të jem Kryeministër për të gjithë

para 3 orë - Sharri

Maqedonia e Veriut, është vend që ne të gjithë e duam dhe e quajmë atdheun tonë, ka kaluar shumë kryengritje, revolucione dhe luftëra në të kaluarën, gjithmonë duke luftuar për pavarësi e gjithashtu ka...

Bill Gejts Ilaçi dhe vaksina nuk duhet të jenë në dispozicion vetëm për ata që do të paguajnë

Bill Gejts: Ilaçi dhe vaksina nuk duhet të jenë në dispozicion vetëm për ata që do të paguajnë

para 3 orë - Sharri

Miliarderi Bill Gejts sot bëri apel që ilaçet për Kovid-19 dhe vaksina potenciale të jenë në dispozicion për vendet dhe njerëzit të cilëve u nevojiten, e jo për ata “të cilët do të paguajnë më shumë”....

Gjest i rrallë i shqiptarit nga Velesi e gjen kuletën dhe ia çon në shtëpi pronares maqedonase

Gjest i rrallë i shqiptarit nga Velesi, e gjen kuletën dhe ia çon në shtëpi pronares maqedonase

para 3 orë - Sharri

Feti Jakupi nga Buzallakova e Velesit është një këngëtar i njohur. Sot, ai ka bërë një gjest njerëzor. Fetiu ka gjetur një kulet, të cilën ia ka dorëzuar në shtëpi personit që kishte e humbur, e cila kishte...

Agim Nuhiu dhe Sllatina Erdhi koha jemi gati për Kryeministrin shqiptar

Agim Nuhiu dhe Sllatina: Erdhi koha, jemi gati për Kryeministrin shqiptar!

para 3 orë - Sharri

Një nga fshatrat emblematike, është Sllatina ku BDI tashmë ka filluar intensifikimin e takimeve me qytetarë, duke organizuar aktivitete të cilat sensibilizojnë për programin elektoral dhe duke takuar grupe...

Askush nuk dëshiron punëtorë

Askush nuk dëshiron punëtorë!

para 3 orë - Sharri

Të dhënat jozyrtare që jepen nga pronarët e bizneseve thonë se mbi 30 për qind e të punësuarve janë liruar nga puna. Kjo do të thotë se interesimi për punësime të reja është shumë i vogël, ndërsa punësime...

Nesër në mesnatë fillon heshtja zgjedhore

Nesër në mesnatë fillon heshtja zgjedhore

para 3 orë - Sharri

Nesër në mesnatë, në përfundim me orën 24 më 15 korrik, vlejnë rregullat për heshtje zgjedhore gjatë Zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, bëri të ditur sot Agjencia për Shërbime Mediatike Audio dhe...

Tetë të vdekur 199 të infektuar dhe 120 të shëruar në Maqedoni

Tetë të vdekur, 199 të infektuar dhe 120 të shëruar në Maqedoni

para 7 orë - Sharri

Në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime dhe janë regjistruar 199 raste të reja covid Shkup 90 Kumanovë 17 Dibër 6 Shtyp 9 Prilep 3 Tetovë 12 Strugë 12 Bitola 2 Ohër 4 Kavadarci 2 Gostivar 5 Strumicë...

Tre të vdekur 168 të infektuar dhe 70 të shëruar në Maqedoni

Tre të vdekur, 168 të infektuar dhe 70 të shëruar në Maqedoni

para 7 orë - Sharri

Gjatë 24 orëve të fundit, Maqedonia e Veriut ka shënuar 3 viktima, një shifër e ulët në krahasim me ditët e fundit. Dy pacientë të ndjerë janë nga Shkupi dhe një nga Gostivari.Gjithashtu janë konfirmuar...

Faton Ahmeti Brenda këtyre 18 viteve të funksionimit BDI arriti të ndërrojë sistemin politik

Faton Ahmeti: Brenda këtyre 18 viteve të funksionimit BDI arriti të ndërrojë sistemin politik

para 8 orë - Sharri

Anëtari i degës së BDI – Tetovë Faton Ahmeti njëherit edhe anëtarë i Shtabit qendror për zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, në fjalimin e tij në tubimin qendror në Tetovë ka elaboruar suksesin e subjektit...

Florin Besimi Me Ali Ahmetin përpara na priftë e mbara

Florin Besimi: Me Ali Ahmetin përpara- na priftë e mbara !

para 10 orë - Sharri

Në një atmosferë të jashtëzakonshme, dr. Florin Besimi, në tubimin elektoral të BDI-së në tetove, ku ishte i pranishëm lideri i kësaj partie si dhe drejtuesit qendror e lokal të kësaj partie, në fjalën...

Kompania gjermane Vaksina kundër Covid 19 gati në fund të vitit

Kompania gjermane: Vaksina kundër Covid-19, gati në fund të vitit

para 10 orë - Sharri

Kompania gjermane bioteknike ‘BioNTech SE’ ka deklaruar se vaksina e tyre kundër koronavirusit pritet të jetë e gatshme për aprovim deri në fund të këtij viti. Ata thonë se presin që vaksina e tyre eksperimentale...

Vetëm Ziadin Sela interesohet për Kodrën e Diellit të tjerët

Vetëm Ziadin Sela interesohet për Kodrën e Diellit, të tjerët…

para 10 orë - Sharri

Inicijativa qytetare “Ta shpëtojmë Kodrën e Diellit” gjatë ditës së sotme ka organizuar bashkëbisedim me liderët e partive politike qe marrin pjesë në zgjedhjet parlamentare 2020. Të cilët do të zotohen...

E papritur Merkel ndan Maqedoninë nga Shqipëria për procesin e integrimit në BE

E papritur, Merkel ndan Maqedoninë nga Shqipëria për procesin e integrimit në BE

para 10 orë - Sharri

Kancelarja gjermane, Angela Merkel bën diferencën midis hapjes së negociatave të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Gjatë prezantimit të prioriteteve të presidencës gjermane në Parlamentin...

Spasovski Më 15 Korrik dil voto dhe shpëto vendin nga rikthimi i ish regjimit

Spasovski: Më 15 Korrik, dil voto dhe shpëto vendin nga rikthimi i ish regjimit

para 10 orë - Sharri

Zgjedhjet në 15 korrik janë të rëndësishme si referendum, sepse ne votojmë për Sigurinë dhe ne zgjedhim të vazhdojmë në rrugën e duhur. Mundësia e kundërt në këtë rrugë është rreziku i një regjimi të rinovuar...

Spasovski Me 15 korrik dil voto dhe shpëto vendin nga ish regjimi

Spasovski: Me 15 korrik, dil voto dhe shpëto vendin nga ish regjimi

para 10 orë - Sharri

Zgjedhjet në 15 korrik janë të rëndësishme si referendum, sepse ne votojmë për Sigurinë dhe ne zgjedhim të vazhdojmë në rrugën e duhur. Mundësia e kundërt në këtë rrugë është rreziku i një regjimi të rinovuar...

Ministri Filipçe Për 4 muaj kam informuar rregullisht për Covid 19 jam përballur me lajme të rrejshme nga opozita

Ministri Filipçe: Për 4 muaj kam informuar rregullisht për Covid 19, jam përballur me lajme të rrejshme nga opozita

para 11 orë - Sharri

Një nga katet e spitalit “8 Shtatori” do të lirohet nga pacientët me Kovid-19, të cilët këto ditë do të transferohen në spitalin modular i cili disponon me 72 shtretër spitalor, kjo sot ishte dakorduar...

Ahmeti Nëse Zaev dhe Mickoski bëhen bashkë atëherë do të bashkohen edhe shqiptarët

Ahmeti: Nëse Zaev dhe Mickoski bëhen bashkë, atëherë do të bashkohen edhe shqiptarët

para 12 orë - Sharri

Nëse lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe ai i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski bëhen bashkë për të formuar qeveri pa shqiptarët, atëherë do të bashkohen edhe partitë shqiptare. Kështu deklaroi lideri i BDI-së,...

Edhe dy ditë fushatë partitë edhe sot para qytetarëve do t i prezantojnë programet e tyre

Edhe dy ditë fushatë, partitë edhe sot para qytetarëve do t’i prezantojnë programet e tyre

para 12 orë - Sharri

Fushata parazgjedhore përfundon nesër në orën 24 kur edhe zyrtarisht fillon heshtja parazgjedhore. Edhe sot e nesër partitë politike dhe koalicionet pjesëmarrëse në zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Për 24 orë 357 shkelje për mos mbajtjen e maskës

Për 24 orë 357 shkelje për mos mbajtjen e maskës!

para 12 orë - Sharri

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 357 shkelje për mos mbajtjen e maskës mbrojtëse nga Covid-19. Nga Ministria e Punëve të Brendshme u bëjnë apel...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK