http://kariera.mk
Mirësevjen o ndryshim në ambientin politik shqiptar në RMV

Mirësevjen o ndryshim në ambientin politik shqiptar në RMV

para një ore - News33

Muaji Korrik është koha për ndryshime në shumë sfera të jetës e posaqërisht kjo është kohë e përshtatshme për të ndryshuar natyra .E ndryshimet këtu bëhen shpesh varësisht prej rrethanave që i ka përcaktuar...

Në 1 javë 4 u mbytën rojet bregdetare nuk ekzistojnë në Durrës

Në 1 javë 4 u mbytën, rojet bregdetare nuk ‘ekzistojnë’ në Durrës

para një ore - News33

Vetëm në një javë në plazhin e Durrësit kanë humbur jetën 4 qytetarët. Por pavarësisht kësaj vihet re mungesa e rojeve bregdetare. Me gjithë fluksin e lartë vihet re mungesa e rojeve të plazhit në këtë...

U varrosën edhe 9 viktimat e gjenocidit të Srebrenicës

U varrosën edhe 9 viktimat e gjenocidit të Srebrenicës

para një ore - News33

Salko Ibisheviç dhe Hasan Peziç janë në mesin e 9 viktimave të gjenocidit të Srebrenicës më 11 korrik të vitit 1995 të cilët janë varrosur sot në varrezat e Qendrës Memoriale në Potoçari të Bosnjë e Hercegovinës,...

Pacientja 24 vjeçare nga Tetova viktima më e re e Covid 19 në RMV

Pacientja 24 vjeçare nga Tetova, viktima më e re e Covid-19 në RMV

para një ore - News33

Pacientja 24 vjeçare nga fshati Jazhincë, komuna e Jegunovcës është viktima më e re e Covid-19 në vend. Telma mëson se vajza ishte e sëmur një javë para se të pranohet në Klinikën për sëmundje infektive....

Maqedoni e Veriut me Lulen e Srebrenicës përkujtohen viktimat e gjenocidit

Maqedoni e Veriut, me “Lulen e Srebrenicës” përkujtohen viktimat e gjenocidit

para një ore - News33

Parku në fshatin Orizare e Epërme të Velesit, të banuar me boshnjakë, u rregullua në formën e “Lules së Srebrenicës” për të përkujtuar viktimat e gjenocidit të vitit 1995. Me rastin e 25 vjetorit të gjenocidit...

Erdogan Vendimi për Ajasofjan për të drejtat dhe dëshirat e kombit

Erdogan: Vendimi për Ajasofjan, për të drejtat dhe dëshirat e kombit

para një ore - News33

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan tha se njerëzit që nuk kanë bërë asgjë “për të parandaluar armiqësinë ndaj Islamit në vendet e tyre” po sulmojnë “vullnetin e Turqisë për të ushtruar të drejtat sovrane”...

Ndodhi para pak çastesh Makina shpërthen në flakë në autostradën Tetovë  Shkup tek ura e Zhelinës FOTO

Ndodhi para pak çastesh: Makina shpërthen në flakë në autostradën Tetovë – Shkup, tek ura e Zhelinës (FOTO)

para një ore - News33

Para pak çastesh ka ndodhur një aksident në rrugën Tetovë – Shkup, tek ura e Zhelinës, me çrast një makinë në lëvizje ka shpërthyer në flakë. Komandanti i zjarrfiksave të Tetovës, Uka Aliti për TetovaSot...

Deputeti i AAK së pozitiv me Covid 19

Deputeti i AAK-së pozitiv me Covid-19

para një ore - News33

Përmes një statusi në Facebook, Rasim Selmanaj, ka thënë se është prekur nga virusi COVID-19, njofton Insajderi. Selmanaj fillimisht kishte thënë se ka rezultuar negativ, por më pas deklaroi se ky ishte...

Orhan Pamuk kundërshton Erdoganin  Nuk jemi më laikë

Orhan Pamuk kundërshton Erdoganin – Nuk jemi më laikë

para një ore - News33

Nobelisti i famshëm turk, Orhan Pamuk ka kritikuar vendimin e qeverisë, për ta kthyer kishën Hagia Sophia, në xhami, njofton Insajderi. Sipas shkrimtarit të njohur nobelist, ky veprim i Erdonganit është...

Bajrami E vetmja përplasje e vetmja brengë për mua është rimëkëmbja ekonomike

Bajrami: E vetmja përplasje, e vetmja brengë për mua është rimëkëmbja ekonomike

para një ore - News33

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, i ka komentuar akuzat që janë thënë ndaj saj pasi nuk kishte reaguar ndaj sjelljes së deputetit Xhavit Ukaj që pati ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmani mbrëmë në...

Reagon ish ushtari dhe themeluesi i BDI së në Saraj Nuk dal në zgjedhje këta burra e shkatërruan degën  Foto

Reagon ish ushtari dhe themeluesi i BDI-së në Saraj: Nuk dal në zgjedhje, këta burra e shkatërruan degën! (Foto)

para një ore - News33

Këta burra çka e deshën ma shumë paran dhe postet, çka e shkatrun PPD-në këta i largun themeluesit e BDI-së prej kryesisë. Se anëtarët jo dhe i morën të gjitha postet në nivel republikan çka mbrenda natës...

Raporti i OKB Marrëveshja mes Shqipërisë e Turqisë për të dëbuar gulenistët

Raporti i OKB: Marrëveshja mes Shqipërisë e Turqisë për të dëbuar ‘gulenistët’

para një ore - News33

Një raport i Zyrës së Komisionerit të Lartë për Drejtat e Njeriut në OKB, ka ngritur shqetësimin për atë që cilësohet si një ‘praktikë e vazhdueshme’ e ekstradimit apo dëbimit të detyruar të shtetasve...

Viola von Cramon Franca Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave

Viola von Cramon: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit të vizave

para një ore - News33

Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund të udhëtojnë pa viza drejt vendeve evropiane, pavarësisht se i ka plotësuar të gjitha...

Tetova do t a ketë fjalën kryesore në fitoren e 15 korrikut

Tetova do t’a ketë fjalën kryesore në fitoren e 15 korrikut

para 2 orë - News33

11 korrik 2020, Vullnet Ferati Po numërohen ditët e fundit të regjimit njëzetvjeçar dhe sa më shumë po afrohet 15 korriku, aq më shumë shtohet paniku në rradhët e pushtetmbajtësve të dy dekadave të shkuara....

Gjendja e Nezir Çajanit po përmirësohet 19 vjeçari i lumtur falenderon donatorët VIDEO

Gjendja e Nezir Çajanit po përmirësohet, 19 vjeçari i lumtur falenderon donatorët (VIDEO)

para 2 orë - News33

Më në fund Neziri po buzëqesh. Një vit pas aksidentit në Matkë ai ka nisur edhe të flet nga pak. E kësaj radhe dëshiron që të falenderojë të gjithë donatorët që kanë kontribuar financiarisht në trajtimin...

Kosovë Hoti paralajmëron sërish shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme

Kosovë, Hoti paralajmëron sërish shpalljen e Gjendjes së Jashtëzakonshme

para 2 orë - News33

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është deklaruar pas mbledhjes më kryetarët e komunave që e zhvilloi virtualisht për të marrë mendimin e tyre për zbatimin e masave që duhet të merren për parandalimin...

Kapen nga BDI duke blerë vota

Kapen nga BDI duke blerë vota

para 2 orë - News33

Polici ka kapur disa persona të BDI-së duke blerë vota. Rasti ka ndodhur në fshatin Erxhelija në Sveti Nikole, pas çka policia dhe prokuroria e këtij rajoni kanë ndërmarrë masat kompetente , raporton Frontline....

Reagojnë banorët Reçica e Vogël ishte shumë më famshme para se të vijë BDI ja dhe Ali Ahmeti

Reagojnë banorët: Reçica e Vogël ishte shumë më famshme para se të vijë BDI-ja dhe Ali Ahmeti!

para 3 orë - News33

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti u shpreh se pas zgjedhjeve të 15 korrikut BDI do të jetë fituese dhe Reçica e Vogël do të jetë më e famshme në rajon. Mirëpo kjo deklaratë e Ahmetit ka prekur shumë banorë të...

Zbardhet përgjimi  Nuk vlejnë as për pesë pare  ish kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Zbardhet përgjimi/ “Nuk vlejnë as për pesë pare”, ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

para 3 orë - News33

Një përgjim, ku dëgjohet ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev teksa ofendon shqiptarët, po bën xhiron e rrjetit. Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit dhe një “X” personi. Ndërkohë,...

Zhbogar Virusi është pjesë e jona askund pa maskë

Zhbogar: Virusi është pjesë e jona, askund pa maskë

para 3 orë - News33

Ambasadori i BE Samuel Zhbogar postoi një video në Facebook në të cilën ai bëri thirrje për respektimin e masave mbrojtëse kundër Covid-19. Virusi është pjesë e jona. Vetëm duke respektuar masat do të...

Koalicioni ASH AAA si bartës i legjitimitetit fitues pas 15 korrikut garanton avancimin e femrës në vendimmarrje

Koalicioni ASH-AAA si bartës i legjitimitetit fitues pas 15 korrikut, garanton avancimin e femrës në vendimmarrje!

para 4 orë - News33

Pres konferenca e sotme e kaolicionit ASH-AAA në temën Fuqia dhe roli i grave në politikë Të nderuara media, të dashur qytetarë, të nderuar zotërinj, të dashura vajza dhe gra, Sot mundemi lirshëm të themi...

Fitimet e përmbaruesve pjesë programeve parazgjedhore të partive

Fitimet e përmbaruesve pjesë programeve parazgjedhore të partive

para 4 orë - News33

Puna e përmbaruesve u gjet edhe në këto programe partiake për zgjedhjet parlamentare. Partitë politike njoftojnë një ulje në shpërblimet ose fitimet e përmbaruesve dhe noterëve kur nëpërmjet përmbarimit...

KSHZ gati për zgjedhjet Kondarko Dalja në votime është e sigurt

KSHZ gati për zgjedhjet, Kondarko: Dalja në votime është e sigurt

para 4 orë - News33

Një përpjekje e tretë e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për të kompletuar këshillat zgjedhor pasi pothuajse 50% e punonjësve shëndetësorë, që do të kryejnë votimin për pacientët me Kovid 19 dhe personat...

Maqedoni Përfaqësimi i shqiptarëve në pozitat udhëheqëse shënon ngecje

Maqedoni: Përfaqësimi i shqiptarëve në pozitat udhëheqëse shënon ngecje

para 4 orë - News33

Çështja e përfaqësimit të drejtë as vitin e kaluar nuk ka shënuar përmirësim. Avokati i Popullit, Ixhet Memeti konfirmoi për “Alsat” se raporti i ri që do të publikohet në fund të muajit, tregon nivel...

Sllupçani do të ketë deputeten e parë rruga e saj për në Parlament filloi nga sheshi i dëshmorit Beqir Sadiku  Video

Sllupçani do të ketë deputeten e parë, rruga e saj për në Parlament filloi nga sheshi i dëshmorit “Beqir Sadiku”! (Video)

para 5 orë - News33

Safije Sadiku Shahini pritet të jetë vajza e parë nga Sllupçani deputete në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut. Ajoë shtë kandidate e koalicionit ASH-AAA, kurse rrugëtimin e vet drejt Parlamentit e ka...

Kush do të fitojë në Maqedoni partnerët e Albin Kurtit apo partnerët e Hashim Thaçit

Kush do të fitojë në Maqedoni, partnerët e Albin Kurtit, apo partnerët e Hashim Thaçit?

para 5 orë - News33

Enis Hoxha Bashkëpunimi mes subjekteve politike shqiptare në Maqedoninë e veriut dhe atyre në Kosovë nuk është diçka që duhet të fshehet, sado që mund t’i pengojë dikujt. Ky bashkëpunim zhvillohet në dy...

Thaçi Gjendja aktuale është tejet shqetësuese kërkohet kujdes maksimal nga të gjithë

Thaçi: Gjendja aktuale është tejet shqetësuese, kërkohet kujdes maksimal nga të gjithë

para 5 orë - News33

Presidenti Hashim Thaçi, e ka vlerësuar tejet shqetësuese situatën aktuale me Covid-19 në vend. Andaj ka kërkuar kujdes maksimal nga të gjithë, duke kërkuar respektimin e plotë të masave për parandalimin...

Policia nuk mund ta gjen Pançevskin për të cilin gjykata i caktoi paraburgim

Policia nuk mund ta gjen Pançevskin, për të cilin gjykata i caktoi paraburgim

para 5 orë - News33

Policia nuk e ka gjetur në shtëpinë e tij ish-kryetarin e Gjykatës Penale Vlladimir Pançevskin, pasi që gjykata e Velesit dha urdhër për arrestimin e tij. Informacionin e konfirmojnë edhe nga MPB, nga...

 Video Fjalimi i plotë i Rufat Alilit Erdhi nga Amerika për të përkrahur koalicionin e fitores

(Video)Fjalimi i plotë i Rufat Alilit: Erdhi nga Amerika për të përkrahur koalicionin e fitores!

para 5 orë - News33

Fjalimi i plotë i anëtarit të Kryesisë Qendrore të AlternAtivA-s, Rufat Alili mbrëmë në tubimin qendror në Gostivar Fjalimi i plotë i anëtarit të Kryesisë Qendrore të AlternAtivA-s, Rufat Alili mbrëmë...

Tetë viktima dhe 199 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Tetë viktima dhe 199 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para 5 orë - News33

Ministria e Shëndetësisë informon se janë kryer 1.545 testime në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar 199 raste pozitive me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni. Sipas qyteteve: Shkup-90, Kumanovë-17,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK