Qeveria sllovene e dërgon në Parlament propozimin për njohjen e Palestinës

Qeveria sllovene e dërgon në Parlament propozimin për njohjen e Palestinës

116 Aktivitete - para një ore - Evropa e Lirë

Qeveria e Sllovenisë e ka mbështetur të enjten një mocion për njohjen e shtetit palestinez dhe i ka kërkuar Parlamentit ta bëjë të njëjtën gjë. Kryeministri i Sllovenisë, Robert Golob, tha se Qeveria e...

Policia Rrugore e Shkodrës me  dorë të hekurt  mbi 3400 gjoba gjatë majit

Policia Rrugore e Shkodrës me ''dorë të hekurt'', mbi 3400 gjoba gjatë majit

104 Aktivitete - para një ore - Ora news

Policia Rrugore e Shkodrës gjatë majit ka qenë e pranishme në të gjitha akset rrugore me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë në qarkullim, duke vendosur 3433 masa administrative. Si rezultat i kontrolleve...

VIDEO  Sëmundja doli më e fortë  Agron Llakaj reagon për herë të parë pas humbjes së bashkëshortes Ishte motiv

VIDEO/ “Sëmundja doli më e fortë”, Agron Llakaj reagon për herë të parë pas humbjes së bashkëshortes: Ishte motiv…

154 Aktivitete - para një ore - Top Channel

Artisti i mirënjohur Agron Llakaj humbi pak ditë më parë bashkëshorten e tij Kostandinën. Sot aktori ka ndarë një video falenderimi në Instagram, për të gjithë njerëzit që shprehën ngushëllimet e tyre...

Gjendja shëndetësore e avokatit Sokol Mëngjesi Shefi i Urgjencës së Traumës Parametrat stabël orët në vijim vendimtare

Gjendja shëndetësore e avokatit Sokol Mëngjesi/ Shefi i Urgjencës së Traumës: Parametrat stabël, orët në vijim vendimtare

87 Aktivitete - para 2 orë - Ora news

Shefi i Urgjencës së Traumës, Gjovalin Bushi ka folur për gjendjen shëndetësore të avokatit Sokol Mëngjesit. Ai ka treguar se parametrat janë stabël dhe pse dëmtimi ishte shumë i madh, edhe orët në vijim...

 Oj nanë bre  Rrahet brutalisht një 59 vjeçar nga policia në Prizren publikohen pamjet shokuese

‘Oj nanë bre’: Rrahet brutalisht një 59 vjeçar nga policia në Prizren, publikohen pamjet shokuese

54 Aktivitete - para 2 orë - Lajmi.net

Lajmi.net ka siguruar pamje shokuese e skandaloze ku shihet një zyrtar policor duke ushtruar dhunë ndaj një 59 vjeçari. Gazetari i lajmi.net, Selim Miftari, ka intervistuar djalin e personit që është rrahur...

Zbulohet si qëndron e vërteta Romeo mungoi në Post Big Brother pasi donte ti qëndronte afër aktorit Agron Llakaj

Zbulohet si qëndron e vërteta/ Romeo mungoi në Post Big Brother pasi donte ti qëndronte afër aktorit Agron Llakaj

77 Aktivitete - para 3 orë - Albeu

Aktori dhe finalisti i “Big Brother VIP 3,” Romeo Veshaj, është komentuar shumë për mos pjesëmarrjen në “Afterparty” dhe “Post Big Brother”. Mos reagimi i tij ka lënë vend për dyshime të cilat u komentuan...

Bashkëshortja në luftë me jetën mjeku i njohur Tritan Kalo bën dedikimin prekës Mos na i këput në mes ëndrrat e kësaj jete

Bashkëshortja në luftë me jetën, mjeku i njohur Tritan Kalo bën dedikimin prekës: Mos na i këput në mes ëndrrat e kësaj jete!

82 Aktivitete - para 3 orë - NOA

Mjeku Tritan Kalo, përmes një postimi në rrjetet sociale, rrëfen betejën e bashkëshortes me sëmundjen e rëndë. Në një shkrim emocionues, mjeku i shpreh dashurinë Rozetës, ndërsa e inkurajon të luftojë...

Broja jep kushtrimin Është momenti ynë tifozët shqiptarë më të mirët në botë

Broja jep kushtrimin: Është momenti ynë, tifozët shqiptarë, më të mirët në botë!

80 Aktivitete - para 4 orë - Top Channel

“Momenti ynë”. Është kjo kopertina e një interviste që sulmuesi i kombëtares, Armando Broja, ka dhënë për platformën digjitale angleze “Rising Ballers”, një ndër mediat me rritjen më të madhe në Angli...

Asllani dhe Ajeti Emocion i madh me këta tifozë të zjarrtë bëhemi 12

Asllani dhe Ajeti: Emocion i madh, me këta tifozë të zjarrtë bëhemi 12

68 Aktivitete - para 4 orë - SuperSport

Humels Nagelsman gaboi që më la jashtë Gjermanisë në Europian

Humels: Nagelsman gaboi që më la jashtë Gjermanisë në Europian

40 Aktivitete - para 4 orë - Syri

Mats Humels e ka rritur pjacën e paraqitjeve në javët e fundit. Ai demonstroi nivel të klasit botëror kundrejt PSG-së, duke u shpallur me meritë dy herë si lojtari i ndeshjes. Por ky komponent nuk dha...

Përplasen kokë më kokë mjetet ku udhëtonin maturantët raportohet se kanë mbetur të plagosur dy prej tyre

Përplasen kokë më kokë mjetet ku udhëtonin maturantët, raportohet se kanë mbetur të plagosur dy prej tyre

224 Aktivitete - para 5 orë - Ora news

Dy makina ku udhëtonin maturantët janë përplasur kokë më kokë në Vlorë. Raportohet se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur dy maturantë. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur për shkak të shpejtësisë, ndërsa...

Norwegian Air Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Norwegian Air/ Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

200 Aktivitete - para 5 orë - Ora news

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës,...

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

79 Aktivitete - para 6 orë - Telegrafi

Barcelona është në kërkim të një mesfushori këtë verë për të zëvendësuar Sergio Busquets, pasi përpjekjet e tyre për ta bërë këtë me Oriol Romeu ishin të pasuksesshme këtë vit. Një numër janë lidhur me...

Getinjo publikon foto duke e falur namazin thotë se dikush mund të inspirohet prej tij

Getinjo publikon foto duke e falur namazin, thotë se dikush mund të inspirohet prej tij

97 Aktivitete - para 6 orë - Reporteri

Reperi Getinjo kohëve të fundit ka treguar se është përkushtuar më shumë ndaj fesë. Kohë pas kohe ai po publikon edhe fotografi në llogarinë e tij në Instagram, me thënie të ndryshme islamike. Kësaj radhe...

Moratti entuziazmon tifozët zikaltër Mund të rikthehem në krye të Interit

Moratti entuziazmon tifozët zikaltër: Mund të rikthehem në krye të Interit

58 Aktivitete - para 6 orë - Syri

Massimo Moratti ndez edhe më shumë entuziazmin e tifozëve të Interit. Në ditët e nxehtat të kalimit të pronësisë së klubit zikaltër nga grupi kinez Suning te fondi amerikan Oaktree, ish-presidenti pasionant...

Çmimi Pjetër Gaci në edicionin e tij të XXIII Interpretuesit e rinj të muzikës klasike treguan aftësitë e tyre në skenë

Çmimi “Pjetër Gaci” në edicionin e tij të XXIII! Interpretuesit e rinj të muzikës klasike treguan aftësitë e tyre në skenë

75 Aktivitete - para 7 orë - Panorama

NGA PROF. LORENC RADOVANI*/ Bashkia Shkodër dhe Qendra Kulturore “Pjetër Gaci”, në datat 23-26 maj 2024, organizuan edicionin e XXIII-të të konkursit ndërkombëtar të interpretuesve të rinj të muzikës klasike...

Ali Ajeti  vigjilenti liridashës

Ali Ajeti – vigjilenti liridashës

65 Aktivitete - para 7 orë - Epoka e Re

(Në 35-vjetorin e rënies heroike) Basrie Murati-Sakiri Ishte e martë, mbrëmje e vonë e 27 marsit të vitit 1989, kur për herë të parë e njoha Ali Ajetin. Po atë ditë u zhvillua një demonstratë e madhe nëpër...

Dëshmia e një prej autorëve që dhunuan Mëngjesin Na e kërkoi Dritan Nano e bëmë për miqësi

Dëshmia e një prej autorëve që dhunuan Mëngjesin: Na e kërkoi Dritan Nano, e bëmë për miqësi

46 Aktivitete - para 7 orë - FaxWeb

Dorian Alia personi që u vetdorzua në polici ka pranuar përfshirjën e tij në goditjën ndaj avokatit Sokol Mengjesi. I pyetur për mënyrën e organizimit të dhunës, Alia është shprehur se e kanë ndjekur prej...

Mbyllet përfundimisht grupi Albkings  shtatë të arrestuar deri tash

Mbyllet përfundimisht grupi “Albkings”, shtatë të arrestuar deri tash

15 Aktivitete - para 7 orë - Gazeta10

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore e Prishtinës, Zejnullah Gashi, ka bërë me dije janë arrestuar të gjithë kryesit të veprave penale të vjedhjes së indentitetit dhe kredencialeve që publikoheshin në...

Njihuni me teknikën e zhvilluar nga ushtria amerikane që ju bën të flini gjumë brenda pak minutave

Njihuni me teknikën e zhvilluar nga ushtria amerikane që ju bën të flini gjumë brenda pak minutave

92 Aktivitete - para 8 orë - Ora news

A keni dëgjuar ndonjëherë për metodën e famshme ushtarake që ndihmon njerëzit të bien në gjumë brenda pak minutave? Teknika u zhvillua nga ushtria amerikane, kryesisht për pilotët luftarakë që kanë nevojë...

FOTOT Bënin shkrime gjobëvënëse për krerët e policisë ky është shefi i sektorit të AMP së në kërkim dhe oficerja e arrestuar

FOTOT/ Bënin shkrime gjobëvënëse për krerët e policisë, ky është shefi i sektorit të AMP-së në kërkim dhe oficerja e arrestuar

103 Aktivitete - para 8 orë - Ora news

Ky që shikoni në këto foto është Kushtrim Selimi shef i sektorit të agjencisë se mbikëqyrjes policore i cili është shpallur më kërkim nga policia e shtetit. Burime për gazetarin Edison Vatnikaj bëjnë më...

Një grua arrestohet në Gjilan deklaroi rrejshëm se ishte dhunuar dhe grabitur

Një grua arrestohet në Gjilan, deklaroi rrejshëm se ishte dhunuar dhe grabitur

89 Aktivitete - para 8 orë - Klan Kosova

Më 25 maj u raportua se në Gjilan, një grua ishte grabitur nga dy persona të maskuar, derisa ajo kishte qenë i shoqëruar nga djali i saj. Po ashtu u tha se dyshohet se ajo edhe ishte dhunuar nga të dyshuarit....

45 vite punë qytetari Marr 200 mijë lekë pension vetëm për kafe me del

45 vite punë, qytetari: Marr 200 mijë lekë pension, vetëm për kafe me del

236 Aktivitete - para 8 orë - Euronews

Një pensionist ka thënë për “Good Morning Albanians” se pensioni që ai merr i del vetëm për kafe. Para kamerave ai ka thënë se për 45 vite pune pensioni i tij është 200 mijë lekë të vjetra. Ai tha se ndonëse...

Ali Adem Ajeti 1957  1989  atdhetar revolucionar frymëzues i brezave çlirimtarë

Ali Adem Ajeti (1957 – 1989), atdhetar, revolucionar, frymëzues i brezave çlirimtarë

253 Aktivitete - para 10 orë - Radio Kosova e Lire

Në mesin e rinisë militante të viteve 80, një vend të rëndësishëm zë edhe veprimtaria e atdhetarit dhe luftëtarit të mirënjohur Ali Ajeti , i cili me disa bashkëveprimtarë kishte krijuar njësitin gueril,...

Fero hap biznes të ri sallon të veturave

Fero hap biznes të ri, sallon të veturave

347 Aktivitete - para 10 orë - Indeks online

Risitë nga Fero nuk kanë të ndalur. Mëngjesin e sotëm ka zbuluar se do të hap një biznes të ri, ku kësaj radhe do të merret me makina. “Lajmrim. Nga sot hapet biznesi im i ri dhe ju mirpresim te gjithve”,...

Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga polica duke dëgjuar këngët e tij me volum të lartë

Butrint Imeri i paguan gjobën fansit që u dënua nga polica duke dëgjuar këngët e tij me volum të lartë

127 Aktivitete - para 10 orë - Reporteri

Volumi i lartë i muzikës i ka kushtuar me dënim një fansi të këngëtarit Butrint Imeri. Ai ka treguar se është gjobitur nga policia, duke ia dërguar këngëtarit edhe gjobën që ka marrë. Ky fans i kërkoi...

Messi shënoi një supergol nga distanca i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

Messi shënoi një supergol nga distanca, i ngjashëm me një nga golat e tij më të mëdha ndonjëherë

222 Aktivitete - para 10 orë - Telegrafi

Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur nga distanca në ndeshjen e fundit me Inter Miamin në Major League Soccer. Inter Miami u mposht në shtëpi nga Atlanta Utd me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme...

 Mpirje e gjymtyrëve probleme me urinimin mjeku tregon shenjat e sklerozës

“Mpirje e gjymtyrëve, probleme me urinimin”-mjeku tregon shenjat e sklerozës

56 Aktivitete - para 10 orë - Euronews

Neurologu Pavllo Djamanti ishte këtë të enjte i ftuar në “Good Morning Albanians” ku tha sëmundja e sklerozës multiple, në 40% ta rasteve diagnostifikohet vonë. Sipas tij ajo prek kryesisht moshat e rej,...

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

174 Aktivitete - para 11 orë - Telegrafi

Trajneri i Barcelonës, Hansi Flick thuhet se është i gatshëm ta shesë Pedrin, duke gjetur zëvendësuesin perefekt të tij. Sipas El Nacional, trajneri gjerman është më se i gatshëm ta bëjë këtë shkëmbim...

Horoskopi i Paolo Fox e enjte 30 maj 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut

Horoskopi i Paolo Fox, e enjte 30 maj 2024 për të gjitha shenjat e zodiakut

85 Aktivitete - para 11 orë - NOA

Horoskopi i Paolo Fox është një mundësi për t’u informuar për të reja që lidhen me botën e astrologjisë, kalimet e planetëve të rëndësishëm dhe ngjarjet më me ndikim astral. Çdo ditë astrologu i dashur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK