keto-jane-5-ndryshimet-e-medha-qe-po-pergatit-whatsapp

Albeu

Këto janë 5 ndryshimet e mëdha që po përgatit “WhatsApp”

para 54 minutave - Albeu

Drejtuesit e WhatsApp janë duke punuar për të sjellë 5 ndryshime të rëndësishme në aplikacion dhe këto tashmë janë...

i-gjithe-interneti-po-flet-per-robotin-e-elon-musk

Flaka

I gjithë interneti po flet për robotin e Elon Musk

para 12 orë - Flaka

Gjatë ngjarjes Tesla AI Day 2022, Elon Musk prezantoi robotin humanoid Optimus në botë, i cili doli në skenë dhe...

be-ja-thote-se-ka-mbrojtje-te-pamjaftueshme-per-kabllot-nenujore

Flaka

BE-ja thotë se ka mbrojtje të pamjaftueshme për kabllot nënujore

para 12 orë - Flaka

Një ekip i studiuesve i zgjedhur nga Parlamenti Evropian ka vënë në pah mangësitë në mbrojtjen e kabllove nënujore...

foto-makina-qe-u-krijua-per-filmin-diktatori-shitet-per-miliona-euro

Gazeta Tema

FOTO: Makina që u krijua për filmin “Diktatori”, shitet për miliona euro

para 17 orë - Gazeta Tema

Kompania letoneze e tankeve Dartz Motors ka prezantuar makinën e saj më të re të blinduar të quajtur Prombron SUV....

twitter-nen-kritika-per-vendosjen-e-reklamave-me-permbajtje-te-abuzimit-te-femijeve

Flaka

Twitter nën kritika për vendosjen e reklamave me përmbajtje të abuzimit të fëmijëve

para 12 orë - Flaka

Twitter ka një problem me përmbajtjen e pornografisë së fëmijëve dhe si rezultat, markat kryesore kanë ndaluar...

iphone-i-ri-ka-ekranin-me-te-mire-mes-telefonave

Ina

iPhone i ri ka ekranin më të mirë mes telefonave

para 22 orë - Ina

Në fillim të këtij muaji, Apple zbuloi serinë e saj iPhone 14, e cila përfshin katër modele. Anëtari më i fortë...

risia-e-google-nga-viti-i-ardhsh-euml-m-do-t-rsquo-ju-njoftoj-euml-kur-t-euml-dh-euml-nat-e-juaja-shfaqen-n-euml-rezultatet-e-k-euml-rkimeve

Syri.net Kosova

Risia e Google/ Nga viti i ardhshëm do t’ju njoftojë kur të dhënat e juaja shfaqen në rezultatet e kërkimeve

para një dite - Syri.net Kosova

Nga viti i ardhshëm, Google do të mund t’ju njoftojë nëse të dhënat e juaja personale, siç është numri i telefonit,...

nest-doorbell-i-ri-del-ne-raftet-e-dyqaneve-me-heret-se-qe-ishte-parapare-zbulohet-edhe-cmimi

Zhurnal

Nest Doorbell i ri del në raftet e dyqaneve më herët se që ishte paraparë, zbulohet edhe çmimi

para 17 orë - Zhurnal

Në muajin shtator, aplikacioni Google Home bëri zbulimin e Nest Doorbell me kabllo, pajisje të cilën kompania e...

iku-koha-e-bollekut-citroen-prezanton-makinen-bazike-dhe-kursimtare-foto

Koha.mk

“Iku koha e bollëkut”, Citroën prezanton makinën bazike dhe kursimtare (FOTO)

para 12 orë - Koha.mk

Oli është makina më e re e prezantuar nga marka franceze Citroën, që kërkon të japë një mesazh të fortë te konsumatorët....

roboti-cassie-vendos-nj-euml-rekord-t-euml-ri-bot-euml-ror-guiness

Syri.net Kosova

Roboti Cassie vendos një rekord të ri botëror 'Guiness'

para një dite - Syri.net Kosova

Roboti Cassie ka vendosur një rekord të ri botëror Guiness në vrapimin prej 100 metrave për robotët dykëmbësh,...

instagram-tani-ju-lejon-te-lini-shenime-per-ndjekesit-tuaj

Ina

Instagram tani ju lejon të lini shënime për ndjekësit tuaj

para 22 orë - Ina

Instagram është aplikacioni më i popullarizuar për ndarjen e fotografive dhe gjatë dy muajve të fundit, kompania...

meta-eshte-ne-renie-te-lire-perdoruesit-po-largohen-te-ardhurat-jane-ne-renie-aksionet-vazhdojne-te-bien

Press Online

Meta është në rënie të lirë: Përdoruesit po largohen, të ardhurat janë në rënie, aksionet vazhdojnë të bien

para 19 orë - Press Online

Asgjë nuk duket mirë për Meta, teksa kompania po tregton me vlerën më të ultë të saj të aksioneve që nga viti 2019,...

kompanite-evropiane-te-telekomit-te-vendosura-ta-fitojne-luften-kunder-gjiganteve-te-teknologjise

Koha.net

Kompanitë evropiane të telekomit të vendosura ta fitojnë “luftën” kundër gjigantëve të teknologjisë

para 23 orë - Koha.net

Ofruesit evropianë të telekomunikimit janë shprehur të vendosur të fitojnë luftën e tyre 10-vjeçare për t’i detyruar...

turqia-me-rregulla-me-te-rrepta-per-rrjetet-sociale

TV21

Turqia me rregulla më të rrepta për rrjetet sociale

para 2 dite - TV21

Qeveria turke ka përgatitur një projektligj, që synon të rregullojë më rreptë rrjetet sociale. Projekti për të...

alarmues-sistemi-i-frenimit-automatik-eshte-i-paefektshem-ne-perplasjet-me-shpejtesi-te-larte

Koha News

Alarmues: Sistemi i frenimit automatik është i paefektshëm në përplasjet me shpejtësi të lartë

para një dite - Koha News

bastisen-zyrat-e-kompanise-apple-ne-seul

Koha.net

Bastisen zyrat e kompanisë Apple në Seul

para një dite - Koha.net

Një zyre e kompanisë amerikane, Apple, u bastis nga autoritetet në Seul të Koresë së Jugut, me dyshimin se vendosi...

edhe-twitter-behet-si-tik-tok

Zeri

Edhe Twitter bëhet si Tik Tok

para një dite - Zeri

Twitter po i bashkohet rrjedhës së rrjeteve sociale që kanë kopjuar modelin e Tik Tok për të lundruar pafundësisht...

roblox-heq-video-lojerat-qe-lidhen-me-luften-e-ukraines

Bota Sot

Roblox heq video-lojërat që lidhen me luftën e Ukrainës

para një dite - Bota Sot

Platforma më e madhe e lojërave për fëmijë, Roblox, ka hequr 2 lojëra të cilat i lejonin lojtarët që të luftojnë...

netflix-krijon-nje-studio-per-te-zhvilluar-video-lojerat-e-veta

Bota Sot

Netflix krijon një studio për të zhvilluar video-lojërat e veta

para një dite - Bota Sot

Netflix padyshim që planifikon të hyjë më seriozisht në botën e lojërave dhe të shkojë përtej mbështetjes te zhvilluesit...

cfare-do-te-ndodhe-me-stacionin-nderkombetar-te-hapesires

BalkanWeb

Çfarë do të ndodhë me Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës?

para një dite - BalkanWeb

Në muajt e fundit, Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor (ISS) është bërë kryefjalë mbi të gjitha për shkak të komunikimeve...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK