http://kariera.mk
LSDM kërkon fajtorë tek muslimanët për dështimin e menaxhimit me KOVID 19

LSDM kërkon fajtorë tek muslimanët për dështimin e menaxhimit me KOVID 19

para një ore - Top-News

LSDM kërkon fajtorë tek muslimanët për dështimin e menaxhimit me KOVID 19 Sot Ministri i shëndetësisë Vanko Filipçe ka akuzuar qytetarët musliman të Maqedonisë Veriore për rritjen e numrit të infektuarëve...

1 milion eurot e transferuara Bashkësia Fetare Islame në Maqedoni sqaron  DOKUMENT

1 milion eurot e transferuara, Bashkësia Fetare Islame në Maqedoni sqaron? (DOKUMENT)

para një ore - Top-News

Lidhur me ekstraktin e bankës nr. 76 të datës 26.06.2019, i cili qarkullon nëpër mediumet elektronike i shoqëruar me komente se kinse kreu i BFI-së, H. Sulejman ef. Rexhepi ka nxjerr prej zhirollogarisë...

Zaev Nuk duam zgjedhje pa opozitën

Zaev: Nuk duam zgjedhje pa opozitën

para një ore - Top-News

Ndërsa jemi në javën e fundit të gjendjes së jashtëzakonshme, pas së cilës ligjërisht duhet fillon rrjedhja e afateve zgjedhore, akoma nuk ka sinjale nga subjektet politike dhe Presidenti Stevo Pendarovski...

Mickoski Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik

para 3 dite - Top-News

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

Spasovski ndryshe deklaron ndryshe vepron  Foto

Spasovski, ndryshe deklaron, ndryshe vepron! (Foto)

para 3 dite - Top-News

Kryeministri i vendit Oliver Spasovski, sot ka komentuar informacionet se policia ka bërë presion mbi imamët e xhamive që të mos falin namazin e Bajramit, ku mbrëmë kishte reagim edhe nga Bashkësia Fetare...

Bajrami do të falet me çdo kusht përtej vendimit të Qeverisë thotë BFI

Bajrami do të falet me çdo kusht, përtej vendimit të Qeverisë, thotë BFI!

para 3 dite - Top-News

Nga Bashkësia Fetare Islame për TV 21 thonë se pavarësisht se cili do të jetë vendimi i Qeverisë, namazi i Bajramit do të falet ne xhami.Nga atje thonë se nijeti është i pastër dhe prandaj vendimi do të...

MPB i përgjigjet BFI së Nuk kemi bërë presion ndaj jush

MPB i përgjigjet BFI-së: Nuk kemi bërë presion ndaj jush!

para 3 dite - Top-News

Ministria e Punëve të Brendshme i hedh poshtë informacionet se është kryer presion ndaj imamëve para festës së Bajramit që të mos falin namazin e Bajramit nëpër xhami. -MPB i hedh poshtë si të pavërteta...

Disa lagje të Tetovës janë vatër e infeksionit me Kovid 19

Disa lagje të Tetovës janë vatër e infeksionit me Kovid-19

para 3 dite - Top-News

Tetova e cila ditëve të fundit udhëheq me rastet aktive të të infektuarve me virusin korona, ka 25 klasterë. Burimet e infeksioni janë të përqendruar kryesisht në qytet, në pesë apo gjashtë lagje të cilat...

ASH shkarkon kryetarin e degës në Tetovë

ASH shkarkon kryetarin e degës në Tetovë

para 3 dite - Top-News

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët përmes aplikacionit ZOOM më 20 maj ka mbajtur mbledhje lidhur me zhvillimet aktuale me pandeminë në vend. Në këtë mbledhje është vendosur që të shkarkohet Altrim...

Për Ramazan djali i Khashoggit fal vrasësit e babait

Për Ramazan djali i Khashoggit fal vrasësit e babait

para 3 dite - Top-News

Djali i gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi ka lëshuar një deklaratë ku i falë vrasësit e tij. Khashoggi, një kritik i njohur i qeverisë saudite, ishte vrarë brenda konsullatës së mbretërisë në Stamboll...

Qytetarët me fatura joreale për energji elektrike të dorëzojnë ankesë në KRRE

Qytetarët me fatura joreale për energji elektrike të dorëzojnë ankesë në KRRE

para 3 dite - Top-News

Qytetarët, faturat e energjisë elektrike të të cilëve nuk korrespondojnë me konsumin e vërtetë dhe ato nuk korrigjohen nga EVN, mund të paraqesin ankesë në Komisionin rregullator të energjetikës dhe shërbimet...

Spasovski  Askush nuk është më i fuqishëm se shteti as bashkësitë fetare e as ndonjë funksionarë

Spasovski: “Askush nuk është më i fuqishëm se shteti, as bashkësitë fetare e as ndonjë funksionarë”

para 3 dite - Top-News

Kryeministri i vendit Oliver Spasovski, sot ka komentuar informacionet se policia ka bërë presion mbi imamët e xhamive që të mos falin namazin e Bajramit, ku mbrëmë kishte reagim edhe nga Bashkësia Fetare...

Pendarovski deklarohet për ngjarjet e fundit rreth BFI së dhe festës së Bajramit

Pendarovski deklarohet për ngjarjet e fundit rreth BFI-së dhe festës së Bajramit

para 3 dite - Top-News

Presidenti Stevo Pendarovski në një prononcim për TV 21, në lidhje me ngjarjet e fundit me Bashkësinë Fetare Islame, ka kërkuar që liderët fetarë të thirren në sjellje të përgjegjshme të qytetarëve gjatë...

9 persona të shëruar nga Kovid 19 një viktimë në 24 orët e fundit

9 persona të shëruar nga Kovid-19, një viktimë në 24 orët e fundit

para 3 dite - Top-News

Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona të infektuar me Kovid-19. Ndërkohë që 9 pacientë janë shëruar dhe është regjistruar një pacient që ka ndërruar jetë, bëhet fjalë për një person...

Pritet vendimi i Qeverisë për orën policore

Pritet vendimi i Qeverisë për orën policore

para 3 dite - Top-News

Qeveria sot duhet të vendos për propozimin e parashtruar nga Komisioni për sëmundje infektive për orën policore gjatë fundjavës. Komisioni në fjalë ka propozuar që ora policore të fillojë të shtunën në...

Kryetari Bexheti ngushëllon familjen Jakupi

Kryetari Bexheti, ngushëllon familjen Jakupi

para 3 dite - Top-News

Kryetari i komunës së Sarajit, z.Blerim Bexheti, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Jakupi nga f.Gllumovë, pasi ndëroi jetë profesor Imer Jakupi. Kryetari, Bexheti, kujton se profesor Imer Jakupi,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK