Toka është e rrafshët  shkencëtari i Big Brother jep konstatimin e çuditshëm

“Toka është e rrafshët”, shkencëtari i Big Brother jep konstatimin e çuditshëm

202 Aktivitete - para 8 orë - Insajderi.org

Sot, çdo kush nuk ka asnjë dyshim se planeti është sferik. Mirëpo, reperi kosovar, Getoar Aliu beson se planeti Tokë është i rrafshët. Këtë deklaratë ai e ka dhënë gjatë një bisede me pjesëtarët e tjerë...

Kërcimi i Borës me Arborin është padyshim më i veçanti

Kërcimi i Borës me Arborin është padyshim më i veçanti

67 Aktivitete - para 8 orë - Top Channel

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”, duke vazhduar me historinë e shumëpërfolur në media mes saj dhe Donald...

E kënaqur me punën e grimerës Vjollca Haxhiu e publikon vetën në këtë gjendje

E kënaqur me punën e grimerës, Vjollca Haxhiu e publikon vetën në këtë gjendje!

72 Aktivitete - para 9 orë - OraInfo

Vjollca Haxhiu po vazhdon të jetë një prej këngëtareve më të pëlqyera kosovare. Ajo është shumë e përfolur sidomos për jetën e saj private krahas asaj muzikore, shkruan ORAinfo. Jemi mësuar që gjithmonë...

Ndërron jetë pas betejës me sëmundjen e rëndë aktorja Kirstie Alley

Ndërron jetë pas betejës me sëmundjen e rëndë aktorja Kirstie Alley

103 Aktivitete - para 11 orë - Top Channel

Kirstie Alley, aktorja dy herë fituese e çmimit Emmy, e cila u bë e famshme me rolin e saj si Rebecca Howe në serialin komedik të NBC “Cheers”, ndërroi jetë ditën e kaluar nga kanceri në moshën 71-vjeçare....

Edoni Drag Queen  I kam falur 5 vaktet VIDEO

Edoni “Drag Queen”: I kam falur 5 vaktet (VIDEO)

39 Aktivitete - para 11 orë - Gazeta Express

Edon Shileku që mbrëmë hyri në Big Brother VIP Kosova si “Drag Queen”, ka thënë sot gjatë bashkëbisedimit me banorët e tjerë të famshëm, se i ka falur 5 vaktet për dy vjet. Ai ndër të tjera thotë se nëna...

Stresi Jeta më ka vërtetuar që nuk ka shok besnik

Stresi: Jeta më ka vërtetuar që nuk ka shok besnik

452 Aktivitete - para 11 orë - ABC News

Banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP Kosova”, kanë nisur diskutimet e tyre të para. Stresi, teksa po fliste me të tjerët për zhgënjimet që ka marrë nga shoqëria, tha se ka kuptuar që nuk ka shok besnik....

Banorët e BBVK dëgjojnë ezanin Shota Baraliu Sa njeri shkon në xhuma e bën të këqija

Banorët e BBVK dëgjojnë ezanin, Shota Baraliu: Sa njeri shkon në xhuma e bën të këqija

70 Aktivitete - para 13 orë - Insajderi.org

Derisa dëgjonin ezanin, banorët e BBVK kanë komentuar rreth asaj se sa mund të jetë ora. Pas diskutimit për orën, ata biseduan edhe rreth religjionit. Njëra ndër to ishte aktorja Shota Baraliu, shkruan...

 O Berishë të dua  Ina Kollçaku reagon pas incidentit Një 80 vjeçar që ngrihet pas një grushti dhe mban në këmbë protestën

“O Berishë të dua”, Ina Kollçaku reagon pas incidentit: Një 80-vjeçar që ngrihet pas një grushti dhe mban në këmbë protestën!

145 Aktivitete - para 16 orë - Albeu

Grushti që mori Berisha ditën e sotme gjatë protesët që kishte organizuar vetë ka marrë vëmendjen maksimale. Ka patur reagime të shumta nga politikanë të PS PD për këtë ngjarje, por edhe personazhe publik....

Berisha u godit me grusht Rezart Veleshnja për Ramën Fshati digjet ku va krihet

Berisha u godit me grusht, Rezart Veleshnja për Ramën: Fshati digjet ku*va krihet

143 Aktivitete - para 18 orë - Albeu

Një incident është regjistruar në protestën e opozitës diten e sotme. Një person ka goditur me grusht kreun e PD-së Sali Berisha. Goditja ka qenë e fortë, dhe menjëherë truprojat dhe militantët e kanë...

Personi që vodhi qenin e Lady Gagës dënohet me 21 vjet burg

Personi që vodhi qenin e Lady Gagës dënohet me 21 vjet burg

55 Aktivitete - para 19 orë - Klan

Personi që vodhi qenin e Lady Gagës dënohet me 21 vjet burg Grabitësit i vodhën qentë për shkak të vlerës së tyre të lartë monetare Një gjykatë në Kaliforni ka dënuar me 21 vite burg një nga personat e...

 Granit Xhaka s ka lexuar asnjë libër në jetën e tij  aktori i njohur jep deklaratën e fortë

“Granit Xhaka s’ka lexuar asnjë libër në jetën e tij”, aktori i njohur jep deklaratën e fortë

43 Aktivitete - para 19 orë - Revista Kosovarja

Pas ndeshjes Serbi-Zvicër, futbollisti shqiptar, Granit Xhaka po komentohet pa masë nga personazhe të njohur. Më i fundit është aktori nga Kosova, Basri Shala, i cili ka deklaruar se Xhaka nuk ka lexuar...

Këngëtarja serbe Shaqiri më ka dërguar foto nga dhoma e zhveshjes dëgjonte këngët e mia

Këngëtarja serbe: Shaqiri më ka dërguar foto nga dhoma e zhveshjes, dëgjonte këngët e mia

107 Aktivitete - para 20 orë - Revista Kosovarja

Maja Nikolic është një këngëtare serbe, adhuruese e madhe e futbollit, e cila i ka ndjekur me shumë kujdes ndeshjet e kombëtares në Botërorin e Katarit. Ajo gjatë një emisioni ka komentuar edhe gjestin...

BBV Kosova nisi reagimi i Arbana Osmanit duket një thumb i qartë FOTO LAJM

BBV Kosova nisi, reagimi i Arbana Osmanit duket një “thumb” i qartë (FOTO LAJM)

65 Aktivitete - para 20 orë - Albeu

Ka nisur mbrëmjen e djeshme “Big Brother VIP Kosova”, nën moderimin e Alaudin Hamitit dhe Jonida Vokshit, do të transmetohet çdo të hënë dhe të premte. Por sapo janë prezantuar të gjithë banorët menjëherë...

Pasi nisi transmetimi i BBVK Gold Ag i vjen për të vjellë

Pasi nisi transmetimi i BBVK, Gold Ag i vjen për të vjellë

100 Aktivitete - para 20 orë - Insajderi.org

Mbrëmjen e kaluar ka filluar spektakli më i madh i organizuar ndonjëherë në Kosovë, “Big Brother VIP Kosova”. Para publikut u prezantuan plotë 15 banorë. E pas prezantimit të tyre, disa nga ata nisën të...

Samiti BE Ballkani Perëndimor Nënshkruhet marrëveshja Roaming

Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Nënshkruhet marrëveshja Roaming

227 Aktivitete - para 21 orë - Top Channel

Marrëveshja e parë që është nënshkruar në samitin e Be-Ballkani Perëndimor sot në Tiranë është marrëveshja Roaming, që synon uljen e tarifave. Marrëveshja Roaming i hap rrugë nisjes së procesit për heqjen...

Sherri i Mihrijes me Remzien Naim Abazi E rrahi në mes të rrugës

Sherri i Mihrijes me Remzien, Naim Abazi: E rrahi në mes të rrugës

45 Aktivitete - para 21 orë - Insajderi.org

U përfolën për një hatërmbetje për shkak të mos ftesës së Remzije Osmanit nga ana e Mihrije Brahës për fejesën e djalit të saj. Ky “sherr” mes dy këngëtareve të njohura vazhdon të komentohet në media e...

Pjetër Bogdani 1625 1689

Pjetër Bogdani (1625-1689)

111 Aktivitete - para 23 orë - Radio Kosova e Lire

Më 6 dhjetor të vitit 1690, vdiq në Prishtinë, Pjetër Bogdani, prift katolik. Lindi në Gur të Hasit, mes fshatrave Gjonaj dhe Breg Drini në rrethinat e Prizrenit, në vitin 1625. Sipas njoftimeve nga nipi...

Naum Veqilharxhi 1767  1846

Naum Veqilharxhi (1767 – 1846)

222 Aktivitete - para 24 orë - Radio Kosova e Lire

Naum Veqilharxhi ishte ideologu i parë i periudhës së Rilindjes Kombëtare Shqiptare, mendimtar i shquar iluminist e veprimtar i shkollës shqipe. Shqiptari i parë sipas dokumenteve personale zyrtare në...

Gëzimja e fotografon vetën nga afër ka përfunduar në këtë gjendje

Gëzimja e fotografon vetën nga afër, ka përfunduar në këtë gjendje!

223 Aktivitete - para një dite - OraInfo

Gëzime Hamzaj, është një personazh shumë i komentuar. Ajo u bë figurë publike që kur u martua me djalin e këngëtares së njohur, Remzie Osmani, shkruan ORAinfo. Ata të dy janë çifti më i përfolur i show-bizzit...

 Mirëdita zonjushë  Leonora Jakupi fotografohet me veshje të nuseve

“Mirëdita zonjushë”, Leonora Jakupi fotografohet me veshje të nuseve

205 Aktivitete - para një dite - OraInfo

Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi është shumë e dashur për publikun. Ajo u bë pjesë e skenës në moshë shumë të re dhe gjithmonë ka qenë një ndër të preferuarat e publikut, shkruan ORAinfo. Leonora vazhdon...

Pronarët e rinj të ABC largojnë Endri Xhafon Më thanë nesër s ke më emision

Pronarët e rinj të ABC largojnë Endri Xhafon: Më thanë nesër s'ke më emision!

74 Aktivitete - para një dite - Syri

Pak javë më parë, televizioni "ABC" ndërroi pronar papritur. Drejtuesit e rinj kanë nisur menjëherë me shkarkimet, edhe pse ndodhemi në mes të sezonit. Gazetari Endri Xhafo, përmes një postimi në rrjetet...

A duhet t i kontaktoni kolegët e punës pas orarit të punës

A duhet t’i kontaktoni kolegët e punës pas orarit të punës?!

72 Aktivitete - para një dite - Alsat-M

“Mos e merrni punën tuaj në shtëpi me vete!” – tha askush kurrë. Por është bukur të dëgjosh, apo jo? Në realitet, puna jonë (dhe telefoni) na ndjek kudo. Popullariteti në rritje i mjeteve të bashkëpunimit...

Xhaka lanson një markë të modës

Xhaka lanson një markë të modës

192 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Mesfushori kosovar Granit Xhaka është i regjistruar në regjistrin tregtar të Kantonit të Luzernit, siç raporton “Handelzeitung”. Kompania “Jucan x Xhaka” është themeluar në Horwe. Kapiteni i Përfaqësueses...

Një familje e kompletuar Adelina Ismaili publikon foto me të ëmbël me burrin dhe djalin

Një familje e kompletuar, Adelina Ismaili publikon foto me të ëmbël me burrin dhe djalin

131 Aktivitete - para një dite - OraInfo

Adelina Ismaili, cilësohet si DIVA e muzikës shqiptare. Me muzikën e saj në fillimet e para, ajo solli një rrymë tjetër, duke thyer shumë tabu si në veshje ashtu edhe në tregun muzikorë, shkruan ORAinfo....

Historia e evolucionit njerëzor filloi në Afrikë 7 milionë vjet më parë

Historia e evolucionit njerëzor filloi në Afrikë 7 milionë vjet më parë

54 Aktivitete - para një dite - Alsat-M

Rrugëtimi i njerëzimit ishte i gjatë dhe ne jemi ende duke eksploruar rrugët anësore. Filloi në Afrikë rreth 7 milionë vjet më parë kur prejardhja jonë u nda nga ajo e të afërmve tanë më të afërt të gjallë,...

Gjesti viral i Xhakës në Katar Dorina Mema Më pëlqeu veprimi ai është burrë

Gjesti viral i Xhakës në Katar, Dorina Mema: Më pëlqeu veprimi, ai është burrë

298 Aktivitete - para një dite - Albeu

Dorina Mema ka komentuar përplasjen e Granit Xhakës me serbët në ndeshjen mes Zvicrës dhe Serbisë. “Në Katar është përfolur veprimi i djalit, i Xhakës. Mua më pëlqeu, sepse në fund të fundit është mashkull....

Elsa Lila do të jetë pjesë e Festivalit të RTSH së Flet Arjan Konomi

Elsa Lila do të jetë pjesë e Festivalit të RTSH-së? Flet Arjan Konomi

228 Aktivitete - para një dite - ABC News

Arjan Konomi dhe Elsa Lila kanë treguar se janë miq shumë të mirë. Ata madje janë shfaqur së bashku edhe në Romë, pas arrestimit të këngëtares nën akuzën për përfshirje në një grup kriminal që merrej me...

Shtangin me imagjinatë serbët Zvicra pagoi dy magjistare shqiptare për të mallkuar lojtarët tanë

Shtangin me imagjinatë serbët: Zvicra pagoi dy magjistare shqiptare për të mallkuar lojtarët tanë!

77 Aktivitete - para një dite - NOA

Zvicra arriti të fitojë ndaj Serbisë në një ndeshje tepër të mrekullueshme, ku protagonist me një gol ishte Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka u cilësua si lojtari më i mirë i ndeshjes. Mirëpo serbët në...

 Mund të shkoj edhe 10 raunde në seks edhe nuk mburrem  Bruno Shemsho habit me deklaratën

"Mund të shkoj edhe 10 raunde në seks edhe nuk mburrem”, Bruno Shemsho habit me deklaratën

78 Aktivitete - para një dite - Ora news

Bruno Shemsho, modeli dhe ish konkurrenti i Për’puthen ishtë i ftuar këtë javë në #Expuls nga Ronaldo Sharka në RTV Ora. Teksa po flisnin për marrëdhëniet intime, Bruno nuk kurseu thumbat për meshkujt...

Monika Kryemadhi me syze të zeza këndon e kërcen O moj e mirë e xhanit sytë du me ti pa Video

Monika Kryemadhi me syze të zeza këndon e kërcen: O moj e mirë e xhanit sytë du me ti pa (Video)

114 Aktivitete - para 2 dite - Ora news

Tashmë politikanët kanë kthyer sytë tek Tik Tok. Një aplikacion kryesisht për të rinjtë, dhe tërësisht tjetër nga rrjetet sociale. Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka vendosur të publikojë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK