www.fax.al (150 media në një vend)

fax.al është faqe për lajme e cila nuk prodhon përmbajtje të veten, por ka për detyrë ti analizojë faqet relevante të hapësirës shqiptare.

Andaj, fax.al ka i organizon, grupon, rangon dhe prezanton përmbajtjet nga web faqet tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këto funkcionalitete i bëjë allgoritmet kompjuterike të cilat i dizejnuam dhe të cilat vazhdojmë ti zhvillojmë.

Andaj, në një vend mund ti gjeni të gjitha lajmet e hapësirës shqiptare (Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe viset tjera) nga 150 media me relevancë, duke përfshirë të gjitha televizionet, gazetat, radio stacionet, portalet etj.

Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj ka mundësi të paraqiten edhe gabime, të cilat i menjanojmë duke avancuar formulat deri në përsosje.

Çdo sygjerim, komend apo kritikë mund të na dërgoni në lajme@fax.al

Analiza e lajmeve

Analiza përbëhet nga këto faza:

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK