pse-miqte-tane-amerikan-po-punojne-me-urgjence-qe-ta-formojne-aks-ne-kosove

Bota Sot

Pse miqtë tanë amerikan po punojnë me urgjencë që ta formojnë AKS në Kosovë..?

para 2 orë - Bota Sot

Së pari, deklaratën e z. G. Escobar dhe atë të Ambasadës amerikane në Prishtinë, e dhënë javën e kaluar për media,...

ramiz-lladrovci-vota-qe-vije-nga-percarja-eshte-vote-turpi

GazetaBlic

Ramiz Lladrovci: Vota që vije nga përçarja është votë turpi!

para 39 minutave - GazetaBlic

Shkruan: Ramiz Lladrovci Shefqet Zeka është hero i Kosovës. Shefqet Zeka, është hero i cili krah heroit Fehmi Lladrovci...

makina-e-zeze-e-berishes-paska-nje-numer-tragjik-nen-nje-ngjyre-jeshile

Gazeta Tema

Makina e zezë e Berishës paska një numër tragjik nën një ngjyrë jeshile

para 5 orë - Gazeta Tema

Daleni burra, daleni more! Ndaluni se pasha bukën ua ndezëm dritat e ua vumë buritë në veshë. U ndezën drita të...

asociacioni-ka-vdekur-edhe-donika-gervalla-e-ftuar-per-takimin-ne-ambasaden-e-shba-se

Ekonomia Online

“Asociacioni ka vdekur”, edhe Donika Gërvalla e ftuar për takimin në ambasadën e SHBA-së

para 3 orë - Ekonomia Online

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Donika Gërvalla, ka marrë po ashtu ftesë për tubimin e 31 janarit në Ambasadën...

arben-kurteshi-100-apo-50-euro-ushqim-per-nje-dite-apo-investime-ne-prodhim-per-ushqim-gjithe-jeten

Bota Press

Arben Kurteshi: 100 apo 50 Euro ushqim për një ditë apo investime në prodhim për ushqim gjithë jetën!

para 18 minutave - Bota Press

„Jepini një njeriu një peshk dhe ju ushqeni atë për një ditë. Mësojeni një njeri të peshkojë dhe ju e ushqeni atë...

qeveria-e-republikes-se-kosoves-po-gjendet-nen-nje-trysni-nderkombetare

Nistori

Qeveria e Republikës së Kosovës po gjendet nën një trysni ndërkombëtare

para 51 minutave - Nistori

Arlind Qori Qeveria e Republikës së Kosovës po gjendet nën një trysni ndërkombëtare mbytëse në lidhje me procesin...

milaim-zeka-ka-nje-pyetje-per-ata-gazetar-mercenare-qe-s-lane-b-e-politikani-e-biznesmeni-pa-lepire

Bota Press

Milaim Zeka ka një pyetje për ata gazetar mercenarë, që s’lanë b***ë politikani e biznesmeni pa lëpirë

para 3 orë - Bota Press

Nga Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne SHBA te mirreshin me vendosjen e kamerave neper qytetete...

deshmori-i-kombit-reshat-ymeri-simbol-i-renies-per-kosoven-e-lire

Epoka e Re

DËSHMORI I KOMBIT RESHAT YMERI SIMBOL I RËNIES PËR KOSOVËN E LIRË

para 49 minutave - Epoka e Re

Ismet Sylejamni Fillimi i vitit 1990, do të mbahet gjatë në mend në kujtesën e popullit tonë në Gjilan! Historia...

ne-dhe-politikeberja-apo-politikeberja-dhe-ne

Nistori

Ne dhe politikëbërja apo politikëbërja dhe ne?

para 51 minutave - Nistori

Mislim Zendeli Sipas Andrew Heywood-it, autor britanik i librave mbi politikën dhe shkencat politike, “politika...

nje-sugjerim-partive-politike-ne-rvm-mos-shpenzoni-para-kot-per-te-organizuar-zgjedhje

Lajm

Një sugjerim partive politike në RVM: Mos shpenzoni para kot për të organizuar zgjedhje

para 2 orë - Lajm

Shkruan: Muhamer Pajaziti Një sugjerim partive politike në RVM: Mos shpenzoni para kot për të organizuar zgjedhje....

megjithate

Infokusi

Megjithatë

para 2 orë - Infokusi

Pavarësisht se ç’farë do të mund të ndodhë me qeverinë aktuale të Kosovës dhe dëmet e shkaktuara në raport me SHBA-të...

rkl-pornografia-ne-mediet-dhe-portalet-shqiptare-ne-gare-per-t-ia-lare-trurin-dhe-per-ta-coroditur-rinine

Radio Kosova e Lire

RKL: Pornografia në mediet dhe portalet shqiptare, në garë për t’ ia larë trurin dhe për ta çoroditur rininë

para 2 orë - Radio Kosova e Lire

Në një shkrim lidhur me përhapjen madje edhe mbijetesën e disa medieve e portaleve në Shqipëri e në Kosovë përmes...

njerezia-nuk-e-urren-dhe-aq-njeriun-qe-ben-te-keqen-as-te-keqen-vete-sa-c-urren

Portalb

Njerëzia nuk e urren dhe aq njeriun që bën të keqen, as të keqen vetë, sa ç’urren…

para 4 orë - Portalb

Giacomo Leopardi , filozof italian.

nervozohet-luljeta-aliu-ngoni-knej-ca-po-ju-thom

Bota Press

Nervozohet Luljeta Aliu: Ngoni knej ça po ju thom!…

para 4 orë - Bota Press

Analistja e zhvillimeve politike, Luljeta Aliu, më anë të një shkrimi në Facebook, ka thënë se kosovarët janë popull...

si-me-30-qershor-2019-s-hyj-ne-zgjedhje-me-ramen-kryeminister-pra-fajin-se-ka-pasur-luli

Gazeta Tema

Si më 30 qershor 2019: S’hyj në zgjedhje me Ramën-kryeministër? Pra fajin se ka pasur Luli!

para 21 orë - Gazeta Tema

Nga Ylli Pata Vitet ikin si uji i përrenjve dhe liqeneve të kaskadës që mbysin çdo vit fshatrat e Nënshkodrës....

tregu-rajonal-i-energjise-ne-ballkan

Portalb

Tregu rajonal i energjisë në Ballkan

para 6 orë - Portalb

Korridoret transnacionale automobilistike dhe të rrjetit energjetik janë një ndër sistemet ndërlidhëse më të fuqishme...

per-ta-mposhtur-putininin-duhet-t-i-mbeshtesim-gazetaret-e-guximshem-ruse-qe-thone-te-verteten

Telegrafi

Për ta mposhtur Putininin, duhet t’i mbështesim gazetarët e guximshëm rusë që thonë të vërtetën

para 6 orë - Telegrafi

Nga: Mark Rice-Oxley / The Guardian Përkthimi: Telegrafi.com Tanket e fushëbetejës në fakt janë vetëm gjysma e...

pak-fjale-per-veprimtarin-e-ceshtjes-tone-kombetare-dan-gashi

Indeks online

Pak fjalë për veprimtarin e çështjes tonë kombëtare, Dan Gashi

para 6 orë - Indeks online

Shkruan: Xhafer Leci Pak fjalë për veprimtarin e çështjes tonë kombëtare, poetin dhe piktorin e talentuar, si dhe...

kush-eshte-pjese-e-botes-se-lire

Koha.net

Kush është pjesë e botës së lirë?

para 6 orë - Koha.net

Në fjalimin e tij në Kongres në vitin 2022, presidenti i SHBA-së, Joe Biden, akuzoi presidentin rus, Vladimir Putin,...

kinse-politika-e-sherrit-edhe-parate-per-lobim

Zhurnal

Kinse politika e sherrit edhe paratë për lobim

para 16 orë - Zhurnal

Nga Ben Andoni Në ditët e ardhshme shpresohet të shkohet në një davaritje të sagës së Charles McGonigal, ish-zyrtarit...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK