Shaqiri me tjetër goditje Dy herë ia dola kundër Serbisë

Shaqiri me tjetër goditje: Dy herë ia dola kundër Serbisë

216 Aktivitete - para 7 orë - Koha.net

Xherdan Shaqiri edhe një herë është përgjigjur në përpjekjet për provokim të gazetarëve serbë. Pas ndeshjes ndaj Portugalisë, ylli shqiptar i Zvicrës ka dhënë intervista të shumta. Dhe në zonën miks është...

Ronaldo u largua nga fusha menjëherë nuk e festoi me bashkëlojtarët kalimin në çerekfinale

Ronaldo u largua nga fusha menjëherë, nuk e festoi me bashkëlojtarët kalimin në çerekfinale

94 Aktivitete - para 7 orë - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo u pa duke u larguar nga fusha pas ndeshjes kundër Zvicrës, derisa shokët e tij po festonin me tifozët fitoren e tyre të thellë 6:1. Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, mori vendimin...

Shaqiri u kërkon falje tifozëve

Shaqiri u kërkon falje tifozëve

225 Aktivitete - para 8 orë - Koha.net

Xherdan Shaqiri u ka kërkuar falje tifozëve pas humbjes së thellë, 6:1, të Zvicrës nga Portugalia. Zvicra eliminohet nga Botërori, ndërsa Portugalia kalon në çerekfinale. “Është vështirë të thuhet diçka...

Festoi si pinguin ja për kë ishte mesazhi i Achraf Hakimit

Festoi si pinguin, ja për kë ishte mesazhi i Achraf Hakimit

136 Aktivitete - para 8 orë - Top Channel

Maroku eliminoi Spanjën pas goditjeve të 11-metërshave dhe penalltinë e fundit, që i siguroi kualifikimin përfaqësueses afrikane e shënoi Achraf Hakimi, i cili festoi në një mënyrë të veçantë, duke imituar...

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra mediat serbe të pakënaqura

Flamuri shqiptar në stadiumin ku luan Zvicra, mediat serbe të pakënaqura

126 Aktivitete - para 9 orë - Alsat-M

Një flamur i madh shqiptar është shfaqur në stadiumin ku po luajnë Zvicra e Suedia. Po ashtu ka tifozë me fanella të Shqipërisë dhe simbole tjera shqiptare. Kjo po i pengon mediat në Serbi. “Sikur të mos...

Maroku trondit Spanjën kalon në çerekfinale

Maroku trondit Spanjën, kalon në çerekfinale

196 Aktivitete - para 12 orë - Klan Macedonia

VIDEO 90 minutat nuk prodhojnë fitues Marok Spanjë shkon në shtesë

VIDEO/ 90-minutat nuk prodhojnë fitues, Marok-Spanjë shkon në shtesë

425 Aktivitete - para 13 orë - SuperSport

Marok-Spanjë 0-0 90+5′ Përfundojnë në barazim 90-minutat, Marok-Spanjë i drejtohet kohës shtesë 81′ Williams pason në zonë për Moratën, sulmuesi e kthen në zonë por aty nuk është askush nga shokët e skuadrës...

Xhaka paralajmëron Portugalinë Zvicra nuk ka kufij ndaj Portugalisë mund t ia dalim

Xhaka paralajmëron Portugalinë: Zvicra nuk ka kufij, ndaj Portugalisë mund t’ia dalim

146 Aktivitete - para 19 orë - Albeu

Granit Xhaka, emri në krye të titujve mediatikë kudo nëpër botë, është lideri kryesor i kësaj kombëtareje, por edhe Arsenalit. Xhaka ra përsëri në qendër të vëmendjes në ndeshjen ndaj Serbisë, ku lojtari...

 Granit Xhaka s ka lexuar asnjë libër në jetën e tij  aktori i del në mbrojtje Zana Avdiut

“Granit Xhaka s’ka lexuar asnjë libër në jetën e tij”, aktori i del në mbrojtje Zana Avdiut

59 Aktivitete - para 19 orë - InfoShqip

Pas ndeshjes Serbi-Zvicër, futbollisti shqiptar, Granit Xhaka është në qendër të mediave. Ai është komentuar vazhdimisht edhe nga personazhe të njohur. Më i fundit është aktoro nga Kosova, Basri Shala,...

Stadiumi 974 mbyll dyert nis çmontimin i impiantit

Stadiumi “974” mbyll dyert, nis çmontimin i impiantit

124 Aktivitete - para 20 orë - SuperSport

Një nga stadiumet më të veçanta në Katar ishte padyshim ai “974”. I quajtur kështu, pasi u ndërtua nga 974 kontinierë dhe gjithashtu, 974 është edhe kodi telefonik Katarit. Mbrëmjen e së hënës, më 5 dhjetor...

Befason këngëtarja serbe Shaqiri më ka dërguar foto nga dhoma e zhveshjes dëgjonte këngët e mia

Befason këngëtarja serbe: Shaqiri më ka dërguar foto nga dhoma e zhveshjes, dëgjonte këngët e mia

157 Aktivitete - para 20 orë - ABC News

Maja Nikolic është një këngëtare serbe, adhuruese e madhe e futbollit, e cila i ka ndjekur me shumë kujdes ndeshjet e kombëtares në Botërorin e Katarit. Ajo gjatë një emisioni ka komentuar edhe gjestin...

 Mos u mburrni kot me ata Xhaka dhe Shaqiri s janë prej nesh  Nexhmedin Spahiu çudit për shqiptarët e Zvicrës

“Mos u mburrni kot me ata, Xhaka dhe Shaqiri s’janë prej nesh!” Nexhmedin Spahiu çudit për shqiptarët e Zvicrës

47 Aktivitete - para 20 orë - ABC News

Opinionisti Nexhmedin Spahiu është inkuadruar në debatin për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin, që me fitoren e Zvicrës kundër Serbisë gëzuan shumë shqiptarë. Madje po atë natë rrjetet sociale u vërshuan...

Japonia është shëmbulli i Kupës së Botës trajneri i tyre bën veprimin mahnitës

Japonia është shëmbulli i Kupës së Botës, trajneri i tyre bën veprimin mahnitës

357 Aktivitete - para 21 orë - Albeu

Japonia është eliminuar ditën e djeshme nga Kroacia gjatë goditjeve të penalltive. Kështu, rrugëtimi i tyre në këtë Kupë Bote përfundoi në fazën e 1/16. Tifozët japonezë dhe lojtarët, kanë qenë në vëmendje...

Turpërimi i gazetarit të televizionit austriak lidhur me Shaqirin dhe Xhakën

Turpërimi i gazetarit të televizionit austriak lidhur me Shaqirin dhe Xhakën

260 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Vazhdon të jetë shumë aktuale ndeshja e Zvicrës me Serbinë, përkatësisht paraqitja e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit. Mediat serbe të hënën kanë publikuar një deklaratë qesharake të një gazetari të...

FIFA jo që nuk e dënoi por e promovon Xhakën para ndeshjes me Portugalinë

FIFA jo që nuk e dënoi por e “promovon” Xhakën para ndeshjes me Portugalinë

1755 Aktivitete - para një dite - Koha.net

Mediat serbe kanë shpresuar se Granit Xhaka do të dënohet nga FIFA për veprimet në ndeshjen ndaj Serbisë. Por kapiteni shqiptar i Zvicrës jo që nuk do të dënohet, por edhe po promovohet në një mënyrë nga...

Koci Duke shku në stacion të Policisë ia bënin shqiponjën Zanës

Koci: Duke shku në stacion të Policisë, ia bënin shqiponjën Zanës

136 Aktivitete - para një dite - Gazeta Express

Avokati i Zana Avdiut, Arianit Koci ka treguar se si njerëzit e ngacmonin Avdiun rrugës për në stacion e edhe në zyre të tij. Zana Avdiu mori reagime të mëdha e edhe kërcënime të shumta pas deklaratës...

E FUNDIT FIFA trondit Serbinë sjellja ndaj Xhakës dhe racizmi ndaj shqiptarëve do t u kushtojë shumë

E FUNDIT/ FIFA trondit Serbinë, sjellja ndaj Xhakës dhe racizmi ndaj shqiptarëve do t’u kushtojë shumë

651 Aktivitete - para një dite - ABC News

Gjërat nuk shkuan mirë mes Serbisë dhe Zvicrës, dhe FIFA tani po heton palën serbe. Sipas gazetave zvicerjan e , siç njoftoi FIFA të hënën pasdite, do të nisë procedura kundër Federatës Serbe të Futbollit....

Serbët me paranoja Na mallkuan shtrigat shqiptare u paguan nga 10 mln $

Serbët me paranoja: Na mallkuan shtrigat shqiptare, u paguan nga 10 mln $

813 Aktivitete - para një dite - Top Channel

Në Serbi e kanë të vështirë ta pranojnë humbjen ndaj Zvicrës dhe eliminimin nga Kupa e Botës. Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka festuan sërish ndaj kombëtares serbe, njësoj si në Rusi 2018. Në Beograd prisnin...

Liridon Leci e padit Zana Avdiun në gjykatë për fyerje

Liridon Leci e padit Zana Avdiun në gjykatë për fyerje

235 Aktivitete - para një dite - Insajderi.org

Ish-futbollisti, njëherish analisti i futbollit, Liridon Leci e ka paditur Zana Avdiun në gjykatë për fyerje. Lajmin e ka bërë të ditur vet Leci përmes një statusi në rrjetin social, Facebook. Ishte avokati...

Pacolli vetëofrohet t i paguajë gjobën e mundshme Xhakës

Pacolli vetëofrohet t'i paguajë gjobën e mundshme Xhakës

328 Aktivitete - para 2 dite - Ora news

Biznesmeni dhe politikani kosovar, Behgjet Pacolli ka dalë në skenë duke premtuar se do të paguajë gjobën e FIFA-s për Granit Xhakën sado e kripur të jetë ajo. Ka ende lajme kontradiktore në lidhje me...

Gëzuar vëllezër shqiptarë gazetari kroat ndërpret të ftuarin sapo shënoi Shaqiri

Gëzuar, vëllezër shqiptarë, gazetari kroat ndërpret të ftuarin, sapo shënoi Shaqiri...

458 Aktivitete - para 2 dite - Bota Sot

Zvicra fitoi përsëri ndaj Serbisë në Botëror pas suksesit 2-1 në Rusi 2018, përballje e paharrueshme ku shënuan Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Kombëtarja helvete triumfoi 3-2 në Katar 2022, sukses që...

Ish sulmuesi i Zvicrës e krahason Shaqirin me Messin

Ish-sulmuesi i Zvicrës e krahason Shaqirin me Messin

322 Aktivitete - para 2 dite - Koha.net

Ish-sulmuesi i Zvicrës, Kubilay Turkyilmaz ka thënë se Xherdan Shaqiri te Zvicra është si Lionel Messi te Argjentina. “Shaqiri i ka të gjitha liritë – si Messi. Ai mund të bëjë çarë të dojë. Të gjithë...

Avdiu Akti i Granit Xhakës është për turp akt prej një rrugaçi

Avdiu: Akti i Granit Xhakës është për turp, akt prej një rrugaçi

270 Aktivitete - para 2 dite - TV21

Analistja Zana Avdiu sot përmes një shkrimi në Facebook ka reaguar ndaj një fotografie të futbollistit Granit Xhaka, që po shpërndahet në rrjetet sociale. Avdiu thotë se akti i Xhakës në ndeshjen Zvicër...

 Akt për turp vetëm rrugaçët e bëjnë  aktivistja në Kosovë sulmon Granit

“Akt për turp, vetëm rrugaçët e bëjnë”, aktivistja në Kosovë sulmon Granit ...

173 Aktivitete - para 2 dite - BalkanWeb

Aktivistja e Shoqërisë Civile në Kosovë, njëkohësisht edhe analiste, Zana Avdiu e ka quajtur gjestin e Granit Xhakës në drejtim të pankinës së Serbisë si një akt të turpshëm. Nëpërmjet një postimi në rrjetet...

Edhe kjo ndodhë në Kosovë  Zana Avdiu Akti i Granit Xhakës është për turp akt prej një rrugaçi

Edhe kjo ndodhë në Kosovë | Zana Avdiu: Akti i Granit Xhakës, është për turp, akt prej një rrugaçi

93 Aktivitete - para 3 dite - Epoka e Re

Aktivistja, Zana Avdiu ka kaluar në ofendime ndaj futbollistit kosovar, Granit Xhaka që bëri krenar shqiptarët në ndeshjen e fundit kundër Serbisë. Feministja, Arta Avdiu e ka quajtur rrugaç futbollistin...

Iu dha lamtumira e fundit futbollistit Erion Kajtazi

Iu dha lamtumira e fundit futbollistit Erion Kajtazi

439 Aktivitete - para 3 dite - Koha.net

Familjarë, bashkëlojtarë, shokë, trajnerë, mësimdhënës, drejtues të institucioneve dhe qytetarë të shumtë, ia dhanë lamtumirën e fundit 17-vjeçarit të Trepçës ’89 dhe përfaqësueses U17 të Kosovës në futboll,...

FFK ja ankohet në FIFA për thirrjet raciste të serbëve ndaj shqiptarëve

FFK-ja ankohet në FIFA për thirrjet raciste të serbëve ndaj shqiptarëve

637 Aktivitete - para 3 dite - Koha.net

Federata e Futbollit e Kosovës njoftoi se është ankuar në FIFA, pas fyerjeve dhe thirrjeve raciste të trajnerit dhe tifozëve serbë ndaj shqiptarëve. FFK-ja njoftoi të dielën se po kërkon hetim të rastit...

Pacolli del garant  Nëse emri Jashari shqetëson FIFA n gjobën ndaj Xhakës e paguaj unë

Pacolli del ‘garant’: Nëse emri Jashari shqetëson FIFA-n, gjobën ndaj Xhakës e paguaj unë!

416 Aktivitete - para 3 dite - NOA

Futbollisti i kombëtares së Zvicrës, Granit Xhaka është nën hetim nga FIFA dhe rrezikon të dënohet për shkak se festoi fitoren ndaj Serbisë me bluzën e shokut të ekipit Arton Jashari. Por mbiemri Jashari...

Shaqiri mohon se u kursye për ndeshjen me Serbinë e sheh nder të përmendet krah Messit e Ronaldos

Shaqiri mohon se u kursye për ndeshjen me Serbinë, e sheh nder të përmendet krah Messit e Ronaldos

407 Aktivitete - para 3 dite - Koha.net

Xherdan Shaqiri me golin e shënuar kundër Serbisë në fitoren 3:2 të Zvicrës, ishte futur në listën e rekordeve. Ai kishte arritur një gjë që e arritën vetëm Cristiano Ronaldo e Lionel Messi, të shënojë...

Pacolli Nëse FIFA e dënon Xhakën atë gjobë e paguaj unë

Pacolli: Nëse FIFA e dënon Xhakën, atë gjobë e paguaj unë

192 Aktivitete - para 3 dite - KosovaPress

Biznesmeni kosovar Behgjet Pacolli është shprehur i gatshëm që ta paguajë gjobën për Granit Xhakën nëse kjo vjen nga FIFA- për shkak se futbollisit nga Kosova mabjti fanellën me mbiemrin Jashari pas përfundimit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK