erdogan-netanyahu-te-gjykohet-per-krime-lufte-sikur-millosheviqi

Koha.net

Erdogan: Netanyahu të gjykohet për krime lufte sikur Millosheviqi

para 12 minutave - Koha.net

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, duhet të gjykohet...

moska-mbulohet-nga-bora-ndersa-temperaturat-ne-siberi-bien-ne-minus-56-grade

Gazeta Express

Moska mbulohet nga bora, ndërsa temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

para një ore - Gazeta Express

Temperaturat në pjesë të Siberisë kanë rënë në minues 56 gradë të hënën, ndërsa kryeqyteti i Rusisë, Moska, është...

sht-euml-pia-e-bardh-euml-paralajm-euml-rim-urgjent-kongresit-p-euml-r-miratimin-e-fondeve-p-euml-r-kievin

Syri.net Kosova

Shtëpia e Bardhë paralajmërim urgjent Kongresit për miratimin e fondeve për Kievin

para 2 orë - Syri.net Kosova

Administrata e Presidentit Biden i dërgoi të hënën një paralajmërim urgjent Kongresit mbi nevojën për të miratuar...

termet-5-1-balle-rihter-ne-turqi

Koha.net

Tërmet 5.1 ballë Rihter në Turqi

para 41 minutave - Koha.net

Një tërmet 5.1 ballë Rihter ka dridhur veriperëndimin e Turqisë të hënën, raporton agjencia “AP”. Nuk ka ende raportime...

gjermania-zgjati-kontrollet-kufitare-me-polonine-cekine-dhe-zvicren

Portalb

Gjermania zgjati kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë dhe Zvicrën

para një ore - Portalb

Gjermania po zgjat kontrollet e përkohshme kufitare me Poloninë, Republikën Çeke dhe Zvicrën deri më 15 dhjetor,...

tragjedi-ne-indonezi-pas-shperthimit-te-vullkanit-11-alpiniste-te-vdekur-dhe-12-te-zhdukur

Syri

Tragjedi në Indonezi, pas shpërthimit të vullkanit, 11 alpinistë të vdekur dhe 12 të zhdukur

para 13 minutave - Syri

11 alpinistë janë gjetur të vdekur pranë kraterit të vullkanit Mount Marapi të Indonezisë pas shpërthimit të malit...

studimi-amerikan-tregtaret-izraelite-te-bursave-dinin-per-sulmin-e-hamasit-me-7-tetor

Telegrafi

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

para një ore - Telegrafi

Dy studiues nga Universiteti i New Yorkut dhe Fakulteti Juiridik i Columbia, gjetën një rritje të shitjeve të shkurtra...

shba-ja-akuzon-ish-ambasadorin-per-spiunim-per-kuben-gjate-disa-dekadave

Klan Kosova

ShBA-ja akuzon ish-ambasadorin për spiunim për Kubën gjatë disa dekadave

para një ore - Klan Kosova

Shtetet e Bashkuara akuzuan të hënën një ish-ambasador në Bolivi për spiunim për Kubën për më shumë se 40-vjet,...

inteligjenca-britanike-rreth-50-mije-ushtare-ruse-te-vrare-ne-ukraine-qe-nga-fillimi-i-luftes

Indeks online

Inteligjenca britanike: Rreth 50 mijë ushtarë rusë të vrarë në Ukrainë që nga fillimi i luftës

para 4 orë - Indeks online

Inteligjenca britanike ka deklaruar se rreth 50 mijë ushtarë rusë janë vrarë në Ukrainë, që nga fillimi i luftës,...

bejrut-gjendje-lufte-ne-kufirin-libanezo-izraelit

Gazeta Express

Bejrut, gjendje lufte në kufirin libanezo-izraelit

para 3 orë - Gazeta Express

Luftëtarët e lëvizjes shiite të Hezbollahut të Libanit kanë kryer të paktën tre sulme që shënjestronin postet izraelite...

zelanda-e-re-ndalon-telefonat-ne-shkolle-ky-eshte-shkaku

Gazeta Express

Zelanda e Re ndalon telefonat në shkollë – ky është shkaku?

para 12 minutave - Gazeta Express

Telefonat celularë do të ndalohen nga shkollat anembanë Zelandës së Re, ka njoftuar kryeministri Christopher Luxon,...

mjaft-eshte-mjaft-sekretari-i-brendshem-britanik-prezanton-planin-5-pike

BalkanWeb

“Mjaft është mjaft”, sekretari i Brendshëm britanik prezanton planin 5 pikë...

para 39 minutave - BalkanWeb

Sekretari i Brendshëm britanik, James Cleverly deklaroi se “mjaft është mjaft” ndërsa zbuloi planet që ai premtoi...

ngjarja-qe-tmerroi-te-pranishmit-ne-nje-plazh-te-meksikes-tentoi-te-shpetonte-vajzen-e-saj-pesevjecare-nje-nene-gjeti-vdekjen-pasi-u-sulmua-nga-peshkaqeni

Telegrafi

Ngjarja që tmerroi të pranishmit në një plazh të Meksikës: Tentoi të shpëtonte vajzën e saj pesëvjeçare, një nënë gjeti vdekjen pasi u sulmua nga peshkaqeni

para 4 orë - Telegrafi

Një incident në mëngjesin e së shtunës në plazhin Melaque, në Jalisco të Meksikës, ka tmerruar të pranishmit. Teksa...

obsh-semundjet-ne-gaza-mund-te-jene-edhe-me-vdekjeprurese-se-sulmet-ajrore

Alsat-M

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

para 5 orë - Alsat-M

Derisa konflikti Izrael-Hamas vazhdon, ka një shqetësim në rritje se si situata mund të rrisë rrezikun e sëmundjeve...

edhe-nj-euml-gjeneral-tjet-euml-r-i-vladimir-putinit-vritet-n-euml-ukrain-euml

Syri.net Kosova

Edhe një gjeneral tjetër i Vladimir Putinit vritet në Ukrainë

para një ore - Syri.net Kosova

Gjeneralmajor Vladimir Zavadsky, zëvendëskomandant i Korpusit të 14-të të Ushtrisë së Flotës Veriore, u vra në...

forcat-izraelite-kane-vrare-kater-palestineze-sot-ne-bregun-perendimor

Klan Kosova

Forcat izraelite kanë vrarë katër palestinezë sot në Bregun Perëndimor

para 41 minutave - Klan Kosova

Forcat izraelite kanë vrarë katër persona sot në Bregun Perëndimor. Një 23-vjeçar, u vra në qytetin Sa’ir, afër...

spanj-euml-80-medie-k-euml-rkojn-euml-550-milion-euml-euro-nga-meta-p-euml-r-konkurrenc-euml-t-euml-pandershme

Syri.net Kosova

Spanjë, 80 medie kërkojnë 550 milionë euro nga Meta për konkurrencë të pandershme

para një ore - Syri.net Kosova

Mbi 80 medie spanjolle depozituan sot një padi kundër Meta-s, kompania mëmë e Facebook dhe Instagram, të cilën...

macron-izraeli-duhet-te-percaktoje-me-saktesisht-qellimet-e-tij-ne-gaza

Zeri

Macron: Izraeli duhet të përcaktojë më saktësisht qëllimet e tij në Gaza

para 12 minutave - Zeri

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka shtuar kritikat e tij ndaj strategjisë ushtarake të Izraelit, duke thënë...

zedhenesi-i-unicef-it-thirrje-per-te-ndaluar-vrasjen-e-femijeve-ne-gaza-me-duket-sikur-po-mbarojne

Top Channel

Zëdhënësi i UNICEF-it thirrje për të ndaluar vrasjen e fëmijëve në Gaza: Më duket sikur po mbarojnë…

para 2 orë - Top Channel

Zëdhënësi i UNICEF-it, James Elder, bëri një thirrje emocionale në emër të fëmijëve në Gaza, për të ndaluar vrasjen...

si-e-ktheu-irani-detin-e-kuq-ne-nje-zone-lufte-perplasjet-qe-po-vene-ne-rrezik-anijet-tregtare

Panorama

Si e ktheu Irani Detin e Kuq në një zonë lufte? Përplasjet që po vënë në rrezik anijet tregtare

para 5 orë - Panorama

Rebelët e armatosur e kanë kthyer korsinë jetike të anijeve në një zonë lufte duke rritur sulmet ndaj anijeve që...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK