mund-t-euml-zgjas-euml-rreth-dy-or-euml-takimi-i-kurtit-me-escobarin-dhe-laj-ccedil-akun

Syri.net Kosova

Mund të zgjasë rreth dy orë, takimi i Kurtit me Escobarin dhe Lajçakun

i ri - Syri.net Kosova

Është duke u mbajtur takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian...

forcat-komando-turke-ne-veri-te-kosoves-spahiu-ka-impakt-te-rende-tek-serbet

ABC News

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

para një ore - ABC News

PRISHTINË- Trupat elitë të komando turke janë vendosur në veri të Kosovës dhe kjo lëvizje ka shqetësuar jo pak...

kolegji-i-kryetareve-kunder-deputeteve-pd-te-zgjedhe-kryetarin-brenda-15-k

BalkanWeb

Kolegji i kryetarëve kundër deputetëve: PD të zgjedhë kryetarin brenda 15 k...

para 47 minutave - BalkanWeb

Kolegji i Kryetarëve të Partisë Demokratike zyrtare ka dalë mbrëmjen e sotme me një qëndrim për situatën në PD,...

xhaferi-ceshtja-e-statutit-te-uck-se-nuk-eshte-zgjedhur-ne-aspektin-juridik

TV21

Xhaferi: Çështja e statutit të UÇK-së nuk është zgjedhur në aspektin juridik

i ri - TV21

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në emisionin “ClickPlus” në TV21 ka theksuar...

rinumerimi-nuk-ndryshon-fituesin-ne-rrogozhine

Klan

Rinumërimi nuk ndryshon fituesin në Rrogozhinë

para një ore - Klan

Rinumërimi nuk ndryshon fituesin në Rrogozhinë KAS vendos të Martën për votat në kutitë e burgut, opozita kërkon...

ne-6-muajt-e-fundit-jane-kthyer-1800-emigrante-shqiptare-sun

BalkanWeb

“Në 6 muajt e fundit janë kthyer 1800 emigrantë shqiptarë”, Sun...

para 19 minutave - BalkanWeb

Kryeministri i Britanisë, Rishi Sunak tha të hënën se plani i tij për të ndaluar emigracionin e paligjshëm po jep...

se-shpejti-mbyllen-zyrat-e-kadastres

Klan

Së shpejti mbyllen zyrat e Kadastrës

para një ore - Klan

Së shpejti mbyllen zyrat e Kadastrës Rama: Shërbimet do t’i japim online, brenda Qershorit prezantojmë platformën...

perplasja-hoti-peci-inkuadrohet-edhe-pacolli-ju-minister-me-keni-quajtur-njeri-te-kremlinit

Reporteri

Përplasja Hoti-Peci, inkuadrohet edhe Pacolli: Ju ministër më keni quajtur njeri të Kremlinit

para një ore - Reporteri

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reagur ndaj deklaratës së ministrit të Bujqësisë, Faton Peci I cili e quajti...

aksionet-e-policise-ne-veri-deklarohet-svecla

RTV 21

Aksionet e Policisë në veri, deklarohet Sveçla

para 2 orë - RTV 21

Dy ditët e fundit Policia e Kosovës ka ndërmarrë disa operacione në veri, përfshirë kundër kontrabandës, si dhe...

video-ministri-britanik-i-p-euml-rgjigjet-kritikave-t-euml-deputetes-kearns-p-euml-r-kosov-euml-n

Syri.net Kosova

VIDEO/Ministri britanik i përgjigjet kritikave të deputetes Kearns për Kosovën

para një ore - Syri.net Kosova

Në debatin për situatën e krizës në veri të Kosovës në Parlamentin britanik, deputetja konservatore Alicia Kearns...

alternativa-shqiptimi-i-denimeve-per-djegien-e-spitalit-modular-ne-tetove-eshte-djegie-e-dyte

Koha.mk

Alternativa: Shqiptimi i dënimeve për djegien e spitalit modular në Tetovë është djegie e dytë

para 48 minutave - Koha.mk

Sot, kur u shqiptuan dënimet për djegien e shkaktuar në spitalin modular më 8 shtator 2021, me ç’rast kishin mbetur...

kasami-kerkesa-jone-e-qarte-termi-20-te-zevendesohet-me-gjuhen-shqipe

Zhurnal

Kasami: Kërkesa jonë e qartë, termi 20% të zëvendësohet me gjuhën shqipe

para 19 minutave - Zhurnal

Shkup, 5 qershor – Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sonte në Klan Macedonia ka folur rreth situatës aktuale...

me-mickoskin-ose-pa-te-maqedonia-do-te-vazhdoje-drejt-be-se

Zhurnal

Me Mickoskin ose pa të, Maqedonia do të vazhdojë drejt BE-së

para një ore - Zhurnal

Kundërshtarët më të mëdhenj të anëtarësimit të Maqedonisë në BE për momentin janë Rumen Radev, ose “agjenti i Putinit”...

kriz-euml-p-euml-r-naft-euml-arabia-saudite-do-shkurtoj-euml-prodhimin-me-1-milion-fu-ccedil-i-n-euml-dit-euml-n-euml-korrik

Syri.net Kosova

Krizë për naftë? Arabia Saudite do shkurtojë prodhimin me 1 milion fuçi në ditë në korrik

para një ore - Syri.net Kosova

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe aleatët e saj, të njohur si OPEC+, konfirmuan të dielën se...

pronari-i-shell-it-arratiset-nga-kosova-pasi-u-denoncua-serish-per-dhune-ne-familje

Epoka e Re

Pronari i Shell-it arratiset nga Kosova pasi u denoncua sërish për dhunë në familje

para një ore - Epoka e Re

Pronari i pompës së derivateve ‘Shell Kosova’, multimilioneri Lulzim Kryeziu, dita ditës po e pasuron dosjen e...

euro-ne-renie-te-lire-rrokulliset-prane-kufirit-te-108-lekeve-ja-si-ka

BalkanWeb

Euro në rënie të lirë, “rrokulliset” pranë kufirit të 108 lekëve. Ja si ka ...

para 5 orë - BalkanWeb

Kursi i këmbimit të euros me lekun e ka nisur edhe këtë javë në rënie të shpejtë dhe tashmë ka arritur pranë kufirit...

tenionet-ne-veri-gjelosha-do-ngreme-zerin-per-kosoven

Koha.mk

Tenionet në veri- Gjelosha: Do ngremë zërin për Kosovën…

para një ore - Koha.mk

Nga Ulqini ku zhvilloi takimin e radhës me të rinjtë, Nik Gjeloshaj, kreu i Komunës së Tuzit e njëherësh kryesuesi...

pse-edi-u-tregua-kaq-i-pabese-ndaj-albinit

Bota Sot

Pse Edi u tregua kaq i pabesë ndaj Albinit?

para 9 orë - Bota Sot

Ajo që ka ndodhur ditët e fundit ndërmjet Tiranës dhe Prishtinës është një precedent i rrezikshëm, që historikisht...

drejtori-ekzekutiv-i-grupit-per-ballkanin-ultimatum-kurtit-terhiq-policine

Euronews

Drejtori Ekzekutiv i Grupit për Ballkanin ultimatum Kurtit: Tërhiq policinë

para 6 orë - Euronews

Drejtori Ekzekutiv i Grupit për Ballkanin, Naim Rashiti i drejtoi një ultimatum kryeministrit të Kosovës, Albin...

shba-t-euml-sanksionojn-euml-shtat-euml-rus-euml-tentuan-ta-destabilizojn-euml-ballkanin-dhe-moldavin-euml

Syri.net Kosova

SHBA-të sanksionojnë shtatë rusë, tentuan ta destabilizojnë Ballkanin dhe Moldavinë

para 36 minutave - Syri.net Kosova

Shtatë anëtarë të një grupi rus të lidhura me shërbimet inteligjente janë sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara të...

mike-pence-e-shpalli-kandidaturen-per-president-te-shba-se

Portalb

Mike Pence e shpalli kandidaturën për president të SHBA-së

para 53 minutave - Portalb

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, më 5 qershor e shpalli veten kandidat në garën presidenciale të republikanë...

do-perdorim-cdo-opsion-blinken-shba-nuk-do-e-lejojne-iranin-te-marre-arme-berthamore

Top Channel

“Do përdorim çdo opsion”/ Blinken: SHBA nuk do e lejojnë Iranin të marrë armë bërthamore

para 3 orë - Top Channel

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken shprehu sërish vendosmërinë e SHBA-së se nuk do të lejojë kurrë që...

zarfi-i-embel-e-la-ne-burg-si-u-arrestua-zyrtarja-e-larte-e-shendetesise-per-korrupsion

Top Channel

“Zarfi i ëmbël” e la në burg/ Si u arrestua zyrtarja e lartë e shëndetësisë për korrupsion

para 3 orë - Top Channel

“Më tha se është diçka e ëmbël dhe e kujtova çokollatë, por nuk e kam hapur ende”, kështu e ka arsyetuar sekretarja...

ky-euml-sht-euml-24-vje-ccedil-ari-q-euml-dyshohet-se-vrau-n-euml-n-euml-n-e-tij-me-qese-t-euml-plastik-euml-s

Syri.net Kosova

Ky është 24-vjeçari që dyshohet se vrau nënën e tij me qese të plastikës

para 7 orë - Syri.net Kosova

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Përmet të Shqipërisë, ku një 24-vjeçar ka vrarë nënën e...

aksidenti-n-euml-prrenjas-niset-me-helikopter-drejt-tiran-euml-s-nj-euml-nga-t-euml-plagosurit

Syri.net Kosova

Aksidenti në Prrenjas/ Niset me helikopter drejt Tiranës një nga të plagosurit

para 5 orë - Syri.net Kosova

Si pasojë e një aksidenti të ndodhur ditën e sotme në Prrenjas, ku një automjet tip “Vosëagen Polo” u përplas me...

pefqeli-krenar-me-golin-dhe-asistimin

Koha.net

Pefqeli krenar me golin dhe asistimin

para një ore - Koha.net

Mesfushori i Prishtinës, Mërgim Pefqeli tha se ndihet krenar me golin dhe asistimin në fitoren 2:0 ndaj Gjilanit...

nuhiu-firmos-me-kuqezinjte-e-tetoves

Bota Sot

Nuhiu firmos me kuqezinjtë e Tetovës

para një ore - Bota Sot

Ardian Nuhiu do të jetë trajneri i KF Shkëndija. Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi përmes një postimi në...

kuqezinjt-euml-zhvillojn-euml-st-euml-rvitjen-e-par-euml-lojtar-euml-t-q-euml-u-vun-euml-n-euml-n-urdhrat-e-silvinjos

Syri.net Kosova

Kuqezinjtë zhvillojnë stërvitjen e parë, lojtarët që u vunë nën urdhrat e Silvinjos

para 2 orë - Syri.net Kosova

Kombëtarja shqiptare ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet kualifikuese të Kampionatit Europian “Gjermani 2024”...

ketu-keni-disa-nga-faktet-se-si-ka-funksionuar-dashuria-permes-pellumbave

Flaka

Këtu keni disa nga faktet se si ka funksionuar dashuria përmes pëllumbave!

para një ore - Flaka

Pëllumbat njihen si shpezët më inteligjentë nga të gjithë speciet fluturuese. Në kohën romake dhe në Greqinë antike...

te-vrafte-zoti-o-plehre-skizofren-gruaja-e-semure-terrorizon-pallatin-del-naten-me-cekic-dhe

Klan

“Të vraftë Zoti o plehrë, skizofren…” Gruaja e sëmurë terrorizon pallatin, del natën me çekiç dhe…

para 48 minutave - Klan

“Të vraftë Zoti o plehrë, skizofren…” Gruaja e sëmurë terrorizon pallatin, del natën me çekiç dhe… Një zonjë, 73...

pse-mbushesi-i-karburantit-nuk-eshte-ne-te-njejten-ane-ne-te-gjitha-makinat

Flaka

Pse mbushësi i karburantit nuk është në të njëjtën anë në të gjitha makinat?

para 2 orë - Flaka

Jeni të hutuar se në cilën anë është mbushësi juaj i karburantit? Lexoni se si të mbani mend lehtësisht kur jeni...

horoskopi-ditor-per-neser-e-marte-6-qershor-2023

Syri

Horoskopi ditor për nesër, e Martë 6 Qershor 2023

i ri - Syri

Dashi Do keni disa keqkuptime gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift sot, por gjithçka mund të zgjidhet shpejt...

t-euml-shtun-euml-n-nis-kampionati-europian-i-seksit-pjes-euml-marr-euml-s-20-burra-e-gra-ja-kriteret-p-euml-r-fituesit

Syri.net Kosova

Të shtunën nis kampionati Europian i seksit! Pjesëmarrës 20 burra e gra! Ja kriteret për fituesit

para 5 orë - Syri.net Kosova

Mbrëmjen e së shtunës është planifikuar të zhvillohet ngjarja më e madhe sportive e sezonit, e cila nuk është tjetër...

shkenca-i-v-euml-vul-euml-n-ata-q-euml-rriten-me-nj-euml-mot-euml-r-b-euml-hen-njer-euml-z-m-euml-t-euml-mir-euml

Syri.net Kosova

Shkenca i vë vulën: Ata që rriten me një motër bëhen njerëz më të mirë

para 2 orë - Syri.net Kosova

Shkenca ka vërtetuar se njerëzit që rriten me një motër kanë shanse më të mëdha për t’u bërë njerëz të mirë. Sipas...

thjeshte-dhe-bukur-ja-sa-ka-kushtuar-fustani-i-bora-zemanit-ne-dasmen-e-kleas-dhe-elgitit

Reporteri

Thjeshtë dhe bukur, ja sa ka kushtuar fustani i Bora Zemanit në dasmën e Kleas dhe Elgitit

para 2 orë - Reporteri

Ndër të ftuarit “VIP” në dasmën e Klea Hutës dhe Elgit Dodës mbrëmjen e djeshme ishte edhe Bora Zemani. Moderatorja...

dore-per-dore-luiz-ejlli-poston-videon-e-vecante-me-kiaren

Ora news

Dorë për dore, Luiz Ejlli poston videon e veçantë me Kiarën

para një ore - Ora news

Vetëm para pak javësh, këngëtari Luiz Ejlli përfundoi eksperiencën e tij në Big Brother ku edhe fitoi çmimin e...

kenga-e-luizit-trending-tejkalon-emra-si-dua-lipa-e-rita-ora

Ina

Kënga e Luizit “trending” tejkalon emra si Dua Lipa e Rita Ora

para 8 orë - Ina

Luiz Ejlli ka publikuar pak ditë më parë këngën e tij të re “Përjetësisht”. Sipas Top Medias kënga e tij ka marrë...

a-eshte-e-krijuar-nga-njeriu-apo-nga-ai-evropa-kerkon-identifikim-per-kete-ndersa-lufton-dezinformimin

Bota Sot

A është e krijuar nga njeriu apo nga AI? Evropa kërkon identifikim për këtë ndërsa lufton dezinformimin

para 47 minutave - Bota Sot

Bashkimi Evropian po u kërkon platformave online si ‘Google’ dhe ‘Meta’ të shtojnë përpjekjet kundër informacionit...

pse-nuk-duhet-ta-fikni-kurre-wifi-n-ne-shtepine-tuaj

TV21

Pse nuk duhet ta fikni kurrë WiFi-n në shtëpinë tuaj

para 4 orë - TV21

Teksa i ftohti afrohet, familjet në Mbretërinë e Bashkuar po kërkojnë të kursejnë energji kudo që të munden mes...

ccedil-far-euml-ndodhi-bie-whatsapp-web-raportime-n-euml-rrjetet-sociale

Syri.net Kosova

Çfarë ndodhi? Bie WhatsApp Web, raportime në rrjetet sociale

para një ore - Syri.net Kosova

WhatsApp po përjeton probleme siç raportohet në disa vende të botës. Si aplikacioni ashtu edhe WhatsApp Web janë...

perkujtim-per-djalin-tim-te-mire-luranin

Ina

Përkujtim për djalin tim të mirë, Luranin

para 12 orë - Ina

shkruan: Xhabir Ahmeti KU MUND TA VË NË LËVIZJE E TA KTHEJ NË RRJEDHË LUMI AMULLINË QË ËSHTË KRIJUAR PAS TEJE,...

ekrani-i-artit-ne-shkoder-u-zhvillua-edicioni-i-gjashte-i-festivalit-te-filmit

Top Channel

Ekrani i Artit/ Në Shkodër u zhvillua edicioni i gjashtë i festivalit të filmit

para një ore - Top Channel

Për 5 ditë me radhë, në Shkodër, u zhvillua edicioni i 6-të i festivalit të filmit “Ekrani i Artit”. Eventi solli...

muzika-e-morricone-vjen-ne-tirane-koncert-me-kolona-zanore-te-disa-prej-filmave-te-kompozitorit

Zhurnal

Muzika e Morricone vjen në Tiranë, koncert me kolona zanore të disa prej filmave të kompozitorit

para 7 orë - Zhurnal

Kompozimet e mjeshtrit të madh italian Ennio Morricone do të pushtojnë sallën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK