pas-humbjes-m-euml-t-euml-keqe-n-euml-6-vjet-euro-pritet-t-euml-lul-euml-zoj-euml

Syri.net Kosova

Pas humbjes më të keqe në 6 vjet, euro pritet të lulëzojë

para 24 minutave - Syri.net Kosova

Elasticiteti i euros në janar, pasi dha humbjen më të keqe vjetore në gjashtë vjet, mund të jetë vetëm fillimi...

s-rsquo-ka-shpresa-p-euml-r-sigurim-sh-euml-ndet-euml-sor-n-euml-kosov-euml-shkak-kosto-e-lart-euml

Syri.net Kosova

S’ka shpresa për sigurim shëndetësor në Kosovë, shkak kosto e lartë

para një ore - Syri.net Kosova

Gjatë ditës së sotme kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura (BSPK), Atdhe Hykolli ka takuar këshilltarin...

dogana-e-shqiperise-vitin-e-kaluar-mblodhi-1-6-miliarde-euro

Epoka e Re

Dogana e Shqipërisë vitin e kaluar mblodhi 1.6 miliardë euro

para një ore - Epoka e Re

Zgjerimi i konsumit pas pandemisë si dhe rritja e çmimeve të mallrave të importit kanë bërë që doganat të rrisin...

banka-popullore-pothuajse-te-gjithe-treguesit-makroekonomike-po-levizin-ne-perputhje-me-pritjet

Zhurnal

Banka Popullore: Pothuajse të gjithë treguesit makroekonomikë po lëvizin në përputhje me pritjet

para 2 orë - Zhurnal

Shkup, 20 janar – Pothuajse të gjithë treguesit makroekonomikë po lëvizin sipas pritjeve. Por, pasiguria dhe rreziqet...

cmimet-e-energjise-u-rriten-me-18-3-per-qind

RTK

Çmimet e energjisë u rritën me 18.3 për qind

para 5 orë - RTK

Inflacioni vjetor në Gjermani, i cili nëntorin e vitit të kaluar ishte në 5.2 për qind u rrit në 5.3 për qind në...

kalben-ne-sera-krifca-bujqesia-s-eshte-vetem-zarzavate-14-rritje-te-eksporteve-u-katerfishuan-therjet

ABC News

“Kalben në sera”, Krifca: Bujqësia s’është vetëm zarzavate, 14% rritje të eksporteve. U katërfishuan therjet

para 4 orë - ABC News

Eksportet e zarzavateve kanë pësuar rënie për herë të parë së paku në 16 vite. Për shkak të mungesës së kërkesës...

solidi-i-nis-maunat-e-para-te-eksportit-drejte-be-se-per-kete-vit-shahini-ben-thirrje-per-mbeshtetje-prodhuesve-vendes

Ekonomia Online

“Solidi-i” nis maunat e para të eksportit drejtë BE-së për këtë vit, Shahini bën thirrje për mbështetje prodhuesve vendës

para 5 orë - Ekonomia Online

Në fabrikën e këpucëve “Solid” në Suharekë janë përcjellë maunat e para të eksportit për sivjet me prodhime vendore...

25-kandidat-euml-p-euml-r-bord-t-euml-oshp-s-euml-pes-euml-nga-kat-euml-r-an-euml-tar-euml-t-e-propozuar-kan-euml-aplikuar-p-euml-rs-euml-ri

Syri.net Kosova

25 kandidatë për bord të OSHP-së, pesë nga katër anëtarët e propozuar kanë aplikuar përsëri

para 7 orë - Syri.net Kosova

Javë më parë në Kuvendin e Kosovës ka dështuar për të dytën herë votimi për emërimin e pesë anëtareve të Bordit...

pronari-i-mrizit-te-zanave-ka-nje-porosi-per-pronaret-e-restoranteve-dhe-pasticerive

Tetova1

Pronari i Mrizit të Zanave ka një porosi për pronarët e restoranteve dhe pastiçerive

para 6 orë - Tetova1

Restorante tradicionale, pa asnjë produkt shqiptar/Altin Prenga: Mjaft, se nuk mban më ujë pilafi! Altin Prenga...

shqiperi-bonot-e-thesarit-norma-e-interesit-u-rrit-ne-1-59

RTK

Shqipëri: Bonot e thesarit, norma e interesit u rrit në 1.59%

para 7 orë - RTK

Bonot e thesarit me maturim 12-mujor u emetuan me një normë interesi mesatar prej 1.59%, nga 1.57% që ishte ky...

supremja-hedh-poshte-ankesen-e-kompanise-kosova-e-re-ndaj-bqk-se

Insajderi

Supremja hedh poshtë ankesën e kompanisë “Kosova e Re” ndaj BQK-së

para 7 orë - Insajderi

Gjykata Supreme ka refuzuar si të pabazuar kërkesën për rishqyrtim të jashtëzakonshëm të vendimit gjyqësor nga...

forcohet-monedha-vendase-valutat-kryesore-humbasin-pike

Scan TV

Forcohet monedha vendase – Valutat kryesore humbasin pikë!

para 8 orë - Scan TV

Monedha europiane ka humbur pikë në raport me ditën e djeshme teksa blihet mëngjesin e sotëm me 121.4 lekë dhe...

ilir-murtezaj-atk-ja-ka-inkasuar-rreth-8-miliarde-euro-te-hyra-tatimore-e-kontribute-pensionale-per-22-vjet-te-punes-se-saj

Radio Kosova e Lire

Ilir Murtezaj: ATK-ja ka inkasuar rreth 8 miliardë euro të hyra tatimore e kontribute pensionale për 22 vjet të punës së saj

para 9 orë - Radio Kosova e Lire

Drejtori i përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj me rastin e shënimit të 22-vjetorit të themelimit të këtij institucioni...

okb-turizmi-ne-te-gjithe-boten-do-te-fuqizohet-ne-vitin-2024

RTK

OKB: Turizmi në të gjithë botën do të fuqizohet në vitin 2024

para 9 orë - RTK

Flukset e turizmit në të gjithë botën pritet të kthehen në nivelet e para pandemisë në vitin 2024. Lajmi është...

10-milion-euro-per-4-vite-ne-funksion-te-financimit-dhe-mbeshtetjes-se-start-up-eve

Dosja.al

10 milion euro për 4 vite në funksion të financimit dhe mbështetjes së start up-eve

para 9 orë - Dosja.al

SHQIPËRI – Me gjithë zhvillimet e fushës teknologjike dhe tendencat globale drejt fuqizimit së start up-eve, ka...

top-story-ja-ku-jane-shpenzimet-me-te-larta-dhe-te-uleta-per-familjet-sipas-qarqeve

Top Channel

Top Story/ Ja ku janë shpenzimet me te larta dhe të ulëta për familjet sipas qarqeve

para 18 orë - Top Channel

Nëse ju referohemi të dhënave zyrtare më të fundit për buxhetin e familjes do të shohim se shpenzimet e tyre janë...

ndertimi-shpetoi-kredite-gjate-2021-biznesi-nuk-ka-rrezikuar-me-investime-te-reja

Top Channel

Ndërtimi shpëtoi kreditë/ Gjatë 2021 biznesi nuk ka rrezikuar me investime të reja

para 21 orë - Top Channel

Kredia për bizneset deri në nëntor të vitit 2021 pësoi një rënie të lehtë sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë....

taksat-dhe-fiskalizimi-ekspertet-flasin-per-problematikat-e-biznesit-shqiptar-krahasuar-me-rajonin

ABC News

Taksat dhe fiskalizimi, ekspertët flasin për problematikat e biznesit shqiptar krahasuar me rajonin

para 22 orë - ABC News

Shtyrja e afatit të fiskalizimit është një temë që është diskutuar këtë të mërkurë në studion e ABC Live me kryetarin...

hec-i-i-zajsit-nje-investim-qe-ndryshoi-zonen

Klan

HEC-i i Zajsit, një investim që ndryshoi zonën

para 24 orë - Klan

HEC-i i Zajsit, një investim që ndryshoi zonën “Jashtë zonës së mbrojtur, solli ujë të pijshëm e rrugë për banorët”...

se-kuptoj-pse-qeveria-urren-biznesin-e-madh-flet-zef-shtjefni-ai-eshte-baza-e-ekonomise-jemi-te-traumatizuar-sepse

FaxWeb

“Se kuptoj pse qeveria ‘urren’ biznesin e madh?” Flet Zef Shtjefni: Ai është baza e ekonomisë, jemi të traumatizuar sepse …

para një dite - FaxWeb

Prodhuesi Zef Shtjefni ka qenë i ftuar në një intervistë për Fax News, ku ka folur për situatën ekonomike në vendin...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK