dy-muaj-pas-kontrates-prej-52-mije-eurosh-eminxhiku-larg-restaurimit

Zhurnal

Dy muaj pas kontratës prej 52 mijë eurosh, “Eminxhiku” larg restaurimit

para 46 minutave - Zhurnal

Ndërtesa e shekullit XIX në kompleksin “Eminxhiku” e njohur si Shtëpia e familjes, në fund të tetorit ka hyrë në...

zgjedhjet-e-para-te-2-dhjetorit-1945-kur-kryeministri-enver-hoxha-mori-me-shume-vota-kunder-nga-106-kandidatet-e-frontit-demokratik

Gazeta Tema

Zgjedhjet e para të 2 dhjetorit 1945: Kur kryeministri Enver Hoxha, mori më shumë vota kundër, nga 106 kandidatët e Frontit Demokratik

para 32 minutave - Gazeta Tema

Memorie.al/ publikon historinë e panjohur të zgjedhjeve të 2 dhjetorit të vitit 1945 kur nga 106 kandidatë për...

kater-arsye-pse-duhet-lexuar-patjeter-cehovin

Zhurnal

Katër arsye pse duhet lexuar patjetër Çehovin

para 46 minutave - Zhurnal

Çehovin duhet lexuar patjetër, madje shumë shpesh. Një prej shkrimtarëve më të mirë të Rusisë, i cili gjatë gjithë...

398-vjet-nga-vdekja-e-pjeter-budit

Zhurnal

398 vjet nga vdekja e Pjetër Budit

para 46 minutave - Zhurnal

Më 1 dhjetor 1622 u nda nga jeta Pjetër Budi, shkrimtar i letërsisë së herëshme shqipe, autor librash fetarë në...

dikur-shiste-qumesht-me-lagje-sot-nje-soprano-e-famshme-ky-eshte-rrefimi-inspirues-i-elbenita-kajtazit

Koha.mk

Dikur shiste qumësht më lagje, sot një soprano e famshme, ky është rrëfimi inspirues i Elbenita Kajtazit

para 46 minutave - Koha.mk

Elbenita Kajtazi, sot është një ndër sopranot më të mira shqiptare e cila ka arritur të shkelë skena të mëdha botërore....

hasan-qyqalla-betohu

Radio Kosova e Lire

Hasan Qyqalla: BETOHU …

para një ore - Radio Kosova e Lire

Betohu në shpatën e Kastriotit Në plisin e Dadë Shotës Në Flamurin e Plakut të Vlorës Në alfabetin e Manastirit...

zymer-mehani-kosove

Radio Kosova e Lire

Zymer Mehani: KOSOVË…

para një ore - Radio Kosova e Lire

1. KOSOVË- Çerdhe e trimërisë KOSOVË- Djep i Dardanisë KOSOVË- Vatër e barotit KOSOVË- Gjaku i Kastriotit KOSOVË-...

mehmet-bislimi-kohe

Radio Kosova e Lire

Mehmet Bislimi: Kohë

para një ore - Radio Kosova e Lire

na duhet kohë për të sjellë në kala nga fundi i botës Doruntinën vëllai ngritur nga varri erë dheu po vinte po...

rrefimi-per-nje-nane

Epoka e Re

RRËFIMI PËR NJË NANË

para një ore - Epoka e Re

EDUARD FRROKAJ RRËFIMI PËR NJË NANË (Baladë për nanën Pashke Marku e cila tri ditë pasi ia sollën djemtë e vrarë...

c-me-ka-ra-nji-mall-i-shkrete

Rajoni press

Ç’më ka ra nji mall i shkretë

para 2 orë - Rajoni press

Teksti, muzika dhe interpretimi : Demir Krasniqi Hej, ç’ më ka ra nji mall i shkretë – Diçka zemra asht tuj m’...

poezi-nga-neviana-shehi

Epoka e Re

Poezi nga Neviana Shehi

para 18 orë - Epoka e Re

Neviana Shehi AUTPORTRETE Unë jam ai tisi i hollë që vesh pasqyrën e detit pa nxjerrë syrin dielli pa brofur në...

kenga-e-dores-nje-kenge-e-fuqishme-performuar-nga-te-rinjte-tinejxhere

2L Online

“Kënga e Dorës”, një këngë e fuqishme performuar nga të rinjtë tinejxherë

para një dite - 2L Online

Kënga e mirëpritur tani më është publikuar ne YouTube me titullin “Kënga e Dorës” me 23 nëntor 2020 nga kompozitori...

nje-dashuria-idilike-dhe-zjarri-i-nje-zemre-si-ajo-e-shkrimtarit-te-madh-ivan-turgeniev

Gazeta Metro

Një dashuria idilike dhe zjarri i një zemre si ajo e shkrimtarit të madh, Ivan Turgeniev

para 19 orë - Gazeta Metro

– Jeta ime është e mbushur me dashuri, shprehte me shumë entuziazëm shkrimtari i madh, Ivan Turgeniev. Ai ishte...

berisha-drejtorin-e-kj-e-duan-ne-burg-nikoll-lesi-me-1-mars-1996-shik-u-policia-dhe-prokuroria-te-gjithe-baterite-kunder-koha-jone

Gazeta Tema

“Berisha: Drejtorin e KJ e duan në burg”! Nikoll Lesi, më 1 mars 1996: SHIK-u, policia dhe prokuroria; të gjithë bateritë kundër “Koha Jonë”

para 21 orë - Gazeta Tema

Policia fabrikon “fakte” për armë pa leje në shtëpinë e drejtorit të “KJ”. Gjatë kontrollit në mesnatë, ata kanë...

ubt-institucioni-ne-te-cilin-nisen-rrugetimin-akademik-mijera-studente-nga-vendi-dhe-rajoni

Rajoni press

UBT, institucioni në të cilin nisën rrugëtimin akademik mijëra studentë nga vendi dhe rajoni

para 20 orë - Rajoni press

Mijëra studentë të rinj nga komuna të ndryshme të Kosovës, rajoni dhe më gjerë, janë pranuar në UBT për të filluar...

trëndafila-të-shtruara-mbi-rrugë

Lajm

Trëndafila të shtruara mbi rrugë

para 20 orë - Lajm

Kurt Tucholsky (në shqip nga Arbër Çeliku) Ju duhet t’i trajtoni me mirësjellje dhe dashuri ata, Mos i trembni...

per-shpetimtaret-roberues-dhe-pushtuesit-fitimtare

Koha.mk

PËR SHPËTIMTARËT ROBËRUES DHE PUSHTUESIT FITIMTARË!….

para 21 orë - Koha.mk

Nga Jusuf Buxhovi Sapo hymë në Dushkajës dhe këtë e hetova nga gurgullima e ujit të Erenikut kur e kaluam lumin,...

ata-hyjne-pa-trokitur-drama-shqiptare-ne-nje-teater-te-njohur-te-kroacise

RTK

“Ata hyjnë pa Trokitur”,drama shqiptare në një teatër të njohur të Kroacisë

para 21 orë - RTK

Në një nga teatrot më të njohura të Kroacisë është vënë në skenë tragjikomedia shqiptare me titull “Ata hyjnë pa...

komunizma-nje-kolere-qe-shkaterron-shpirtin

Standard

Komunizma, një kolerë që shkatërron shpirtin…

para 22 orë - Standard

Mendimtari, politikani e shkrimtari Mit’hat Frashwri me nje leter te panjohur per largimin nga Shqipwria, kur pushtetin...

koncert-i-muzikes-serioze-klasike-ne-kumanove

Ina

Koncert i muzikës serioze- klasike në Kumanovë

para 22 orë - Ina

Në Shtëpinë e Kulturës në Kumanovë sot në mbrëmje do të mbahet Koncerti i muzikës serioze-klasike. Që koncerti...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK